NetEnt debuton Divine Fortune Megaways në Pensilvani dhe Nju Xhersi

Lojëra

2021-05-18

Eddy Cheung

Sot, NetEnt renditet ndër më të spikaturat kazino live online zhvilluesit e softuerit. Por kompania ka krijuar gjithashtu një vend në krijimin e titujve të lojërave elektronike të videove të suksesshme, një shembull i mirë është Divine Fortune Megaways jashtëzakonisht i suksesshëm. Fatkeqësisht, kornizat e rrepta ligjore në SHBA i kanë penguar lojtarët në shtetet e lojërave të fatit si Pensilvania dhe Nju Xhersi të kenë një ndjenjë të këtij titulli legjendar.

NetEnt debuton Divine Fortune Megaways në Pensilvani dhe Nju Xhersi

Pasuria Hyjnore shkon në Nju Xhersi dhe Pensilvani

Pas muajsh të dhimbshëm pritjeje, NetEnt më në fund njoftoi më 25 shkurt 2021, se loja do të debutonte në tregun amerikan. Në radarin e kompanisë janë lojtarët e kazinove në internet në Nju Xhersi dhe Pensilvani, të cilët e votuan këtë slot në internet si më i miri në vitin 2021, sipas iGaming Tracker. Loja shton ndjenjën magjike të mekanikut të rastësishëm Megaways. Marrëveshja e fundit shënon debutimin e dytë të zhvilluesit në Megaways pas publikimit të Twin Spin Megaways në janar 2021. Sipas drejtorit komercial të Evolution në Amerikën e Veriut, Jeff Millar, kompania është shumë e ngazëllyer për të sjellë mekanikun e saj Megaways në SHBA. Ai vazhdoi se veçoria Megaways së bashku me gamën e gjerë të titujve argëtues të kompanisë do të sjellë diçka të re për lojtarët amerikanë. Z. Millar arriti në përfundimin se zhvilluesi ka shumë të tjera në rezervë për lojtarët e New Jersey, Pennsylvania, West Virginia dhe Michigan.

Përmbledhje e shkurtër e Divine Fortune Megaways

Divine Fortune Megaways është një slot video me 6 rrotulla që vjen me 117,649 mënyra marramendëse për të fituar. Me fjalë të tjera, kjo lojë i lejon lojtarët të krijojnë një kombinim fitues pothuajse sa herë që bëjnë një rrotullim. Veçoria Megaways u jep lojtarëve një potencial të madh fitimi prej 4,502 herë të aksioneve të tyre fillestare. Duke ecur shpejt përpara, kjo video slot me temë mitike vjen me shumë të mira bonus veçoritë. Për shembull, veçoria Falling Wilds Re-Spins rrit shanset e lojtarit për të krijuar më shumë kombinime dhe për të fituar të mëdha në proces. Gjithashtu, lojtarët mund të vendosin deri në katër ikona Free Spin dhe të fitojnë deri në 10 rrotullime falas. Ju gjithashtu mund të merrni 5 rrotullime shtesë për uljen e ikonave të Rrotullimit Falas gjatë raundeve të bonusit. Por nuk mbaron këtu gjatë raundit të bonusit. Lojtarët që vendosin 5 ikona identike Bonus Fitore mund të fitojnë deri në 500 herë bastin e tyre fillestar. Nuk mund të bëhet më mirë! Së fundmi, Divine Fortune Megaways ka deri në 5 simbole me pagesë të ulët dhe 4 me pagesë të lartë. Ato me pagesë të ulët janë A, K, Q, J dhe 10. Nga ana tjetër, ka deri në katër krijesa mitike që përfaqësojnë simbole me pagesë të lartë.

Një festë me fruta për lojtarët amerikanë

Përpara se të prezantonte Divine Fortune Megaways, NetEnt kishte bërë të njëjtën gjë në janar 2021 me Fruit Shop Megaways. Kjo është pothuajse një dekadë pas lançimit të versionit origjinal. Ashtu si Divine Fortune, Fruit Shop është një vend i caktuar me 6 rrotulla i mbushur me shumëzues dhe rrotullime falas. Pas çdo rrotullimi gjatë lojës së bonusit dhe lojës bazë, numri i ikonave të uljes zgjidhet rastësisht. Kjo krijon një potencial të rëndësishëm fitues prej 117,649 mënyrash për të fituar. Më herët gjatë të njëjtit muaj, Fruit Shop Megaways debutoi në Betsson Group, një tjetër operator kryesor në internet. Gjeje çfarë? Loja rezultoi e shkëlqyeshme gjatë gjithë kësaj periudhe. Kjo ndoshta sepse ruan një dizajn të gëzuar dhe plot ngjyra të preferuara origjinale të fansave.

Parashikimet e ardhshme për NetEnt

Tregu i lojërave të fatit në SHBA konsiderohet si një nga arrat më të vështira për t'u goditur. Por me NetEnt që funksionon tashmë në deri në katër shtete të lojërave të fatit, e ardhmja mund të jetë vetëm më e ndritshme. Modifikimi i Megaways në këto dy lojëra elektronike video do t'u japë lojtarëve më shumë potencial fitues me një përvojë gjithëpërfshirëse të lojës. Kjo nuk po harron nivelet e shumëfishta të jackpot-it që vijnë me këtë veçori. Në përgjithësi, NetEnt nuk do të ngadalësohet.

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?
2023-02-07

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?

Lajme