Live Money Drop Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2023

Tendenca në rritje e shfaqjeve televizive në botën e lojërave të kazinove të drejtpërdrejta po i bën tavolinat klasike më magjepsëse. Live Money Drop fokusohet në argëtim me pamjet kryesore nga studiot e krijuara për qëllime të liderit global në softuerin iGaming, Playtech. Me tregtarë profesionistë, ai është krijuar për t'i mbajtur lojtarët plotësisht të angazhuar. Lojtarët tani mund të shijojnë një përvojë të jashtëzakonshme të lojërave të drejtpërdrejta ku lojtarët afrohen më shumë me aksionin. Ky rishikim konfirmon se ky objektiv është arritur. Me një integrim unik të CGI (Imazhe të gjeneruara nga kompjuteri) në transmetimin e tij të drejtpërdrejtë, ai mund t'i mbajë lojtarët të lidhur me pajisjet e tyre për një kohë të gjatë.

Çfarë është Live Money Drop?Si të luani Money Drop nga PlaytechPagesa me ulje të parave të drejtpërdrejta
Çfarë është Live Money Drop?

Çfarë është Live Money Drop?

Kjo është një lojë kazinoje e bazuar në "rrota e fatit", e nxjerrë nga The £100K Drop, një shfaqje lojërash në Channel 4. Money Drop u lëshua në korrik 2021 nga ofruesi i softuerit Playtech dhe transmetohet direkt nga studiot e kazinove live në Lituani. Dizajni i tij i përgjithshëm është frymëzuar nga marka ikonë e Banijay, një prodhues dhe shpërndarës i përmbajtjes së klasit botëror. Ashtu si disa nga shfaqjet më të fundit të lojërave nga Playtech, Money Drop kombinon lojërat e drejtpërdrejta me eksitimin e serive televizive të njohura.

Loja është më e spikatur në MB, por është formatuar për të rezonuar me më shumë se 50 vende. Kështu, ai bëhet menjëherë i njohur në të gjitha tregjet e lojërave të fatit në të gjithë bordin. Pra, si luhet Live Money Drop nga Playtech? Detajet vijojnë.

Çfarë është Live Money Drop?
Si të luani Money Drop nga Playtech

Si të luani Money Drop nga Playtech

Lojtarët kanë tetë opsione bastesh. Çdo bast shënohet nga një shumëzues i cili shpërblen një fitues kur ai përfundon fazën e parë të basteve. Këto janë 2500x, 1000x, 250x, 30x, 15x dhe 8x. Dy baste shtesë anësore janë bonusi Card Clash dhe basti i Zonës Fituese.

Loja fillon me rrotullimin e rrotës së fatit me a tregtar i drejtpërdrejtë në kazinonë online. Dy faza përfshihen kur luani Money Drop nga Playtech: Drop Zone dhe Money Drop.

Çdo lojtar që arrin në një bast fitues ka të drejtë të kalojë në fazën e dytë, ku ata mund të shpërndajnë bastet e tyre në katër pozicione në çdo mënyrë që e gjykojnë të përshtatshme. Varet nga paqëndrueshmëria e dëshiruar për raund.

Faza e rënies së parave arrin kulmin kur 3 nga 4 zona janë hequr. Çdo aksion i vendosur në zonën e rënë bëhet humbje. Por të gjitha paratë e vendosura në zonën e sigurt mbeten në bankroll dhe të këqijat do të përdoren në raundet pasuese.

Rregullat e hedhjes së parave të drejtpërdrejta

Çdo shumëzues që nuk është 8x do të rezultojë në një Zonë Drop që përdor formatin origjinal ku lojtarët vendosin se si të ndajnë bastet e tyre. Një rënie e shpejtë arrihet kur treguesi i gomës godet 8x. Në këtë rast, lojtarët duhet të vendosin të gjitha bastet e tyre në një zonë dhe të dëshmojnë zhvillimin e një seance emocionuese.

Sa më i madh të jetë çmimi i fituar gjatë raundit të parë, aq më shumë do të lejohen raundet Money Drop. Si shembull, Quick Drop që ofron një shumëzues 8x mund të luajë vetëm një raund të vetëm. Por një fitore 2500x lejon deri në tre lojëra në raundin e rënies së parave.

Rreth basteve anësore

Basti i Zonës Fituese është i dobishëm kur lojtarët ose spektatorët humbasin të gjitha aksionet e tyre gjatë raundeve të Zonës Drop. Ai i mundëson dikujt të vë bast se cila zonë fituese vjen më pas. Kjo u jep lojtarëve që kanë humbur gjithçka të vazhdojnë me veprimin, megjithëse në një konfigurim të kufizuar.

Basti i bonusit Card Clash ofron një mundësi për të rrëmbyer pagesa të rritura me shumëfish, bazuar në formatin: më i lartë/më i ulët. Ai përmban lojëra shumëfishuese me potenciale pagesash deri në 5000x.

Nëse dikush vë bast në 30x dhe pikën e timonit shumëfishohet, ata fitojnë një shumë të barabartë me 30 herë të aksioneve të tyre. Çdo raund, lojtarët mund të bastojnë në të tetë pozicionet. Ndërsa bastet në pozicione të shumta tingëllojnë si një lëvizje fitimprurëse, basti duhet të kalojë fazën e dytë - Rënia e parave.

Si të luani Money Drop nga Playtech
Pagesa me ulje të parave të drejtpërdrejta

Pagesa me ulje të parave të drejtpërdrejta

Në përgjithësi, Rënia e Parave është më e lehtë se shumica lojëra në kazino live. Sfida e vetme është ruajtja e fitores. Çdo adhurues i lojërave të fatit që dëshiron të marrë pagën më të lartë duhet të jetë gati për të marrë baste me aksione të larta. Ata duhet të zgjedhin një zonë uniforme gjatë tre raundeve të rënies së parave. Humbja e një raundi është humbje e të gjithë lojës. Mënyra më e sigurt për të vënë bast është shpërndarja e fitimeve në katër zonat e përcaktuara.

RTP e Live Money Drop është midis 96% dhe 97.2%. Lojtarët mund të bastojnë me çdo gjë që varion nga 0,10 €/$ deri në 500 €/$. Siç u përmend më lart, fitimi maksimal mund të ketë një shumëzues 5000x.

Në lojën Card Clash, pagesat do të jepen sipas shumëzuesve fitues. Nuk ka çmim për zgjedhjen e një pozicioni humbës. Një fitore e vetme jep 5x, dy fitore marrin 15x, ndërsa tre fitore marrin 95x. Në rast të një barazimi në fund të tre raundeve, Card Clash u paguan të gjithë garuesve një çmim 1000x jackpot.

Pagesa me ulje të parave të drejtpërdrejta