Luaj drejtpërdrejt Andar Bahar në internet - Kazinotë më të mira në 2024

Andar Bahar është një lojë e thjeshtë letrash me mijëra të dashuruar në Indi. Njerëzit besojnë se e ka origjinën nga kryeqyteti i Karnatakës, Bengaluru. Ofrohet nga shumë kazino të drejtpërdrejta që pranojnë indianë dhe lojtarët mund të përdorin laptopë/kompjuterë dhe pajisje celulare për ta luajtur atë. Shumica e kumarxhinjve entuziastë e pëlqejnë këtë lojë, sepse të zotërosh se si ta luash atë është tepër e lehtë. Për më tepër, numri i lojtarëve që mund të luajnë është i pakufizuar.

Ata që duan ta shijojnë lojën sa herë që luajnë, duhet të investojnë kohë në praktikë. Është gjithashtu e këshillueshme që dikush të caktojë një buxhet. Duke pasur parasysh që kjo lojë është me ritme të shpejta dhe super argëtuese, mund të kaloni shumë orë duke e luajtur atë.

Isabelle Lacroix
ExpertIsabelle LacroixExpert
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është loja live Andar Bahar?

Andar Bahar është një lojë e re e njohur live e disponueshme në kazinotë më të mira live. Loja luhet përmes një transmetimi të drejtpërdrejtë. Lojtarët duhet të vendosin bastet e tyre në letrat fizike që shpërndahen në një tavolinë kazinoje. Në këtë lojë, ndërfaqja e tabelës u tregon lojtarëve bastet e tyre të disponueshme dhe statistikat e lojës. Është loja e preferuar me letra e Indisë. Bastet Andar Bahar janë jashtëzakonisht interesante. Loja Andar Bahar është në thelb një lojë fati. Rregullat e lojës nuk ofrojnë ndonjë strategji apo truk për të rritur shanset e lojtarëve për të fituar.

Si të luani Andar Bahar

Kur një lojtar i bixhozit dëshiron të luajë këtë lojë interesante me letra, së pari duhet të kërkojë Andar Baharin më të mirë kazino live. Kjo garanton që ata do të kenë përvoja të shkëlqyera. Një lojtar i lojërave duhet të mësojë më pas rregullat e lojës, të cilat përfshijnë ato të renditura më poshtë.

Rregullat e Andar Bahar

 • Lojtarët duhet të përdorin kuvertën standarde me 52 letra dhe tregtari duhet t'i përziejë mirë letrat.
 • Tregtari duhet të vendosë kartën e parë me fytyrë lart në mes të tabelës. Disa kumarxhinj e quajnë këtë kartë të parë "karta e mesme"
 • Ka dy baste kryesore: Andar dhe Bahar, dhe tetë baste anësore.
 • Pasi lojtari të vendosë bastet e tij, tregtari do të shpërndajë letra derisa të gjejë një që përputhet me vlerën e kartës së mesme. Ata mund të zgjedhin t'i vendosin letrat në anën e djathtë ose të majtë të kartës së parë/mesme.
 • Kur shuma e letrave të vendosura pas kartës së parë rezulton e barabartë, basti Bahar ka fituar dhe më pas, pagesa do të jetë ose 0.95:1 ose 1:1, në varësi të versionit të lojës.
 • Kur shuma e letrave të vendosura pas letrës së parë është tek, basti Andar fiton. Në këtë rast, basti mund të paguajë 0.95:1 ose 0.9:1, në varësi të versionit të lojës.

Mënyrat më të mira të pagesës në kazinotë live Andar Bahar

Faqet e shkëlqyera pranojnë se është e rëndësishme që lojtarët të kenë kontrollin e parave të tyre. Për këtë arsye, faqet më të mira Andar Bahar përdorin gjithmonë menyra pagese që lojtarët e tyre janë të njohur. Disa nga metodat e disponueshme të depozitimit përfshijnë:

Kuletat elektronike

Kuletat elektronike në thelb janë llogari bankare virtuale. Lojtarët mund të kenë akses në fondet e tyre duke përdorur emailet e tyre. Kuletat elektronike përdoren gjerësisht në Andar Bahargameplay për shkak të veçorive të anonimitetit që u ofrojnë përdoruesve të tyre. Në këtë kategori, kuletat elektronike më të njohura janë:

 • Neteller
 • Skrill
 • PayPal
 • ecoPayz

Opsionet bankare tradicionale

Këto opsione përfshijnë transfertat bankare, transfertat bankare, kartat e kreditit dhe debitit. Këto opsione janë të lehta për t'u konfiguruar, por përdoruesit shpesh kanë gjetur se ato janë më të ngadalta në krahasim me mënyrat e tjera të pagesës. Faqet Andar Bahar lejojnë lojtarët e tyre të përdorin:

Së bashku me çdo formë tjetër të transfertave ndërbankare që janë në dispozicion të tyre.

Kriptovaluta

Kriptovalutat janë monedha virtuale. Vlera e këtyre monedhave ndryshon si rezultat i ofertës dhe kërkesës së tyre. shumë sajte preferojnë këtë mënyrë pagese pasi është e pamundur të falsifikosh një transaksion. Faqet më të mira Andar Bahar pranojnë:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Ripple
 • Opsionet e Bitcoin Cash të pagesave me kriptomonedhë.

Ofruesit kryesorë të softuerit për Andar Bahar Live

Andar Bahar është një lojë tërheqëse aziatike me letra që po fiton gjithnjë e më shumë rëndësi në qarqet e lojërave në internet. Si i tillë, numri i ofruesit e softuerit të drejtpërdrejtë Ofrimi i drejtpërdrejtë i Andar Bahar vazhdon të rritet çdo ditë. Zgjedhja e zhvilluesit të duhur të softuerit nga opsionet e disponueshme është thelbësore për lojtarët për t'u siguruar që ata të kenë përvojën më të mirë të mundshme të lojërave të drejtpërdrejta. Kjo përfshin përjetimin e lojës superiore, marrëdhëniet me tregtarët profesionistë të drejtpërdrejtë, shijimin e opsioneve më të gjera të metodave të sigurta të pagesës dhe tarifat tërheqëse të RTP. Këtu janë dy zhvillues të njohur të softuerit Andar Bahar sot.

 • Mobzway: Mobzway ka softuer të drejtpërdrejtë Andar Bahar që bie në sy mes të tjerëve. Zhvilluesi ofron disa veçori unike, duke përfshirë sistemet e integruara të pagesave, sigurinë e avancuar, sistemet shumëgjuhëshe dhe kundër mashtrimit.
 • Indiamart: Indiamart është një tjetër zhvillues kompetent i softuerit Andar Bahar me bazë në Indi, prej nga vjen ky titull i kazinosë. Versioni i Indiamart synon të përsërisë përvojën e lojërave me bazë tokësore në çdo aspekt.
 • Evolution Gaming: Licencimi duke qenë një faktor kontribues, është e vështirë të identifikohen ofruesit më të mirë të softuerit Andar Bahar. Sidoqoftë, ofruesi më i popullarizuar i softuerit Andar Bahar është Evolution Gaming. Për shumë lojtarë, kjo sofrues oftware ofron një gamë të gjerë lojërash. Një veçori tjetër që e bën këtë ofrues softuerësh të popullarizuar në bastet e lojërave me letra Andar Bahar është cilësia e tij e shkëlqyer e transmetimit. Këto veçori janë të rëndësishme si për lojtarët ashtu edhe për ofruesit. Arsyeja kryesore është niveli i monitorimit të lojës. Çështjet që lindin në lojën e Andar Bahar zgjidhen shpejt. Kjo e bën lojën me letra Andar Bahar të disponueshme vazhdimisht në këto faqe.

Bonuset kryesore Andar Bahar

Shumica e operatorëve të kazinove që ofrojnë Andar Bahar live ofrojnë disa lloje bonuse të drejtpërdrejta të kazinosë. Këto përfitime janë krijuar për të mbrojtur lojtarët nga rreziqet e përfshira kur vendosin baste me para të vërteta ose për t'i inkurajuar ata të zgjasin më gjatë në kazino.

Gjuajtësit duhet të respektojnë disa konsiderata kur zgjedhin një bonus.

 1. Konsideratë e parë duhet të jenë kërkesat e basteve. Kërkesat e basteve duhet të jenë miqësore dhe të arritshme për ta bërë një bonus të vlefshëm.
 2. Një konsideratë tjetër duhet të jetë shuma e bonusit. Shumat më të larta të bonusit janë më të mira për lojtarët nëse të gjithë faktorët e tjerë mbeten konstant.

Shpërblimet më të zakonshme për Andar Bahar:

 • Bonus i mirëseardhjes - Bonusi më i zakonshëm për lojtarët e Andar Bahar është bonusi i mirëseardhjes, i cili përgjithësisht u drejtohet lojtarëve të rinj.
 • Bonusi i kthimit të parave- Një tjetër bonus popullor për Andar Bahar live është bonusi i kthimit të parave. Kjo zakonisht ofrohet si përqindje e bastit të vendosur për lojtarët që humbasin bastet e tyre.

Live Strategjia Andar Bahar

Asnjë strategji nuk mund t'u garantojë lojtarëve të fitojnë në Andar Bahar live. Megjithatë, disa strategji mund të ndihmojnë në përmirësimin e shanseve të fitimit ose menaxhimin e humbjeve. Pra, lojtarët duhet të gjejnë dhe të mësojnë strategjitë më efektive për të maksimizuar përvojën e tyre të lojërave të drejtpërdrejta Andar Bahar. Disa shembuj të strategjive dhe këshillave të punës janë theksuar më poshtë.

Këshilla për fillestarët

Zgjidhni variantin e duhur të lojës

Zgjedhja e një faqeje kazino të drejtpërdrejtë që ofron variantin më të përshtatshëm të Andar Bahar live është kritike. Meqenëse ka disa versione Andar Bahar, lojtarët duhet të luajnë gjithmonë në kazinotë live që ofrojnë një version me të cilin janë njohur. Kjo është kritike pasi minimizon shanset për të bërë gabime. Për më tepër, lojtarët duhet të familjarizohen me rregullat dhe lojën përpara se të vendosin ndonjë bast kur provojnë një variant të ri.

Vendosja e basteve inteligjente

Përveç basteve anësore, Andar Bahar live u ofron lojtarëve vetëm dy baste për t'u marrë parasysh, Andar dhe Bahar. Të dyja bastet priren të kenë shanse të barabarta, por analiza e ekspertëve tregon se bastet mbi Andar u japin lojtarëve shanse më të larta fitimi duke ulur avantazhin e shtëpisë. Megjithatë, kjo vlen vetëm në situata specifike, të tilla si kur lojtarët marrin kartën e parë.

Merrni parasysh kufijtë e tabelës

Natyra argëtuese dhe zhytëse e Andar Bahar live mund të rezultojë në humbjen e fokusit të lojës në kufijtë e tabelës, duke rezultuar në konfuzion dhe humbje të mundshme. Lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm për kufijtë e tabelës dhe t'i vëzhgojnë ato në vendimet e tyre të basteve për të maksimizuar shanset e tyre për të fituar. I njëjti parim vlen edhe për menaxhimin e buxhetit, i cili kërkon kontroll dhe vetëdisiplinë.

Këshilla për lojtarët e avancuar

Lojtarët me përvojë mund të përdorin strategji më të ndërlikuara për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar. Megjithatë, strategjitë e avancuara mund të jenë mjaft të ndërlikuara dhe kërkojnë praktikë, por janë shumë efektive kur përdoren si duhet. Shembuj të strategjive të njohura janë Strategjia Martingale/anti-Martingale dhe strategjia e nxehtë apo e ftohtë.

Një gabim i zakonshëm që zakonisht bëjnë lojtarët me përvojë kur përdorin strategji të avancuara është përdorimi i strategjive të shumta në të njëjtën kohë ose heqja dorë nga një strategji efektive pas një sërë humbjesh. Një këshillë e shkëlqyer për lojtarë të tillë është të zgjedhin strategjinë më të përshtatshme dhe t'i përmbahen asaj gjatë gjithë seancës së lojës.

Gjuajtësit duhet gjithashtu të përfitojnë nga të gjitha bastet anësore të ofruara. Megjithatë, kjo duhet të jetë vetëm nëse ia vlen rreziku.

Duke luajtur Andar Bahar drejtpërdrejt me para të vërteta

Duke luajtur për argëtim

Andar Bahar është i njohur për emocionet e tij. Si rezultat, ajo tërheq lojtarët e interesuar në aspektin argëtues. Lojtarë të tillë zakonisht luajnë pa rrezikuar paratë e tyre, por nuk mund të fitojnë para në shumicën e rasteve. Përvoja e lojërave pa pagesë është e ngjashme me atë të të luajturit me para, por pa emocionin e fitores ose humbjes.

Kazinotë e drejtpërdrejta zakonisht mund t'i ekzekutojnë lojërat duke përdorur tregtarë të drejtpërdrejtë. Si i tillë, mënyra e lojës falas zakonisht karakterizohet nga një sërë reklamash. Të ardhurat nga reklamat dhe sponsorët kujdesen për të gjitha shpenzimet e lidhura. Në shumicën e rasteve, lojtarët janë gjithashtu të kufizuar në lidhje me paratë virtuale që mund të kenë për të luajtur ose numrin e lojërave që mund të shijojnë.

Lojëra me para të vërteta

Gjuajtësit duhet të ngarkojnë fonde në llogaritë e tyre të lojërave për të luajtur për para të vërteta. Për më tepër, ata gjithashtu duhet të jenë të prirur për të kuptuar blerjet, nëse ka, kur vendosin baste. Lojërat e parave të vërteta po fitojnë rëndësi, me shumë lojtarë të vendosur të përjetojnë emocionin e fitores kur luajnë Andar Bahar. Lojtarët e Andar Bahar me para të vërteta janë zakonisht mjaft të mirë në lojë, të ushqyer nga pasioni i tyre për lojën.

Sa të mirë janë lojtarët e Andar Bahar?

Disa lojtarë luajnë për argëtim dhe janë jashtëzakonisht të mirë në Andar Bahar, ndonjëherë më mirë se lojtarët me para të vërteta. Kjo kryesisht kërkon që lojtarët të provojnë variacione të reja të lojës për t'u njohur me variante të ndryshme përpara se të vënë bast paratë e tyre. Por në përgjithësi, lojtarët që bastojnë me paratë e tyre të fituara me vështirësi priren të tregojnë një kuptim më të thellë të lojës.

Pagesat Andar Bahar, Bastet anësore dhe Shtëpia Edge

Pagesat

Loja Andar Bahar varet nga saktësia e lojtarëve. Kjo është aftësia për të gjetur saktë se ku shfaqet numri i kartës që përputhet. Megjithatë, aftësia për të hamendësuar saktë varet nga disa raste. Një supozim i saktë varet nëse letra e parë e luajtur ishte një kostum i kuq apo i zi. Përcaktuesi tjetër i saktë i supozimit është nëse letra e parë e luajtur është marrë me Andar apo Bahar.
Në rastet kur letra që përputhet shfaqet në të njëjtën anë si letra e parë e luajtur, lojtarët marrin një 90 për qind pagesa. Megjithatë, kur karta që përputhet shfaqet në anën tjetër, lojtari merr një pagesë 100 për qind.

Bastet anësore

Faqet kryesore që ofrojnë lojën kanë disa baste interesante anësore. Shumica e faqeve të lojërave lejojnë lojtarët të vënë bast edhe kundër kartës së shpërndarë nga tregtari. Bastet anësore gjithashtu i lejojnë lojtarët të marrin me mend kostumet e letrave kryesore, ose nëse një kostum i caktuar letrash do të jetë nën ose mbi një numër të caktuar karte. Lojtarët do të gjejnë gjithmonë udhëzime në ekran për kufijtë e basteve Andar Bahar dhe si të vendosin bastet e tyre.

RTP

Dora Andar trajtohet gjithmonë e para. Kjo vazhdon të ndikojë në opsionet e bastit të dorës kryesore dhe të kartës së parë të lojtarit. Oferta e faqeve RTP deri në 97 për qind. Megjithatë, një lojtar ka mundësinë të bëjë më mirë se kaq. Luajtja e bastit anësor të numrave ofron një RTP prej 98 përqind. Kjo është më e mirë se RTP e lojës kryesore.

Buzë shtëpie

Në bastet Andar Bahar, lojtarët duhet të vendosin bastet e duhura për të shijuar avantazhin më të ulët të mundshëm. Shtëpi të ndryshme ofrojnë avantazhe të ndryshme shtëpie për bastet e secilit lojtar.

 • Edge Andar house- Nga kjo anë, duke pasur një pagesë 0.8 deri në 1.0, një lojtar gëzon një avantazh shtëpie deri në 5 përqind. Megjithatë, duke patur një pagesë 0.9 deri në 1.0, i njëjti lojtar gëzon një avantazh të brendshëm prej 2 përqind.
 • Buza e shtëpisë Bahar- Nga kjo anë, një lojtar gëzon një avantazh shtëpie deri në 5 përqind me një marzh pagese prej 0.9 deri në 1.0. I njëjti lojtar ka një avantazh shtëpie prej 3 përqind me një diferencë pagese prej 1.0 deri në 1.0.
About the author
Isabelle Lacroix
Isabelle Lacroix
About

Nga zemra e gjallë e Quebec, Isabelle Lacroix qëndron si fener për të gjitha gjërat që lidhen me lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Me një përzierje elegance dhe njohurish të mprehta të lojës, ajo është zëri i besuar për lojtarët që kërkojnë përvojën autentike të kazinosë nga ekranet e tyre.

Send email
More posts by Isabelle Lacroix

Shfaq më shumë

Andar Bahar për fillestarët

Andar Bahar për fillestarët

Andar Bahar, një lojë tradicionale me letra që e ka origjinën në Indinë Jugore, është e njohur për rregullat e saj të thjeshta dhe veprimet me ritme të shpejta. Kjo lojë, e ngulitur thellë në kulturën indiane, ka qenë një kalim kohe e preferuar për brezat dhe ka fituar popullaritet të jashtëzakonshëm si në fizik ashtu edhe në kazino live globalisht. Ndryshe nga shumë lojëra të tjera kazino që kërkojnë strategji të ndërlikuara ose sisteme komplekse bastesh, Andar Bahar është i drejtpërdrejtë, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer si për fillestarët ashtu edhe për lojtarët me përvojë që kërkojnë lojë të shpejtë dhe tërheqëse. Ky udhëzues gjithëpërfshirës synon të prezantojë të ardhurit në botën emocionuese të Andar Bahar, duke ofruar të gjithë informacionin e nevojshëm për të kuptuar, shijuar dhe shkëlqyer në këtë lojë magjepsëse.

Andar Bahar për lojtarë të avancuar

Andar Bahar për lojtarë të avancuar

Andar Bahar, një lojë e rrënjosur thellë në traditë, është ngjitur me shpejtësi në rëndësi në kazinotë live online, duke mahnitur një audiencë globale me thjeshtësinë dhe natyrën e saj të shpejtë. Për lojtarin me përvojë, zotërimi i Andar Bahar shkon përtej të kuptuarit të rregullave të tij themelore; ka të bëjë me përsosjen e strategjive dhe përmirësimin e aftësive për të shkëlqyer në arenën konkurruese të lojërave të fatit live online. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për teknika të avancuara bastesh, lojëra psikologjike ose menaxhim efektiv i financimit, ky udhëzues shërben si një burim gjithëpërfshirës për profesionistët që kërkojnë të përmirësojnë aftësitë e tyre Andar Bahar.

Të rejat e fundit

SA Gaming njofton versionin e ri të Andar Bahar me modalitetin pa komision
2023-08-17

SA Gaming njofton versionin e ri të Andar Bahar me modalitetin pa komision

Andar Bahar është sot një nga lojërat më të luajtura me letra të kazinosë live. Është një lojë e lehtë për t'u kuptuar, pasi ju duhet vetëm të mbështesni ekipin Andar ose Bahar për të fituar një bast. Ashtu si Live Baccarat, duart kryesore kanë një shans 50% për të fituar. Kjo është arsyeja pse disa kazino marrin një komision nga duart fituese për t'i dhënë shtëpisë një avantazh.

Ezugi zgjeron hollin e saj të drejtpërdrejtë të kazinosë me Andar Bahar Ultimate
2023-02-13

Ezugi zgjeron hollin e saj të drejtpërdrejtë të kazinosë me Andar Bahar Ultimate

Ezugi, pjesë e Evolution Gaming, nuk po ngopet me Andar Bahar, a? Gjithçka filloi në vitin 2019 kur kompania prezantoi versionin e parë të kësaj loje klasike indiane me letra. Një vit më vonë, grumbulluesi i përmbajtjes së drejtpërdrejtë lançoi variantin OTT (Mbi-the-Table) të kësaj loje.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Kur u shpik Andar Bahar?

Nuk ka asnjë informacion të qartë se kur është shpikur kjo lojë ose nga kush, por besohet se ata kanë qenë nga Bengaluru, Indi. Ajo ka qenë rreth e rrotull për shekuj. Popullariteti i tij në vend u rrit masivisht në shekullin e 21-të.

Cilat janë shanset e Andar Bahar?

Kjo lojë vjen me shanse 50/50, që do të thotë se gjithçka që i duhet një lojtari për të fituar është fat i mirë.

Çfarë kuptimi kanë fjalët "Andar" dhe "Bahar"?

Fjalët "Andar" dhe "Bahar" përdoren për të nënkuptuar dy anët e tryezës që përdoren kur luhet kjo lojë.

Ku mund të luhet Andar Bahar?

Kazinotë e panumërta në internet ofrojnë këtë lojë. Për sa kohë që lojtarët indianë janë të kënaqur me termat dhe kushtet e faqes, ata mund të luajnë sa herë të duan.

Pse lojtarët indianë e duan kaq shumë këtë lojë?

Loja është e shpejtë, e thjeshtë dhe emocionuese. Askush nuk ka nevojë për aftësi apo strategji për të fituar në të.

A mund ta luajë dikush këtë lojë falas?

Po. Shumë kazino online ofrojnë Andar Bahar falas, por lojtarët nuk mund të fitojnë para kur luajnë versionin falas të kësaj loje.

A është Andar Bahar i kufizuar vetëm tek lojtarët indianë?

Nuk ka asnjë kufizim se kush mund të luajë me tregtarin e drejtpërdrejtë Andar Bahar. Çdokush mund të luajë ose të bast mbi Andar Bahar, pavarësisht nga vendndodhja ose kombësia e tyre. Lojtarët duhet të regjistrohen vetëm në kazinotë live online ku lejohen të luajnë. Diçka për t'u theksuar është se kazino të ndryshme të drejtpërdrejta mund të kenë kërkesa të ndryshme në lidhje me regjistrimin, siç është kufiri i moshës.

A mund të ndikojnë operatorët e kazinosë live në rezultatet e Andar Bahar?

Live Andar Bahar bazohet thjesht në fat. Kështu, operatorët e kazinosë nuk mund të ndikojnë në rezultatet e lojës live, me kusht që të jenë të licencuar nga një autoritet me reputacion dhe të operojnë brenda kërkesave të licencës. Ofruesit me reputacion të softuerit të kazinosë live përfshijnë gjithashtu disa masa për të mbështetur lojërat e ndershme.

A mund të mashtrojnë lojtarët drejtpërdrejt Andar Bahar?

Nuk ka asnjë mënyrë të mundshme për të mashtruar në Andar Bahar live, me kusht që softueri i kazinosë live të jetë i sigurt dhe i ligjshëm. Disa mashtrues pretendojnë se ofrojnë mashtrime të Andar Bahar, por asnjë nga zgjidhjet nuk funksionon në kazinotë live të licencuara me reputacion.

Pse është Andar Bahar popullor?

Arsyeja kryesore për popullaritetin e lartë të Andar Bahar live është thjeshtësia dhe lehtësia e lojës. Falë kurbës së shkurtër të të mësuarit që e bën atë të përshtatshëm edhe për fillestarët. Një arsye tjetër është se ofron tarifa relativisht tërheqëse të kthimit te lojtarët, që do të thotë se lojtarët kanë shanse të arsyeshme për të fituar.

Si fiton një lojtar në Andar Bahar?

Një lojtar shpallet fitues kur tërhiqet një kartë me të njëjtën vlerë dhe shfaqet në anën e letrës së parë të tërhequr. Pagesa është 90% e shumës fillestare të bastit për një rast të tillë. Pagesa bëhet edhe më e mirë, një rritje 100% nëse karta shfaqet në anën tjetër.

Cilat gjuhë përdoren për Andar Bahar të drejtpërdrejtë?

Gjuhët e përdorura në studiot e drejtpërdrejta Andar Bahar ndryshojnë, në varësi të ofruesit të softuerit. Shumica e ofruesve të programeve kompjuterike të kazinosë live ofrojnë lojën në gjuhët angleze dhe hindu, gjuhët mbizotëruese në rajonet ku kjo lojë me letra është e njohur.

Cilat baste anësore të Andar Bahar janë më të zakonshmet?

Bastet anësore më të zakonshme të drejtpërdrejta në Andar Bahar bazohen në bastet e bastuesve në kostumin e kartës së parë ose nëse letra kryesore do të jetë mbi ose nën një numër të caktuar. Diçka për t'u theksuar është se kazino të ndryshme live ofrojnë lloje të ndryshme të basteve anësore.

Si të fitoni në Andar Bahar?

Pothuajse kushdo mund të fitojë në Andar Bahar në internet. Është një lojë fati, që do të thotë se aftësitë e një lojtari nuk kanë shumë rëndësi. Nuk ka asnjë strategji specifike që një lojtar i fatit mund të përdorë për të maksimizuar shanset e tij për të fituar. Më e mira që mund të bëhet është të mësojë se çfarë pritet prej tyre dhe të dijë se çfarë ndodh gjatë lojës për të shmangur zhytjen në konfuzion. Kumarxhinjtë që aspirojnë të fitojnë në këtë lojë gjithashtu inkurajohen të praktikojnë.