Mësoni rendin e pokerit: Shpjegohen duart e pokerit

Poker

2021-08-25

Ethan Tremblay

Nga mosha e hershme deri në industritë aktuale të njohura të kazinove, pokeri është ende një nga lojërat më të luajtura në internet. Shumica e kazinove më të mira live në 2021 ju ofrojnë një shans për të vënë në provë fatin dhe zgjuarsinë tuaj me një lojë poker. Këtu mund të kontrolloni kazinotë më të mira live online.

Mësoni rendin e pokerit: Shpjegohen duart e pokerit

Por pokeri ka më shumë se sa duket. Për të qenë i mirë në lojë dhe për të fituar çmime, duhet të kesh më shumë se fat. Dhe pikërisht këtu hyjnë në lojë duart e pokerit.

Në një lojë pokeri, lojtari do të duhet të formojë kombinimin më të mirë me pesë letra dhe të lexojë dorën e të tjerëve. Pra, këtu është një udhëzues i shpejtë për t'ju treguar se për çfarë janë duart e pokerit dhe cila është probabiliteti për të fituar.

Dora e pokerit shpjegohet nga më e larta tek ajo më e ulëta

Flush mbretëror

Nëse ju merrni në dorë një flush mbretëror në ndonjë kazino më të mirë live online, ju keni shanset më të larta për ta fituar atë tenxhere. Flushi mbretëror përbëhet nga asi, mbreti, mbretëresha, jack-u dhe 10 nga çdo kostum. Por gjëja e trishtueshme është se ju keni më pak se 0,0016% shanse për të marrë duart tuaja në një skuqje mbretërore.

Fluturim drejt

Një flush i drejtpërdrejtë është dora e dytë më e fortë në një lojë pokeri. Flushi direkt përbëhet nga çdo 5 letra të njëpasnjëshme të çdo kostumi. Kjo do të thotë se 40 rrjedhje të ndryshme direkte janë të mundshme për t'u futur në një lojë.

4 të llojit

Arritja në numrin 3 është duart e 4-ta të një lloji. Ky është me të vërtetë një mosmendimtar. Për sa kohë që keni 4 letra të së njëjtës rang, ju keni 4 letra të një lloji. Mundësia për të luajtur në një lojë është rreth 0.0024%.

Shtëpi e plotë

Tjetra në listën tonë të pokerit është një shtëpi e plotë. Një shtëpi e plotë përbëhet nga 2 letra të së njëjtës rang plus 3 letra të një rangu tjetër që janë të njëjta.

Flush

Flush është 5 letra të të njëjtit kostum. Ato nuk duhet të jenë të njëpasnjëshme. Kjo është një nga duart e zakonshme fituese në kazinotë më të mira në internet në 2021

Drejt

Drejtat janë të vështira për t'u marrë, por nuk mbajnë shumë fuqi. Dhe kjo është arsyeja pse sot është në vendin e 6-të. Për të bërë një straight, duhet të jepni 5 letra të njëpasnjëshme të çdo kostum. Nëse për fat keni një ACE me kartë të lartë direkt, ai do të quhet Broadway.

3 të një lloji

Nëse keni 3 letra të së njëjtës rang, do të quhen 3 të një lloji, Ju keni pothuajse 2.2% shanse për të marrë një dorë pokeri 3 të një lloji.

Dy palë / 2 palë

Një 2 palë përbëhet nga 2 letra të së njëjtës rang plus 2 letra të një rangu tjetër që janë të njëjta.

Çift

Nëse keni një palë të vetme të çfarëdo lloji, ajo do të quhet një palë palë.

Kartë e lartë

Nëse nuk keni asnjë nga duart e pokerit të përmendura më sipër, dora juaj e kartës së lartë do të jetë grada më e lartë e kartës individuale që keni në dorë.

Të rejat e fundit

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots
2023-05-30

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €