Luaj Live Speed ​​Sic Bo Dream Gaming Sot - Fito para të vërteta

Dream Gaming është një ofrues i mirënjohur i softuerit të kazinosë live në Azi. Nga një seri titujsh RNG deri te lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë, ato kanë ofruar një gamë të mirë titujsh në qindra kazino online. Për momentin, Sic Bo duket të jetë një nga produktet e tyre më të mëdha, me kompaninë që po zhvillon disa variacione të lojës, duke përfshirë Live Speed Sic Bo. Kjo është një nga lojërat e tavolinës live të kazinosë më të fundit të Dream Gaming, e lindur në vitin 2020. Loja, e cila është një version i thjeshtuar i standardit live Sic Bo, vjen me shumë veçori emocionuese, duke përfshirë një kuti të vetme.

Çfarë është Live Speed Sic Bo?Si të luani Live Speed Sic BoPagesa me shpejtësi të drejtpërdrejtë Sic Bo
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Live Speed Sic Bo?

Ata që luajnë Lojërat e kazinosë Sic Bo drejtpërdrejt kuptoni se lojërat përmbajnë tre zare, të cilët hidhen për të përcaktuar rezultatet e çdo raundi. Ky nuk është rasti me Live Speed Sic Bo nga ofruesi i softuerit Dream Gaming. Në vend të tre zare, ai përmban vetëm një zar. Prandaj, siç u përmend më lart, është një version i thjeshtuar i Sic Bo-së së rregullt. Kjo thjeshtësi është padyshim një nga arsyet pse titulli është i popullarizuar në mesin e lojtarëve. Megjithëse loja është me ritme të shpejta, ajo ka opsione relativisht të kufizuara të gamës së basteve. Sa më pak opsione, aq më shpejt lojtarët mund të bëjnë zgjedhje.

Si të luani Live Speed Sic Bo

Loja bazë Sic Bo është mjaft e thjeshtë edhe për lojtarët e rinj të kazinosë në internet me tregtarë të drejtpërdrejtë. Po, lojtarët vendosin baste, zaret hidhen dhe rezultatet dalin. Paguhen të gjithë fituesit dhe pason raundi tjetër. Sekuenca vazhdon kështu. Kur bëhet fjalë për Live Speed Sic Bo, ky variant është edhe më i drejtpërdrejtë. Me lojtarët që vënë baste në numra, nuk ka asgjë komplekse fare. Prandaj, titulli është i disponueshëm në disa prej kazinotë më të mira të drejtpërdrejta atje.

Rregullat e shpejtësisë së drejtpërdrejtë Sic Bo

Si çdo variant tjetër Sic Bo, të gjithë lojtarët duhet të vendosin baste brenda kohës së basteve, e cila zgjat 15 sekonda. Ata që mund të bastojnë brenda kësaj kohe nuk duhet të dëshpërohen pasi ka gjithmonë raundin tjetër. Qëllimi i lojtarit është të vë bast në numrin që do të dalë në listën e kupës. Sigurisht, ka mënyra të ndryshme për të bërë këtë. Një prej tyre është të parashikosh numrin e saktë që do të shfaqet. Numrat variojnë nga 1 në 6.

Qasja tjetër është të zgjidhni një nga katër bastet e parave çift, duke përfshirë çift, tek, të vogël dhe të madh. 1, 2 dhe 3 tregojnë fitore të vogla, ndërsa 4, 5 dhe 6 nënkuptojnë fitore të mëdha. Idealisht, kjo do të thotë se çdo raund fitohet me saktësisht tre baste: gjashtë numrat e mundshëm, i vogël/i madh dhe tek/çift.

Vlen të përmendet se Live Speed Sic Bo nuk përmban baste anësore. Ideja qendrore pas kësaj lojë live kazino është të minimizoni sa më shumë numrin e basteve. Pra, lojtarët në kazinotë live që ofrojnë këtë lojë mund të presin të zgjedhin vetëm nga dhjetë baste. Megjithatë, këto baste janë mjaft të larmishme për t'iu përshtatur çdo lojtari.

Tipare të rëndësishme për t'u marrë parasysh

Speed Sic Bo vjen me shumë veçori shtesë që meritojnë të përmenden. Për një, ka statistika deri në 120 raunde të mëparshme; lojtarët mund të gjurmojnë vijat e basteve Çift, Tek, të Vogla ose të Mëdha. Gjithashtu disponohet një veçori e bisedës live që u mundëson lojtarëve të komunikojnë me tregtarin e drejtpërdrejtë të kazinosë dhe lojtarët e tjerë. Me këtë lojë, lojtarët mund të zgjedhin gjithashtu midis disa gjuhëve, duke përfshirë anglisht, vietnamez, koreanisht, indonezisht, malajisht, tajlandez, kantonez dhe mandarin. Po, zgjedhja e gjuhës ndikon në të gjithë ndërfaqen e përdoruesit, kështu që lojtarët duhet të zgjedhin një gjuhë që e kuptojnë më mirë.

Pagesa me shpejtësi të drejtpërdrejtë Sic Bo

Ndërsa shumë lojtarë të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë nxiten nga argëtimi dhe argëtimi (që duhet të jetë rasti), shumica ëndërrojnë të fitojnë. Këtu hyn koncepti i pagesave. Sigurisht, asgjë nuk i ndalon lojtarët me fat të Live Speed Sic Bo të fitojnë. Duke folur për pagesat e lojës, ato janë nga më të lehtat për t'u mbajtur mend. Bastet me para madje paguajnë dy herë më shumë se aksionet e lojtarit, më pak 5% të kazinove. Sa i përket basteve me Numri i saktë, ato kthehen pak më pak se 5:1. Këtu është një përmbledhje e pagesave të lojës:

  • Numri i saktë (1-6) - 4,75:1
  • Madje- 0.95:1
  • Tek - 0,95:1
  • E vogël - 0,95:1
  • E madhe - 0,95:1

Shpejtësia e drejtpërdrejtë Sic Bo RTP

Me një avantazh shtëpie prej 5%, rrjedh logjikisht që titulli i Dream Gaming ka një RTP prej 95.0%. Ndryshe nga variantet Sic Bo, ku shifra ndryshon në varësi të llojit të bastit, RTP e Sic Bo me shpejtësi të drejtpërdrejtë mbetet konstante në të gjitha opsionet e basteve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi