Luaj Live Money Wheel SA Gaming Sot - Fito para të vërteta

Pas suksesit të jashtëzakonshëm të Dragon Tiger dhe Baccarat, SA Gaming lançoi Rrotën e Parave të shumëpritur rreth tre vjet më parë. Loja e drejtpërdrejtë e kazinosë shumë ndërvepruese dhe e drejtpërdrejtë është një shtesë e shkëlqyeshme për bibliotekën tendente të ofruesit të lojërave të kazinosë live.

Ndryshe nga lojërat standarde të rrotave, ku lojtarët bastojnë në numra dhe pagesat e tyre përkatëse, Money Wheel vjen me baste anësore tërheqëse. Këto opsione janë frymëzuar nga loja kineze e zarave Fish-Prawn-Crab. Si përfundim, loja ofron çmime të papërmbajtshme për të fituar baste në seksionin e saj SA.

Çfarë është rrota e parave?Si të luani rrotën e parave LIve nga SA GamingPagesat e "Wheel of Fortune"
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është rrota e parave?

Rrota e parave të gjalla është një lloj shfaqje live lojë bazuar në rezultatet e një rrote rrotulluese. U lançua në vitin 2019 nga Filipinet zhvilluesi i softuerit SA Gaming dhe përrenj live nga studio Manila. Është një version i përmirësuar i rrotës së fatit dhe u përqafua menjëherë nga fansat. Gjuajtësit tani shijojnë dizajnin aziatik të rrotës së famshme tjerrëse nga Evolution (Dream Catcher).

Përveç pagesave të larta, Money Wheel ofron një dhomë bisede live për lojtarët që të komunikojnë me hostët. Gjuha amtare tregtarët e gjallë janë të disponueshme për të biseduar pothuajse në çdo gjuhë aziatike si dhe në anglisht. Vendosja e studios është si një strukturë me bazë tokësore për të siguruar argëtim autentik.

Si të luani rrotën e parave LIve nga SA Gaming

Është thelbësore të njiheni me strukturën e lojës përpara se të vendosni para të vërteta në rrezik. Për fat të mirë, nuk ka strategji ose rregulla të ndërlikuara që duhen respektuar, përveç udhëzimeve standarde të një loje me rrota. Numrat tregojnë segmentet e rrotave mbi të cilat lojtarët duhet të bastojnë. Në thelb, lojtarët përpiqen të parashikojnë se në cilin numër do të ndalet treguesi i rrotës. Pra, lojtari thjesht do të marrë një çip dhe do ta vendosë në numrin e tij me fat. Numri i përgjithshëm i seksioneve është 52, në kontrast me 54 të rrotave amerikane. Çdo segment ofron shanse të dallueshme për të fituar sepse çdo numër shfaqet në një frekuencë të ndryshme.

Hapat për në lojë

 1. Dy mikpritës të veshur mirë mirëpresin lojtarët dhe i bëjnë të ditur se kur do të fillojë ndeshja. Çipat e monedhave gjenden në fund të ekranit dhe mund të zgjidhen duke klikuar drejtpërdrejt në simbolet/numrat e tyre.
 2. Futbollistët mund të vendosin çipa në numrat 1, 2, 9, 16 dhe 24. Bastet SA Black dhe SA Gold janë gjithashtu të disponueshme në segmentin numër 50. Çdo lojtar ka 20 sekonda për të marrë një vendim dhe për ta hedhur poshtë. Tregtari i drejtpërdrejtë i kazinosë në internet do të deklarojë "Nuk ka më baste" përpara se të rrotullojë timonin. Pastaj, treguesi ndalon në vendin fitues.
 3. Gjashtë bastet anësore dinamike për rrotën e parave të gjalla përfshijnë pagurin, gjelin, peshkun, gaforren, karkalecin e detit dhe drerin. Ato janë nxjerrë nga loja kineze e die Hoo Hey How.
 4. Një aspekt i dukshëm i lojës së "Wheel of Fortune" është se pjesëmarrësit mund të bastojnë në aq numra sa dëshirojnë.

Faktorë të tjerë për t'u mbajtur parasysh

Ndërfaqja përmban mjete të thjeshta navigimi si historia e basteve në anën e poshtme të majtë. Lojtarët gjithashtu mund të klikojnë në butonin e përsëritjes/udhërrëfyesit për të përsëritur një bast të mëparshëm fitues nëse mendojnë se mund të sjellë sërish fat. Për një përvojë më gjithëpërfshirëse, mund të kaloni nga modaliteti SD në ekran të plotë HD, qoftë në celular ose në desktop. Duke qenë një rrotë e fatit, ofron një përsëritje me lëvizje të ngadaltë që zbulon numrin fitues.

Shumica e fillestarëve pyesin nëse rrota e parave është e manipuluar. Nëse një ekspert rekomandon a lojë live kazino dhe e rishikon atë, atëherë është një nga më të sigurtat për të luajtur. Më e mira kazinove të drejtpërdrejta duke ofruar Money Wheel përdorin algoritme RNG për të përcaktuar rrotullimet e rrotave dhe segmentin fitues. Ato janë gjithashtu të licencuara dhe të certifikuara për drejtësi nga agjenci me reputacion si eCogra.

Pagesat e "Wheel of Fortune"

Basti SA ka fitimin më të lartë të mundshëm në Money Wheel. Loja ka një gamë bast prej 1 € - 500 € dhe një RTP teorik prej 96.3%. Duke marrë parasysh RTP-në e tij, ai është në të njëjtin nivel me shumicën e lojërave elektronike në internet dhe Dream Catcher të Evolution (96,58%). Shanset për të fituar janë ekuivalente me numrin në segmentin fitues, p.sh., 1:1. Linjat e pagesës janë si më poshtë.

 • SA - 50:1

 • Numri 24: 24:1

 • Numri 16: 16:1

 • Bastet anësore (Simbolet): 9:2

 • Numri 9: 9:1

 • Numri 2: 2:1

 • Numri 1: 1:1

  Një fitim 50:1 do të thotë që shuma fituese do të shumëzohet 50 herë nëse treguesi i rrotës zbret në vendin e SA. Për strategjinë optimale, është më e sigurt të vihet bast në numra me frekuencë më të lartë, por baste të tilla kanë fitime më të ulëta. Megjithatë, numrat me pagesë të ulët kanë më shumë gjasa të prodhojnë fitime të shpeshta më të vogla.

  Numrat me frekuencë më të ulët si 24 dhe 50 kanë norma pagash potencialisht më të larta. Por lojtari duhet të jetë i përgatitur për të marrë rreziqe më të rëndësishme me bankrollin e tyre.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi