Luaj Live Quantum Blackjack Sot - Fito para të vërteta

Ofruesi i softuerit të kazinosë live, Playtech, ka siguruar që prania e tij të vihet re në sektorin e iGaming, veçanërisht në lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë, duke projektuar disa lojëra të preferuara nga fansat. Ata kanë një formacion të jashtëzakonshëm lojërash që përfshin Live Quantum Blackjack. Ofruesi i softuerit ka qenë në treg për një kohë të gjatë për të kuptuar preferencat e lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë.

Bazuar në këtë, ofruesit e programeve kompjuterike të kazinosë kanë shtuar disa veçori në Blackjack Quantum që lojtarët kanë mësuar t'i duan. Loja Playtech është një lojë fati më e mirë e kazinove live ku objektivi është të mposhtni tregtarin dhe të mos kaloni kufirin total prej 21. Bazuar në këtë, është e drejtë të thuhet se loja bie nën kategorinë e një loje normale Blackjack me disa ndryshime shtesë për të rritur përvojën e lojtarit.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Live Quantum Blackjack

Live Quantum Blackjack nga Playtech është një lojë e rritur me shumëzues që është një shumëllojshmëri jetojnë Blackjack. Në këtë version, lojtarë të drejtpërdrejtë të kazinosë mund të arrijë fitore deri në 1000 herë. Loja klasike është projektuar nga Playtech, një ofrues i njohur i lojërave të kazinove live kryesisht për lojëra elektronike. Ky është një nga lojërat më të mira të kazinosë live nga ofruesi i softuerit i cili ka fituar popullaritet në mesin e lojtarëve.

Duke pasur parasysh veçoritë e tij emocionuese, përditësimi ka një kthim më të lartë te lojtari, një arsye që kryeson listën e lojërave të preferuara të kazinosë live midis fanatikëve. Disa nga veçoritë e reja përfshijnë një këpucë me 6 kuvertë në krahasim me versionin origjinal me 8 kuvertë. Gjithashtu, tani mund të dyfishohen kartat.

Si të luani Live Quantum Blackjack

Së pari, përpara se të kuptoni se si të luani lojën e tij të kazinosë në internet me tregtarin e drejtpërdrejtë, është e rëndësishme të dini se ku të luani dhe platformat e mbështetura. Loja live kazino është e disponueshme në pajisjet desktop dhe celularë që kanë sisteme operative iOS, Windows dhe Android. Me një kuptim të duhur të gjuhëve si anglisht, gjermanisht, rusisht, spanjisht, frëngjisht, holandisht, portugalisht, rumanisht dhe polonisht, mund të shijoni lehtësisht këtë lojë Blackjack.

Lojë e lojës

Loja e drejtpërdrejtë e kazinosë përdor kuvertën me 52 letra që përzihen përpara çdo raundi të lojës. Në këtë Lojë online kazino me tregtar të drejtpërdrejtë, tregtari tërheq një dorë dhe një numër i pacaktuar lojtarësh mund të bashkohen në tryezë. Në çdo raund, një lojtar duhet të zgjedhë lëvizjen e tij të radhës me opsione të tilla si goditja dhe qëndrimi.

Në këndin e sipërm djathtas të ekranit, shfaqet një motor RNG që ka për qëllim të zgjedhë tre karta në mënyrë të rastësishme dhe t'u ndajë vlerat e shumëzuesit. Kjo ndodh para se të fillojë çdo raund. Këto vlera të rastësishme njihen si shumëzues kuantikë dhe mund të shkojnë deri në 10 herë më shumë se aksioni.

Kur marrëveshja është bërë dhe një lojtar ka një kartë me një vlerë shumëzuese, fitimi do të shumëzohet duke përdorur vlerën e shumëzuesit specifik. Në rast se përputhen më shumë se një kartë, vlerat përkatëse të shumëzuesit shumëzohen duke dhënë një shumëzues total Kuantik. Një shembull, kur një lojtar ka tre letra që përputhen me një shumëzues 10 herë, vlera Kuantike arrin 1000x. Kjo do të thotë se aksioni do të shumëzohet me 1000. Që shumëzuesit të paguhen, dora e lojtarit duhet të mundë dorën e tregtarit. Në disa raste, kunji mund të kthehet kur lojtari bie në tre letra, gjë që e bën raundin një shtytje.

Rregullat e Blackjack Kuantik Live

Kjo lojë kazino live me 4 yje, duke qenë një variant i rregullt Blackjack, merr hua shumicën e rregullave. Duhet të ketë deri në pesë letra në çdo raund, të cilat janë të gjitha shumëfishues të caktuar që rrisin fitimet e një lojtari.

Tregtari në këtë lojë popullore duhet të qëndrojë në një 17 të butë dhe pagesat e gëzuara janë të ngjashme me Blackjack-un e rregullt. Lojtarët lejohen të ndahen vetëm një herë gjatë lojës, por mund të dyfishohen në çdo dorë. Një ndryshim i dukshëm në rregulla është se në rast se tregtari bie me tre letra, raundi shtyn. Kjo ndodh për të mbuluar kostot e shumëzuesit.

Pagesat Live Quantum Blackjack

Dora kryesore Live Quantum Blackjack ka një RTP prej 99.57% që është më i lartë krahasuar me versionin e mëparshëm i cili kishte një kthim prej 99.47%. RTP përfshin aspektin e shumëzuesit.

Kjo lojë live kazino ka dy baste anësore, përkatësisht; Çiftet perfekte dhe 21+3 të cilat kanë kthim te lojtari përkatësisht 93.89% dhe 95.38%. Një Blackjack i rregullt Live Quantum ka një pagesë 1:1 ndërsa sigurimi Blackjack ka një pagesë 2:1.

Për bastin anësor Perfect Pairs, pagesa për një çift të përzier është 6 me 1, pagesa e një çifti me ngjyrë është 12 me 1 dhe një çift i përshtatshëm ka një pagesë prej 25 me 1. Basti anësor 21+3 ka një shumëllojshmëri pagesash për të ndryshme kombinime.

Shanset janë 100:1 për udhëtime të përshtatshme, 40:1 flush direkt, 30:1 për tre të një lloji, 10:1 për drejt dhe 5 me 1 për bastin Flush. Shuma minimale e bastit është 5 dollarë ndërsa 2,000 dollarë është shuma maksimale.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi