Lightning Roulette Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2023

Evolution Gaming është i njohur për qëndrueshmërinë e tij në akordimin e ideve kreative dhe ofrimin e lojtarëve të kazinosë live online me tituj lojërash shumë të kuruar. Një autoritet absolut në krijimin e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë, Evolution Gaming tani ofron një version të pasuruar të Ruletës klasike Evropiane. Ruleta Live Lighting, ashtu si vetë elementi i ndriçimit, ka pushtuar botën. Kjo mund t'i kreditohet përqindjeve të larta të kthimit te lojtarët dhe pagesave të saj potencialisht bujare.

Konfigurimi, intensiteti dhe autenticiteti i Live Lightning Roulette janë përmirësuar me një sfond futurist dhe një studio magjepsëse, të cilat e çojnë përvojën e lojës në një nivel krejtësisht të ri. Pra, si mundet një lojtar i drejtpërdrejtë i kazinosë nxirrni më të mirën nga kjo lojë? Ky shkrim ndan disa këshilla dhe strategji praktike për të ndihmuar entuziastët e ruletit të kenë fat.

al Country FlagCheckmark

Arlekin Casino

al Country FlagCheckmark
Bonus100% deri në 4000 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
 • Lojëra miqësore me celular
 • Opsione të shumta pagese
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
 • Lojëra miqësore me celular
 • Opsione të shumta pagese

Arlekin Casino u themelua në vitin 2021 dhe u shërben lojtarëve nga Australia, Kanadaja, Zelanda e Re dhe rajone të tjera. Ajo është në pronësi të Dama NV, dhe është e licencuar në Curacao.

BonusBonus 100% deri në 300 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
 • Shumë Promo të ndryshme
 • Aplikacioni celular
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
 • Shumë Promo të ndryshme
 • Aplikacioni celular

Një tjetër kazino e drejtpërdrejtë miqësore për kriptovalutat që mund të gjendet në internet është Roku Live Casino. Kjo kazino live, i cili u lançua për herë të parë në vitin 2020 nën kontrollin operacional të Abudantia AV, ka mbledhur një ndjekës të konsiderueshëm në vetëm pak vite. Komisioni i Lojërave të Curacao rregullon të gjitha bizneset. Le të hedhim një vështrim në atë që ata kanë në mendje për ju.

BonusDeri në $600 Bonus Mirë se vini + 200 FS
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe e lojërave elektronike
 • Promo të vazhdueshme
 • Dizajn modern, miqësor për celularin
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe e lojërave elektronike
 • Promo të vazhdueshme
 • Dizajn modern, miqësor për celularin

Spinnalot është një platformë lojrash e nivelit të lartë që ndërthur kënaqësinë dhe përgjegjësinë për të krijuar një strehë të përsosur lojrash. Është themeluar në vitin 2021 dhe është tërësisht në pronësi dhe operim nga DialMedia Limited, një operator me reputacion i kazinosë i licencuar dhe rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Biblioteka e lojërave është plotësisht e ngarkuar me lojëra si lojëra elektronike, jackpots, lojëra tavoline dhe lojëra kazino live. Spinnalot Casino është një platformë e re lojrash që synon të bëhet parajsa më e mirë e lojrave. Është themeluar në vitin 2021 dhe është në pronësi të plotë të DialMedia Limited. Edhe pse disa forume lojtarësh e kanë cilësuar atë si një kazino të vogël në internet për sa i përket të ardhurave, paratë e gatshme përpunohen brenda një kohe të shkurtër. Spinnalot ka një koleksion të gjerë lojërash kazino, por një përzgjedhje të kufizuar të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë.

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  BooiLive Casino është një platformë e mirënjohur kazinoje që u lançua në vitin 2019. Globonet BV dhe PlayFortuna Casino e zotërojnë së bashku. Netglobe Services Limited mbikëqyr të gjitha aktivitetet e Booi Casino. Komisioni i Lojërave elektronike në Curacao i dha biznesit mëmë një licencë master, e cila drejton Booi Casino. Kjo kazino synon kryesisht tregjet evropiane dhe kanadeze.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   SlotsPalace Casino është themeluar në vitin 2022. Ajo është në pronësi dhe operohet nga Rabidi NV, një kompani e regjistruar sipas ligjeve të Curacao. Aktivitetet e lojërave në internet të SlotsPalace janë të licencuara nga Antillephone NV dhe rregullohen nga qeveria e Curacao. Kompania gjithashtu punon me Tilaros Limited, një kompani e inkorporuar sipas ligjeve të Qipros, si agjencia e saj e menaxhimit të pagesave.

   Shfaq më pakShfaq më shumë
   • Kthim i pakufizuar parash
   • Short javor me fat deri në 100,000 dollarë
   • Platforma e vetme në Azi me tryezë të dedikuar për lojëra evolucioni
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë
   • Kthim i pakufizuar parash
   • Short javor me fat deri në 100,000 dollarë
   • Platforma e vetme në Azi me tryezë të dedikuar për lojëra evolucioni

   Maxim88 Casino është themeluar në vitin 2006. Është e licencuar dhe e rregulluar nga Komisioni i Lojërave elektronike të Curacao dhe Korporata e Argëtimit dhe Lojërave Filipine (PAGCOR). Platforma ka një holl të drejtpërdrejtë të kazinosë me të gjitha alternativat e njohura të lojërave të ofruara nga tregtarët e themeluar të drejtpërdrejtë si Evolution Live. Për më tepër, të gjitha lojërat RNG testohen dhe auditohen nga agjenci të pavarura si Gaming International Laboratories, BMM Testlabs dhe iTech Labs. Eksitimi i takimit me miqtë tuaj, shijimi i bisedave domethënëse, ndarja e disa pijeve dhe luajtja e lojërave tuaja të preferuara të kazinosë është një përvojë e pashoqe. Megjithatë, të kesh karriera dhe angazhime të ndryshme në jetë mund të kufizojë disponueshmërinë e tyre. A e dini se entuziastët e kazinove mund të shijojnë ende përvoja në kohë reale nga shtëpitë e tyre?

   BonusDeri në 100% + 500 rrotullime falas
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. Fresh Casino është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

    Shfaq më pakShfaq më shumë
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë

     1Bet Casino është themeluar në vitin 2011. Është në pronësi dhe operuar nga Bellona NV (një kompani e themeluar dhe e regjistruar sipas ligjeve të Curacao). Kompania është e licencuar dhe e rregulluar nga Antillephone NV Bellona përdor Arzella Limited (një kompani e regjistruar sipas ligjeve të Qipros) si agjent pagesash në juridiksione të caktuara. Dizajni elegant dhe ndërfaqja miqësore për përdoruesit janë përshtypjet e para që lojtarët marrin kur vizitojnë 1Bet Casino. Fillimisht një libër sportiv, kjo kazino online ka përparuar me kalimin e viteve, duke prezantuar produkte të ndryshme, duke përfshirë një holl të detajuar të drejtpërdrejtë të kazinosë. Të apasionuarit do të bien dakord se asgjë nuk e kalon përvojën reale të kazinosë me momente tërheqëse dhe pritje të rezultateve të basteve.

     Shfaq më pakShfaq më shumë
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë

      Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. Jupi Casino është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

      Shfaq më pakShfaq më shumë
      Shfaq më pak
      Shfaq më shumë

       Blizz Casino është një kripto-kazino e re e krijuar në vitin 2022. Ajo është në pronësi dhe operuar nga Meta Bliss Group BV, një kompani e licencuar dhe e rregulluar nga autoriteti i lojërave të Curacao. Ai krenohet me një platformë shumëgjuhëshe me një koleksion të gjerë lojërash kazino nga ofrues të njohur softuerësh në industri. Ai është anëtar i organizatës BeGambleAware, ofron mjete përjashtimi dhe sponsorizon seancat e terapisë së varësisë nga bixhozi. Blizz Casino është një hyrje e re në hapësirën e lojërave, e nisur në vitin 2022. Ajo synon të ndërtojë shtëpinë e fundit për lojtarët e kriptove dhe të jetë pjesë e hapësirës së ardhshme të lojërave. Ka një temë tërheqëse blu të errët me një shenjë Bitcoin si pjesë e logos së kazinosë. Blizz Casino filloi si një kazino e pastër e kriptomonedhës, por së fundmi shtoi pagesat me karta dhe kuletat elektronike. Është në pronësi dhe operuar nga Meta Bliss Group BV, një kompani e inkorporuar në Curacao.

       Shfaq më pakShfaq më shumë
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë

        Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. Justbit është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

        Shfaq më pakShfaq më shumë
        Shfaq më pak
        Shfaq më shumë

         FreshBet Casino është një hyrje relativisht e re në treg që u lançua në vitin 2020. Ajo përforcon përvojën e lojtarëve të fatit me një përzgjedhje të gjerë të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë si blackjack, ruletë, baccarat, poker dhe shfaqje lojërash. FreshBet Casino është në pronësi dhe operuar nga Ryker BV, një operator me reputacion i kazinosë i licencuar sipas ligjeve të Curacao. FreshBet Casino është një kazino kripto-kumari i lançuar në vitin 2020. Është në pronësi dhe operuar nga Ryker BV, një operator kazinoje me bazë në Curacao. Ai ofron një koleksion mbresëlënës të lojërave të kazinosë live nga ofruesit e softuerëve më të vlerësuar. Tregtarët e drejtpërdrejtë janë bërë të njohur në mesin e lojtarëve me përvojë që kërkojnë të gjejnë një përvojë më emocionuese në kazinotë në internet. FreshBet ka tejkaluar disa kazino të njohura në hollin e kazinosë live. Ai bashkon tiparet tradicionale dhe moderne të lojërave për të krijuar një atmosferë të gjallë lojrash.

         Shfaq më pakShfaq më shumë
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë

          Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. Wolfy Casino është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

          Shfaq më pakShfaq më shumë
          • 150% bonus mirëseardhjeje
          • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!
          Shfaq më pak
          Shfaq më shumë
          • 150% bonus mirëseardhjeje
          • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!

          Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. VTBET88 është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

          BonusDeri në 100% + 500 rrotullime falas
          Shfaq më pakShfaq më shumë
          • Verifikimi i shpejtë
          • Mbështetje 24 orëshe
          • Programi i gjerë i bonusit
          Shfaq më pak
          Shfaq më shumë
          • Verifikimi i shpejtë
          • Mbështetje 24 orëshe
          • Programi i gjerë i bonusit

          Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. IZZI Casino është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

          Shfaq më shumë
          Shfaq më pak

          Duke u zhytur në botën magjepsëse të kazinove të drejtpërdrejta, do të zbuloni një mori lojërash, secila me rregullat dhe strategjitë e veta të veçanta. Midis tyre, Lightning Roulette del si një zgjedhje unike dhe emocionuese. Por, fitimi në Lightning Roulette nuk ka të bëjë vetëm me fatin; ai përfshin të kuptuarit e mekanikës së lojës dhe përdorimin e lëvizjeve strategjike.

          Shfaq më shumë

          Në botën e gjallë të lojërave të kazinosë live, Lightning Roulette dallohet për inovacionin dhe emocionet e saj. Ky përshtatje e lojës klasike të ruletës e çon lojën në internet në një nivel krejtësisht të ri.

          Shfaq më shumë

          Imagjinoni veten duke hyrë në atmosferën e ngarkuar me adrenalinë të një kazinoje live. Mes zhurmës dhe eksitimit, bie në sy një lojë: Lightning Roulette. Ky riinterpretim elektrizues i lojës klasike të ruletës po tërheq vëmendjen e gjerë nëpër kazinotë live në mbarë botën dhe është koha që ju t'i bashkoheni spektaklit.

          Shfaq më shumë

          Mirë se vini në universin e gjallë dhe elektrizues të Lightning Roulette - një lojë live kazino që kombinon shkëlqyeshëm emocionin tradicional të ruletës me një shkëndijë të paparashikueshmërisë. Me një version fantastik të krijuar nga Evolution Gaming, Lightning Roulette ka fituar me shpejtësi popullaritet, duke revolucionarizuar peizazhin e drejtpërdrejtë të kazinosë me veçoritë e tij unike dhe lojën me ritme të shpejta.

          Shfaq më shumë
          Ruletë Lightning në Kazinotë Live

          Ruletë Lightning në Kazinotë Live

          Lightning Roulette transmetohet drejtpërdrejt nga studioja e Evolution Gaming, Letoni. Ky inkorporim i lojërave RNG dhe ruleve live të klasit botëror ndodh në këto studio të klasit botëror. Loja live është quajtur si një nga prodhimet më të mahnitshme të Evolution Gaming deri më sot.

          Kjo lojë është lehtësisht e aksesueshme dhe lojtarët mund ta luajnë lehtësisht në një telefon celular, tablet ose kompjuter. Mund të luhet gjithashtu nga një numër pothuajse i pafund lojtarësh në të njëjtën kohë. Ai gjithashtu ka një funksion Direct Game Launch, duke e bërë shumë të lehtë për lojtarët të fillojnë të fillojnë.

          Loja e drejtpërdrejtë e kazinosë kombinon të gjitha karakteristikat e Ruletës Franceze konvencionale me një dhunti spektakolare të shfaqjes së lojës. Shumë njerëz e konsiderojnë këtë lojë si një nga lojërat më krijuese dhe emocionuese të ruletit live në internet.

          Grafikat janë spektakolare dhe magjepsëse, dhe loja e drejtpërdrejtë e ruletës së kazinosë rrufe shton një shkallë të mëtejshme emocioni në një koncept tashmë të suksesshëm. Pjesa më e madhe e lojërave ruletë ka shumë të përbashkëta me ruletën me ndriçim të drejtpërdrejtë. Kjo lojë live është modeluar sipas rrotës së Ruletës Evropiane.

          Ruletë Lightning në Kazinotë Live
          Si të luani Ruletë Live Lightning?

          Si të luani Ruletë Live Lightning?

          Live Lighting Roulette mban ngjashmëri të afërta me shumicën e lojërave të ruletit. Si fillim, ai imiton rrotën e Ruletës Evropiane, e cila ka 37 xhepa, duke përfshirë një zero të vetme dhe numrat, 1 – 36, të shpërndarë në mënyrë të barabartë dhe të ndarë në xhepa të kuq dhe të zi.

          Llojet e lejuara të basteve në Ruletën Live Lighting përfshijnë baste brenda, jashtë dhe baste fqinje, të shpërndara në të gjithë zonën e basteve. Krahas basteve tradicionale, lojtarët mund të përfitojnë nga dy shanse shtesë fitimi, pagesat me fat dhe numrat me fat.

          Lojtarët gjithashtu kanë një shans për të rritur fitimet e tyre duke përdorur shumëzues, të cilët mund të rrisin madhësinë e bastit me 500x. Pas mbylljes së basteve, tregtari fillon rrotullimin dhe më pas ndriçimi do të shumëfishojë bastet e lojtarëve më me fat.

          Si të luani Ruletë Live Lightning?
          Rregullat e Ruletës Live Lightning

          Rregullat e Ruletës Live Lightning

          Vlen të theksohet se Ruleta Live Lighting ndjek të njëjtat rregulla të përdorura në tavolinat standarde të ruletit, megjithëse me disa kthesa. Këtu është një përmbledhje e disa rregullave themelore:

          • Luhet në një rrotë standarde evropiane rulete me 37 xhepa. Lojtarët mund të vendosin baste standarde, duke përfshirë bastet në numra individualë, grupe numrash ose grupe ngjyrash.
          • Lojtarët lejohen të vendosin bastet e tyre në fillim të raundit. Bastet vendosen vetëm kur ngjyrat janë jeshile dhe portokalli, që përshkruajnë përkatësisht fillimin e raundit dhe bastet afër mbylljes. Nga ana tjetër, ngjyra e kuqe do të thotë që bastet janë mbyllur dhe lojtarët nuk mund të shtojnë çipa shtesë.
          • Çdo raund lojërash ka një deri në pesë numra me fat, secili prej të cilëve premton një pagesë të ndryshme, që varion nga 50 deri në 500 herë bast. Këto pagesa zbatohen për bastet e drejtpërdrejta të vendosura në atë numër.
          Rregullat e Ruletës Live Lightning
          Si të fitoni në Ruletën Live Lightning?

          Si të fitoni në Ruletën Live Lightning?

          Fitimi në Lighting Roulette ka të bëjë me bërjen e parashikimeve të duhura. Vlen të përmendet se shumica e strategjive të basteve, të tilla si strategjia Martingale, mund të mos funksionojnë këtu, pasi kjo lojë mbështetet në një lloj specifik basti. Mënyra e vetme që një lojtar mund të fitojë shumëfish është të vendosë baste të drejtpërdrejta. Dhe kjo do të thotë që lojtarët duhet t'i kushtojnë vëmendje modeleve që mbulojnë vetëm numra të plotë.

          Si të fitoni në Ruletën Live Lightning?
          Cili është ndryshimi midis Ruletës Live Lightning dhe Ruletës?

          Cili është ndryshimi midis Ruletës Live Lightning dhe Ruletës?

          Kjo lojë kazino live online ka shumë ngjashmëri me variantin tradicional të ruletës live, është gjithashtu unike në shumë mënyra. Dhe ndryshimi është në emrin "është ndriçim". Kjo veçori elektrizuese sjell me vete pesë shumëzues unik (50x, 100x, 200x, 300x, 400x ose 500x), të cilët u japin lojtarëve fitore të ngjashme me çmimin e parë.

          Cili është ndryshimi midis Ruletës Live Lightning dhe Ruletës?
          Strategjia e Ruletës Live Lightning

          Strategjia e Ruletës Live Lightning

          Kohëzgjatja që duhet për të arritur shumëzuesit përcakton fituesin. Megjithatë, buxheti i bankrollit të lojtarit rregullon shpeshtësinë me të cilën ato ndodhin. Lojtarët duhet të kërkojnë këshilla për ruletën rrufe për të kërkuar modele që përfshijnë numra të plotë.

          Këshilla për fillestarët

          Është e rëndësishme të theksohet se Ruleta me ndriçim të drejtpërdrejtë ndjek të njëjtat rregulla si tavolinat tradicionale të ruletit, me disa përjashtime.

          Loja luhet në një rrotë ruletë evropiane me 37 xhepa. Bastet standarde, të tilla si bastet në numra individualë, grupime numrash ose grupe ngjyrash, janë të disponueshme për lojtarët.
          Për fillestarët, gjëja më e rëndësishme është të përfitoni nga promovimet e kazinove të ruletit rrufe. Këto oferta bonus do t'i ndihmojnë lojtarët të fitojnë ekspertizë në lojën live duke i lejuar gjithashtu ata të fitojnë para.

          Këshilla për lojtarët e avancuar

          Bastet për çdo numër të drejtpërdrejtë është një strategji për lojtarët e avancuar. Lojtari do të ketë një bast total prej 37$ nëse ai vë 1$ në çdo numër. Më shumë që një lojtar mund të fitojë në një rrotullim të vetëm është 30 dollarë. Aksioni paguhet pas një pagese me një numër prej 29:1. Prandaj, lojtari mund të humbasë 7 dollarë në një rrotullim të vetëm.

          Strategjitë e ruletës përqendrohen kryesisht në rikuperimin e humbjeve sesa në vetë lojën. Sistemi progresiv i basteve, për shembull, është i popullarizuar në kazinotë live. Kjo qasje përfshin vendosjen e basteve të ngjashme dhe shumëzimin e shumës së vendosur pas çdo humbje. Lojtarët mund të përdorin si "Double-Street Quad" dhe "Five Quad Strategy" për të ndihmuar në maksimizimin e fitimeve gjatë një serie fitimesh.

          Pasi të jenë vendosur të gjitha bastet, loja live krijon një numër të rastësishëm të numrave me fat, të cilët janë një deri në pesë. Gjithashtu, loja krijon numrat e vërtetë me fat dhe numrin shumëzues të pagesave me fat.

          Nëse topi bie në një Numër Fat pasi lojtari vendos një bast të drejtpërdrejtë në atë numër, lojtari mund të fitojë nga 50 deri në 500fishin e shumës së tij. Bastet e drejtpërdrejta që nuk janë shumëzuar 30 herë më shumë se shansi origjinal. Ndarjet, këndet, të kuqe ose të zeza dhe dhjetëra paguajnë njësoj si ruleta franceze konvencionale.

          Përveç faktit që fitimet me fat në këtë raund bonus rrufeje janë shumë të papritura, lojtarët gjithashtu mund të kontrollojnë disa elementë kur luajnë Lightning Roulette në internet. Disa lojtarë mund të zgjedhin të luajnë Lightning Roulette në internet në mënyrë diskrete në një tryezë ruletë me një lojtar. Të tjerët mund të zgjedhin tregtarin e tyre të preferuar dhe pjesëmarrësit e tjerë mund të ndryshojnë shpejtësinë e lojës.

          Strategjia e Ruletës Live Lightning

          Të rejat e fundit

          Strategjia e Ruletës së Rrufesë? Fito Jackpot 500x ose Shko në shtëpi!
          2022-09-09

          Strategjia e Ruletës së Rrufesë? Fito Jackpot 500x ose Shko në shtëpi!

          Lightning Roulette është loja e parë novator e ruletës nga Evolution Gaming. Sot, ajo mbetet një nga lojërat më të mira të kazinosë live ndonjëherë. Nuk është çudi që loja ka fituar vlerësime të shumta, duke përfshirë inovacionin e produktit të vitit 2018 në Global Gaming Awards.

          NiveliCasinoBonusRating
          1Arlekin Casino100% deri në 4000 €8
          2RokuBonus 100% deri në 300 €8
          3SpinnalotDeri në $600 Bonus Mirë se vini + 200 FS8
          4Booi
          5Slotspalace8
          6Maxim887
          7Fresh CasinoDeri në 100% + 500 rrotullime falas7
          81Bet8
          9Jupi Casino8
          10Blizz Casino8

          FAQ

          Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

          A mund të manipulohet Ruleta Live Lighting?

          Jo. Kjo lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë është zhvilluar dhe drejtuar nga ofrues të besuar të lojërave.

          A mund të përfitojë një lojtar duke vënë baste në një numër të vetëm?

          Po. Të gjitha bastet kanë një shans për të fituar, por kjo nuk do të thotë se fitimet janë të garantuara.

          Si vendosen shumëzuesit?

          Ashtu si me lojërat e tjera të kazinosë në internet, shumëzuesit janë krejtësisht të rastësishëm. Një gjenerues i numrave të rastësishëm (RNG) zgjedh numrat dhe shumëzuesin përkatës pa paragjykim.

          A është e mundur që operatorët të manipulojnë Live Lightning Roulette?

          Është e pamundur të manipulosh ruletën e drejtpërdrejtë të rrufesë. Rrota e ruletës dhe funksionimi i saj mirëmbahen rregullisht sipas licencimit dhe specifikimeve nga prodhuesi.

          Cila është strategjia më efektive për të fituar në Lightning Roulette?

          Një nga strategjitë më efektive është vendosja e basteve për çdo numër. Megjithatë, për të përfituar nga shumëzuesit, lojtarët mund të bastojnë në baste të drejtpërdrejta.

          A është e mundur të fitosh para duke vënë baste në një numër të vetëm?

          Vendosja e një basti në një numër të vetëm mund të jetë e dobishme për lojtarët. Të gjitha bastet kanë një shans për të fituar, por fitimet nuk janë të garantuara sepse të gjitha bazohen në fat.

          Cilët faktorë ndikojnë në përcaktimin e shumëzuesve?

          Në ruletën e drejtpërdrejtë rrufe, shumëzuesit janë krejtësisht të rastësishëm. Një gjenerues i numrave të rastësishëm (RNG) zgjedh numrat dhe shumëzuesit pa marrë parasysh paragjykimet. Kështu, lojtarët mund të marrin një shumëzues në çdo kohë.

          A ka një strategji fituese Lightning Roulette?

          Në fund të fundit, Lightning Roulette është një lojë fati dhe jo aftësie. Të gjitha taktikat e tjera më të mira të ruletit, të tilla si planet e basteve dhe sistemet e basteve, janë ende të disponueshme.

          Në ruletën e drejtpërdrejtë rrufe, a mund të luajnë lojtarët në ndonjë numër?

          Për të rritur shanset e tyre për të goditur një shumëzues, lojtarët mund të luajnë në çdo numër në ruletën e drejtpërdrejtë të kazinosë rrufe. Megjithatë, ata duhet të jenë të kujdesshëm sepse kjo nuk siguron fitore.