Lojëra

March 6, 2022

Këshilla të drejtpërdrejta për kazino për të fituar më shpesh

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Të luash në një kazino të drejtpërdrejtë është padyshim intriguese. Zhvilluesit e lojërave i projektojnë këto lojëra për të ofruar një përvojë realiste të lojërave të fatit të transmetuar në kohë reale nga studiot luksoze të kazinove. Por ashtu si të luani në një kazino me bazë tokësore, lojtarët duhet të armatosen me këshillat e nevojshme të kazinosë për të pasur sukses në kazinotë live. Pa një plan të duhur, karriera juaj e lojërave të drejtpërdrejta do të rrëzohet para se të fillojë. Pra, cilat janë kërkesat për të qenë një lojtar i mirë i kazinosë live?

Këshilla të drejtpërdrejta për kazino për të fituar më shpesh

Luaj në një kazino të ligjshme

Kumari i drejtpërdrejtë nuk mund të jetë kurrë i qetë dhe argëtues nëse luhet në kazino mashtruese. Këto kazino njihen për mbajtjen në burim të fitimeve të lojtarëve dhe manipulimin e rezultateve të lojërave. Do të tronditeni kur të zbuloni se edhe kazinoja më e besuar është paditur më parë. Kazinotë mashtruese refuzojnë në mënyrë të hapur të paguajnë duke përmendur klauzola të dobëta në faqen e tyre T & C. Disa madje përpiqen të korruptojnë lojtarët për të pranuar më pak se sa fituan.

Pra, për të qenë të sigurt, lexoni komente të drejtpërdrejta të kazinosë si LiveCasinoRank dhe faqet e tjera të rishikimit të lojtarëve për të njohur faqe të ligjshme dhe jo të besueshme. Pas kësaj, kontrolloni nëse një organ me reputacion e licencon kazinonë. Kazinotë më të mira janë të licencuara nga MGA, Qeveria e Gjibraltarit, UKGC, Autoriteti Suedez i Kumarit, etj. Dhe sigurisht, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë duhet të ofrohen nga Microgaming, Ezugi, Evolution, Authentic Gaming dhe emra të tjerë të besueshëm.

Krijoni një buxhet për lojërat e fatit

Një gjë është e sigurt; Kazinotë live nuk ofrojnë drekë falas. Me fjalë të tjera, lojtarët nuk mund t'i luajnë këto lojëra falas siç do të bënin me versionet demo të lojërave të bazuara në RNG. Arsyeja? Kazinotë shpenzojnë një pasuri për t'i transmetuar këto lojëra nga studiot e përhapura në të gjithë botën. Ata investojnë në shërbime njerëzore, kamera, softuer, ndërtesa, etj. 

Tani që e dini këtë, luani lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë vetëm kur keni mjaft para për të humbur. Thjesht thuaj, luani rreptësisht me paratë pa të cilat mund të jetoni. Filloni duke lënë mënjanë para për faturat e energjisë elektrike, tarifat e shkollës, kujdesin shëndetësor dhe nevoja të tjera përpara se të hartoni një buxhet për lojërat e fatit. Dhe edhe me këtë, mos vini bast me më shumë se 5% të buxhetit total në një dorë të vetme. Ky është një rregull i përgjithshëm!

Luaj falas

Nuk ka mënyrë më të mirë për të mbrojtur bankrollin tuaj sesa të luani lojëra kazino falas. Prandaj, mos e anashkaloni kurrë një shans për të kërkuar bonuse. Shpërblimet më të zakonshme të kazinosë live përfshijnë bonuset pa depozita, bonuset e depozitave, kthimin e parave, rrotullimet falas, ftesat VIP, etj. Nëse është e mundur, gjithmonë shkoni me një bonus pa depozitë pasi nuk keni nevojë të depozitoni asgjë për ta kërkuar atë.

Por cilido bonus i kazinosë live është i disponueshëm, lexoni gjithmonë termat dhe kushtet fillimisht. Për shembull, një kazino live mund të ofrojë një bonus prej 20 dollarësh pa depozitë me një kërkesë bastesh 20 herë. Tani kjo do të thotë që ju duhet të luani me paratë e bonusit të paktën 20 herë (luani me 400 dollarë) përpara se të arkëtoni. Për këtë arsye, shikoni edhe kufirin minimal të basteve për bonusin dhe datën e skadencës.

Shkalla e kthimit të lojës

Studioni me kujdes nëse lojë live ka ndonjë vlerë reale për paratë. E thënë thjesht, shikoni nëse norma RTP (kthimi te lojtari) është e menaxhueshme. Në një skenar të mirë, mos u kënaqni me asgjë më pak se 96%, megjithëse shumica e lojërave të tavolinës ofrojnë më shumë se kaq. Nëse një lojë ofron një normë prej 96%, kjo do të thotë që lojtarët mund të fitojnë deri në 96 dollarë për çdo bast 100 dollarë. Pra, sa më i lartë të jetë RTP, aq më të mira janë kthimet.

Për më tepër, RTP ndikon ndjeshëm në humbjet tuaja për orë. Merrni parasysh këtë; ju zgjidhni një lojë me një avantazh shtëpie 4% (96% RTP). Pastaj, ju luani 100 duar në orë, secila dorë kushton 5 dollarë. Për të gjetur humbjen për orë, thjesht shumëzoni skajin e shtëpisë me bastin mesatar dhe duart në orë. Në këtë rast, është 5 dollarë. Pra, përsëri, një RTP më i lartë do të thotë më pak humbje.

Luaj lojëra aftësish

Kjo pikë është disi e ndërthurur me shkallën e kthimit të lojës në ijë. Luajtja e lojërave të bazuara në aftësi siguron që një strategji dinake mund të hyjë në lojë. Nga ana tjetër, lojërat e bazuara te fati si baccarat, ruleta dhe katrahurat i reduktojnë lojtarët në spektatorë pasi bëjnë një bast. Me pak fjalë, ju keni më shumë kontroll mbi rezultatin e lojës me variante si blackjack dhe poker.

Merrni pokerin, për shembull. Lojtarët mund të përcaktojnë se kur të palosin, telefonojnë ose dyfishojnë, në varësi të vlerës së dorës së tyre. Ju madje mund të bëni bllof për ta bërë një vlerë të dobët të dorës të duket e fortë dhe të frikësoni lojtarët e tjerë që të palosen. 

Blackjack është edhe më i mirë. Lojtarët mund të mësojnë të numërojnë letra për të mundur shtëpinë në lojën e tyre. Të dyja lojërat u ofrojnë lojtarëve një vlerë super të lartë RTP prej më shumë se 99,50% me një strategji optimale. Tani kjo është një arsye tjetër për të luajtur në një kazino live. 

konkluzioni

Vazhdoni dhe zvogëloni seancat tuaja të humbjes me këto këshilla për kazino. Por mbani mend, asgjë nuk është e garantuar. Në fakt, krijimi i një bankroll ka të bëjë me lojërat e fatit me përgjegjësi sesa zvogëlimin e avantazhit të shtëpisë. Strategjitë e tjera si të luash me bonuse dhe ulja e RTP do të funksionojnë vetëm në afat të shkurtër. Pra, luani për argëtim dhe trajtojeni çdo fitore si bonus.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme