Mini Baccarat Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2023

Mini Baccarat është një tjetër variant i lojës popullore të kazinosë Baccarat që ka pushtuar botën e kazinosë live. Ka një emocion të madh dhe lejon lojtarët e të gjitha llojeve të buxheteve të bashkohen me lojën. Një lojë që është e njohur në kazinotë tokësore dhe në kazinotë live.

Mini baccarat është thjesht një lojë fati ku dikush duhet të marrë vendime si me të gjitha variantet e tjera, duke përfshirë lojtarin, bankën ose në një bast barazimi. Mund të provoni të luani baccarat live falas në kazino të ndryshme live dhe të shijoni oferta të tilla si bonuset e dragoit, të cilat lojtarët mund t'i përdorin për të luajtur dhe për të fituar para të vërteta.

Më poshtë është një listë e plotë e kazinove më të mira që ofrojnë variantin live Mini Baccarat, me bonuse të shkëlqyera dhe duke dhënë gjithçka që një lojtar duhet të dijë përpara se të luajë.

Mini Baccarat Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2023
Çfarë është Live Mini Baccarat?

Çfarë është Live Mini Baccarat?

Mini baccarat është një version i standardit me madhësi pintë lojë me letra baccarat kazino. Dallimi është numri i letrave brenda këpucës (kontejneri që mban letrat) dhe kunjit. Bakarati i drejtpërdrejtë ka një avantazh të reduktuar të shtëpisë për shkak të më pak kuvertëve, duke e bërë atë popullor dhe miqësor për fillestarët në mesin e shumë lojtarëve të kumarit.

Një tjetër ndryshim domethënës midis mini-baccarat dhe lojës origjinale në kazinove të drejtpërdrejta është se për të parën, tregtari është i vetmi bankier; prandaj loja lëviz shpejt, është emocionuese dhe ka një modalitet dinamik të lojës në krahasim me këtë të fundit, ku lojtarët veprojnë si bankierë me radhë duke e bërë lojën të lëvizë me një ritëm të ngadaltë.

Çfarë është Live Mini Baccarat?
Si të luani Mini-Baccarat

Si të luani Mini-Baccarat

Baccarat është një nga më të mirat lojërat e njohura të kazinosë në mbarë botën dhe ka disa versione të ndryshme të lojës. Në Shtetet e Bashkuara, ata luajnë një version të njohur si 'Punto Banco' - punto përkthehet si 'lojtar' dhe banco përkthehet si 'bankier'. Tre llojet kryesore të lojës janë versioni mini, versioni midi dhe baccarat 'big'. Secila prej tavolinave të lojës i ofron kazinosë një avantazh të integruar që lojtari duhet të jetë i vetëdijshëm kur të fillojë të luajë lojën.

Rregullat e Mini-Baccarat live

Objekti i lojës mini-baccarat është që lojtari të vendosë një bast në dorën që ata besojnë se do të ketë vlerën më të lartë. Tregtari i lojës do të shpërndajë dy grupe letrash. Çdo grup ka dy letra në të. Lojtari ka një grup dhe bankierit i jepet tjetri. Vlera e çdo grupi shtohet dhe është dora që ka vlerën më të lartë që fiton. Megjithatë, kur vlera e kartave shtohet, duhet të vijë në një shifër të vetme.

Si shembull, nëse dora është një 9 dhe një 8, atëherë këto të mbledhura vijnë në 17, por për një vlerë njëshifrore, vlera 'dhjetëra' bie, duke e lënë atë si 7. Si rezultat i këtij rregulli , të gjitha letrat që përgjithësisht kanë një vlerë prej 10 janë ekuivalente me 0 në mini-baccarat. Të gjitha Aces bëhen ekuivalente me 1.

Rregulli i tretë i kartës

Një kartë e tretë mund të ndihmojë me dorën. Rekomandohet që nëse vlera e dorës është midis 0 dhe 5, atëherë të tërhiqet një kartë. Nëse vlera është 6 ose 7, atëherë duart qëndrojnë ashtu siç është dhe nëse është 8 ose 9, atëherë kjo thjesht mbahet si një dorë me rezultate të larta - ka një shans të mirë për të fituar. Kjo njihet si një dorë natyrale, por kjo mund të zbatohet vetëm për dy letrat e para që janë tërhequr. Tregtarët në një kazino me tulla dhe llaç duhet të mësojnë përmendësh një tabelë në mënyrë që të dinë se kur duhet të shpërndajnë një kartë të tretë.

Si të luani Mini-Baccarat
Strategjia Live Mini-Baccarat

Strategjia Live Mini-Baccarat

Standardi rregullat e baccarat aplikoni kur bëhet fjalë për bastet dhe si strategji, është një ide e mirë që lojtari të njihet me praktikat e basteve për lojën.

Lojtari është në gjendje të vë bast për lojtarin ose bankierin ose të vendosë një bast në një barazim. Bastet e lojtarëve dhe të bankierëve ofrojnë një kthim të mirë teorik në normat e lojtarëve. Këto janë 98.94% në bastet e lojtarit dhe bankierit. Në një bast barazimi, kjo ulet në 85.64%.

Lojtari gjithashtu duhet të jetë i vetëdijshëm se ka disa baste anësore që mund të bëhen gjatë lojës. Në versionin mini-baccarat, lojtari mund të bëjë një bast anësor pa pasur një aksion në një nga opsionet kryesore të basteve.

Lojtari mund të vë bast në dorën e lojtarit që përmban një palë. Kjo gjithashtu ofron një normë kthimi te lojtari prej gati 90%. E njëjta gjë vlen edhe për një bast në dorën e bankierit që përmban një palë. Bastet e tjera anësore përfshijnë një bast të përsosur në çift, ose çiftin – në të cilin lojtari ose bankieri ka një palë – ose lojtari mund të vendosë një aksion në 'big', ku numri i përgjithshëm i letrave është ose 5 ose 6, ose ' i vogël ku numri i kartave është vetëm 4.

Strategjia Live Mini-Baccarat
Duke luajtur Mini-Baccarat live me para të vërteta

Duke luajtur Mini-Baccarat live me para të vërteta

Të luash mini-baccarat live me para të vërteta është e lehtë për t'u bërë. Loja ofrohet nga shumë kazino të drejtpërdrejta dhe të gjitha këto ofrojnë lojëra me para të vërteta. Ekziston gjithashtu mundësia për të luajtur lojëra demo në mënyrë që lojtarët të mund të praktikojnë pa vendosur një bast me para të vërteta. Rekomandohet të përfitoni nga lojërat demo derisa të njiheni plotësisht me rregullat përpara se të vendosni një bast me para të vërteta. Kjo do të thotë që lojtari nuk do të humbasë asnjë para në lojërat praktike dhe do të jetë në gjendje të marrë vendime më të mira për bastet e tij kur ata luajnë me para të vërteta.

Shumica e lojtarëve që luajnë në kazinotë në internet janë të vetëdijshëm për rregullat dhe luajnë mjaft mirë. Është një lojë që mbështetet tërësisht në fatin e shortit dhe pasi lojtari luan kundër shtëpisë dhe jo lojtarëve të tjerë kur ata luajnë online, atëherë aftësia e lojtarëve të tjerë nuk është domosdoshmërisht një faktor i rëndësishëm. Gjëja kryesore që lojtarët duhet të mbajnë mend është se ata duhet të jenë plotësisht të njohur me lojën dhe rregullat në mënyrë që ata të luajnë lojën e tyre më të mirë.

Blini Mini Baccarat Live

Nuk ka asnjë blerje specifike për të luajtur mini-baccarat në kazinotë online, megjithëse disa mund të kenë një nivel minimal bast. Është një ide e mirë të kontrolloni paraprakisht nëse ka ndonjë kufizim në lojë në mënyrë që lojtari të mund të planifikojë strategjinë e tij paraprakisht. Është gjithashtu një ide e mirë që lojtari të njihet me metodat e ndryshme të depozitimit dhe tërheqjes që janë të disponueshme në kazinonë e zgjedhur në internet.

Duke luajtur Mini-Baccarat live me para të vërteta

Të rejat e fundit

Pse i duam lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë
2020-11-30

Pse i duam lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë

Për shkak të avancimit të teknologjisë, ka shumë lojëra kazino që janë zhvilluar në internet. Njerëzit tani janë në gjendje të shijojnë luksin e të luajturit të preferuar të tyre kazino live lojëra kudo këtu dhe në çdo kohë. Duhet vetëm një klikim dhe do të keni një gamë të gjerë lojërash në pëllëmbë të dorës.

Veçoria e shtrydhjes po bëhet e njohur
2020-11-19

Veçoria e shtrydhjes po bëhet e njohur

Bakarat Eshte nje lojë që dikur ishte vetëm për të pasurit dhe mbretërit. Megjithatë, në ditët e sotme kjo lojë është e aksesueshme për të gjithë. Ka rregulla shumë të thjeshta dhe diçka që lojtarët e duan vërtet: një avantazh të ulët shtëpie, që e bën këtë lojë jashtëzakonisht të popullarizuar. Tipari i shtrydhjes i jep më shumë eksitim atij.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Cili është ndryshimi midis Live Mini -Baccarat dhe Live Baccarat?

Dallimi kryesor midis mini-baccarat live dhe baccarat live është se mini-loja përdor vetëm 6 kuverta letrash, ndërsa versioni standard i lojës përdor 8 kuverta letrash. Në disa kazino standarde, mund të ketë gjithashtu kufizime në nivelet e basteve që mund të vendosen në lojë.

Pse duhet të luaj Live Mini Baccarat në internet?

Ashtu si me të gjitha lojërat e kazinosë në internet, mini-baccarat live është në dispozicion të lojtarit sa herë që dëshiron të luajë. Të jesh në gjendje të luash në çdo kohë të ditës ose natës është një bonus për njerëzit që kanë një mënyrë jetese të zënë, por duan të kënaqen me hobin e tyre. Luajtja në internet jep gjithashtu mundësinë për të provuar lojëra 'demo' dhe për t'u njohur me mënyrën e lojës përpara se të luani me para të vërteta.

Si mund ta mposhtni Live Mini Baccarat?

Një lojtar mund të zhvillojë një strategji të mirë për bastet në mini baccarat live, por si me shumicën e lojërave të kazinosë, nuk ka asnjë mënyrë për të garantuar një fitore. Mësimi i rregullave të lojës dhe opsioneve të ndryshme për baste do t'i japë lojtarit informacionin që i nevojiten për të bërë zgjedhje të arsimuara në lidhje me bastet që vendosin.

Si e trajtoni Mini Baccarat?

Dileri është i vetmi që i trajton letrat në mini-baccarat, kështu që nuk ka nevojë që lojtari t'i trajtojë ato. Duart përbëhen nga dy grupe me dy letra secila. Të luash në internet do të thotë që për të gjitha këto kujdeset kazinoja.

Cili është ndryshimi midis Mini Baccarat dhe Midi Baccarat?

Në një kazino standarde, ndryshimi kryesor është se në mini-baccarat lojtari nuk arrin të trajtojë letrat, gjithçka bëhet nga tregtari. Në versionin mini, lojtari do t'i kthejë vetë kartat. Mund të ketë gjithashtu kufij më të ulët për versionin mini në disa kazino.

Ku mund të luaj live Mini Baccarat?

Një numër i kazinove lider live online po ofrojnë mini-baccarat si një nga lojërat e tyre. Vlen të kontrolloni disa sajte të ndryshme për t'u siguruar që është i disponueshëm përpara se të regjistroheni. Meqenëse baccarat është një nga lojërat më të njohura të kazinosë, ka të ngjarë që shumica e kazinove ta ofrojnë këtë si opsion.

Si e luani bonusin Dragon me Mini-Baccarat?

Basti Dragon është një bast anësor dhe ky mund të luhet në çdo kohë gjatë lojës. Ky është një bast ku lojtari mund të bast ose në dorën e tij ose në dorën e bankierit.