Keno

January 7, 2021

Duke luajtur Keno Online me besim

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Keno një lojë tradicionale kineze që është zbatuar në Perëndim dhe tashmë është pjesë e kazinove të shumta në mbarë botën dhe siç nuk mund të jetë ndryshe, e kazinove online. Keno është një lojë e ngjashme me lotarinë ose bingo, ku rastësia luan një rol shumë të rëndësishëm. Lojtari duhet të zgjedhë midis 1 dhe 20 numrave në një kartë nga një total prej 80 numrash. Sa më shumë ndeshje, aq më shumë para mund të fitoni. A te pelqen? Këtu ne shpjegojmë më në detaje se si të luani keno në kazino live.

Duke luajtur Keno Online me besim

Strategji për t'u përdorur në Keno Online

Strategjia në Keno Online është shumë e pranueshme që zgjedhja e disa numrave ose të tjerëve nuk ndikon në zhvillimin e lojës, por që shanset për të fituar janë të njëjta. Pavarësisht kësaj deklarate, duhet pasur parasysh se numri i numrave të zgjedhur ndikon shumë në rezultatet, ndaj këshillohet që të keni një strategji adekuate në lidhje me numrin e numrave për të zgjedhur në çdo raund. Shumë njerëz thonë se nuk duhet të zgjidhni numra me radhë sepse ata nuk do të dalin kurrë, por kjo ide është e gabuar pasi shanset që ata të dalin janë të njëjta sikur të ishin numra pa asgjë të përbashkët. Shanset për të fituar në Keno janë praktikisht nën probabilitet, prandaj e bën të pamundur që rezultati të ndikohet nga tautologji të çuditshme. Lexoni me kujdes informacionin që lidhet me Strategjinë Keno dhe mos u mashtroni nga ata që pretendojnë se kanë zbuluar një mënyrë për të fituar gjithmonë në këtë lojë.

Shanset për fitore në Keno Online

Në Keno online, nuk rekomandohet të zgjidhni numrin minimal ose maksimal të numrave, pasi avantazhi i shtëpisë është zakonisht shumë më i madh për shkak të sasive të vogla të ofruara si çmim ose vështirësisë ekstreme për të pasur të gjithë numrat në biletë. nga fituesit.

Ekziston edhe mundësia që asnjë nga 10 numrat e zgjedhur të mos jetë me fat. Siç mund ta shihni, shanset nuk janë shumë të larta, kështu që disa kazino ofrojnë gjithashtu një çmim për ata që shkruajnë 10 numra dhe nuk përputhen me asnjë.

Për të fituar një shumë të vogël parash në Keno duhet të jesh me fat, megjithëse nëse dëshiron të marrësh një shumë të lartë duhet të jesh me fat pasi shanset për të marrë një biletë fituese, në atë rast, janë minimale.

Strategjia më e mirë e Keno është të pranosh vështirësitë e fitimit dhe të shijosh lojën sikur të ishte një aktivitet i kohës së lirë. Të luash Keno me perspektivën e vetme për të fituar para është një gabim pasi kjo do të sjellë vetëm zhgënjim.

Vendimi më i rëndësishëm që duhet të marrë një lojtar Keno është numri i numrave që duhet të përfshijë në biletë dhe alternativa më e mirë është të shmangni numrat shumë të kufizuar ose shumë të lartë.

Pagesat online Keno

Përparësia e shtëpisë në Keno në internet është zakonisht më e madhe se ajo e lojërave të tjera të kazinosë, kështu që nëse doni të fitoni para, duhet të optimizoni strategjinë tuaj të lojërave.

Kazinotë me bazë tokësore kanë shuma mjaft të ulëta pagese, kështu që fitimet për kazinonë zakonisht janë midis 20% dhe 35%. Si në Video Keno ashtu edhe në Keno Online, duke qenë se kanë më pak shpenzime, çmimet që mund t'u ofrohen fituesve janë më të mëdha, me avantazhin e shtëpisë afërsisht 5%.

Sekretet për Keno

Për lojtarët që kërkojnë sekretet më të mira për të luajtur keno, në vijim janë sugjerimet më të mira se si ta trajtojnë këtë lojë.

1. Praktikoni përpara se të filloni të bastni realisht

Meqenëse keno nuk është një lojë e komplikuar, shumë lojtarë zhyten dhe fillojnë të bastojnë para të vërteta, gjë që nuk është alternativa më e mirë. Për t'u mësuar me lojën e zgjedhur, ideja është të praktikoni disa herë në modalitetin e testimit, i cili nuk përfshin para dhe çmime. Kështu, lojtari mund të kuptojë dinamikën e lojës dhe të mësohet me të dhe vetëm atëherë të zbatojë njohuritë e marra në praktikë.

2. Zgjidhni nga katër deri në tetë numra për kartë

Kur ju keni mundësinë të zgjidhni deri në 15 numra në një kartë të vetme, tendenca më e zakonshme midis fillestarëve është të mendojnë se gjëja më e mirë për të bërë është të vini bast në sa më shumë numra. Nga njëra anë, kjo madje ka kuptim, sepse me më shumë numra të shënuar, aq më të mëdha janë shanset për t'i bërë ato siç duhet. Megjithatë, duhet të keni parasysh se edhe çmimet ndryshojnë, varësisht se sa numra ka shënuar lojtari. Kushdo që mund të marrë pesë numra nga pesë të shënuar mund të fitojë me një normë kthimi 50:1. E njëjta normë mund të bjerë në 3: 1 duke marrë me mend pesë numra nga dhjetë të zgjedhur, duke reduktuar shumë fitimet e mundshme.

Kështu, për të pasur një zgjedhje të ekuilibruar midis konkurrimit për çmime të larta dhe të paturit ende shanse të moderuara për të fituar, matematika siguron që është më mirë të shënosh nga katër deri në tetë numra për kartë. Me më pak se kaq, shanset për të fituar janë shumë të ulëta, ndërsa me më shumë se kaq, shpërblimet nuk janë aq të mira.

3. Bast në numra të njëpasnjëshëm

Loja Keno në internet funksionon nga një gjenerues numrash të rastësishëm, i cili siguron që rezultatet të jenë ngjarje të rastësishme dhe të pavarura. Megjithatë, shumë lojtarë me përvojë keno besojnë se, pavarësisht rastësisë, numrat e njëpasnjëshëm kanë një shans më të lartë për t'u tërhequr. Kjo strategji nuk ka garanci dhe mund të funksionojë ose jo, por është padyshim një nga më të njohurat në mesin e lojtarëve sot.

4. Jepni përparësi lojërave që ofrojnë vlerësimin më të lartë të RTP

Ashtu si me makinat e fatit, keno gjithashtu ndryshon në Indeksin e Kthimit të Lojtarëve (RTP), sipas titullit të zgjedhur. Në përgjithësi, kazinotë në internet ofrojnë përqindje më të favorshme për kumarxhinjtë sesa kazinotë fizike, por midis shumëllojshmërisë së madhe të lojërave keno në internet, ka edhe nga ato që konsiderohen më tërheqëse. Për të përfituar në këtë drejtim, sugjerimi më i mirë është të kërkoni lojëra që kanë një RTP të paktën 94%.

5. Zgjidhni kazinotë e besuara

Për t'u siguruar që lojërat keno janë të drejta, me shanse reale për të fituar dhe për të qenë ende i sigurt se çdo fitim do të paguhet në mënyrë efektive, është thelbësore të zgjidhni një kazino të sigurt dhe të besueshme në internet, e cila auditohet sipas mbrojtjes më të avancuar. rregullat e asaj industrie.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme