Lojëra

March 15, 2021

Pesë bonuse që mund ta bëjnë Bingon në internet edhe më emocionues!

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Pasi rezerva e gjysheve me shpëlarje blu, bingo është përshtatur dhe ka ndryshuar me kohën me gjithnjë e më shumë njerëz që luajnë bingo në internet se kurrë më parë.

Pesë bonuse që mund ta bëjnë Bingon në internet edhe më emocionues!

Bingoja online po lulëzon në mbarë botën, me njerëz të të gjitha moshave që shijojnë këtë lojë emocionuese për disa arsye.

Hidhni një sy në pesë nga bonuset më të mira të bingos që gjenden në një mjedis të drejtpërdrejtë kazinoje:

1) Para për asgjë; Bonusi i Bingo pa depozite

Shumica e bonuseve të bingos në internet që i ofrohen një lojtari të ri kërkojnë që ata të depozitojnë disa para dhe më pas të marrin një bonus si mirëseardhje në faqe. Një bonus pa depozite funksionon ndryshe dhe bën pikërisht atë që thotë në kanaçe.

Gjithçka që një lojtar duhet të bëjë zakonisht këtu është të përfundojë regjistrimin për t'u kualifikuar për një bonus pa depozituar asnjë para.

Shuma e bonusit do të ndryshojë, por disa terma dhe kushte specifike duhet të plotësohen përpara se të tërhiqeni para. Kjo zakonisht përfshin lojën përmes fondeve një numër të caktuar herë.

2) Lojtari dhe kazino duke punuar së bashku; Bonusi i Depozitës Bingo

Ky bonus kërkon që lojtari të bëjë një depozitë dhe të shohë kazinonë e drejtpërdrejtë që përputhet me depozitën deri në një shumë të caktuar ose ofron një nivel fiks bonusi.

Për shembull, një faqe mund të ofrojë 50 dollarë kur një lojtar depoziton 25 dollarë ose më shumë. Lojtari depoziton 25 dollarë dhe merr 50 dollarë, duke i dhënë 75 dollarë në llogarinë e tyre. Përsëri do të ketë kushte të caktuara rreth asaj se sa një lojtar duhet të luajë përpara se të jetë në gjendje të arkëtojë.

Përfitimi këtu është se ofertat e bonusit të depozitave janë zakonisht më bujare sesa bonuset pa depozitim. Sigurisht, e keqja është se një lojtar po rrezikon paratë e tij për bonusin.

3) Besnikëria shpërblyese; Bonusi i Rifreskimit

Një bonus ringarkimi është një mënyrë për një kazino në internet për të mbajtur të kënaqur klientët e saj ekzistues. Pra, kur një klient ekzistues 'ringarkon' ose depoziton më shumë para në llogarinë e tij, kazinoja e drejtpërdrejtë do të ofrojë një bonus. Në përgjithësi, bonusi është një përqindje e depozitës në para të bonusit; një bonus ringarkimi 50% është më i zakonshmi.

4) Sjellja e lojtarëve të rinj në lojë; Bonusi Refer-a-Friend

Një bonus standard në shumicën e llojeve të biznesit në internet dhe kazinove live nuk janë të ndryshëm. Siç sugjeron emri, nëse një lojtar i referon një miku të regjistrohet në një platformë bingo në internet, faqja do t'i japë referuesit një bonus. Zakonisht, rreth 20 dollarë për referim.

5) Fitoni edhe nëse humbni; Bonusi i kthimit të parave

Më të zakonshme në kazino, bonuset e kthimit të parave ekzistojnë ende në disa lojëra bingo në internet. Kjo mund të jetë ose nëpërmjet marrjes së një përqindjeje të humbjeve çdo javë ose muaj ose, më shpesh, marrja e pikëve të besnikërisë që një lojtar mund të përdorë në lojëra të tjera ose të shkëmbejë me para.

Në përmbledhje

Ndërsa shumëllojshmëria e bonuseve të bingos në internet është mjaft e gjerë, është thelbësore të kuptoni termat dhe kushtet rreth tyre përpara se të zhyteni me kokë. Çdo lojtar që është i ri në botën e bingos në internet duhet të marrë kohën e tij për të lexuar çdo kërkesë për bast.

Për sa kohë që çdo lojtar është i arsyeshëm dhe nuk e tepron financiarisht, të gjitha këto bonuse mund të jenë një mënyrë e shkëlqyer për ta bërë një lojë bingo në internet më emocionuese dhe më fitimprurëse.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme