Baccarat

August 3, 2021

Mitet më të zakonshme të Baccarat të shkatërruar

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

te luani baccarat online dhe fitoni diçka, ju duhet të ndani faktet nga trillimet. Kjo për shkak se disa mite të baccarat janë hedhur në erë. Në fakt, lojtarët me përvojë do t'ju thonë se ato ndodhin vetëm në filmat e Hollivudit.

Mitet më të zakonshme të Baccarat të shkatërruar

Pra, cilat janë disa nga këto histori fiktive që dëgjoni për baccarat që dëshironi të sqaroheni? Ky artikull diskuton pesë mite të zakonshme që nuk duhet t'i besoni kurrë.

Miti i Baccarat #1. Rezultatet e Baccarat live janë të manipuluara

Kur luani baccarat online për herë të parë, është në rregull të dyshoni për rezultate. Në fund të fundit, ju nuk mund të shihni se çfarë po ndodh në anën tjetër si në një kazino tradicionale. Por a është e vërtetë që kazinotë e drejtpërdrejta në internet krijojnë rezultate baccarat?

varet! nëse ti luaj në faqet më të mira të baccarat, nuk keni pse të shqetësoheni për rezultatet e baccarat. Zakonisht, kazinotë më të mira në internet licencohen dhe rregullohen nga organe të pakuptimta si UKGC, MGA dhe Curacao e-Gaming. Gjithashtu, lojërat janë nga grumbulluesit kryesorë si Evolution, Ezugi, Playtech, etj. Pra, luani në një kazino të licencuar për të shmangur lojërat e fajit.

Miti i Baccarat #2. Baccarat është për Rollers Lartë

Prit, ky mit ishte me të vërtetë një fakt ndonjëherë prapa. Më parë, vetëm të pasurit e qelbur mund të luanin baccarat me paratë e tyre pa fund. Megjithatë, shumë ka ndryshuar, veçanërisht pas prezantimit të kazinove online.

Megjithëse kazinotë maskojnë baccarat si një lojë për lojtarët e pasur, shumica e faqeve të lojërave të fatit ofrojnë kufij të ndryshëm tavoline. Aktualisht, është e mundur të vihet bast me aq pak sa 1 dollarë për raund. Akoma më mirë, shumica e kazinove live ofrojnë bonuse baccarat, të cilat lojtarët mund t'i përdorin për të rritur llogarinë e tyre. Në përgjithësi, baccarat live online është larg nga të qenit një lojë elitare.

Miti i Baccarat #3. Numërimi i kartave është një strategji funksionale

Nëse ju pëlqen të luani blackjack në internet ose në një kazino tradicionale, nuk keni nevojë të njiheni me numërimin e letrave. E shpikur nga Ed Thorp në vitet 1960, numërimi i letrave është një strategji blackjack ku lojtarët mund të gjurmojnë letrat e ulëta dhe të larta të mbetura në kuvertën e krupierit.

Duke thënë këtë, numërimi i letrave nuk do të ndihmojë shumë kur luani baccarat live. Megjithëse të dyja lojërat përdorin një kuvertë të ngjashme letrash, ndryshimi është se disa letra si aset dhe fytyrat favorizojnë lojtarët në blackjack. E njëjta gjë nuk vlen kur luani baccarat live. Pra, është e këshillueshme që të përqendroheni më shumë në menaxhimin e bankrollit sesa në numërimin e kartave.

Miti i Baccarat #4. Ka strategji fituese në Baccarat

Ju nuk e besoni këtë mit, apo jo? Siç u tha më lart, numërimi i letrave ose ndonjë strategji tjetër nuk do t'ju çojë askund në baccarat. Ashtu si lojërat elektronike në internet, baccarat është thjesht një lojë fati. Prandaj, asnjë sasi e të menduarit nuk mund të rrëzojë skajin e shtëpisë.

Fatkeqësisht, disa "ekspertë" mashtrojnë lojtarët me sisteme të rreme baccarat vetëm për të fituar disa dollarë prej tyre. Nëse hulumtoni me kujdes, do të hasni në uebfaqe të shumta që pretendojnë se kanë strategji fituese. Por këtu është e vërteta e qartë; kurrë mos blini një strategji baccarat.

Miti i Baccarat #4. Ndjekja e modeleve të basteve mund të ndihmojë

Një tjetër mit mashtrues i baccarat-it është se ka modele sekrete që duhen ndjekur. Por në realitet, nuk ka asnjë. Gjithmonë mbani mend se baccarat live është një lojë kazino me rrokullisje. Me fjalë të tjera, ju nuk mund të parashikoni rezultatin e një loje.

Për shembull, nëse bankieri fiton pesë herë radhazi, kjo nuk do të thotë se ata do të humbasin raundin tjetër. Thjesht thuaj se lojtari dhe bankieri kanë shanse të barabarta për të fituar një dorë. Por, si rregull, bankieri fiton më shpesh, falë skajit të shtëpisë.

konkluzioni

A jeni më në fund gati për të marrë baccarat live? Nëse po, jepini një vesh të shurdhër këtyre miteve të baccarat dhe shijoni lojën. Ju duhet vetëm të gjeni një kazino të mirë live dhe të përqendroheni më shumë në menaxhimin e parave. Plus, kurrë mos e kaloni një shans për të kërkuar një bonus baccarat. Do të habiteni se sa fitimprurëse mund të jetë kjo lojë.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme