Baccarat

January 17, 2020

Udhëzues për lojën Baccarat

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Gjeni këtu të gjithë informacionin që i nevojitet një lojtari përpara se të luajë baccarat. Të përfshira janë të gjitha rregullat e baccarat-it dhe këshilla se si të fitoni lehtësisht lojërat baccarat.

Udhëzues për lojën Baccarat

Udhëzuesi përfundimtar për të luajtur Baccarat dhe si të fitoni

Baccarat është një lojë kazino që mund të luhet online. Para se të luajnë këtë lojë, kumarxhinjtë duhet të dinë bazat e lojës. Mënyra se si trajtohen kartat dhe sa të rëndësishme janë ato. Mund të jetë e lodhshme të kuptosh të gjitha nuancat. Për shembull, kur lojtari qëndron në këmbë dhe bankieri godet.

Megjithatë, kjo ka të ngjarë të jetë loja më e lehtë për të luajtur në një kazino. Duke pasur parasysh popullaritetin rreth lojës, është thjesht një hedhje e monedhës, kështu që pasi të dinë kushtet dhe bastet, gjithçka funksionon mirë për lojtarin e bastit. Ja se si lojtarët mund të luajnë dhe të fitojnë baccarat në një tryezë live online.

Si të luani Baccarat

Baccarat përfshin 12 lojtarë, dy tregtarë dhe një telefonues. Dy rajone – Lojtari dhe Bankeri – janë para çdo lojtari. Çdo lojtar vendos një bast para një karte dhe zgjedh nëse dora e lojtarit ose dora e bankierit është basti i tyre. Ekziston edhe një opsion i tretë – bast në një barazim.

Dy letra i jepen lojtarit dhe bankierit pasi secili lojtar të vendosë bastin e tij/saj. Dora e fituesit është më afër nëntë. Pra, nëse dora e një lojtari është tetë dhe dora e bankierit është tre, fituesi i përgjithshëm është lojtari që ka vënë baste në dorën e lojtarit.

Baste Baccarat për të bërë dhe për të shmangur

Lëvizja e parë është shmangia e bastit të barazimit. Që një bast barazimi të fitojë, duart duhet të jenë të barabarta. Kjo do të rezultojë në një humbje për këdo që ka një bast mbi bankierin. Megjithëse pagesat e basteve të barazimit janë masive, shtëpia ka gjithashtu një avantazh bujar.

Nëse një person dëshiron të fitojë, ai/ajo nuk dëshiron të vendosë bast me një avantazh prej 14%. Bastet gjithashtu duhet të dinë shanset dhe zgjedhjet e basteve. Zgjedhjet e basteve janë mjaft të drejtpërdrejta, qoftë një bast lojtar apo një bankier. Sa për shanset, lojtarët duhet t'i dinë ato paraprakisht.

Strategjia më e mirë për të fituar

Dështimi për të mbajtur kontrollin është shpesh shenja e parë e lojërave kompulsive. Gjuajtësit duhet të pranojnë se rasti është faktori vendimtar në një lojë të ngushtë si baccarat. Lëreni lojën kur buxheti është shteruar. Nëse ka një fitore ose humbje, prisni pak përpara se të ktheheni për të luajtur.

Kur ka një fitore, ndaje fitoren në gjysmë dhe përdore vetëm për të vazhduar të luash. Njëri do të vazhdojë të përfitojë nëse humbet gjysmën tjetër. Mbani në mend se bastet janë një aktivitet argëtues. Shijoni aspektet e tij sociale dhe të këndshme dhe mbani nën kontroll bankrollin. Tani, kjo është gjithmonë një strategji e suksesshme.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme