Bet on Teen Patti Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2023

Loja Bet on Teen Patti është rritur në popullaritet si një nga lojërat më tërheqëse live në kazino. Është një lojë klasi me animacione të bukura që huazojnë elemente dhe stile loje nga pokeri dhe baccarat. Loja bazë i lejon lojtarët të zgjedhin atletin për të cilin duan të bastojnë. Përpara se të shikojnë ndonjë nga letrat, lojtarët duhet së pari të vendosin bastet e tyre.

Megjithatë, ndryshe nga Live Baccarat, nuk ka asnjë bast ante. Në vend të kësaj, lojtarët zgjedhin të bastojnë ose te lojtari A ose te lojtari B. Ata gjithashtu mund të bastojnë në cilindo nga bastet e palëve të tjera të disponueshme në kazino live Teen Patti. Të gjitha bastet vendosen në të njëjtën kohë. Kjo lojë luhet nga njerëz të të gjitha moshave. Loja mund të shkarkohet përmes Google Play ose Apple App Store.

Si të luani bast në Teen Patti

Si të luani bast në Teen Patti

Është një lojë shumë e thjeshtë ku lojtarët mund të zgjedhin se në cilin lojtar do të vendosin bastet e tyre. Përveç këtyre basteve kryesore, ka edhe baste anësore. Çdo lojtari i jepet e njëjta kohë për të vendosur bastet e tij. Më pas, tregtari i sistemit nxjerr nga tre letra secila për lojtarin A dhe lojtarin B.

Sistemi kontrollon se cila anë ka një kombinim më të mirë letrash dhe ai lojtar bëhet fituesi. Sistemi më pas lëshon pagesat në përputhje me rrethanat. Në rast barazimi, sistemi i kthen aksionet e lojtarëve në llogarinë e tyre.

Bast mbi rregullat e Teen Patti

Çdo lojë ka rregullat e veta edhe pse ato gjithmonë ndryshojnë. Më poshtë është një listë e thjeshtuar e rregullave të lojës.

● Çdo lojtar i shpërndahen vetëm tre letra
● Pasi kohëmatësi të ndalojë, nuk mund të bëhen më baste në atë raund të lojës
● Fitimi i bastit kryesor do të rezultojë gjithmonë në një pagesë prej 0,95:1

Bast në Strategjinë Teen Patti

Së pari, çmimi që një lojtar merr për të fituar varet nga vlera e bastit të lojtarit. Lojtarët mund të vendosin vetëm nga 1 deri në 500 dollarë, qoftë në baste kryesore, qoftë në baste anësore. Nuk ka asnjë strategji për të; disa zgjedhin të shkojnë për disa aksione të larta ndërsa të tjerët mund të shkojnë për shumë aksione të ulëta. Lojtarët duhet të ndjekin gjithmonë rregullat e adoleshencës Patti.

Si të luani bast në Teen Patti
Metodat më të mira të pagesës në Bet on Teen Patti Live Casino

Metodat më të mira të pagesës në Bet on Teen Patti Live Casino

Shumica e metodave të pagesës janë të thjeshta për t'u përdorur për të futur para të vërteta të Teen Patti në kazino. Për të bërë një depozitë, gjithçka që u nevojitet lojtarëve është informacioni i pagesës dhe para të mjaftueshme për t'i vendosur në një llogari personale të kazinosë. Kur bëjnë depozitën e tyre të parë, lojtarëve të rinj do t'u kërkohet të paraqesin informacionin e pagesës për ta mënyra e zgjedhur e pagesës. Kur luani në internet, duhet të futni këto detaje vetëm një herë.

Me tërheqje, lojtarëve zakonisht u kërkohet të përdorin të njëjtën metodë që ata përdorën për të depozituar para në kazino. Nëse mënyra e preferuar e pagesës nuk lejon tërheqje, përdoruesit kanë mundësinë të përdorin një mënyrë tjetër pagese. Tërheqjet janë shpesh më të ngadalta se depozitat. Arsyeja është se ata duhet të kalojnë procesin e verifikimit të kazinosë. Shumë site e bëjnë këtë për të mbrojtur klientët e tyre dhe për të parandaluar mashtrimin.

Opsionet popullore të pagesës

Kartat e kreditit, kartat e debitit, dhe madje kartat e parapaguara janë mënyrat e zakonshme të pagesës në kazinotë më të mira live. Opsionet e pagesës së Teen Patti me para të vërteta përfshijnë:

  • kartat VISA
  • MasterCard

Të tjera kuletat elektronike që janë gjithashtu opsione praktike për lojtarët janë:

  • Neteller
  • Skrill
  • PayTM
  • Astropay
  • UPI

Disa kazino të drejtpërdrejta madje lejojnë lojtarët të përdorin kriptovalutat të tilla si:

  • Bitcoin
  • Ethereum Pothuajse çdo monedhë pranohet për depozita dhe tërheqje. Nëse ata nuk marrin një monedhë të caktuar, ata u ofrojnë klientëve mundësinë e konvertimit të monedhës përpara se të vazhdojnë.
Metodat më të mira të pagesës në Bet on Teen Patti Live Casino
Bast të drejtpërdrejtë në ofruesit e softuerit të Teen Patti

Bast të drejtpërdrejtë në ofruesit e softuerit të Teen Patti

Ofruesi i softuerit popullor

Ezugi është deri tani ofruesi më i popullarizuar i lojërave i softuerit Bet on Teen Patti për kazinotë live. Është një firmë e specializuar në lojëra të drejtpërdrejta dhe lojërat me letra të kazinosë që kanë angazhimin më të mirë të lojtarëve. Ajo u themelua në vitin 2013. Bet on Teen Patti në internet është në dispozicion 24 orë në ditë, 7 ditë në javë dhe transmetohet drejtpërdrejt nga studiot e tyre. Kompania u ofron operatorëve zgjidhjet më të fundit të softuerit Teen Patti. Këto përfshijnë disa veçori unike që do të emocionojnë lojtarët live të Teen Patti. Titujt e lojërave janë gjithashtu të sigurt dhe u ofrojnë lojtarëve një përvojë të shkëlqyer të lojës me letra.

Ofruesit e tjerë të softuerit

Mobzway dhe AIS Technolabs janë ndër disa ofrues të tjerë softuerësh për lojërat e vërteta me para të Teen Patti. Te gjitha keto ofruesit e softuerit të kazinosë live të ketë në staf zhvilluesit kryesorë të lojërave. Ata janë teknikisht të aftë në krijimin e një sërë titujsh argëtues. Dizajnerët e lojës ofrojnë veçoritë më të avancuara dhe një përvojë të pakrahasueshme të përdoruesit. Lojtarët mund të përdorin bisedën e drejtpërdrejtë të lojës dhe të kërkojnë ndihmë për shërbimin ndaj klientit në platformën e lojërave në internet të ofruesit.

Për të inkurajuar modalitetin me shumë përdorues, ekipi krijues i zhvilluesve të ofruesit të softuerit inkorporoi platforma sociale në lojërat e drejtpërdrejta të Teen Patti. Platformat e mediave sociale në internet i lejojnë përdoruesit të konkurrojnë me njëri-tjetrin. Ofruesit e softuerit Teen Patti përdorin gjithashtu teknologjinë më të fundit për të prodhuar tituj pa gabime. Edhe pas dorëzimit të softuerit në kazinon live Teen Patti, zhvilluesit e ofruesit janë gjithmonë në dispozicion për të ndihmuar operatorin me çdo problem teknik.

Bast të drejtpërdrejtë në ofruesit e softuerit të Teen Patti
Bast të drejtpërdrejtë në pagesat e adoleshentëve Patti, bastet anësore dhe "House Edge"

Bast të drejtpërdrejtë në pagesat e adoleshentëve Patti, bastet anësore dhe "House Edge"

RTP për duart e Teen Patti në lojën live është 97.39 përqind. Sa më i lartë të jetë RTP, ka më shumë gjasa që lojtarët të fitojnë çdo raund. Si rezultat, lojtarët në kazinotë më të mira live kanë një shans për të fituar këtë lojë. Basti kryesor dhe bastet anësore janë dy llojet e basteve në lojë. Gjuajtësit mendojnë se kush ka dorën më të mirë të pokerit në bastin kryesor. Megjithatë, mund të bëhen shumë baste anësore dhe për të fituar, lojtarët duhet të ndjekin rregullat e Teen Patti.

Me rregullat e Teen Patti, çdo lojtar ka të njëjtën kohë për të vendosur bastet e tij. Pas kësaj, tregtari i sistemit shpërndan tre karta për secilin pjesëmarrës. Mekanizmi përcakton se cili lojtar ka kombinimin më të mirë të letrave dhe ai person shpallet fitues. Pagesat më pas përpunohen nga sistemi. Në rast barazimi, sistemi do të kreditojë llogaritë e lojtarëve me aksionet e tyre.

Rregullat e basteve

Çdo lojë Bet on Teen Patti ka rregullat e veta.

Për baste të rregullta, dora për lojë, ante dhe e poshtme e drejtë kanë një pagesë prej:

1:1

Royal dhe straight flush të dyja kanë një pagesë prej:

5:1

Një dorë treshe paguan në një raport prej:

4:1

Ka pagesa më të larta në duart e palëve ose më të mira. Pagesa më e lartë për një mini mbretëror është zakonisht

200:1

Pasuar nga një vijë e drejtë në 40:1 dhe një treshe në 30:1. Pjesa tjetër ka tarifa më të ulëta.

40:1

E ndjekur nga një treshe në:

30:1

Pagesa e drejtpërdrejtë është:

6:1

Color/flush ka një pagesë prej:

3:1

Për bonusin 3+3, Royal Flush ka një pagesë marramendëse prej:

1000:1

Flush i drejtpërdrejtë ka një pagesë të

200:1

Katër të një lloji kanë një pagesë prej:

50:1

Pagesat e plota dhe flush janë afërsisht të krahasueshme në:

25:1 dhe 20:1

Paga e drejtë:

20:1

Në pjesën tjetër të lojës, Tre të një lloji paguajnë:

5:1

Bast të drejtpërdrejtë në pagesat e adoleshentëve Patti, bastet anësore dhe "House Edge"
Luajtja e basteve live te Teen Patti me para të vërteta

Luajtja e basteve live te Teen Patti me para të vërteta

Nuk ka faqe për para të vërteta

Ka shumë variacione RNG të disponueshme për këdo që dëshiron të luajë falas. Ata janë kundër softuerit që përzien kartat në mënyrë të rastësishme. Rregullat tradicionale përdoren në disa lojëra falas. Këto nuk janë të njëjta si kur luani për para të vërteta. Bastet e parave virtuale i lejojnë përdoruesit të përmirësojnë aftësitë e tyre të lojërave të fatit në internet duke praktikuar me kazinotë e lojërave të fatit me para virtuale.

Bast me para të vërteta në faqet e Teen Patti

Vendos një bast në zgjedhjet e Teen Patti. Të gjithë lojtarët fillojnë me një bilanc identik pikësh dhe konkurrojnë përgjatë marrëveshjeve dhe raundeve për të mbledhur sa më shumë monedha të jetë e mundur ose për të eliminuar lojtarët e tjerë kur u mbarojnë pikët. Këto monedha mund të blihen për aq pak sa 1 dollarë.

Ndërsa loja përparon, çmimi në para rritet dhe fituesi është individi që qëndron në lojë deri në fund të dorës dhe ka dorën më të mirë ose më të lartë. Përcaktohet nga radha në të cilën renditen letrat, nga më e larta tek më e ulëta. Loja fitohet nga lojtari me më shumë pikë ose lojtari i fundit në këmbë.

Luajtja e basteve live te Teen Patti me para të vërteta
Cili është ndryshimi midis Teen Patti dhe Bet on Teen Patti?

Cili është ndryshimi midis Teen Patti dhe Bet on Teen Patti?

Teen Patti dhe Bet on Teen Patti janë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë shumë të ngjashme nga Ezugi por me rregulla identike adoleshente Patti dhe pak dallime. Për shembull, në Bet on Teen Patti, përqindja e Kthimit te Lojtari në bastin kryesor është 97,39%, ndërsa ajo e Teen Patti është 96,63%. Ata gjithashtu kanë ID të ndryshme të lojës.

Cili është ndryshimi midis Teen Patti dhe Bet on Teen Patti?

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Ku mund të luajnë lojtarët e basteve te Teen Patti?

Ka shumë kazino online ku kumarxhinjtë mund të luajnë Bet on Teen Patti; megjithatë, këtu janë disa kazino të drejtpërdrejta që ofrojnë bonuse dhe veçori të shkëlqyera:

Loja Bet on Teen Patti kazino jo vetëm që shijohet në kontinentin indian, por është përhapur në disa pjesë të botës. Është referuar gjithashtu si flash në rajone të tjera. Shkarkoni aplikacionin më të mirë të kazinosë dhe filloni të vini bast duke respektuar këshillat e theksuara.