Luaj Live Sports Blackjack LeoVegas Sot - Fito para të vërteta

Blackjack është ndër lojërat më të vjetra me letra dhe loja e dytë më e njohur e kazinosë, pas pokerit. Një nga ofruesit kryesorë në botë të softuerit të kazinosë live, Evolution, ofron një shumëllojshmëri stilesh blackjack për të kënaqur shijet e ndryshme të lojtarëve. Numri i lojtarëve në një seancë të vetme do të përcaktojë se sa kuvertë do të shpërndajë kruperi. Live Sports Blackjack LeoVegas është një lojë krahasuese letrash ku një tregtar dhe një ose më shumë lojtarë luajnë kundër njëri-tjetrit. Ndërsa shumë lojtarë do të jenë të pranishëm në tryezë, secili duhet të përballet me tregtarin në mënyrë të pavarur. Rezultati i një lojtari nuk ndikon në pjesën tjetër.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Live Sports Blackjack LeoVegas?

Është një nga tavolinat ekskluzive të kazinove live lojëra të lëshuara nga Evolution Gaming, që transmetohet direkt nga kazinoja Leo Vegas Chambre Separee, që do të thotë Dhoma e Veçantë në anglisht. Zona e dedikuar gjendet në Evolution's studiot e kazinove live ndodhet në Letoni, MB dhe Maltë. Struktura e Live Sports Blackjack LeoVegas i ngjan asaj të blackjack live klasik. Sidoqoftë, ai është krijuar për tifozët e sportit, përfshirë fanatikët e futbollit. Nuk është e pazakontë të gjesh lojtarë që diskutojnë lajmet dhe ngjarjet më të fundit të futbollit me tregtarin drejtpërdrejt të kazinosë. Tabela sportive live është pritur mirë dhe zhvilluesi po mendon të shtojë më shumë ngjarje sportive për lojtarët për të vënë bast.

Si të luani Live Sports Blackjack LeoVegas

LeoVegas Live Sports Blackjack është një lojë letrash me 8 kuverta me shtatë vende kryesore, megjithëse lojtarë të tjerë mund të bashkohen pas. Kufijtë standardë të basteve variojnë nga 5 deri në 1,000 £, por disa kazino të drejtpërdrejta pranojnë aksione më të larta deri në 5,000 £. Çdo vend bosh tregohet si i disponueshëm, ndërsa bastet anësore (Çiftet e përsosura dhe 21+3) janë në anën e majtë dhe të djathtë të ndërfaqes së basteve. Ndërsa bastet vazhdojnë, tregtari i drejtpërdrejtë i kazinosë fillon tema sportive me pjesëmarrësit, siç janë ndeshjet e fundit të futbollit.

Çdo kartë në LeoVegas Live Sports Blackjack ka vlerë unike. Kartat që mbajnë numrat 2 deri në 10 kanë një vlerë nominale. Mbreti, Mbretëresha dhe Jack njihen si letra me fytyrë dhe secila vlerësohet me dhjetë. Vlera totale e dorës është përmbledhja e letrave aktuale të mbajtura. Lojtarët mund të kërkojnë karta shtesë për të rritur statusin e duarve të tyre.

Nga ana tjetër, Ace mund të vlejë 1 ose 11, në varësi të faktit nëse jep një bust ose jo (mbi 21 pikë). Një Ace me vlerë 11 krijon një dorë të butë, sepse vështirë se rrëzohet nëse tregtari tërheq një kartë tjetër. Por një Ace me vlerë 1 është e vështirë pasi ka shumë gjasa të shkaktojë plasjen e dorës.

Rregullat e LeoVegas Live Sports Blackjack

Kanë mbetur vetëm disa opsione për një lojtar që nuk ka arritur një blackjack. Veprimi më i mirë është të vlerësoni dy letrat në dispozicion dhe t'i krahasoni ato me kartën e drejtuar nga tregtari. Në varësi të vlerës së dorës, një lojtar mund të ndërmarrë një nga hapat e mëposhtëm.

  • Dorëzimi: Ndonjëherë, është evidente se një gozhdues është në prag të humbjes. Ata mund të dorëzojnë bastin e tyre në gjysmë dhe të përfundojnë lojën e tyre. Tregtari fiton.
  • Ndarja: Nëse njëra dorë ka dy letra të barabarta në vlerë, lojtari mund t'i ndajë ato midis dy duarve. Basti për secilën dorë të ndarë do të jetë i njëjtë me bastin fillestar, duke dyfishuar kështu bastin.
  • Goditja: Ky është procesi i kërkimit të një karte shtesë nga kruperi. Tregtari mund të tërheqë sa më shumë letra dhe t'ua shpërndajë lojtarëve derisa ata të zgjedhin të qëndrojnë. Pjesëmarrësit duhet të kenë kujdes që të mos kalojnë 21 (bust).
  • Qëndrimi: Kjo do të thotë të mos marrësh më letra nga tregtari. Si i tillë, tregtari do të luajë me duart e tij.
  • Dyfishimi: Ndodh kur një lojtar dyfishon aksionet e tij duke kërkuar një kartë shtesë përpara se të qëndrojë në këmbë.
  • Sigurimi: Lojtarët marrin sigurim (mbrojtur bastet e tyre) kur karta e drejtuar nga tregtari tregon një Ace. Sigurimi është i barabartë me 50% të aksionit origjinal. Lojtari do të vë bast mbi gjasat e tregtarit për të marrë një Blackjack.

Pagesat e LeoVegas Live Sports Blackjack dhe RTP

Pas çdo kazinoje online të tregtarit të drejtpërdrejtë është një grup shanset komplekse. Bëhet fjalë për një sërë përqindjesh dhe raportesh për të përcaktuar pagesat. Në përgjithësi, lojërat e kazinosë drejtpërdrejt janë krijuar për t'i dhënë shtëpisë një përfitim statistikor të njohur si skaji i shtëpisë. Kjo varet nga raporti i të gjitha basteve të paguara ndaj basteve fituese. Edhe atë kazinotë më të mira live paguajnë gjithmonë më pak se sa ato që kanë marrë si baste në afat të gjatë.

Potenciali teorik i pagesës së lojtarit njihet si RTP. Ai përfaqëson pjesën e basteve që do të shpërblehen me para të vërteta nga qarkullimi i përgjithshëm. Lojtarët e Blackjack-ut e kuptojnë se RTP e një kazinoje është pak më e ulët se 100%. Për shembull, loja standarde standarde blackjack paguan rreth 99.5%. Sidoqoftë, RTP e LeoVegas Live Sports Blackjack është 96.8%. Por vlera mund të rritet në varësi të asaj se sa në mënyrë optimale luan dikush.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi