Dragon Tiger

November 28, 2020

Pse lojtarët e duan Dragon Tiger

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Tigri i Dragoit është një lojë që tërheq më së shumti lojtarët aziatikë në kazinotë fizike. Megjithatë, kur luhet online, ekziston mundësia që të shijoni këtë lojë të shpejtë aksioni dhe gjithashtu kazino live version i dragontiger. Kjo është shumë e dobishme. Kur kjo lojë luhet dhe më pas e luani me një grup letrash të rregullta. Përdoret midis gjashtë deri në tetë kuvertë në një këpucë. Në të, lojtarët nuk do të luajnë kundër tregtarit. Është shumë e ngjashme me baccarat dhe lojtarët do të zgjedhin se cila dorë ka të ngjarë të marrë kartën më të lartë.

Pse lojtarët e duan Dragon Tiger

Rregullat themelore dhe si luhet Dragon Tiger

Për të shijuar këtë lojë, lojtarët do të duhet të vendosin bastet e tyre me para të vërteta në Dragon ose Tiger. Pastaj ata do të duhet të presin derisa tregtari i drejtpërdrejtë t'i vendosë letrat në tryezë, të dyja të kthyera nga lart dhe kjo do të thotë se ato do të zbulohen. Të gjitha aset janë në të vërtetë letra të ulëta dhe nëse të dyja vendet marrin kartë me të njëjtën vlerë, atëherë dora është e barabartë dhe shtëpia do të duhet të marrë gjysmën e çdo basti të vendosur. Nuk ka rregulla të veçanta dhe nuk kërkohen aftësi për të luajtur tigër dragua. Lojtarët duhet vetëm të hamendësojnë se cili është vendi që do të marrë kartën më të lartë, që është gjëja më e thjeshtë.

Çfarë lëvizjesh kanë lojtarët

Lojtarët nuk kanë shumë lëvizje kur luajnë me tregtarin e drejtpërdrejtë të dragon tiger dhe ata mund të vënë një bast për ndarjen e dragoit ose tigrit. Ai me kartën më të lartë do të fitojë dhe pagesa do të bëhet në përputhje me rrethanat. Ka edhe baste barazimi që lojtarët mund t'i vendosin nëse rezultati i letrave është i barabartë. Pagesa për këtë bast është në fakt 8:1, e njëjtë si në baccarat. Megjithatë, bastet e barazimit u ofrojnë kazinove një avantazh të jashtëzakonshëm në 32.7%, kështu që është më mirë të shmangni këtë bast.

Baste të mëdha dhe të vogla mund të vendosen gjithashtu në këtë lojë dhe lojtarët do të bastojnë nëse Dragoi ose Tigri do të jetë i madh, mbi 7, ose i vogël, nën 7. Megjithatë, ky lloj basti do të humbasë nëse secili vend është 7. .

Bastet dhe strategjitë e kostumit

Ekziston edhe një bast tjetër që mund të vendosni te tigri i dragoit dhe quhet bast kostum. Me të, basti do të duhet të paguajë 3:1 nëse zgjidhet një kostum i saktë. Lojtarët do të zgjedhin ose dorën e dragoit ose të tigrit dhe gjithashtu do të marrin me mend se cila do të jetë karta. Ashtu si në bastet e tjera në këtë lojë, tregtari do të marrë bastet e lojtarëve nëse zbulohet një 7.

Ka disa strategji që mund të përdoren kur luani tigër dragon live. Është e mundur të numërohen letrat, për shembull, si në blackjack, por meqenëse letrat minimale përdoren në secilën dorë, kjo është diçka shumë e vështirë për t'u bërë. Lojtarët kanë një avantazh nëse kërkojnë një kazino me tregtar të drejtpërdrejtë dragon tiger që përdor një këpucë me 6 kuverta pasi kjo do të thotë se luhen më pak letra, gjë që bën të mundur numërimin e letrave dhe zgjedhjen e basteve të duhura në tryezë. Kur bëhet fjalë për bastet e kostumeve, lojtarët duhet të shikojnë se cilat përshtatje në lojë për secilën dorë. Nëse 3 nga 4 kostumet janë shfaqur më shpesh se një, kjo është padyshim një kohë e mirë për të vënë një bast në atë kostum, gjë që do të rrisë shanset për të fituar këtë bast anësor.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme