Baccarat

September 12, 2019

Variantet kryesore të Baccarat për lojtarët në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Po kërkoni një lojë tavoline me rregulla të thjeshta, të cilat janë të lehta për t'u ndjekur? Atëherë baccarat është loja e duhur për t'u angazhuar. Që nga shpikja e saj, loja është bërë gjithnjë e më e popullarizuar në të gjithë botën me shumicën e kazinove në Macau duke bërë më shumë se 88% të të ardhurave të tyre nga baccarat.

Variantet kryesore të Baccarat për lojtarët në internet

Por lojtarët nuk kanë nevojë të udhëtojnë në Macau për të shijuar baccarat, lojërat janë të disponueshme në internet përmes celularëve dhe shfletuesve të internetit. Lojtarët gjithashtu mund të bashkohen me një ekip virtual lojtarësh dhe të përfshihen në tabela të drejtpërdrejta me variante të ndryshme për të eksploruar.

Këtu janë variantet kryesore të baccarat për lojtarët për të luajtur.

Tavolina virtuale Baccarat

Tavolinat virtuale të baccarat luhen në tavolina virtuale, ku lojtarët lejohen të zgjedhin opsione të ndryshme me rregulla pak të ndryshuara. Lloji më i zakonshëm i baccarat është Punto Banco ose Classic baccarat, dhe është i disponueshëm në shumicën e kazinove. Disa kazino ofrojnë si Pro, Limit të ulët dhe të Lartë, dhe baccarat VIP për rrotulla të larta.

E dyta më e zakonshme është Mini-Baccarat. Është e ngjashme me Baccarat klasik për sa i përket thjeshtësisë, por mbështet kufij më të ulët të basteve. Ajo luhet në një këpucë me gjashtë kuvertë dhe tetë kuvertë. Buza e shtëpisë në kravatë ulet në 14.44% në kundërshtim me 14.36% në Punto Banco, dhe ka një tabelë më të vogël.

Variantet e Baccarat me tregtar të drejtpërdrejtë

Ekzistojnë variante të ndryshme baccarat me tregtarë të drejtpërdrejtë në kazinotë e drejtpërdrejta. Këto dëshmojnë se lojërat janë jashtëzakonisht të njohura në mesin e kumarxhinjve në internet. Disa nga variantet kryesore përfshijnë:

Shtrydhje Baccarat

Ky variant është i integruar me rregullat standarde, por ka një ndryshim në mënyrën se si tregtari i zbulon kartat. Eksitimi rritet me rritjen e bastit.

Shtrydhja e kontrollit të Baccarat

Ky variant baccarat i lejon lojtarët të shtrydhin letra. Ato shpërndahen me fytyrë poshtë në një panel xhami dhe lojtarët mund të arrijnë kulmin në mënyrë dixhitale për të zbuluar vlerën e tyre. Edhe pse lojtarët nuk mund t'i shohin plotësisht kartat, kjo veçori shton eksitim në lojë. Tregtari shtrydh letrat e shpërndara me dorën që ka baste më të mëdha.

Variante të tjera Baccarat me tregtar të drejtpërdrejtë

Nuk ka Baccarat komisioni

Ky variant heq komisionet prej 5% që marrin shumica e kazinove për fitimet e basteve të Banker. Megjithatë, nëse ata fitojnë rezultatin 6, ata do të fitojnë vetëm një raport prej 0.5:1. Ka shumë baste anësore si Super 6, Perfect Pair and Player, Player and Banker Pair, dhe Banker Bonus.

Live Dragon Tiger

Ky është një version më unik baccarat, ku lojtarët marrin një dragua, tigër dhe letra të vetme, në vend të një lojtari dhe bunkeri dhe dy letra. Loja gjithashtu ofron baste anësore, ku mund të parashikohet nëse kartat e dragoit dhe tigrit do të barazohen në rang. Kjo nuk ndikohet nga kostumi i tyre.

Variantet Baccarat Virtual dhe Live Diler për të luajtur online

Lojërat online të kazinosë baccarat po bëhen gjithnjë e më të njohura pasi ato mund të aksesohen nga shtëpia.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme