Ruletë

December 5, 2021

Zgjedhja e një tavoline miqësore ruletë live

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

A dini ndonjë kazino të drejtpërdrejtë që nuk ofron lojë me ruletë? Ndoshta asnjë! Ruleta është një nga ato lojërat klasike të tavolinës që nuk do t'i humbisni kurrë në kazinotë më të mira live. Por me tavolina të shumta ruleti atje, si e zgjedh një fillestar të përsosurën? Ky udhëzues ju udhëzon nëpër disa këshilla të hollësishme për ta bërë këtë si një profesionist.

Zgjedhja e një tavoline miqësore ruletë live

Luaj në timonin e djathtë

Kur vizitoni ndonjë kazino të drejtpërdrejtë në internet do të vini re menjëherë versionet franceze, evropiane dhe amerikane. Megjithatë, për një fillestar, të bësh një zgjedhje të drejtpërdrejtë mund të jetë disi konfuze.

Si fillim, rrotat franceze dhe evropiane kanë të dyja një xhep zero të vetëm jeshil. Tani kjo do të thotë që lojtarët kanë 37 lojëra elektronike, duke përfshirë 1-36 dhe xhepin zero. Nga ana tjetër, rrota amerikane përmban xhepa të vetëm zero dhe dyfishtë zero, që do të thotë se e gjithë rrota ka deri në 38 lojëra elektronike.

Mendoni në këtë mënyrë; shanset për të ulur një të kuqe ose të zezë në një rrotë evropiane janë 1 në 36. Rrota amerikane shkon një shkallë më e lartë me 1 në 37. Kjo i jep variantit evropian një avantazh shtëpie prej 2,7% krahasuar me normën 5,26% në rrotën amerikane. Pra, luani në timonin evropian në çdo kohë, në çdo ditë.

Shikoni kufijtë e tabelës

Fillestarët mund të merren me vete në një tryezë ruletë. Shumica e tyre thjesht zhyten pa mësuar asgjë rreth menaxhimit të bankrollit. Për ata që nuk e dinë, marrja e një bankroll të madh ju lejon të qëndroni më gjatë në lojë. Dhe sa më gjatë të luajë, aq më shumë janë shanset dhe shanset për të fituar.

Tani, këtu hyjnë kufijtë e tavolinës. Është gjithmonë një veprim i mençur të zgjedhësh një tryezë ruletë me kufij më të ulët të basteve. Ideja është të mbroni bankrollin tuaj me çdo kusht, ndërkohë që fitoni disa fitore aty-këtu.

Për shembull, nëse keni një bankroll prej 200 dollarësh, mos shkoni për një tabelë bastesh minimale prej 20 dollarësh. Nëse e bëni këtë, do të luani vetëm për dhjetë raunde përpara se të dështojë banka juaj. E kundërta është e vërtetë nëse luani në një tryezë bastesh minimale prej 1$. Për fat të mirë, shumica e tavolinave të ruletit të disponueshme në faqet më të mira të kazinove të drejtpërdrejta janë miqësore me xhepin.

Tavolina ruletë shumëgjuhëshe

Sa gjuhë duhet të ketë një tavolinë standarde ruletë live? Natyrisht, shumë! Lojërat e ruletës drejtpërdrejt transmetohen nga studiot e drejtpërdrejta të përhapura në të gjithë botën. Ndërsa krupierët anglishtfolës menaxhojnë shumicën e tabelave, disa tabela përfshijnë gjuhë të tjera. Ky duhet të jetë një lajm i mirë për lojtarët jo-anglezë.

Sot, shumë variante rulete priten nga krupierë që flasin gjuhën vendase. Mund të luani në tavolina të organizuara nga tregtarë danezë, spanjollë, gjermanë, francezë, rusë dhe të tjerë vendas. Ruleta Lightning e Evolution Gaming dhe Ruleta Live e Playtech janë opsione të shkëlqyera. Lojtarët arabë gjithashtu mund të luajnë Arab Live Roulette nga Evolution.

Luaj në tavolinat e ruletës së variantit

Kur luani ruletë në internet, ju zgjidhni ose versionet standarde ose variante. Ndërsa fillestarët u përmbahen bazave duke luajtur versionin standard, profesionistët favorizojnë variantet e shijshme. Këto lojëra shtojnë disa elementë për të sjellë një dimension krejt të ri në lojë.

Për shembull, ju mund të luani Ruletën e Jackpot-it të Ezugi-t, e cila shton një dimension progresiv të jackpot-it. E njëjta gjë vlen edhe për Ruletën Lightning të Evolution që vjen me shumëzues të veçantë. Me pak fjalë, variantet e ruletit janë argëtuese dhe ofrojnë mundësi më të larta fitimi.

konkluzioni

Kur bëhet fjalë për ruletën live, lojtarët janë të llastuar për zgjedhje. Ka një sërë opsionesh duke filluar nga lojërat variante deri tek ruleta standarde live. Por nëse jeni fillestar, është më mirë të filloni në një tryezë tradicionale ndërsa ngjiteni në shkallët. Dhe mos harroni të krijoni një bankroll për lojërat e fatit dhe të merrni një rrjet të qëndrueshëm interneti. Gëzuar kohën e lojës!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme