Përzgjedhja e një tavoline ruletë të drejtpërdrejtë miqësore për lojtarët

Ruletë

2022-04-23

Ethan Tremblay

Ruleta e drejtpërdrejtë nuk është thjesht çdo lojë kazino live. Edhe pse është e thjeshtë për t'u luajtur dhe e bazuar në fat, kjo lojë ka variacione të shumta që mund të bëjnë ose prishin seancën tuaj të lojës. Përveç shikimit të llojit të rrotave, lojtarët duhet të marrin parasysh edhe faktorë kritikë si kufijtë e tabelës, shpejtësia dhe më shumë për të pasur sukses. 

Përzgjedhja e një tavoline ruletë të drejtpërdrejtë miqësore për lojtarët

Pra, për të gjithë fillestarët online të ruletës live, këtu është një udhëzues për t'ju ndihmuar të zgjidhni tryezën e përsosur në kazinonë më të mirë live. Koha për të mësuar!

Buza e shtëpisë

Ruletë, ashtu si çdo kazino tjetër lojë live, i jep shtëpisë një avantazh matematikor që lojtari nuk mund ta mposhtë pa marrë parasysh strategjinë që përdor. Me fjalë të tjera, prisni më shumë humbje sesa fitore në një rrotë ruletë, falë avantazhit të shtëpisë.

Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të luani verbërisht. Një avantazh i ulët i dhomës në përgjithësi nënkupton më shumë seanca fituese. Pra, gjithmonë luani në rrotën evropiane ose franceze sa herë që është e mundur. Këto dy rrota kanë gjithsej 37 numra krahasuar me 38 në rrotën amerikane.

Për shkak se kanë më pak xhepa, rrotat evropiane dhe franceze mburren me skajet e ulëta të shtëpisë prej 2,70% dhe 1,35%, respektivisht. Nga ana tjetër, rrota amerikane ka maksimum 5.27%. Pra, pse të luajmë në timonin amerikan kur varianti evropian është më mikpritës?

Konsideroni variantin e ruletës live

Kur jeni ende i ri në ruletë, këshillohet të mos jeni aq kurioz për atë që ofrohet në kazinonë më të mirë online të ruletës live. Puna është se nëse ndihesh rehat duke luajtur në timonin amerikan, atëherë nuk ka të keqe të vazhdosh me traditën. 

Por pasi u vendosën në kazino live, është koha për të rritur guximin dhe për të eksploruar bibliotekën e ruletit. Siç u tha në fillim, ruleta live vjen në shumë variante dhe tabela. Ideja është t'u japë lojtarëve një ndjenjë të re dhe më shumë mundësi fitimi pa sakrifikuar bazat kryesore të lojës. E thënë thjesht, variantet e lojërave të ruletit janë vetëm frikësuese në letër.

Një shembull i mirë është Lightning Roulette i vlerësuar me çmime nga Evolution. Zhvilluesi shton disa shumëzues në përzierje në këtë lojë për të rritur shanset tuaja për të fituar. Jackpot Roulette nga Ezugi është një tjetër opsion i shkëlqyeshëm që e mban atë klasik, ndërkohë që hedh një jackpot progresiv.

Cili është buxheti juaj?

Këtu nuk ka dy mënyra; mos u bashkoni me industrinë shumë të paqëndrueshme të lojërave të fatit nëse nuk planifikoni përpara. Me pak fjalë, përgatituni paraprakisht për të gjitha seancat tuaja të lojërave të fatit duke lënë mënjanë para për këtë aktivitet argëtimi. Dhe këto nuk duhet të jenë para të destinuara për gjëra të rëndësishme si tarifat e shkollës, faturat mjekësore, e kështu me radhë.

Por si e dini shumën me të cilën duhet të vini bast? Megjithëse të ashtuquajturit 'ekspertë të basteve' rekomandojnë 1000 herë kufirin minimal të tabelës, ju mund të përdorni rregullin 50/30/20 që Senatorja Elizabeth Warren e popullarizoi. 

Në këtë rast, 50% duhet të kujdeset për nevojat tuaja bazë si mbulimi shëndetësor dhe qiraja, ndërsa 30% e të ardhurave tuaja duhet të mbulojnë dëshirat tuaja si bastet dhe argëtimi. Më pas, 20% duhet të shkojë direkt në kursime dhe investime.

Por cilado mënyrë që të zgjidhni për të krijuar një buxhet për lojërat e fatit, çështja thelbësore është të vini bast me para që mund t'i humbni rehat. Dhe një gjë tjetër, ju mund ta ndani bankrollin në njësi më të vogla dhe të përdorni vetëm një maksimum prej 5% të një njësie specifike për bast. Këtu ka të bëjë me disiplinën!

Ruletë me shpejtësi të rrumbullakët

Mesatarisht, a ruletë e rregullt live raundi në një kazino live zgjat rreth 60 sekonda. Në varësi të preferencave tuaja dhe përvojës së lojës, një raund loje më i shpejtë ose më i ngadaltë do të funksiononte. Për shembull, lojtarët e kalitur të ruletës live nuk duan të humbin kohë në gjërat e ndezura. Në vend të kësaj, ata preferojnë raunde më të shpejta të ruletit.

Nëse dëshironi të luani në një rrotë Speed Roulette, mund të zgjidhni një të mundësuar nga Authentic Gaming. Kjo për shkak se ky zhvillues i lojës është i njohur për raundet e ruletit që zgjasin vetëm për 23 sekonda ose më shumë. Por siç u tha më parë, ky opsion nuk është për duart e gjelbra. Gjithashtu, të luash në një rrotë më të shpejtë nuk është e përshtatshme për menaxhimin e bankrollit.

Gjuha amtare

Transmetime të drejtpërdrejta të veprimit të ruletës në kohë reale nga studiot më të fundit të përhapura në të gjithë botën. Si i tillë, do të gjeni shumicën e tregtarëve të drejtpërdrejtë që flasin në anglisht, e cila është gjuha më e njohur ndërkombëtare. Por çfarë ndodh me lojtarët jo anglezë?

Për fat të mirë, zhvilluesit e lojërave e di mirë këtë fakt. Pra, për të tërhequr më shumë lojtarë, ata ofrojnë lojëra në gjuhët amtare. Evolution, në veçanti, ka shkëlqyer këtu me versione si Venezia Roulette, Svensk Roulette dhe Deutsches Roulette. 

konkluzioni

Në përgjithësi, ka shumë gjëra për t'u marrë parasysh kur zgjidhni një rrotë ruletë. Por cilido variant që dëshironi të luani, keni gjithmonë një buxhet lojrash dhe zgjidhni rrotën evropiane ose franceze mbi rrotën amerikane. Dhe mbi të gjitha, luani ruletë live vetëm në kazinotë online të licencuara live për përvojën më të mirë. Kënaquni!

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme