Përmbledhje e përgjithshme e Mayfair Blackjack William Hill

Marka William Hill është e njohur për shërbimet e basteve të nivelit të lartë. Përveç basteve sportive, operatori ofron lojëra tavoline live të kazinosë në lidhje me ofruesit e programeve të kazinosë live. Nëpërmjet një partneriteti me Evolution Gaming, një version live blackjack i quajtur Mayfair lindi në 2016. Lojtarët mund të hyjnë në Blackjack-in e dedikuar Live Mayfair në çdo kazino të William Hill. Kushdo që ka një kompjuter ose smartphone mund të vendosë baste menjëherë dhe me lehtësi. Përvoja e drejtpërdrejtë e kazinosë kur luan Mayfair Blackjack ngrihet në një nivel tjetër nga veprimet e pakrahasueshme të një personi real që shpërndan letrat pikërisht përpara ekranit përmes transmetimit HD. Këtu keni më shumë informacion se si të luani këtë lojë dhe pagesat e saj të mundshme.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Live Mayfair Blackjack William Hill?

Mayfair Blackjack është një variant live i blackjack-ut klasik që luhet ekskluzivisht në tryezën William Hill. Ashtu si variantet e tjera VIP blackjack nga Evolution Gaming, Live Mayfair William Hill duket më autentike me cilësi të jashtëzakonshme. Tema është frymëzuar nga West End, ku ka shumë shtëpi dhe hotele elitare të lojërave të fatit. Në thelb, ai kombinon magjepsjen me elegancën- tipare që janë të disponueshme vetëm në rajonet e klasës së lartë të qyteteve evropiane. Vendosja e tavolinës është bërë me porosi posaçërisht për entuziastët e kazinosë William Hill dhe nuk paraqet cilësimet tradicionale të studios së Evolution Gaming. Tavolinat dhe sfondi i saj i markës janë të mbështjellë nga perde masive blu.

Si të luani William Hill Live Mayfair Blackjack

Ashtu si skema e blackjack standard, Mayfair Blackjack William Hill synon të mposhtë dorën e tregtarit pa tejkaluar mbi 21 pikë në një dorë. Fillimisht, të tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë i trajton të gjithë lojtarët dhe veten e tij me një kartë përballë. Ai vazhdon të tërheqë një kartë të dytë për veten dhe lojtarin gjithashtu, vetëm se letra këtë herë kthehet poshtë. Lojtari mund të kërkojë një kartë tjetër për të rritur totalin e dorës dhe ndoshta të fitojë kundër shtëpisë. Përndryshe, ata mund të presin derisa tregtari të zbulojë një kartë me fytyrë poshtë.

Në Live Mayfair Blackjack, ndërsa tregtari qëndron në një 17 të butë, ai duhet të tërheqë në një 16. Sigurimi është i disponueshëm për lojtarët që duan të mbrohen kundër blackjack-ut nga tregtari. Në krye të basteve standarde, loja përfshin çiftet e përsosura si dhe bastet anësore 21+3. Ekzistojnë programe të veçanta pagese për duart e përbëra nga një palë, qofshin të përziera, identike në ngjyrë ose të përshtatshme. E njëjta gjë vlen edhe për një kombinim të kartës ballore të tregtarit dhe dorës së lojtarit që mund të krijojë një Straight, Flush, Straight Flush ose Three-of-a-Kind.

Shpjegohen rregullat e Mayfair Blackjack William Hill

Mayfair Blackjack William Hill është ndër lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë që përdorin 8 kuverta letrash. Lojtarët ose dyfishojnë çdo palë letra ose ndajnë një dorë me letra me vlerë të barabartë. Për çdo Ace të ndarë, tregtari shpërndan një kartë, por dyfishimi është i ndaluar pas ndarjes. Kur tregtari zbulon një Ace, lojtari ka një shans për të blerë Sigurim për gjysmën e aksioneve të tij origjinale. Si rezultat, shanset e tyre për të fituar do të jenë 2:1 nëse kundërshtari shënon një blackjack. Megjithatë, nëse tregtari humbet një blackjack, basti i sigurimit do të çojë në një humbje.

Ashtu si bastet anësore, funksioni Bet Behind funksionon kur nuk ka më vende në tavolinë. Tabela është e kufizuar në 7 vende. Opsioni Bet Behind, pra, rrit numrin e lojtarëve që mund të marrin pjesë në lojën Mayfair në tryezën e shkëlqyer të William Hill.

Si me të tjerat lojëra nga ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live, ky variant Blackjack ka një funksion Live Chat. Ai u mundëson bastuesve të komunikojnë me krupierin dhe lojtarët e tjerë që grumbullohen rreth së njëjtës tryezë. Përzgjedhja e lëvizjes së radhës paraprakisht lejohet nga veçoria e Paravendosjes.

Pagesat dhe RTP për Mayfair Blackjack në kazinotë e drejtpërdrejta

Live Mayfair Blackjack William Hill tërheq lojtarë të lartë, të cilët mund të vendosin çdo gjë midis 25 € dhe 5,000 € në shtatë vendet e caktuara. Disa tavolina private të kazinotë më të mira live lejojnë baste deri në 10,000 €. Çdo raund ka një bast të rastësishëm Straight Up dhe shtohet më tej nga një shumëzues kuantik. Pagesa nuk mund të ishte më fitimprurëse falë Multiplierit Quantum. Kjo do të thotë se çdo pagesë për një dorë që përbëhet nga dy ose më shumë letra 'të shumëzuara' shumëzohet me çdo shumëzues në dorë. Për shembull, nëse një dorë fituese ka letra të shumëfishuara 3x dhe 5x, lojtari ka të drejtë për (5x3) 15 herë më shumë se pagesa origjinale.

Sa është RTP mesatare?

Çdo kazino online e tregtarit të drejtpërdrejtë të mundësuar nga Evolution Gaming ofron një RTP që varion nga 99,33% në 99,83% për të luajtur Mayfair Blackjack në një tryezë të William Hill. Kumarxhinjtë e aftë që kanë zotëruar Strategjinë e Përsosur mund t'i sjellin aftësitë e tyre në tryezën e Blackjack të William Hill për shanset më të mira të suksesit.

Bastet anësore opsionale ofrojnë një mundësi për çmime më tërheqëse në para si më poshtë:

  • 21+3: 100:1 për çiftet e përshtatshme
  • Çiftet perfekte: 25:1
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi