Si të fitoni në Blackjack: Tre strategji të forta

Blackjack

2021-03-13

Eddy Cheung

Kur është fjala për lojërat e kazinosë në internet, ka pak më të njohura sa blackjack. Por ndërkohë që luajtja e blackjack në internet ofron një RTP bujare prej rreth 99% deri në 99.5%, lojtarët janë ende në një disavantazh të vogël për kazinonë.

Si të fitoni në Blackjack: Tre strategji të forta

Përfundimi është ky:

Është vlerësuar se rreth 5% deri në 10% e lojtarëve bëjnë një fitim të qëndrueshëm duke luajtur poker online gjatë një viti. Kjo është një shifër që, me besim të arsyeshëm, mund të përkthehet edhe për lojtarët e blackjack-ut që luajnë në një kazino live.

Duke marrë parasysh atë, mund të duket se shanset janë të grumbulluara kundër lojtarëve që fitojnë para duke luajtur blackjack, dhe ndoshta janë.

Por ja ku është goditja:

Shumica e lojtarëve nuk e kuptojnë se mund të zhvendosin ndjeshëm shanset në favor të tyre duke përdorur disa taktika të zgjuara. Këtu janë tre opsione që mund të përdoren në një kazino të drejtpërdrejtë:

1: Mësoni si të numëroni letrat Lajme të mira; kushdo mund të mësojë bazat e numërimit të kartave. Nuk është i rezervuar për lojtarët me një IQ të ngjashme me një metafizikan. Është pak më e lehtë për të bërë kur luani blackjack në internet.

Mund të duhet pak kohë ose durim, por sapo një lojtar të ketë kuptuar parimin, rrit në mënyrë dramatike shanset e tij për të fituar.

Hapi 1: Cakto një vlerë për çdo kartë

Lojtarët u caktojnë grupeve të letrave një vlerë:

  • 2 deri në 6 = +1
  • 7 deri në 9 = 0
  • 10 me ACE = -1

Hapi 2: Mbani një numër vrapimi

Një numërues letrash mban një numër të rrjedhshëm për çdo kartë që del nga këpucët e tregtarit. Nëse numri është pozitiv, avantazhi është me lojtarin; nëse është negative, është me kazinonë.

Hapi 3: Përpunoni numërimin për kuvertë

Me kazinotë, të drejtpërdrejta dhe tradicionale, tani duke përdorur kuvertën e shumëfishtë, një lojtar duhet të përkthejë numrin e vrapimit në një numër të vërtetë. Kjo bëhet duke e ndarë numrin e vrapimit me kuvertën e mbetur të vlerësuar. Pra, nëse numërimi është +3 dhe kanë mbetur tre kuvertë të vlerësuar, lojtari ka një numërim të vërtetë prej +1 (3/3).

Hapi 4: Përdorni këtë informacion për të përcaktuar madhësinë e bastit

Një lojtar duhet të rrisë bastin e tij ndërsa numri rritet, pasi kjo do të thotë që letrat favorizojnë lojtarin dhe ulen kur numërimi është negativ ose neutral, pasi kjo tregon se favori qëndron tek kazinoja.

2: Përfitoni sa më shumë nga bonuset e kazinove në internet

Shumë kazino të drejtpërdrejta do të ofrojnë një bonus online blackjack. Më i popullarizuari është një bonus i përputhur; për shembull, një lojtar depoziton 200 dollarë. Kazinoja përputhet me atë dhe i jep lojtarit një bonus prej 200 dollarësh.

Ndërsa shumica e bonuseve do të favorizojnë kazinonë, shpesh ka bonuse 'playthrough' që një lojtar mund t'i përdorë në dobi të tij dhe të arkëtojë një përqindje të bonusit të tyre.

3: Përfitoni sa më shumë nga shpërblimet e besnikërisë

Kazinotë live online shpesh ofrojnë shpërblime VIP, të tilla si kthimi i parave. Për shembull, një lojtar mund të gjejë një lojë blackjack me 99,5% RTP; e njëjta kazino ofron 0.6% kthim parash për blackjack. Pra, 99.5% + 0.6% jep një RTP prej 100.1%

Në përmbledhje

Mënyra më e mirë që lojtarët t'i japin vetes një avantazh kur luajnë blackjack në një mjedis kazino live është duke mësuar të numërojnë letra. Ia vlen këmbëngulja kur shpërblehet.

Kombinoje këtë me disa taktika të tjera, gatishmërinë për të mësuar dhe pak vetëdisiplinë, madje edhe lojtari më i zakonshëm i blackjack-ut, ka një shans shumë më të mirë për të fituar para nga banka.

Të rejat e fundit

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots
2023-05-30

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €