Përvetësoni artin e luajtjes së lojërave më të mira të kazinosë live me këto këshilla

Lojëra

2022-04-19

Eddy Cheung

Iku kur lojtarët do të uleshin duke pritur për RNG (gjenerues të numrave të rastësishëm) për të vendosur rezultatet e lojës. Në vend të kësaj, lojërat më të mira të kazinosë live janë ato që ofrojnë një përvojë reale të kazinosë të përzier me shpërblime të papritura si shumëzuesit. 
Por kjo është më e lehtë të thuhet në letër. Gjetja e lojërave perfekte të kazinosë live për të luajtur është një aftësi lojërash më vete. Në fakt, ka qindra lojëra të drejtpërdrejta për të luajtur në kazinonë më të mirë live. Pra, për ta bërë kërkimin tuaj paksa të drejtpërdrejtë, ky postim ka disa këshilla të provuara dhe të provuara për zgjedhjen e lojës live. 

Përvetësoni artin e luajtjes së lojërave më të mira të kazinosë live me këto këshilla

Aftësi apo fat?

Lojëra të drejtpërdrejta janë përgjithësisht të disponueshme në dy kategori - lojëra të bazuara në fat dhe lojëra të bazuara në aftësi. Me të parën, lojtarët nuk kanë nevojë domosdoshmërisht për ndonjë aftësi bastesh për të krijuar një formulë fituese. Në vend të kësaj, thjesht vendosni një bast dhe prisni për rezultatin. Shembuj të mirë janë:

  • Sic Bo
  • Ruletë
  • Craps
  • Bakarat

Nga ana tjetër, lojërat e bazuara në aftësi janë paksa komplekse pasi lojtarët mund të përdorin strategji optimale për të fituar. Për shembull, ju mund të vendosni se kur të goditni, të qëndroni ose të dyfishoni në një lojë pokeri të drejtpërdrejtë. Po kështu, lojtarët mund të numërojnë letrat në blackjack për të reduktuar skajin e shtëpisë në më pak se 0.50%.

Por cilado lojë që zgjidhni të luani, mbani mend gjithmonë se kumari ka të bëjë me fat. Sidoqoftë, lojërat e bazuara në aftësi janë perfekte, sepse vendosin lojtarët kundër tregtarit ose lojtarëve të tjerë. Kjo do të thotë që ju mund të fitoni më shpesh nëse jeni të mirë në të.
Standard apo Variant?

Kazino live grumbulluesit e përmbajtjes janë shumë krijues. Ata kanë krijuar mënyra për të rimodeluar dhe ribërë lojërat klasike të tavolinës për t'u dukur më të reja dhe më të këndshme për t'u luajtur. Për shembull, Evolution bëri një punë solide me Super Sic Bo, i cili ruan bazat thelbësore të Sic Bo ndërsa shtoi shumëzues të rastësishëm deri në 1000 herë të aksioneve.

Një tjetër version emocionues nga Evolution është Lightning Roulette i vlerësuar me çmime. Në këtë lojë, lojtarët mund të marrin një numër me fat dhe të marrin një pagesë me fat deri në 500x. Dhe nëse jeni ende pas pagesa më e mirë në kazinotë live, merrni parasysh diçka si Live Jackpot Baccarat nga Ezugi.

Për ta shkurtuar historinë, luani lojëra variante mbi ato klasike. Rregullat e lojës mbeten të njëjta, por me numra dhe shumëzues të rastësishëm. Vetëm vini re se disa lojëra si Lightning Roulette mund të sakrifikojnë shanset e pagesës në disa baste për të financuar veçoritë në lojë.

Buza e Shtëpisë

Buza e shtëpisë është në thelb norma e kthimit që shkon në shtëpi ose marzhi i shtëpisë. Pra, për të llogaritur avantazhin e shtëpisë, thjesht zbritni RTP nga 100%. Gjëja e mirë është se shumica e zhvilluesve të lojërave zakonisht ofrojnë këtë informacion jetik. 

Thënë kështu, është praktika më e mirë të luash vetëm lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë me një normë kthimi prej 96% e lart. Sigurisht, kjo vlen edhe për lojërat e bazuara në RNG si slot machines dhe lojërat e tavolinës të bazuara në fat. Çështja është se një RTP më e lartë do të thotë fitore më të mëdha në afat të gjatë dhe më pak seanca humbje.

Përveç kësaj, përdorni RTP për të llogaritur humbjet tuaja për orë. Për shembull, ju mund të jeni duke luajtur një lojë poker live me një avantazh shtëpie prej 2%. Pastaj, ju luani 200 duar në orë, secila dorë kushton 10 dollarë. Këtu, humbja mesatare për orë do të jetë 2% x 200 x 10 dollarë = 40 dollarë. Pra, sa më shumë avantazhi i shtëpisë, aq më të larta janë humbjet për orë dhe aq më shumë humbni.

Kufijtë e tabelës dhe shpejtësia e lojës

Ashtu si lojërat standarde të tavolinës RNG, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë kanë kufij të ndryshëm të tavolinës. Kjo mund të jetë çdo gjë nga 0,10 deri në 20,000 për lojtarët VIP dhe lojtarët e lartë. Për fat të mirë, lojërat e drejtpërdrejta e shfaqin këtë informacion në mënyrë të dukshme përpara se të vendosni një bast. 
Lojtarët me buxhet duhet t'i përmbahen lojërave me kufij më të ulët si Super Sic Bo, i cili lejon baste 0,10. Natyrisht, loja me kufij më të ulët të basteve lejon që bankroll-i juaj të zgjasë më gjatë brenda dhomës së tregtarëve të drejtpërdrejtë. Por kjo do të thotë pagesa më të ulëta. 

Gjithashtu, kontrolloni se sa zgjasin raundet e lojës. Disa lojëra si Authentic Gaming's Live Roulette ofrojnë raunde lojërash 20 sekondash, perfekte për lojtarët me përvojë. Por përsëri, raundet më të shpejta të lojës si kjo mund të kalojnë shumë shpejt në bankrollin tuaj. 

Gjuha e lojës

Zhvilluesit e lojërave janë në harmoni me faktin se jo të gjithë lojtarët e kuptojnë dhe flasin anglisht. Pra, ata krijojnë lojëra të drejtpërdrejta amtare. Për ta thënë thjesht, këto lojëra janë të disponueshme në gjuhët që flasin amtare si daneze, indiane, italisht, etj. Ndonjëherë, edhe tregtari i drejtpërdrejtë do të flasë gjuhën amtare.

Siç pritej, Evolution Gaming është novatori kryesor në këtë aspekt. Për shembull, lojtarët spanjollë mund të shijojnë një ndjenjë realiste blackjack në Blackjack En Vivo. Lojtarët gjermanë, nga ana tjetër, mund të shijojnë Deutsches Blackjack. 

konkluzioni

Merrni parasysh këto tregues kritikë kur zgjidhni një lojë kazino të drejtpërdrejtë. Gjëra të tjera përfshijnë licencimin dhe testimin e lojërave, leximin e rishikimeve të lojërave dhe luajtjen në kazinonë me pagesë më të shpejtë. Por gjithçka thamë, luani për argëtim dhe ulni pritshmëritë tuaja për të fituar. Kalofshi mirë!

Lajmi i fundit

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?
2023-02-06

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?

Lajme