Baste dhe pagesa të drejtpërdrejta në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Craps live online është një lojë zbavitëse që po fiton popullaritet në mesin e lojtarëve që duan të shijojnë emocionet e kazinosë nga komoditeti i shtëpive të tyre. Lojtarët në këtë lojë vënë bast në rezultatin e hedhjes së dy zarave dhe do të fitojnë shumë nëse bastet e tyre janë të suksesshme.

Për të bërë zgjedhje të mençura dhe për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar, është thelbësore të kuptoni llojet e ndryshme të basteve dhe shpërblimet e tyre të lidhura. Për t'ju ndihmuar të përfitoni sa më shumë nga luajtja e lojërave të drejtpërdrejta në internet, ne kemi përfshirë një shpjegim të detajuar të basteve të ndryshme dhe pagesave të tyre në këtë tutorial.

Baste dhe pagesa të drejtpërdrejta në internet

Baste Tabela Craps

Ka disa baste të ndryshme të disponueshme në lojë, secila me një fitim unik dhe grup shansesh. Të kuptuarit e llojeve të ndryshme të basteve dhe pagesave të tyre përkatëse është thelbësore për të maksimizuar shanset tuaja për sukses në craps live online.

Pass Line Bast

Basti i kalimit është basti më themelor në craps. Ju e vendosni këtë bast në listën e daljes dhe ju fitoni nëse gjuajtësi hedh një 7 ose 11. Nëse gjuajtësi hedh një 2, 3 ose 12, ju humbni. Në rast se rrokulliset ndonjë numër tjetër, ai referohet si "pika" dhe ju vazhdoni të rrotulloni derisa 7 ose pika të hidhet përsëri, kohë në të cilën ju ose fitoni ose humbni.

Eja bast

Basti "come" është i ngjashëm me bastin e kalimit, por vendoset pasi të jetë vendosur pika. Ju fitoni nëse gjuajtësi shënon 7 ose 11 dhe humbni nëse hedh një numër 2, 3 ose 12. Nëse vendoset ndonjë numër tjetër, ai numër njihet si "pika e ardhjes" dhe ju vazhdoni të rrotulloni derisa të jetë një 7 ose pika e ardhjes rrotullohet përsëri, në këtë rast ju fitoni ose humbni.

Vendosni bast

Një bast vendor është një bast që një numër specifik do të vendoset përpara një 7. Çdo numër midis 4 dhe 10 është i disponueshëm për bast dhe fitimi ndryshon në bazë të numrit që zgjidhni.

Bast në terren

Një bast në terren është një bast nëse hedhja e ardhshme do të rezultojë në një 2, 3, 4, 9, 10, 11 ose 12. Nëse ndonjë nga këta numra shfaqet në zare, ju fitoni; nëse bën një 5, 6, 7 ose 8, ju humbni.

Big 6 dhe Big 8

Bastet e mëdha 6 dhe 8 të mëdha vendosen në 6 ose 8 përpara se të vendoset një 7. Këto baste paguajnë edhe para.

Bast Hardway

Një bast i vështirë është një bast që një numër specifik do të vendoset si çift përpara një 7 ose numri të vendoset në ndonjë kombinim tjetër. Për shembull, një 4 e vështirë është një bast që gjuajtësi do të vërë një 4 si çift përpara se të vërë një 7 ose një 4 në çdo kombinim tjetër.

Çdo bast shtatë

Çdo bast me shtatë është një bast që bast tjetër do të jetë 7. Ky bast ka një avantazh të lartë shtëpie dhe konsiderohet i rrezikshëm.

Cili bast është më i miri?

Nuk ka asnjë bast "më të mirë" në lojërat e drejtpërdrejta në internet, pasi çdo bast ka shanset dhe pagesat e veta, dhe më i miri do të varet nga stili juaj individual i lojës dhe toleranca ndaj rrezikut. Megjithatë, bastet "pass line" dhe "come" përgjithësisht konsiderohen të jenë baste më të mira në craps, pasi ato kanë avantazhin më të ulët të shtëpisë dhe shanset e larta për të fituar. Edge shtëpi për një bast të linjës së kalimit është vetëm 1.41%, ndërsa për bast "Come" është 1.36%.

Shlyerja e basteve Craps

Pagesat për bastet e drejtpërdrejta në internet ndryshojnë në varësi të llojit të bastit që vendosni. Linja e kalimit dhe bastet vijnë ofrojnë pagesat më të ulëta, por gjithashtu kanë avantazhin më të ulët të shtëpisë. Bastet e vendosjes dhe bastet në terren ofrojnë pagesa më të larta, por gjithashtu kanë një avantazh më të lartë të shtëpisë.

  • Pagesa e bastit të linjës së kalimit: Një bast fitues i linjës kalimtare do të paguhet në një raport prej 1:1. Kjo nënkupton që ju do të fitoni 1$ për çdo 1$ që vendosni bast.
  • Pagesa e bastit të ardhur: Nëse fitoni një bast të ardhur, do të merrni një pagesë prej 1:1. Kjo nënkupton që ju do të fitoni 1$ për çdo 1$ që vendosni bast.
  • Pagesa e bastit të vendit: Pagesa për një bast vendi ndryshon në varësi të numrit që zgjidhni. Nëse vini bast në 4 ose 10, do të merrni një pagesë prej 9:5. Nëse vini bast në 5 ose 9, do të merrni një pagesë prej 7:5. Nëse vini bast në 6 ose 8, do të merrni një pagesë prej 7:6.
  • Pagesa e bastit në terren: Një pagesë prej 1:1 do të jepet nëse fitoni një bast në fushë me 3, 4, 9, 10 ose 11. Për 2 ose 12, do të paguheni 2:1.
  • Pagesa e basteve Big 6 dhe Big 8: Një pagesë prej 1:1 do të jepet nëse fitoni një bast Big 6 ose Big 8. Kjo nënkupton që ju do të fitoni 1$ për çdo 1$ që vendosni bast.
  • Pagesa e bastit në Hardway: Pagesa për një bast të vështirë ndryshon në varësi të numrit që zgjidhni. Nëse vini bast në një 4 ose 10 të vështirë, do të merrni një pagesë prej 7:1. Nëse vini bast në një 6 të vështirë ose të vështirë 8, do të merrni një pagesë prej 9:1.
  • Çdo pagesë me shtatë baste: Nëse fitoni shtatë baste, do të merrni një pagesë prej 4:1. Kjo nënkupton që ju do të fitoni 4 dollarë për çdo 1 dollarë që vendosni bast.

konkluzioni

Si përfundim, craps live në internet është një lojë emocionuese dhe argëtuese që u ofron lojtarëve mundësinë për të fituar pagesa të mëdha. Për të bërë zgjedhje të mençura dhe për të rritur shanset për të fituar në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet, është thelbësore të kuptohen llojet e ndryshme të basteve dhe shpërblimet e tyre të lidhura. Duke u njohur me llojet e ndryshme të basteve dhe shanset e tyre, ju mund të merrni vendime strategjike dhe të rrisni shanset tuaja për sukses në lojërat e drejtpërdrejta. Mos harroni të luani gjithmonë me përgjegjësi dhe brenda mundësive tuaja.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë bastet më të mira në lojërat e drejtpërdrejta në internet?

Basti Pass Line dhe Bast Don't Pass Line konsiderohen si bastet më të mira në lojërat e drejtpërdrejta në internet, sepse ato kanë avantazhin më të ulët të shtëpisë, që do të thotë se kazinoja ka një avantazh më të vogël ndaj lojtarit. Basti Pass Line ka një avantazh shtëpiak prej vetëm 1,41%, ndërsa basti Mos Kaloni Line ka një avantazh paksa më të ulët të shtëpisë prej 1,36%.

Cili është basti minimal në lojërat e drejtpërdrejta në internet?

Basti minimal në lojërat e drejtpërdrejta në internet mund të ndryshojë në varësi të kazinosë dhe tryezës ku po luani. Megjithatë, në shumicën e rasteve, basti minimal është zakonisht midis $1 dhe $5.

Cili është basti më i sigurt në lojërat e drejtpërdrejta në internet?

Basti Pass Line konsiderohet basti më i sigurt në lojërat e drejtpërdrejta në internet. Ajo ka një avantazh të ulët shtëpie dhe një shans të lartë për të fituar, duke e bërë atë një zgjedhje popullore midis lojtarëve.

Cili është basti më i paguar në lojërat e drejtpërdrejta në internet?

Basti më i paguar në lojërat e drejtpërdrejta në internet është basti Any Seven, i cili paguhet me koeficientët 4 me 1. Megjithatë, ky bast ka një avantazh të lartë shtëpie prej 16.67% dhe një probabilitet të ulët për të fituar, duke e bërë atë një bast të rrezikshëm për lojtarët e papërvojë. Bastet Hardways ofrojnë gjithashtu pagesa të larta, me bastet Hard 6 dhe Hard 8 që paguajnë me shanse 9 me 1, por ato konsiderohen gjithashtu të rrezikshme.

Ballafaqimi me Live Craps: Strategjitë e Lojërave për Fillestarët

Ballafaqimi me Live Craps: Strategjitë e Lojërave për Fillestarët

Live Craps, një lojë plot emocione dhe pritje, tani është një përvojë emocionuese në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë në internet. Për fillestarët, loja mund të duket paksa e frikshme me ritmin e saj të shpejtë dhe opsionet e ndryshme të basteve. Megjithatë, me qasjen e duhur, Craps live bëhet jo vetëm e këndshme, por edhe një mundësi e shkëlqyer për të zhvilluar aftësitë strategjike të lojërave. Ky artikull synon të çmitizojë Craps për të sapoardhurit, duke ofruar strategji të drejtpërdrejta që e bëjnë hyrjen në botën e Krapeve të drejtpërdrejta në internet, argëtuese dhe shpërblyese. Pavarësisht nëse hidhni zare për herë të parë ose kërkoni të përmirësoni qasjen tuaj, këto këshilla do t'ju vendosin në rrugën drejt suksesit.

Craps Online vs Craps me tregtar të drejtpërdrejtë

Craps Online vs Craps me tregtar të drejtpërdrejtë

Craps është një lojë e njohur kazino që është luajtur me shekuj. Me rritjen e teknologjisë, loja ka evoluar duke përfshirë versione online dhe të drejtpërdrejta të tregtarëve. Të dy "Craps" me tregtar të drejtpërdrejtë dhe "Craps në internet" ofrojnë avantazhet dhe disavantazhet e tyre unike.

Kushtet e gabuara që duhet të dini përpara se të luani në një format tregtari të drejtpërdrejtë

Kushtet e gabuara që duhet të dini përpara se të luani në një format tregtari të drejtpërdrejtë

Craps është një nga lojërat e kazinosë në internet më miqësore për lojtarët. Është e thjeshtë të luash, dhe bastet me para të barabarta u japin lojtarëve pothuajse 50% mundësi për të fituar. Por është një gabim i thjeshtë të mendosh se mund të bëhesh një lojtar i suksesshëm i craps live pa i kuptuar frazat dhe terminologjitë në këtë lojë tavoline. Në dritën e kësaj, ky artikull diskuton fjalorin e termave craps dhe lingos për të zotëruar përpara se të luani. Bëjeni gati fletoren tuaj!

Këshilla dhe Përmbledhje e mirësjelljes për lojërat e drejtpërdrejta në internet

Këshilla dhe Përmbledhje e mirësjelljes për lojërat e drejtpërdrejta në internet

Një lojë e pëlqyer e kazinosë që mund të shijohet nga komoditeti i shtëpisë tuaj është lojërat e drejtpërdrejta në internet. Ndërsa mund të duket frikësuese për lojtarët e rinj, me njohuritë e këshillave dhe etiketave, çdokush mund të bëhet një lojtar i aftë dhe me vetëbesim. 

Të mirat dhe të këqijat e Craps Live Online

Të mirat dhe të këqijat e Craps Live Online

Për shumë vite, njerëzit kanë pëlqyer duke luajtur lojën e kazinove me mut. Craps më parë luhej vetëm në kazino fizike, por që nga zhvillimi i lojërave të fatit në internet, lojtarët nga e gjithë bota kanë qasje në këtë tani. Craps online live është një mënyrë argëtuese për të luajtur lojën nga komoditeti i shtëpisë tuaj.