Si të fitoni në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Ruletë

2023-01-17

Benard Maumo

Kohët e fundit, kazinotë live janë rritur në popullaritet. Të luash ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë është njësoj si të luash në çdo lloj tjetër kazinoje. Dallimi i vetëm do të jetë versioni i tregtarit të drejtpërdrejtë (nëse është i disponueshëm). Përndryshe, gjithçka është e njëjtë. Pra, siç e dimë, Roulette është një nga lojërat më të luajtura në historinë e lojërave të fatit dhe është e dashur nga shumë njerëz. 

Si të fitoni në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Shumë njerëz luftojnë për të fituar këtë lojë, dhe nëse jeni një prej tyre, atëherë jeni në vendin e duhur. Ruleta është një lojë e drejtpërdrejtë, por mund të jetë e ndërlikuar. Në këtë udhëzues, ne do t'ju tregojmë në detaje se si të fitoni në Ruletë në një kazino live. Pra, nëse doni të fitoni, atëherë vazhdoni të lexoni deri në fund. Tani, le të fillojmë.

Zgjidhni ruletën që dëshironi të luani

Hapi i parë është të zgjidhni llojin e ruletës që dëshironi të luani. Sigurisht, ju mund të luani çdo ruletë që dëshironi, por mënyra më e mirë është të zgjidhni një dhe të shkëlqeni në të.

Të gjithë mund të mësojnë shpejt se si të luajnë Roulette për shkak të ndërfaqes së saj të thjeshtë të përdoruesit. Për të luajtur Roulette, gjithçka që duhet të bëni është të shikoni që kombinimi fitues të shfaqet në linjën e pagesës pasi rrota të jetë rrotulluar. Aspekti më i mirë i ruletës është probabiliteti për të fituar një shumë të madhe ndërsa humbni vetëm një shumë të vogël. Duke luajtur në një kazino live Për të filluar, përvoja juaj është, pra, më pak e rrezikshme.

Një nga lojërat klasike që ka fituar popullaritet të madh është Ruleta. Megjithatë, për shkak të bollëkut të varianteve të ruletit, shumë njerëz e kanë të vështirë të zgjedhin vetëm një. Ruleta Amerikane, Franceze dhe Evropiane janë tre variacionet kryesore.

Të luash ndonjë nga të treja është e këndshme, dhe ata janë të gjithë të nivelit të lartë. Të tre lojërat e ruletit janë goxha të ngjashme me njëra-tjetrën, ndërsa Ruleta Amerikane dhe Evropiane është më e lehta për t'u kuptuar. Megjithatë, krahasuar me dy lojërat e tjera, Ruleta Franceze ka më shumë rregullore. Si rezultat, mësimi do të kërkojë më shumë kohë. Por ju mund ta luani këtë nëse dëshironi.

Prandaj, ju mund të zgjidhni midis të luajturit Roulette American ose European Roulette nëse jeni duke kërkuar për një lojë të thjeshtë për të luajtur. Megjithatë, Ruleta Franceze është një opsion i shkëlqyeshëm, nëse doni të luani diçka pak më sfiduese.

Ju mund të zgjidhni të luani ndonjë nga lojërat e ruletit bazuar në preferencat tuaja. Sidoqoftë, padyshim që do t'ju pëlqejë t'i luani të treja sepse të gjitha janë lojëra të shkëlqyera kazino. Do të ishte më mirë nëse nuk do të kalonit shumë kohë duke zgjedhur një ruletë të veçantë. Siç u tregua tashmë, ju mund të zgjidhni midis alternativës së thjeshtë dhe komplekse, ose thjesht mund t'i besoni zorrëve tuaja.

Praktikoni sa më shumë që të jetë e mundur

Pasi të keni zgjedhur llojin e ruletës që dëshironi të luani, praktikoni sa më shumë që të jetë e mundur. Nëse keni vendosur të luani të tre, atëherë do t'ju duhet të shpenzoni 3 herë më shumë kohë. Pra, zgjidhja më e mirë që keni është të zgjidhni një dhe ta zotëroni atë. Praktikoni derisa të keni një zotërim të lojës dhe të gjitha bazat. 

Ju mund të luani çdo lojë në kazino live falas përpara se të luani për para të vërteta. Pra, praktikoni sa më shumë që të jetë e mundur përpara se të luani për para të vërteta. Por së pari, do t'ju duhet të mësoheni me bazat dhe të filloni të luani kumar me ca para. Në këtë mënyrë do të kuptoni më shumë rreth Ruletës.

Luaj sipas Rregullave

Lojërat moderne të ruletit mund të jenë shumë më të larmishme sesa tre variacionet që sapo përmendëm. Përveç kësaj, lojëra të reja ruletë kanë veçori dhe rregullore unike që mund të ndryshojnë ndjeshëm mënyrën se si funksionon gjithçka.

Le të marrim Lightning Roulette si shembull, një version jashtëzakonisht i popullarizuar me shumëzues nga Evolution. Me sa duket duhet t'i përfshini ato në bastet tuaja pasi shumëzuesit ndikojnë vetëm në bastet e drejtpërdrejta. Nëse jo, mund të luani edhe në një tryezë tjetër.

Por me pagesën bazë më të ulët, a nuk e ulin vërtet shumëfishuesit RTP-në? Po, RTP është teknikisht pak më e ulët. RTP nuk është arsyeja pse luani lojëra të rrezikshme si Lightning ose Quantum Roulette. Ju merrni pjesë në to për emocionet dhe çmimet maksimale të mëdha.

Për ta mbajtur shkurt, qasja më e mirë është të modifikoni strategjinë tuaj duke marrë parasysh rregulloret dhe karakteristikat e lojës që po luani. Përndryshe, zgjidhni një tabelë bazuar në taktikat që dëshironi të përdorni.

Për shembull, gjeni një tavolinë standarde të Rouletës Franceze nëse dëshironi të vazhdoni me baste edhe me para. Nga ana tjetër, lojtarët që vendosin baste të drejtpërdrejta mund të duan të marrin parasysh variacionet me shumëzues dhe shanse më të mira.

Bast në tavolina minimale/maksimumi të lartë dhe shmangni bastet me një numër

Duke vendosur baste më të vogla në të kuqe ose të zezë, ju mund të përmirësoni shpejt dhe lehtë shanset tuaja për të fituar. Ju gjithashtu mund t'i jepni një goditje basteve tek-çift, pasi ato ofrojnë shanset më të mira të fitimit. Për më tepër, njerëzit që sapo kanë filluar të luajnë Roulette duhet të ndihen më të sigurt pasi ta lexojnë këtë.

Për më tepër, mos iu afroni basteve me një numër. Një pagesë 1:35 për një numër të vetëm mund të duket e arsyeshme, por gjasat për ta fituar atë janë mjaft të vogla. Pra, bëje një pikë për të luajtur ndonjëherë dhe fokusohu në të ndeshjet me shanset më të mira për fitore për lojtarin.

Baste të shumëfishta këndore për të rritur shanset?

Filloni lojën në tryezën e ruletit duke vënë baste të ndryshme qoshe dhe kazinoja live me pagesë më të lartë do t'ju ndihmojë për ta bërë këtë. Kjo do të rrisë shanset tuaja për të fituar. Sidoqoftë, zgjidhni anën që është më afër numrit fitues. Bastet e këndit zakonisht kanë shpërblime afërsisht 1:8 dhe duke pasur parasysh rritjen e probabilitetit të tyre për sukses, ato janë më të sigurta se shumica e llojeve të tjera të basteve.

Asnjëherë mos i besoni rrotave

Të njëjtat probleme që prekin produktet e tjera herë pas here prekin edhe rrotat e ruletit. Ato mund të mos jenë ideale dhe përdorimi i tyre do të shkaktojë konsumim. Kjo konsiderohet nga disa këshilltarë të strategjisë së ruletit si një sekret i mirëmbajtur fitues i ruletës. Teoria është se këto anomali mund të çojnë në disa rrota që godasin numra të caktuar më shpesh se të tjerët. Ne do të tregojmë pse kjo nuk është e rëndësishme në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Vetëm një numër i vogël njerëzish mund të luajnë tavolinë ruletë në një kazino konvencionale me bazë tokësore. Para se të bëhet shumë i mbushur me njerëz, jo më shumë se një duzinë ose dy. Kjo mund t'u japë rrotave me defekt një shans për të "fluturuar nën radar" përpara se kazinoja t'i kushtojë vëmendje.

Megjithatë, mijëra pjesëmarrës mund të luajnë njëkohësisht lojëra ruletë live. Kazinoja do të humbiste qindra milionë nëse do të kishte të meta dhe dikush do ta zbulonte. Faqet e internetit të kazinove nuk do të rrezikojnë të ardhurat e tyre nëse ka një gjë në të cilën mund të mbështeteni. Për më tepër, për shkak se loja është dixhitale, të gjitha rezultatet dhe raundet regjistrohen dhe vëzhgohen me kujdes. Ata do të ishin të vetëdijshëm menjëherë nëse do të kishte diçka të çuditshme në tryezë. Rekomandimet e strategjisë së ruletës që mbështeten në harduerin nën nivel nuk janë saktësisht të besueshme. Në vend të kësaj, kërkoni udhëzime më të besueshme.

Mbroni bastet tuaja

Cili bast ruletë është më i mirë është një pyetje e bërë shpesh. Megjithatë, të gjitha alternativat e basteve kanë të njëjtin kthim nga investimi (RTP. Me përjashtim të basteve Top Line/Basket në American Roulette, të cilat nuk duhet t'i luani gjithsesi, shpërblimet janë gjithmonë të ndërlidhura me rrezikun.

Shumica e këshillave të ruletës në manualet e kazinosë theksojnë vlerën edhe të basteve me para. Ato janë bastet më pak të rrezikshme, gjë që i bën ato të përshtatshme për fillestarët. Kjo strategji, megjithatë, është në kundërshtim me arsyen që ne luajmë kumar në radhë të parë. Pavarësisht se sa logjike mund të jetë, kufizimi i kthimeve në 1:1 është i mërzitshëm. Përveç kësaj, ne duam të provojmë dhe të luajmë Lightning Roulette për pagesën 999:1.

Thjesht vendosja e disa basteve është një zgjidhje e lehtë. Të bësh një para të barabartë dhe një bast të drejtpërdrejtë për raund është një ilustrim i shkëlqyer. Basti i drejtpërdrejtë ekziston për të ndjekur fitime ose shumëzues të rëndësishëm. Nga ana tjetër, edhe bastet e parave janë atje për të mbajtur bankrollin tuaj të lartë dhe në rritje.

Strategji të ndryshme

Si fillestar, ju keni disa strategji për të luajtur Ruletë. Së pari, duhet të merrni parasysh qasjen Bond, e cila ju kërkon të vendosni 3 baste njëkohësisht nëse jeni i ri në Roulette. Për shembull, ju bastni 10 dollarë në 0, 140 dollarë në kutitë 19 deri në 36 dhe 50 dollarë në kutitë 13 deri në 18. Prandaj, gjasat për të humbur reduktohen në mundësinë që topi të bjerë vetëm në një numër midis 1 dhe 12.

Ju gjithashtu mund të përdorni Strategjinë Martingale, e cila fokusohet në rritjen e bastit pas çdo humbjeje për të kompensuar humbjet. Kjo strategji ka qenë prej kohësh e preferuar në mesin e tifozëve të Roulette. Kjo strategji synon të fitojë një herë dhe të kompensojë të gjitha humbjet e kaluara. Sidoqoftë, duhet të filloni pak dhe të luani ekskluzivisht në të zezë ose të kuqe duke përdorur këtë teknikë të lojës.

Strategjia e tretë që mund të aplikoni është rregulli Fibonacci. Ky plan synon të kompensojë të gjitha humbjet e mëparshme dhe të mbajë një epërsi modeste. Në thelb, çdo shumë e tretë e bastit duhet të jetë e barabartë me totalin e dy basteve të mëparshme të humbura.

Përdorni Bonuset e Kazinosë Live

Përdorni bonuset e kazinosë në përfitimin tuaj. Duke i përdorur ato, ju do të jeni në gjendje të luani dhe të fitoni para falas. Do të merrni rrotullime falas, çmime dhe shumë lloje të tjera bonusesh që mund të përdorni. Ju tashmë po fitoni para me shpërblimet pasi ju dhanë para falas për të vënë bast. Thjesht luani atë në kohë të mjaftueshme për të arritur bastet e kërkuara. Nëse paratë tuaja të bonusit ia kalojnë kësaj procedure, jeni mirë të shkoni.

Edhe nëse humbni paratë e bonusit, nuk do të ketë rëndësi, pasi ky ishte vetëm një çmim që ju dha kazinoja. Por nëse fitoni më shumë para prej saj, atëherë kjo është një arritje e jashtëzakonshme. Kazinotë e sapohapura u ofrojnë përdoruesve bonuse të mëdha pasi ata duhet të fitojnë vendin e tyre në treg. Pra, është më mirë të gjesh një kazino të re dhe të besueshme live.

Dije kur të ndalosh

Vendosja e një kufiri kohor dhe financiar se sa kohë do të kaloni duke luajtur do të ishte më e mira. Asnjëherë mos dilni jashtë vijës që keni zgjedhur. Do të ishte më mirë të kufizosh edhe sa mund të fitosh. Supozoni se keni vendosur një objektiv 100 dollarë për veten tuaj dhe e arrini atë përpara se të ndaloni ditën. Mos lejoni që lakmia t'ju bëjë të humbni atë që keni fituar tashmë.

Nga ana tjetër, nëse kufiri juaj i humbjes është 50 dollarë, duhet të hiqni dorë nga loja sapo të keni humbur kaq shumë para dhe t'i jepni një pushim. Asnjëherë mos lejoni që ndjenjat tuaja të ndikojnë në një situatë. Ruajtja e qetësisë kur luani Ruletë duke marrë parasysh shanset në fushën e praktikës, duke provuar ide të reja dhe vazhdimisht në kërkim të ndonjë gjëje të freskët.

Do të humbni disa ndeshje; ju do të fitoni disa. Kështu funksionon. Pra, mos e lini të shqetësojë dhe luani me mendje të freskët për të fituar. Kjo është për udhëzuesin. Shpresojmë se do të mësoni gjëra të reja dhe do të zhvilloni aftësi për t'u bërë një lojtar më i mirë në Roulette dhe për të fituar disa ndeshje.

konkluzioni

Ruleta është një nga lojërat e famshme të kazinosë live. Loja e preferuar e shumë lojtarëve është Roulette, pasi ata i duan shanset. Nëse jeni fillestar, duhet të ndiqni udhëzuesin dhe të bëni gjithçka në përputhje me rrethanat. Duke vepruar kështu, ju do të jeni në gjendje të bëheni një lojtar më i mirë në Ruletë.

Ruleta nuk është një lojë sfiduese, por do t'ju nevojiten disa aftësi për të luajtur çdo lojë. Pra, për të marrë këto aftësi, do t'ju duhet të bëni një përpjekje. Për sa kohë që kaloni mjaftueshëm kohë, do të bëheni një lojtar i mirë. Zgjidhni ruletën në të cilën dëshironi të luani dhe praktikoni sa më shumë që të mundeni. Në këtë mënyrë, ju do të shkëlqeni në Ruletë sa më shpejt të jetë e mundur. Pra, është vetëm çështje kohe. Jini të qëndrueshëm dhe shijoni lojën.

Të rejat e fundit

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET
2023-09-18

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET

Lajme