First Person Dream Catcher Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2023/2024

Ata që ndjekin tashmë lojërat e bëra nga Evolution, sigurisht që do ta njohin lojën Dream Catcher, i pari dhe më i famshmi i lojërave live të zhvilluesve për të cilin janë bërë të famshëm. First Person Dream Catcher është versioni solo i asaj loje të famshme që sjell një përvojë më të relaksuar për lojtarin që mund të luhet me të gjithë komoditetin e një slot në internet. Të etur për të provuar First Person Dream Catcher për veten tuaj? Mos prit më! Shkoni në toplistën tonë në CasinoRank dhe zgjidhni një kazino me vlerësimin më të lartë First Person Dream Catcher për t'u zhytur në aksionin live.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është First Person Dream Catcher?

Çfarë është First Person Dream Catcher?

Mënyra më e mirë për të menduar për First Person Dream Catcher është si një alternativë e lojës solo ndaj lojës live Dream Catcher. Është pjesë e serisë First Person të prodhuar nga Evolution, të cilat janë versione jo të drejtpërdrejta të të gjithëve lojërat më të njohura. Në përgjithësi, ata mbajnë të gjithë lojën bazë, por heqin studion e drejtpërdrejtë, hostin dhe lojtarët e tjerë nga përzierja.

Për First Person Dream Catcher, rrota shumë e rëndësishme është përpara dhe në qendër. Ai është i mbushur kryesisht me simbole numrash që variojnë nga 1 në 40, mbi të cilat lojtari mund të bast për çdo rrotullim. Sa më i madh të jetë numri në hapësirë, aq më i lartë është pagesa, por ka vetëm një simbol 40 në të gjithë tabelën duke e bërë jashtëzakonisht të rrallë uljen. Gjëja e rëndësishme për t'u mbajtur mend është se nëse rrota ndalon në 20, ajo nuk do të paguajë asgjë nëse lojtari nuk ka një bast në atë numër.

Ekzistojnë gjithashtu dy simbole shumëzues në tabelë, një me vlerë 2x dhe një me vlerë 7x. Secila prej tyre do të shumëfishojë vlerën e çdo fitoreje në rrotullimin e radhës dhe gjithashtu mund të grumbullohet në rast se ata arrijnë më shumë se një herë me radhë.

Përparësitë e mëdha për të luajtur Dream Catcher First Person në krahasim me Dream Catcher Live janë komoditeti dhe shpejtësia. Nuk ka kohë të caktuara për të luajtur, nuk ka kohë pritjeje për lojtarët për të bërë baste dhe nuk ka më pritje për rezultate ose kohë joproduktive ndërmjet rrotullimeve. Mund të luhet në çdo kohë dhe kudo.

Çfarë është First Person Dream Catcher?
Si të luani Dream Catcher në personin e parë

Si të luani Dream Catcher në personin e parë

Loja fillon me lojtarin që vendos baste në një nga 6 opsionet e numrave përpara tyre, megjithëse lojtari nuk është i kufizuar vetëm në një bast. Baste të shumta mund të vendosen në numra të ndryshëm përpara se të fillojë rrotullimi, megjithëse, ndryshe nga versioni i drejtpërdrejtë me shuma të ndryshueshme bastesh, Dream Catcher në Vetë të Parë ka fiksuar shuma bastesh midis 1 dhe 5000 për bast.

Pasi të konfirmohen të gjitha bastet, lojtari aktivizon rrotullimin e timonit, i cili më pas do të ulet në një nga 54 slotat në timon. Çdo bast mbi numrin që troket paguan menjëherë, ndërsa shumëzuesit rezultojnë në një rrotullim tjetër me të njëjtat baste në vend. Çdo fitore tani shumëzohet me atë numër dhe një hapësirë ​​tjetër 2x ose 7x do të rrisë shumëzuesin me aq shumë për një rrotullim tjetër. Për shembull, një hapësirë ​​2x e ndjekur nga një hapësirë ​​7x do të rezultonte në një shumëzues 14x në rrotullimin tjetër.

Ndryshe nga lojërat e mëvonshme të shfaqjes së lojërave me rrota të Evolution, Dream Catcher nuk përmban ndonjë raund bonus të veçantë dhe versioni i personit të parë është i njëjtë. Ajo që është në tabelë është ajo që ka.

Luaj First Person Dream Catcher falas

Evolution zakonisht prodhon vetëm lojëra të drejtpërdrejta që natyrisht nuk mund të shfaqin një modalitet demo, dhe ata e kanë aplikuar atë edhe në serinë First Person, kështu që aktualisht nuk ka asnjë mënyrë për ta luajtur lojën falas.

Luaj First Person Dream Catcher për para të vërteta

Për të luajtur First Person Dream Catcher për para të vërteta kërkon një llogari të verifikuar në një kazino të drejtpërdrejtë në internet, si dhe fonde të depozituara për të luajtur. Loja zakonisht shfaqet brenda seksionit të lojërave tavoline të a faqe live kazino.

Si të luani Dream Catcher në personin e parë
Lojëra të tjera në serinë e personit të parë

Lojëra të tjera në serinë e personit të parë

Pavarësisht nga popullariteti i lojërave të tjera të shfaqjes së lojërave me rrota në bibliotekën e Evolution, Dream Catcher është i vetmi deri më tani që ka marrë trajtimin e personit të parë. Me këtë thënë, seria është mjaft e gjerë dhe përfshin një numër titujsh të ndryshëm për t'u provuar. Tipari i vetëm që ndan çdo lojë është butoni 'Go Live', i cili mund të përdoret për të kaluar direkt në versionin live të lojës që luhet.

Mega Ball i personit të parë

Mega Ball i personit të parë me të vërtetë zbret në një lojë bingo, por me pak shkëndijë të shtuar. Në çdo raund, 20 numra bazë hidhen në një tub dhe çdo numër që shfaqet shënohet në kartën e lojës së lojtarit. Sa më shumë rreshta numrash të plotësohen në një kartë të vetme, aq më e lartë do të jetë pagesa, deri në 10,000x për 6 ose më shumë rreshta.

Pjesa shtesë është se ka një top të 21-të që bie, Mega Ball, i cili vjen me një shumëzues të rrotulluar rastësisht. Çdo rresht që plotëson Mega Ball i jepet shumëzuesi, madje ka një shans që një Mega Ball i dytë të bjerë në rrotullim.

Ruletë Rrufeja e Personave të Parë

Ruletë Rrufeja e Personave të Parë në thelb bën për ruletin atë që bën Mega Ball për bingo. Luhet në të njëjtën mënyrë si një lojë ruletë evropiane, me një lojtar që vë baste në hapësirën në të cilën do të ulet topi sapo rrota të ndalojë së rrotulluari. Elementi i rrufesë është se pasi bastet janë të kyçura, midis 1 dhe 5 numrave në timon u shtohet një shumëzues, i cili shumëfishon çdo bast fitues që përmban këta numra.

Lojëra të tjera në serinë e personit të parë
Si të fitoni në personin e parë të ëndrrave tërheqëse

Si të fitoni në personin e parë të ëndrrave tërheqëse

Është e vështirë të japësh ndonjë strategji reale për First Person Dream Catcher, pasi është në thelb rastësisht falë gjeneratorit të numrave të rastësishëm që po e fuqizon atë. Vendimet e vetme që një lojtar mund të marrë janë nëse do të vendosë baste në numra më të vegjël dhe të shkojë për fitime më të mundshme, por pagesa më të vogla, të bëjë baste në numra të mëdhenj me një shans të ulët fitimi ose të bëjë baste të shumta në numra të ndryshëm për të shpërndarë kuotat.
Megjithatë, duke qenë se çdo rrotullim është i ndarë nga ato të mëparshmet, nuk ka asnjë mënyrë për të parashikuar se cili do të jetë rezultati i ardhshëm. Sado e rrallë që është, ka pasur raste në Mega Ball live të katër shumëzuesve 7x që zbarkojnë radhazi për një shumëzues total monumental, megjithëse shanset për të janë jashtëzakonisht të ulëta.

Shanset dhe pagesat e personit të parë të ëndrrave tërheqëse

Shanset për uljen e çdo numri të vetëm janë 32/54, ose rreth 60%, për uljen e simbolit 1, deri në 1/54, ose pak më pak se 2%, për një simbol 40 ose një nga shumëzuesit në ulje. Pagesat përputhen me shanset, me 1 që natyrisht vlen një pagesë 1x, një 2 vlen një pagesë 2x dhe kështu me radhë deri në 40 për pagesën më të madhe në 40x.
Bastet e shumta për një numër të vetëm fitues thjesht mblidhen së bashku, pasi çdo bast i bërë është i pavarur nga të gjithë të tjerët. Shumëzuesit aplikohen në të gjitha bastet fituese në rrotullimin tjetër, megjithëse nëse rrotullimi i mëposhtëm nuk është fitues, shumëzuesi nuk do të kalojë në një rrotullim tjetër.

RTP e First Person Dream Catcher

RTP zyrtare e First Person Dream Catcher është 96.58%, gjë që e vendos atë pak mbi mesataren në raport me kazinotë e tjera dhe lojëra elektronike. Do të thotë që mbi një numër të madh bastesh, si 1000 ose 10,000, zhvilluesi pret që lojtari të largohet me 96,58% të basteve të tij të bëra. Megjithatë, ky është vetëm një mesatare, dhe numrat që priten pas vetëm 10 rrotullimeve nuk ka gjasa të përputhen, dhe nuk është garanci për ndonjë fitore.

Si të fitoni në personin e parë të ëndrrave tërheqëse
Përvoja e luajtjes së ëndrrave të personit të parë

Përvoja e luajtjes së ëndrrave të personit të parë

Fakti që loja nuk ka hostin e drejtpërdrejtë, studion ose lojtarët e tjerë për të bashkëvepruar, e bën atë një lojë shumë më të ulët, por në të njëjtën kohë, është një përvojë shumë më relaksuese ku lojtari mund të zgjedhin ritmin e tyre për të luajtur. Cilësia e prodhimit është ende pikërisht ajo që do të pritej nga një zhvillues i origjinës së Evolution, kështu që nuk ka humbje në cilësi dhe lehtësia e luajtjes sa herë që i përshtatet më së miri lojtarit do të thotë se ata mund të ndihen vërtet rehat për të luajtur ose madje përshtaten me disa. rrotullohet në lëvizje.

Çfarë është Evolution Gaming?

Ndër veteranët e kazinosë, emri Evolution Gaming është një emërtim për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë me cilësi të lartë, nga lojërat e tavolinës e deri te shfaqjet e hollësishme të lojërave si ajo ku bazohet First Person Dream Catcher. Ata prodhojnë shfaqje lojërash që janë të krahasueshme me shfaqjet profesionale të lojërave televizive, dhe ndërsa ata shumë rrallë marrin pjesë në lojëra që nuk janë drejtpërdrejt, seria e personit të parë është një nga shembujt e paktë.

Përvoja e luajtjes së ëndrrave të personit të parë

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Cili është RTP i First Person Dream Catcher?

RTP e First Person Dream Catcher është 96,58%, megjithëse ky numër mund të ndryshojë shumë pak në varësi të kazinosë që e pret atë. I gjithë RTP është një vlerë mesatare, kështu që rezultatet individuale të lojtarit mund të jenë shumë më të larta ose më të ulëta në realitet.

Si e fitoni First Person Dream Catcher?

Fitimet paguhen kur lojtari zgjedh saktë numrin mbi të cilin ul rrota dhe paguan vlerën e atij numri. Nëse lojtari ka baste në numra të shumtë, ai mund të marrë baste fituese dhe humbëse në një rrotullim.

A ka ndonjë bonus apo shtesë në First Person Dream Catcher?

Përveç hapësirave të shumëzuesit 2x dhe 7x, një pjesë e madhe e hijeshisë së lojës është thjeshtësia e saj, që do të thotë se nuk ka shtesa shtesë në formulë.

A është First Person Dream Catcher i sigurt për të luajtur?

Evolution është lehtësisht një nga zhvilluesit më të njohur dhe më të njohur të kazinove në industri dhe emri i tyre në një lojë është një simbol i cilësisë dhe sigurisë.

Cili është basti minimal në First Person Dream Catcher?

Basti minimal është fiksuar në 1 për bast, megjithëse baste të shumta mund të vendosen në numra të ndryshëm, kështu që minimumi për të mbuluar të gjithë numrat është 6.