Blackjack

September 22, 2021

Etiketa e Blackjack live dhe këshilla të shpjeguara: Si të silleni

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Nuk ka dy mënyra për këtë; ju duhet të luani dhe të silleni në një mënyrë specifike fitoni në blackjack live. Ndryshe nga të tjerat lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë, blackjack dhe video poker janë të vetmet lojëra ku aftësitë tuaja mund t'ju fitojnë para.

Etiketa e Blackjack live dhe këshilla të shpjeguara: Si të silleni

Por lajmi i keq është se shumica e lojtarëve janë plotësisht të gjelbër në atë që duhet të bëjnë në një tavolinë live blackjack. Pra, ky udhëzues do të diskutojë disa rregulla dhe këshilla të mirësjelljes për t'ju ndihmuar të keni lundrim të qetë në blackjack në internet. Vazhdoni të lexoni!

Etiketa për sjelljen në një tryezë Blackjack

Ashtu si kur bëhet blackjack në një kazino tradicionale, rregullat e mirësjelljes mbeten të njëjta kur jeni në një kazino live. Këtu janë ato kryesore:

Behu i sjellshem

Kazinotë më të mira live nuk do të tolerojë lojtarët e padisiplinuar të përdorin gjuhë të ndyra dhe të mos respektojnë tregtarin. Me fjalë të tjera, ju duhet të silleni miqësorë me tregtarin dhe lojtarët e tjerë. Pasi të bashkoheni në tryezë, përshëndetni tregtarin dhe veproni me respekt. Edhe nëse po kaloni një seancë të keqe, mos ua hidhni atë lojtarëve ose tregtarëve të tjerë. Në disa raste, kjo mund t'ju kushtojë llogarinë e kazinosë.

Kuptoni rregullat e lojës

Imagjinoni që jeni tregtari i drejtpërdrejtë i kazinosë dhe një lojtar i bashkohet që nuk di asgjë për rregullat e lojës. Frustruese, apo jo? Përpara se të rezervoni një vend, të paktën mësoni rregullat bazë të lojës, të tilla si vendosja e një basti, ndarja e letrave tuaja dhe më shumë. Edhe pse mund të pyesni tregtarin për disa nga këto gjëra, kjo vetëm e ngadalëson lojën.

Mos ndani informacionin personal

Është e rëndësishme të mbani mend se jeni duke luajtur me njerëz të panjohur në një tavolinë live blackjack. Prandaj, shmangni ndarjen e informacionit tuaj të kontaktit dhe respektoni privatësinë e lojtarëve të tjerë duke mos kërkuar të tyren. Disa kazino të drejtpërdrejta nuk do të mendohen dy herë përpara se të pezullojnë llogarinë tuaj nëse kërkoni informacione kontakti nga tregtari ose lojtarë të tjerë.

Filloni një bisedë

Varet nga ju që të siguroheni që sesioni i lojërave të drejtpërdrejta të jetë sa më i gjallë që të jetë e mundur. Për ta bërë këtë, mund të filloni një bisedë me tregtarin ose lojtarë të tjerë. Megjithatë, diskutimi duhet të jetë i qetë dhe i rastësishëm. Nëse është e mundur, le të jetë rreptësisht për lojërat e fatit.

Këshilla për të fituar në Blackjack Live

Tani që i dini këshillat se si të silleni rreth një tavoline live blackjack, është koha të mësoni se si ta mposhtni shtëpinë.

Filloni nga e vogla

Siç u tha më parë, blackjack është një lojë kazino live e bazuar në aftësi. Si e tillë, është e këshillueshme që të përdorni një qasje të qetë përpara se të hyni në të gjitha. Gjithmonë filloni me baste më të vogla ndërsa vlerësoni tabelën dhe përmirësoni bastet tuaja me fitore. Ju nuk dëshironi të vendosni një bast prej 200 dollarësh nëse një tregtar është në arrati, apo jo?

Ndani çifte acesh dhe tetësh

Ndarja e aseve dhe tetëve është një tjetër strategji fituese e blackjack-ut. Në blackjack, dy ace konsiderohen si një 12 e butë. Pra, nëse goditni, ka një probabilitet të lartë që të shkatërrohet pasi letrat me vlerë 10 përbëjnë pothuajse 1/3 e të gjitha letrave të disponueshme. Çdo dorë do të vlejë 11 pikë kur ndani aset, që do të thotë nëse merrni një 10, mund të arrini 21.

Nga ana tjetër, dy ace bëjnë një 16 të vështirë. Në një skenar të tillë, goditja ose qëndrimi në këmbë mund të çojë në një bust. Megjithatë, ndarja e një dore të tillë mund t'ju ndihmojë të bëni një dorë gjithsej 18 me secilën prej tyre, gjë që mund të mposhtë tregtarin. Siç u tha, shumica e letrave në kuvertë vlejnë 10.

Mos merrni bastin e sigurimit

Basti i sigurimit mund të duket si një ofertë shumë e mirë për t'u refuzuar nëse mendoni se tregtari ka një blackjack. Por në realitet, është një bast "pinjoll". Pra, mos u shqetësoni me këtë ofertë nëse nuk jeni pak i sigurt se tregtari ka një blackjack.

konkluzioni

A jeni gati të filloni të luani blackjack live tani? Me këto këshilla, ju jeni të sigurt për një kohë të mirë loje plot me mundësi fitimi. Vetëm mos harroni të praktikoni menaxhimin e bankrollit dhe të luani në një kazino të licencuar live. Kjo eshte!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme