Dragon Tiger

January 21, 2022

Dragon ose Tiger - Si të luani Playtech's Dragon Tiger

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Kur konkurrenca juaj është si Evolution dhe Authentic Gaming, ju duhet të jeni në maksimumin tuaj për të qëndruar në krye. Epo, Playtech nuk po rrezikon pasi zgjeron katalogun e saj të drejtpërdrejtë me Dragon Tiger. Është një lojë unike e drejtpërdrejtë e kazinosë që lejon lojtarët të parashikojnë rezultatin e çdo raundi në vend që të luajnë vetë lojën. Pra, si e bëni këtë?

Dragon ose Tiger - Si të luani Playtech's Dragon Tiger

Çfarë është Dragon Tiger live?

Dragon Tiger është një nga shtesat më të reja të Playtech në 2021. Të luash lojën është e thjeshtë pasi lojtarët duhet të parashikojnë vetëm një barazim, Dragon ose Tigër. Kjo u jep lojtarëve një përzierje emocionuese të lojërave të kazinosë dhe basteve sportive. Dhe po, kjo lojë me rrokullisje është tani në dispozicion në çdo kazino të drejtpërdrejtë në internet nën listën e Playtech.

Si të luani Live Dragon Tiger?

Para së gjithash, kjo lojë transmetohet drejtpërdrejt nga studioja tokësore e Playtech në Manila, Filipine. Tregtari i sjellshëm i drejtpërdrejtë menaxhon dhomën me ikonat e Dragoit dhe Tigrit në sfond. 

Ajo luhet duke përdorur tetë kuverta letrash të përziera me dorë duke përdorur një këpucë për shitje. Në thelb, lojtarët duhet vetëm të parashikojnë se cila do të ketë një kartë me vlerë më të lartë midis Dragoit ose Tigrit. Një bast barazimi lejohet gjithashtu, megjithëse ky bast kthen vetëm 50% të bastit fillestar.

Duke thënë këtë, lojtarët do të vendosin vlerën e monedhës dhe më pas pritësi do të tërheqë dy letra. Siç u tha më parë, një kartë vendoset në pozicionin e Tigerit dhe tjetra në pozicionin e Dragoit. Të dy letrat tërhiqen me fytyrë poshtë dhe kthehen, pas së cilës përcaktohet vlera e kartës. 

Mos harroni se nuk janë tërhequr letra shtesë, gjë që është e pazakontë në shumicën e lojërave të kazinosë live, konkretisht baccarat. Kjo e bën këtë lojë thjesht të bazuar në fat.

Bastet dhe pagesat e Dragon Tiger

Gjëja e mirë për Dragon Tiger është se lojtarët mund të vendosin baste të shumta për dorë. Dragon dhe Tiger janë bastet kryesore për fillestarët dhe paguajnë edhe para në 1:1. Kjo do të thotë që një 100 dollarë në Dragon nëse arrin, kthen 100 dollarë fitim, duke dhënë një total prej 200 dollarësh. Por vetëm për rekord, basti i barazimit kthen vetëm 50% të bastit fillestar, duke e bërë atë 150 dollarë. Në anën më të ndritshme, ai paguan në një raport prej 10:1

Përveç basteve kryesore, ky softuer i kazinosë live përmban gjithashtu disa baste anësore nën kapuç. Së pari, lojtarët mund të parashikojnë numra tek ose çift. Për shembull, ju mund të fitoni një pagesë me numra tek pasi të keni tërhequr A-3-5-9-JK. Anasjelltas, barazimi 2-4-6-8-Q fiton një pagesë me numra çift. Megjithatë, barazimi i një 7 humbet bastin në të dyja rastet.

Lojtarët gjithashtu mund të parashikojnë që letra e tërhequr të jetë e vogël ose e madhe. Të parat janë vlera letrash midis A në 6, ndërsa të dytat janë vlera midis 8 dhe K. Përsëri, tërheqja e një 7 humbet automatikisht bastin këtu.

Së fundi, ju mund të bastni për llojin e kostumit të bërë në të dyja anët. Siç pritej, ka katër kostume letrash të ndryshme, duke përfshirë Club, Diamond, Heart dhe Spade. Ky bast anësor paguhet në një raport 3:1. Për të qenë specifik, do të merrni 3 dollarë për çdo 1 dollarë të vënë bast. 

Dragon Tiger RTP

RTP i Dragon Tiger është miqësor për lojtarët. Bastet Dragon dhe Tiger kanë një vlerë teorike kthimi prej 96.27%. Megjithatë, avantazhi i shtëpisë për bastin e barazimit mund të arrijë deri në 30%, duke i bërë ato një zonë të ndaluar për fituesit aspirues.

Dragon Tiger: A ia vlen të luash?

Dragon Tiger është padyshim loja perfekte për çlodhjen dhe humbjen e kohës në kazino. Edhe pse asnjë strategji nuk garanton një fitore, ajo forcon terrenin me lojën super të thjeshtë. Shtoni bastet e shumëfishta anësore dhe kjo lojë e drejtpërdrejtë kazino është një domosdoshmëri.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme