Live Dragon Tiger AGQ Vegas Përmbledhje

Pas suksesit të AGIN, AGQ është platforma e radhës, duke ofruar një përzgjedhje të ngjashme të lojërave më të mira të kazinosë live. Produkti u shërben të gjitha llojeve të lojtarëve dhe shpërndahet gjerësisht nëpër tabela të ndryshme. Asia Gaming është ndër zhvilluesit e mirënjohur të softuerit të lojërave të kazinosë live me një prani të fortë në treg në dhe rreth Azisë Juglindore.

Lojtarët që duan të provojnë fatin e tyre në lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë do të vlerësojnë të shohin agjentët aziatikë si tregtarët kryesorë dhe jo evropianët tipikë. Asia Gaming e ka rikrijuar segmentin deri në pikën ku faqja e internetit është tani një hapëse e syve për sa i përket kazinove të drejtpërdrejta dhe ofrimit të produkteve të tjera të lojërave të fatit në tregun e gjerë aziatik. Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta të sotme mbështeten shumë në lojërat e ofruara kryesisht nga zhvilluesit e tyre.

Çfarë është Dragon Tiger AGQ Vegas?Si të luani Dragon Tiger AGQ VegasPagesat e Dragon Tiger AGQ Vegas
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Dragon Tiger AGQ Vegas?

Loja Live Dragon Tiger AGQ Vegas është nga Azia, veçanërisht Kamboxhia. Mendohet se e ka origjinën atje, por që atëherë është përhapur në të gjithë Azinë dhe më gjerë. Dragon Tiger AGQ, si baccarat, përdor gjashtë ose tetë kuvertë letrash. Çdo raund është një garë që vë dy duar kundër njëra-tjetrës. Raundet janë të shpejta pa shpërqendrim nga tema bazë e lojës.
Shumë ofruesit e drejtpërdrejtë të kazinove në internet erëzoni atë me baste anësore. Lojëra në Azi, megjithatë, ruan thjeshtësinë dhe konceptin tradicional të lojës.

Kjo është ndër më të drejtpërdrejtat lojëra të disponueshme në kazinotë me reputacion të drejtpërdrejtë të tregtarëve. Vendosja në internet është krijuar aq mirë për të nxjerrë në pah ndjenjën e një kazinoje fizike me tulla dhe llaç. Thjeshtësia dhe joshja e tij e bëjnë atë të përshtatshëm si për lojtarët amatorë ashtu edhe për lojtarët me përvojë.

Si të luani Dragon Tiger AGQ Vegas

Kur lojë live kazino ngarkon, një kërkesë njofton lojtarin që të zgjedhë një vend së bashku me lojtarët e tjerë. Live Dragon Tiger AGQ Vegas ka një tavolinë me tetë vende dhe një zonë të madhe bastesh. Të Roli i tregtarit live të kazinosë është të presë lojën në emër të kazinosë; ata nuk marrin pjesë në lojën/garën aktuale. Krupieri nuk bën gjë tjetër veçse shpërndan letrat dhe më pas shpall fituesin në fund të çdo raundi. Në tryezë, Dragoi dhe Tigri konkurrojnë për një kartë secili. Lojtarët mendojnë se cila kartë zbulon një vlerë më të lartë ose nëse do të jenë të barabartë pasi të zbulohen.

Ekzistojnë tre baste të mundshme: fitimi i dragoit, fitimi i tigrit dhe barazimi. Për të kuptuar renditjen e letrave, lojtarët duhet së pari të kuptojnë se një Mbret ka vlerën më të lartë të pikës. Vlera e Ace është zero, duke e bërë atë kartën me renditjen më të ulët. Lojtarët duhet të vendosin bastet e tyre brenda 25 sekondave. Më pas tregtari shpall kartën që i përket secilës dorë.

Një fitore e çdo dore të vetme paguan edhe para. Bastet e barazimit, nga ana tjetër, paguhen me koeficient 1:8. Nëse një lojtar bast për një fitore të Dragoit ose Tigrit dhe ndodh një barazim, ata marrin gjysmën e bastit të tyre mbrapsht.

Rregullat e Dragoit Tiger AGQ Vegas

Tregtari tërheq dy letra në çdo raund. Qëllimi është të parashikoni se cila kartë merr një pikë më të lartë: Dragoi ose Tiger. Nëse një lojtar beson se Dragoi do të fitojë, ata mund të bastojnë në sheshin e Dragoit. Në mënyrë të ngjashme, nëse ata besojnë se Tiger do të fitojë, ata vënë bast në anën e djathtë të pozicionuar në sheshin Tiger. Një kravatë dhe një bast i përshtatshëm kravatë janë gjithashtu në dispozicion.

Pagesat e Dragon Tiger AGQ Vegas

Optimale RTP për bastin kryesor Dragon/Tiger është 96.27 për qind. Në lojë, lojtarët mund të vendosin katër baste të ndryshme:

  • Bastet më të larta/të ulëta mund të vendosen në Dragon High dhe gjithashtu në një Tiger High. Nëse ndahet letra me 8, lojtari fiton një Dragon High dhe një Tiger High. Nëse jepet një 7 ose më e ulët, ata humbasin. Ata gjithashtu mund të bastojnë në Dragon Low që shkon me një Tiger High. Nëse jepet një 6, ata fitojnë një Dragon Low dhe një Tiger të lartë. Nëse atyre u jepet një 7 lart, ata janë jashtë.

  • Një bast barazimi: bast shtesë anësor që një lojtar i kazinosë live mund të vendosë në kartën duke shkuar Dragon ose Tiger që të ketë të njëjtin gradë, pavarësisht se çfarë përshtatje është. Nëse raundi i lojës përfundon me barazim ndërsa ata kanë vendosur të njëjtin bast, ata do të marrin 50% të bastit të tyre origjinal. Në këtë rast, një barazim rezulton në një pagesë 11:1.

  • Një bast i përshtatshëm barazimi: Një tjetër bast anësor shtesë që. Është bërë që kartat Dragon dhe Tiger të kenë të njëjtën rang plus kostum.

  • Nëse një lojtar ka vendosur një bast të përshtatshëm barazimi dhe ai jep, ai do të marrë 50% të bastit të tij mbrapsht. Tie-beti i përshtatshëm paguan 50:1 në këtë rast.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi