Popullariteti në rritje i shfaqjeve të lojërave të drejtpërdrejta në internet

Lojëra

2022-01-04

Eddy Cheung

Shfaqjet e drejtpërdrejta të lojërave po pushtojnë industrinë e lojërave të fatit. Këto ditë, zhvillues të tillë si Evolution dhe Playtech e kanë zotëruar këtë art me lëshimet e fundit si Cash ose Crash dhe Money Drop. Këto lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë dhe shumë të tjera atje janë argëtuese dhe nuk kanë nevojë për aftësi të veçanta për të luajtur. Por çfarë janë saktësisht shfaqjet e lojërave të kazinove të drejtpërdrejta, dhe pse ato tërheqin shumë lojtarë? 

Popullariteti në rritje i shfaqjeve të lojërave të drejtpërdrejta në internet

Cilat janë shfaqjet e lojërave në internet?

Së pari, shfaqjet e drejtpërdrejta të lojërave të kazinosë janë mjaft të ngjashme me shfaqjet tipike të lojërave televizive. Prezantuesja rrotullon timonin në të dyja lojërat dhe numri me fat fiton një shpërblim. Me fjalë të tjera, këto lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë kanë një host në vend të një tregtari. Pritësi (zakonisht në këmbë) u flet lojtarëve njësoj si në një shfaqje televizive.

Me këtë tha, shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta mund të vijnë në tre formate kryesore. Së pari, kazinotë më të mira të drejtpërdrejta ofrojnë këto lojëra në një rrotë të madhe. Lojtarët vënë bast për një shumëzues të veçantë në këtë lojë. Nëse treguesi ndalon në numrin e parashikuar, ju fitoni. Është versioni më popullor i lojës.

Pastaj, është shfaqja e lojës së realitetit të shtuar. Kjo lojë e drejtpërdrejtë përmban një prezantues ose pritës, njësoj si lojërat me rrota të mëdha. Megjithatë, rezultatet përcaktohen nga një kompjuter ose janë të drejtuara nga RNG. E thënë thjesht, ka më shumë të lidhura me lojëra elektronike sesa lojëra të drejtpërdrejta tavoline.

Së fundi, ju mund të luani shfaqje lojërash në internet në një makinë bingo. Këtu, topa me ngjyra me numra vizatohen nga hosti për të dhënë një rezultat që është vepruar sipas. Evolution Gaming's Cash or Crash është një shembull i shkëlqyer i kësaj loje zbavitëse.

Pse të luani shfaqje live të lojërave të kazinosë?

Shfaqjet e drejtpërdrejta të lojërave janë argëtuese për t'u parë dhe luajtur. Ashtu si lojërat klasike të tavolinës live, ato zakonisht transmetohen nga studiot e drejtpërdrejta me temë luksoze dhe priten nga prezantues argëtues. Për më tepër, operatorët vendosin kamera HD në kënde të shumta për t'u dhënë lojtarëve një pamje të gjithanshme. Madje do të harroni se jeni duke luajtur online.

Lojtarët gjithashtu nuk kanë nevojë të thyejnë bankën për të luajtur shfaqje lojërash live. Shumica e lojërave mbështesin baste deri në 0,10 dollarë dhe deri në 5,000 dollarë, duke i bërë ato të shkëlqyera për të gjitha nivelet e lojtarëve. Edhe më mirë, këto lojëra shfaqin disa nga skajet më të ulëta të shtëpisë përreth. Këtu janë disa nga tarifat që duhet të shijoni:

  • Cash ose Crash – 99,59% RTP
  • Rrotulloni një fitore - 97,22% RTP
  • Dream Catcher – 96,58% RTP
  • Gjuetia e thesarit të Gonzos – 96,56% RTP
  • Mega Rrota Pragmatike – 96,51% RTP

Mbi të gjitha, shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta kanë çmime fantastike për rrëmbim. Përsëri, Cash ose Crash i Evolution ngrihet lart mbi pjesën tjetër në këtë drejtim. Kjo lojë ofron një shumëzues maksimal 50,000x që të lë pa frymë nëse ngjitesh shkallët në majë. Tani kjo është shumë më tepër se ajo që ofrojnë shumica e lojërave elektronike me pagesë të lartë.

Strategjia fituese e shfaqjes së lojës live

Jeni të etur për të vënë duart mbi çmimin? Luaj me një strategji! Filloni duke ulur pritshmëritë tuaja pasi rezultatet e shfaqjeve të drejtpërdrejta të lojërave janë kryesisht të orientuara nga fati. Për këtë arsye, praktikoni gjithmonë menaxhimin e bankrollit kur luani. Luaj me një maksimum prej 5% të totalit të bankrollit në një bast të vetëm.

Gjithashtu, kontrolloni përqindjen e pagesës së lojës përpara se të luani. Luajtja e lojërave me RTP të lartë siguron që financimi mund të zgjasë më gjatë në shfaqje duke reduktuar humbjet tuaja për orë. Për shembull, të luash me 100 dollarë në Cash ose Crash garanton një kthim maksimal prej 99,50 dollarë. Pra, nëse nuk jeni vërtet të ngarkuar dhe luani për argëtim, përdorni vetëm çmime miqësore me lojtarët.

konkluzioni

Është normale të jesh pak skeptik në lidhje me shfaqjet e lojërave në internet në fillim. Këto lojëra janë thjesht të bazuara në fat, që do të thotë se asnjë strategji nuk mund të ndryshojë rezultatin. Akoma më keq, nuk mund të luani falas si shumica e lojërave të kazinosë live. Por nëse jeni pas zbavitjes së pastër me disa fitore të përhapura, atëherë asgjë më shumë se shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta në kazino.

Të rejat e fundit

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET
2023-09-18

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET

Lajme