Ruletë

January 8, 2023

Gabimet më të zakonshme të ruletës së drejtpërdrejtë dhe si t'i shmangni ato

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Live Roulette është një nga lojërat më të njohura në kazinotë live. Loja është jashtëzakonisht e vjetër dhe është e pëlqyer nga shumë lojtarë. Megjithatë, ka disa lojtarë që bëjnë gabime të zakonshme gjatë lojës. Nëse jeni një prej tyre, atëherë mos u shqetësoni. Ju jeni në vendin e duhur nëse doni të shmangni ato gabime. Në këtë artikull, ne do t'ju tregojmë për 5 nga gabimet më të zakonshme që duhen shmangur kur luani Ruletë live.

Gabimet më të zakonshme të ruletës së drejtpërdrejtë dhe si t'i shmangni ato

Nëse nuk doni të jeni nga ata njerëz që bëjnë gabime të tilla, vazhdoni të lexoni deri në fund. Pra, le të fillojmë.

Kuptoni se çfarë lloji të ruletës jeni duke luajtur

Gabimi i parë dhe më i zakonshëm që kemi parë është se disa njerëz as nuk e dinë se çfarë lloj ruleti po luajnë. Hapi i parë është që kuptoni se cilin lloj rulete dëshironi të luani. Qasja më e mirë për ju këtu është të shkoni me Ruletën Evropiane pasi kjo Ruletë është më e mirë se Ruleta Amerikane.

Loja nuk do t'ju favorizojë si lojtar, sepse bizneset e lojërave të fatit janë më të favorizuara në versionin amerikan. Pra, është më mirë të shkojmë me versionin evropian. Për më tepër, duhet të mësoni përmendësh plotësisht rregullat e lojës që po luani.

Asnjëherë mos i ndiqni humbjet tuaja

Ndjekja e humbjeve nuk është vetëm lloji më i keq i gabimit në Ruletën e drejtpërdrejtë, por është lloji më i keq i gabimeve në çdo lojë. Të ndjekësh një humbje është jashtëzakonisht e rrezikshme dhe nuk është lloji i rrezikut që duhet të marrësh. Shumica e lojtarëve që përpiqen të ndjekin humbjet e tyre përfundojnë duke humbur edhe më shumë.

Ndjekja e humbjeve përfundimisht mund t'ju vërë në rrezik për të marrë kredi të panevojshme për të shlyer një borxh të lojërave të fatit. Pra, për ta parandaluar këtë, mbani në mend se kjo është një lojë, qëllimi i vetëm i së cilës është t'ju argëtojë, e cila mund të rezultojë ose jo me një shpërblim.

Gjithmonë planifikoni buxhetin tuaj

Fillestarët shpesh bëhen të varur nga Ruleta pasi është një lojë shumë argëtuese dhe emocionuese. Jo vetëm fillestarët, por lojtarët veteranë bëhen të varur. Pra, varësia ndaj ruletës është vdekjeprurëse dhe për ta shmangur atë duhet të keni një buxhet të planifikuar. 

Vendosni një kufi se sa do të shpenzoni në një lojë. Pastaj vendosni një kufi për sa do të shpenzoni në një ditë. Pas kësaj, vendosni një kufi se sa do të luani në një ditë. Duke vepruar kështu, ju do të shmangni rrezikun e varësisë dhe do të kënaqeni më shumë.

Vetem baste kuq e zi

Ndërsa luajnë Ruletë Live, shumë njerëz thjesht vënë bast në kuqezi. Duke vënë bast mbi to, ju do të keni një shans 48% për të fituar, por, përfundimisht, do të humbni para. Nëse nuk planifikoni të luani Ruletë për një kohë të gjatë, atëherë bastet kuqezi janë një zgjedhje e mirë.

Por nëse do të luani lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë, atëherë sipas statistikave normale, ju përfundimisht do të humbni disa para. Pra, për të shmangur këtë, do t'ju duhet të vini bast më agresivisht dhe, natyrisht, do t'ju duhet fat.

Bërja e një kombinimi bastesh

Mund të besoni se bastet për shumë gjëra do të rrisnin shanset tuaja për të fituar në lojëra. Ndërsa disa lojëra mund ta lejojnë këtë, është më e sigurt të qëndroni larg vendosjes së basteve të kombinimit kur luani ruletë. 

Kjo është e vërtetë pasi një kombinim i basteve nuk do të ndikojë në avantazhin e shtëpisë. Ju thjesht duhet të kufizoni veten në vendosjen e një bast çdo raund për të qenë të sigurt. Kur luani kumar, zakonisht është një ide e mirë të filloni me modesti. Pasi të keni luajtur pak, mund të kaloni në baste më të mëdha ose të vendosni baste të kombinuara, por në fillim qëndroni të ulëta.

konkluzioni

Duke luajtur Ruletë Live në një kazino live nuk është e vështirë. Por shumë njerëz bëjnë disa gabime të zakonshme që nuk duhet të jenë të zakonshme. Pra, për të shmangur këtë, lexoni plotësisht artikullin dhe përpiquni të mos bëni gabime të tilla në kazino live duke luajtur ruletë live.

Hapi më i zakonshëm është të kuptoni se çfarë lloji të ruletës jeni duke luajtur. Çdo gjë del më pas. Pra, kuptoni këtë, shmangni gabimet dhe shijoni përvojën tuaj në kazino live.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme