Si të luani dhe të fitoni në shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta në internet

Lojë shfaqje

2022-07-01

Ethan Tremblay

Lojërat më të mira të kazinosë live si blackjack, roulette, baccarat dhe poker janë tani një hit më shumë se kurrë. Por ashtu si lojtarët po mësohen me këto lojëra, grumbulluesit e përmbajtjes tashmë po zhvillojnë shfaqje të drejtpërdrejta të lojërave. Këto lojëra u ofrojnë lojtarëve një dimension të ndryshëm lojrash plot surpriza dhe shpërblime. Pra, nëse po planifikoni të luani shfaqje live lojërash, këtu është udhëzuesi i përsosur për fillestarët. 

Si të luani dhe të fitoni në shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta në internet

Cilat janë shfaqjet e lojërave live?

A ju pëlqejnë shfaqjet e lojërave televizive të njohura si "Kush dëshiron të bëhet milioner" dhe "Wheel of Fortune"? Shfaqje të drejtpërdrejta të lojërave të kazinosë merrni të njëjtin dimension, megjithëse me më shumë shpërblime në lojë. Këto lojëra kombinojnë anën e aftë të lojërave klasike të tavolinës si ruleta, craps dhe poker me mekanikën RNG të automateve. 

Pra, me pak fjalë, shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta janë lojëra kazino të organizuara në një studio live ku lojtarët shijojnë një eksperiencë të pulsit. Pasi të keni ndezur lojën, do të gjeni hostin ose prezantuesin që do t'ju udhëheqë në bastin tuaj të parë. 

Lojtarët shpesh rrotullojnë "Big Wheel" për të fituar shumëzues, çmime në para dhe shpërblime të tjera. Por është gjithashtu e zakonshme të gjesh lojërat e tipit Bingo dhe lojërat e realitetit të shtuar, siç do ta shihni më vonë.

Shfaqjet më të mira të lojërave të drejtpërdrejta për të luajtur

Këto ditë ka shumë tituj të shfaqjeve të lojërave të drejtpërdrejta. Por të gjitha ndeshjet nuk janë të barabarta. Disa, si ato të shqyrtuara më poshtë, janë thjesht më argëtuese me shpërblime më të mira. Evolution, Pragmatic Play dhe Playtech e kanë zotëruar në mënyrë specifike këtë art. 

Dream Catcher (Evolution)

ne vitin 2017, Evolution Gaming lançoi Dream Catcher për të shënuar titullin e saj të parë të shfaqjes së lojës live. Kjo lojë është vizualisht tërheqëse dhe përdor qasjen me rrota të mëdha parash. Loja fillon me lojtarët që vënë baste për numrin në të cilin mendojnë se rrota do të ndalojë dhe më pas tregtari interaktiv do të rrotullojë timonin. Rrota e parave me shumë madhësi ka deri në 54 segmente, secila me pagesa të ndryshme. Në përgjithësi, është një lojë bindëse me rregulla të thjeshta. 

Koha e çmendur (Evolucion)

Nisur në vitin 2020, Crazy Time është një nga publikimet më të mira të shfaqjeve live të lojërave ende. Kjo lojë përdor konceptin jashtëzakonisht të suksesshëm Money Wheel, megjithëse shumëzuesit janë të çmendur këtu. Thjesht vendosni një bast në numrat 1, 2, 5, 10 ose një nga katër raundet e bonusit. Pastaj, nëse rrota ulet në numrin e zgjedhur, ju merrni një vlerë të barabartë shumëzuesi. Për shembull, ulje në 5 ju jep një shumëzues 5x.

Spin A Win (Playtech)

I lançuar në 2018, Playtech me siguri bëri një punë të shkëlqyer në këtë lojë. Lojtarët në Spin a Win parashikojnë xhepin në të cilin rrota do të ndalet përpara se pritësi miqësor të rrotullojë timonin. Rrota ka 53 segmente me gjashtë numra dhe dy hapësira shumëzuese. Nëse rrota ulet mbi numrat, zbatohet një pagesë deri në 40:1. Nga ana tjetër, marrja e shumëzuesve 2x dhe 7x do të shumëfishojë numrin e pagesave në rrotullimin tjetër. 

Mega Ball (Evolucion)

Mega Ball është shfaqja e parë e lojës në stilin Bingo me një potencial fantastik fitues deri në 10,000x edhe pa goditur Mega Ballin. Gjithashtu, topi i fundit vjen me një shumëzues 100x, që do të thotë se do të shikoni në një fitore 1,000,000x që të ndryshon jetën. Për të luajtur këtë lojë, zgjidhni një vlerë karte dhe makina automatikisht do të tërheqë 20 topa. Nëse topi i tërhequr përputhej me numrin e kartës, ai rresht plotësohet. Sigurisht, potenciali i çmimit rritet me plotësimin e më shumë rreshtave. 

Para të gatshme ose para (Evolucion)

Cash or Crash është një shfaqje emocionuese lojërash në stilin Bingo, ku lojtarët ngjiten në shkallën me 20 hapa në tabelën e pagesave. Është interesante se kjo lojë ofron vetëm një bast me shanse të larta fitimi. Ndërsa ngjiteni në shkallë, topi jeshil ju çon më lart, me topin e kuq që ju zbret poshtë. Lojtarët mund të marrin çmimin 50,000 herë pasi të thyejnë mburojën. RTP optimale për Cash ose Crash është mbresëlënëse në 99,95%.

Gjuetia e thesarit të Gonzos (Evolucion)

Evolution tronditi botën në 2021 pasi debutoi lojën e parë të realitetit të shtuar me modalitetin VR. Loja Gonzo's Treasure Hunt krenohet me një kombinim unik të stilit të automateve dhe lojërave të kazinosë live. Siç lë të kuptohet emri, loja është frymëzuar nga personazhi ikonik Gonzo i NetEnt's Gonzo's Quest. Lojtarët shoqërojnë eksploruesin spanjoll në kërkim të thesareve brenda murit gjigant prej 70 gurësh. Lojtarët mund të lidhin një kufje VR për të shijuar një përvojë pasuruese dhe zhytëse. I ftohtë!

A ka ndonjë strategji për të luajtur shfaqje live të lojërave të kazinosë?

Fatkeqësisht, nuk ka një strategji efektive për të luajtur shfaqje të drejtpërdrejta të lojërave kazino live. Puna është se shumica e këtyre lojërave janë të bazuara në fat. Lojtarët thjesht vendosin një bast dhe pritësi do të rrotullojë timonin ose do të tërheqë një top. Gjatë kësaj kohe, lojtarët janë thjesht spektatorë, të paaftë për të përdorur ndonjë strategji për të zhvendosur shanset në favor të tyre.

Por lojtarët gjithmonë mund të bëjnë diçka për të parandaluar humbje të rënda. Për shembull, luani lojëra drejtpërdrejt me raunde lojërash më të ngadalta për të mbrojtur bankrollin tuaj. Gjithashtu, RTP më i lartë do të thotë më shumë seanca fituese në planin afatgjatë. Për më tepër, nxirrni para menjëherë pasi të keni fituar një fitim. Luaj me përgjegjësi!

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme