Si të luani në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta

Lojëra

2021-10-24

Katrin Becker

Është një sekret i hapur që kazinotë më të mira live po pushtojnë skenën e lojërave të fatit. Sot, shumica e lojtarëve preferojnë të luajnë kundër shtëpisë dhe lojtarëve të tjerë në një mjedis të drejtpërdrejtë sesa të gjuajnë në errësirë me lojëra RNG.

Si të luani në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta

Por nëse sapo keni krijuar një llogari të drejtpërdrejtë të kazinosë sot, nuk dihet se si funksionojnë gjërat në këto rrugë. Pra, ky udhëzues ju jep këshilla të dobishme për të filluar në një kazino të drejtpërdrejtë me këmbën e përparme.

Si të vendosni bastin tuaj të parë të drejtpërdrejtë në kazino

Përpara se të mësoni se si të vendosni një bast pionier, është thelbësore të kihet parasysh se lojërat e drejtpërdrejta të tregtarëve mund të luhen në celular ose kompjuter. Për më tepër, lojërat transmetohen në cilësi HD të pastër kristal nga studiot e kazinove live.

Tani ndiqni këto hapa të thjeshtë për të vendosur një bast të drejtpërdrejtë të kazinosë:

  1. Gjej nje kazino live e rregulluar si William Hill dhe krijoni një llogari. Pastaj, kërkoni bonusin tuaj të mirëseardhjes, nëse ka.

  2. Më pas, gjeni skedën "kazino live" dhe klikoni atë për të zbuluar lojërat e disponueshme të tavolinës. Zgjidhni atë që ju tërheq.

  3. Në dhomën e tregtarit të drejtpërdrejtë, do të shihni një dritare bisede ku lojtarët bisedojnë me tregtarin. Mos harroni të jeni të respektueshëm dhe të sjellshëm.

  4. Së fundi, vendosni një kunj dhe më pas përdorni butonat në lojë për të luajtur lojën. Është kaq e lehtë!

Shënim: Shumica e krupierëve të gjallë janë më se të gatshëm të ndihmojnë lojtarët fillestarë të vendosen brenda kazinosë. Pra, pyesni ata ndonjë gjë në lidhje me bastin tuaj të parë.

Lojërat më të mira për të luajtur në një kazino të drejtpërdrejtë

Siç u tha më lart, ka një furnizim të bollshëm lojërash tavoline në kazinotë më të mira live. Pra, ky seksion diskuton lojërat më të mira të kazinosë live për të mos humbur si fillestar:

Ruletë e drejtpërdrejtë

Çdo lojtar me përvojë i kazinosë live do t'ju tregojë se ruleta nuk është loja më e mirë e tavolinës për të luajtur. Sigurisht, kjo është pjesërisht e vërtetë, veçanërisht kur shikohet nga këndi i përfitimit. Por ajo që e bën ruletën perfekte për fillestarët është thjeshtësia e saj dhe numri i vogël i basteve.

Sidoqoftë, luani gjithmonë në timonin evropian (2.7%) në vend të timonit amerikan (5.25%).

Baccarat live

Si një lojtar i ri, ju mund të mendoni se baccarat live ka nevojë për një bankroll të madh për të luajtur. Por kjo nuk është e vërtetë, sepse kjo lojë e fatit është një nga më të përballueshmet për të luajtur online. Gjithashtu, ashtu si ruleta live, baccarat ka rregulla të drejtpërdrejta të lojës dhe më pak baste për të bërë. Dhe po, skaji i shtëpisë është goxha i ulët.

Poker Live

Ndërsa aftësia juaj taktike vazhdon të përmirësohet, është koha për të marrë një nga lojërat e tavolinës më miqësore për lojtarët. Me pokerin live, lojtarët shijojnë variacione të shumta, secila prej të cilave vjen me një avantazh magjepsës të shtëpisë. Për shembull, përdorimi i një strategjie optimale pokeri në Jacks or Better ul skajin e shtëpisë në më pak se 0.50%.

Blackjack live

Së fundi, mos e humbisni kurrë një shans për të luajtur lojën më të njohur të tavolinës – blackjack live. Ndërsa sigurisht që ju nevojitet një kurbë mësimi për të luajtur këtë lojë, rezultati justifikon përpjekjen. Për shembull, rregullat e blackjack-ut janë të ngjashme në shumicën e kazinove. Objektivi këtu është që të përmirësohet dora e tregtarit, ndërkohë që nuk do të dështojë. Gjithashtu, numërimi i kartave është i ligjshëm.

Gati për të luajtur tani?

Këto janë bazat për të filluar në një kazino live online. Por, përpara se të vendosni para të vërteta, sigurohuni që një listë e bankës së lojërave të fatit të jetë e disponueshme për të luajtur me shumë duar. Kjo gjithashtu siguron një përvojë argëtuese pa e tepruar financiarisht.

Gjithashtu, përdorni me maturi promovimet e drejtpërdrejta të kazinosë. Këto shpërblime mund të përmirësojnë kohën tuaj të lojës dhe të rrisin llogarinë tuaj financiare në këtë proces. Plus, luani gjithmonë lojëra me aftësi si poker dhe blackjack për të kontrolluar rezultatet e lojës. Kënaquni!

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme