Lojëra

March 6, 2023

Lojërat më të mira të kazinosë live për fillestarët

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

A ju pëlqen të luani lojëra kazino? A ju pëlqen të kaloni disa nga pushimet tuaja në kazino? Ky mund të ketë qenë një problem i madh për ju gjatë ditëve të bllokimit të COVID-19. Gjatë bllokimeve për COVID-19, vendet si palestrat, kazinotë dhe restorantet duhej të mbylleshin. 

Lojërat më të mira të kazinosë live për fillestarët

Lojërat e kazinosë live janë një nga opsionet më të mira për njerëzit që duan të luajnë lojëra kazino, por nuk dëshirojnë të dalin nga shtëpitë e tyre ose nuk mund të dalin nga shtëpitë e tyre për ndonjë arsye. Kjo është edhe arsyeja pse është kaq popullor.

Nëse ju pëlqen ideja për të qenë në gjendje për të luajtur një lojë kazino pa dalë nga shtëpia, atëherë jeni në vendin e duhur. Këtu janë zgjedhjet tona kryesore për lojërat më të mira të kazinosë live që duhet të luajë një fillestar.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Një nga kazinotë më të mira live lojërat për fillestarët janë ruletë live. Ruleta live është tepër e thjeshtë për t'u luajtur dhe nuk keni nevojë të mësoni ndonjë aftësi për të luajtur lojën. Ndërsa ju duhet të dini rregullat themelore për të luajtur lojën, ato nuk janë aq të komplikuara. 

Mund të konfiguroheni në më pak se një orë dhe të filloni të luani ruletë live. Gjithashtu, mund të gjeni një sërë videosh 5 deri në 10 minuta për t'i parë që ju mësojnë se si të luani ruletë live.

Gjëja për ruletën live është se nuk kërkohet shumë përpjekje nga ju. Nuk ka shumë gjëra për të cilat duhet të kujdeseni kur luani ruletë live, dhe nuk keni shumë gjëra në kontrollin tuaj. 

E vetmja gjë që duhet të bëni kur luani ruletë live është të parashikoni se ku do të bjerë topi dhe të vendosni një bast në përputhje me rrethanat. Bastet që vendosni bazohen në fat, që do të thotë se nuk keni nevojë të përdorni asnjë teknikë për të marrë parashikimin e saktë.

Craps live

Tjetri loja më e mirë për fillestarët është craps live. Arsyeja përse kemi përfshirë këtu mutacione të drejtpërdrejta është e njëjta arsye pse kemi përfshirë ruletë live. Për të filluar të luani një lojë me lojëra të drejtpërdrejta, thjesht duhet të dini rregullat bazë të basteve në një tavolinë krapi, dhe më pas mund të filloni të luani. 

Nuk ka teknika të veçanta që ju duhet të mësoni për të qenë në gjendje të luani craps live. I gjithë veprimi zhvillohet me një palë zare ndërsa hidhen në tryezë. Ju nuk mund të bëni pothuajse asgjë për të ndikuar në rezultatin e atyre zareve. E tëra çfarë mund të bëni është të mendoni se në cilin kombinim do të zbresin ato zare dhe më pas të vendosni baste në përputhje me rrethanat.

Blackjack live

Bacarat live është i ngjashëm me lojërat që kemi përmendur më lart. Megjithatë, ne ju sugjerojmë të provoni në vend të kësaj blackjack live, edhe nëse jeni fillestar. Blackjack live është një lojë shumë e rekomanduar sepse nuk është aq e komplikuar sa pokeri, por është ende një lojë që mund të përmirësoheni në përdorimin e aftësive tuaja.

Nëse jeni fillestar në lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë, por dëshironi të provoni një lojë që është pak më konkurruese se ruleta e drejtpërdrejtë ose lojërat e drejtpërdrejta dhe një lojë ku keni më shumë kontroll se ato dy lojëra, atëherë blackjack live është një nga opsionet më të mira. . Blackjack live është gjithashtu një nga lojërat më të njohura të kazinosë atje.

konkluzioni

Dy lojërat më të mira të kazinosë live që mund të luani si fillestar janë ruleta live dhe blackjack live. Ruleta live është një lojë argëtuese për shkak të aspektit të saj social. Nga ana tjetër, blackjack live është një lojë e shkëlqyer për fillestarët që duan të luajnë lojëra konkurruese kazino. Nëse jeni duke kërkuar për një vend ku mund të luani ndonjë nga këto lojëra, shikoni LiveCasinoRank, ku mund të shikoni komentet e ekspertëve të disa prej kazinove më të mira të drejtpërdrejta atje.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme