Luaj Live Trivia Show Playtech Sot - Fito para të vërteta

Playtech duket se është duke udhëhequr akuzën për të sjellë kuize klasike të vogla televizive në industrinë e sotme të lojërave të fatit në internet. Ofertat e tij shtrihen shumë përtej asaj që mund të mendojë një lojtar mesatar në internet. Ndërsa Age of Gods Roulette dhe Spin-a-Win janë dy nga performuesit më të mirë të ofruesit, Trivia Show nuk shkon më keq. Loja fitoi pak popullaritet menjëherë pas publikimit të saj (2018). Disa zhvillues lansuan lojëra RNG të natyrës së ngjashme në muajt në vijim, por Playtech ende nuk ka gjetur një konkurrent të denjë në segmentin e kazinosë live.

Çfarë është Trivia Show Live?Si të luani Live Trivia Shoe nga PlaytechShfaq pagesa të drejtpërdrejta të Trivia
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Trivia Show Live?

Playtech Live Trivia Show është një lojë live kazino që paraqet kuize futbolli me çmime të mundshme deri në 1000 £ çdo ditë. Është, pra, një nga paraqitjet unike të një loje kazinoje të drejtpërdrejtë për tifozët e futbollit që rrjedhin nga studiot e Bukureshtit, Manilës dhe Rigës.

Shfaqja e drejtpërdrejtë e lojës fillon në orën 21:00 GMT çdo natë në çdo mbrëmje Lobi i drejtpërdrejtë i kazinosë i aktivizuar nga Playtech. Gjatë ngjarjeve të mëdha të futbollit si Kupa e Botës, ai gjithashtu vazhdon, duke e bërë atë edhe më të popullarizuar në mesin e njohësve të basteve sportive. Çdo para që nuk është fituar kalon në shortin tjetër për një raund tjetër. Kjo ndodh të njëjtën mbrëmje në vend që të shtyhet për ditën tjetër.

Si të luani Live Trivia Shoe nga Playtech

Këtu janë hapat e thjeshtë për të luajtur Live Trivia Show.

Regjistrohuni dhe përgjigjuni pyetjes së parë falas

Është e domosdoshme të zgjidhni kazinonë më të mirë live me një reputacion të mirë dhe sigurohuni që të ofrojë një Shfaqje Live Trivia. Për t'u kualifikuar në raundin e parë, lojtarët e interesuar duhet të regjistrohen në mënyrë korrekte dhe t'i përgjigjen pyetjes së parë të Futbollit Free-to-Enter. Përgjigja duhet të jetë e saktë pasi nuk është një provë e vështirë.

Lexoni pyetjet në ekran

Pritësi, i cili shfaqet në një ekran të drejtpërdrejtë, lexon dymbëdhjetë pyetje së bashku me zgjedhje të shumta (3 përgjigje të mundshme). Të tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë do të shpjegojë rregullat gjatë lojës. Për më tepër, kuizet shfaqen në ekranin e lojtarit.

Zgjidhni përgjigjen e duhur

Çdo pyetje ka të bëjë me futbollin dhe çdo lojtar ka 10 sekonda për t'u përgjigjur: reagime të gabuara ose dështimi për të thënë diçka brenda kohës së caktuar rezulton në skualifikim. Kohëmatësi fillon të shënojë sapo të shfaqet pyetja e parë në ekran - jo kur hosti fillon të lexojë. Kështu, lojtarët duhet të jenë të kujdesshëm që të mos i mbarojë koha sepse zëri i tregtarit mund të vonojë.

Ata që arrijnë të marrin të drejtën të paktën dhjetë përgjigje radhazi do të ndajnë grupin e çmimeve prej 1000 £. Lojtarët e eliminuar, megjithatë, kanë një shans për të parë shfaqjen e lojës dhe për të marrë pjesë në biseda të drejtpërdrejta vetëm për argëtim.

Rregullat e Shfaqjes Live Trivia

Rregullat e lojës janë vetë-shpjeguese, por pyetjet e përfshira kërkojnë njohuri thelbësore të lojërave të futbollit, ngjarjeve dhe fakteve të tjera. Shfaqja Live Trivia nga Playtech ndryshon nga lojërat e tjera të drejtpërdrejta të kazinosë në atë që hyrja e saj është falas. Vetëm lojërat e mëvonshme kërkojnë baste me para reale nga 1 €/£ deri në 5000 €/£.

Shpesh, lojtarët që janë eliminuar postojnë përgjigje të parëndësishme në kutitë e bisedës. Lojtarët aktivë duhet të injorojnë përgjigje të tilla pasi ato janë mashtruese. Duke marrë parasysh pak sekondat e caktuara për secilën pyetje, vështirë se ka kohë të mjaftueshme për të pyetur Google. Zakonisht, pyetjet bëhen më të ndërlikuara në raundin tjetër. Edhe nëse një lojtar ka dikë tjetër në krah, ai duhet të bëjë më shumë kërkime për të gjetur përgjigjen e duhur. Çmimi i përgjithshëm varion nga një kazino live në tjetrën. Është e rëndësishme të konfirmoni përfundimin pagesat dhe si rimbursohen para fillimit të lojës.

Shfaq pagesa të drejtpërdrejta të Trivia

Ofruesit e kazinove të drejtpërdrejta llogaritin shanset e tyre të basteve për Live Trivia, por Playtech ofron një RTP 96,22%. Matematikisht, probabiliteti për të fituar një gjë të vogël nga një 12 e mundshme është 1/12. Marrja e dhjetë përgjigjeve të sakta përfaqëson 10/12.

Por faqja e kazinosë merr në konsideratë mundësinë që një lojtar të japë përgjigje të sakta në varësi të kompleksitetit të pyetjes. Sigurisht, faqja nuk do të zbulojë kurrë metodën e saktë për llogaritjen e probabiliteteve, por kjo është mënyra se si ata e bëjnë atë në përgjithësi.

Kjo nuk është e gjitha. Operatori i kazinosë duhet të paguajë një tarifë ose të mbajë disa fitime duke ruajtur një avantazh shtëpie. Kjo është arsyeja pse lojtarët që humbasin pikën janë më shumë se fituesit. Buza e shtëpisë është e barabartë me përqindjen e të ardhurave që kazinoja e tregtarit të drejtpërdrejtë ruan si tarifë për shërbimin e tyre. Megjithatë, lojtarët mund të përmirësojnë kthimet e tyre duke vazhduar me trendet e futbollit dhe duke zgjeruar njohuritë e tyre për lojën sportive.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi