Lojëra

January 8, 2024

Si të mësoni shpejt një lojë të re të kazinosë live

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Shumë lojtarë të kazinosë live janë fajtorë për të luajtur të njëjtën lojë në mënyrë të përsëritur derisa të duket si një rreth vicioz. Ju mund të pëlqeni të luani ruletë live sepse loja ju favorizon më shumë se lojërat e tjera të kazinosë live në internet. Por bukuria e lojërave të fatit në internet është eksplorimi i koleksionit të madh të lojërave në një bibliotekë të drejtpërdrejtë kazinoje. Nuk ka asnjë të keqe të provosh pokerin nëse je një adhurues i live blackjack. 

Si të mësoni shpejt një lojë të re të kazinosë live

Megjithatë, thyerja e traditës suaj të zakonshme dhe të luash një lojë të re të kazinosë live është më e lehtë të thuash sesa të bësh. Kjo është arsyeja pse ky artikull si duhet t'ju mësojë disa konsiderata të rëndësishme që duhet të bëni nëse dëshironi të luani një lojë të re të kazinosë live si një profesionist i sprovuar. Nuk është asgjë e komplikuar!

Mësoni Kushtet dhe rregullat themelore të lojës

A e keni dëgjuar ndonjëherë fjalën "glosar termash" në lojërat e fatit në internet? Mësimi i zhargonit më të zakonshëm në lojërat e kazinosë online që dëshironi të luani është thelbësor. Për shembull, kuptoni renditjen standarde të dorës së pokerit dhe termat e zakonshëm si ante, bad beat, big blind, raise, re-raise dhe më shumë. 

Craps është një lojë tjetër me terminologji të shumta, si p.sh. aces, numrat e kutive, katastrofë, come bet, come out roll, etj. Mësimi i këtyre terminologjive do t'ju ndihmojë të futeni sa më shpejt në dhomën e tregtarëve të drejtpërdrejtë. 

Ndërkohë, mësimi i rregullave të lojës është edhe më kritik. Nuk ka asnjë mënyrë që të mund të luani një lojë kazino live për të cilën nuk dini asgjë. Nëse dëshironi të luani poker live, kuptoni se loja zakonisht përdor pesë letra, megjithëse disa versione, të tilla si Three Card Poker nga Evolution, përdorin tre letra. Në blackjack live, qëllimi është të krijosh një dorë më të fortë se dora e tregtarit, pa thyer ose mbi 21. Ju mund të gjeni shumë nga këto udhëzues në seksionin "lajme" të kësaj faqeje. 

Pajisja e një strategjie lojrash

Pas identifikimit të një loje për të luajtur faqet më të mira të kazinosë live online, krijoni një strategji funksionale. Është e pamend t'i afrohesh verbërisht çdo loje kazinoje të drejtpërdrejtë, sepse skaji i shtëpisë mund të jetë i pamëshirshëm. Është edhe më keq sepse do të luani kundër tregtarëve të drejtpërdrejtë të cilët janë profesionistë me përvojë të lojërave me letra. Mund të përfundoni duke mos fituar asgjë nëse nuk jeni të kujdesshëm. 

Me këtë në mendje, lojtarët e pokerit dhe blackjack-ut mund të shkarkojnë karrocat e strategjisë së lojërave me letra për t'i udhëhequr në tavolinë. Për shembull, lojtarët e blackjack-ut mund të dyfishohen nëse kanë një total të vështirë prej 11, 10 ose 9 dhe një total të butë prej 18, 17 ose 16. Është gjithashtu e rëndësishme të ndani një dorë me dy Ace dhe të luani me dy duar të forta. Ka shumë strategji për të zvogëluar avantazhin e shtëpisë në këto dy lojëra letrash.

Por çfarë ndodh në lojërat e bazuara te fati si ruleta, katrahurat dhe baccarat? Në këtë rast, vendimet janë kritike. Luaj versionin evropian ose frëngjisht në ruletë live sepse buza e shtëpisë është më e ulët këtu sesa në lojën amerikane. Gjithashtu, shmangni bastet e brendshme si bastet e drejtpërdrejta sepse shanset për të fituar janë më të ulëta. Në përgjithësi, edhe bastet e parave janë perfekte kur luani ruletë, katrahurë dhe baccarat.

Praktikoni se si të luani me kredite falas

Me praktikë të mjaftueshme, do të jeni në rrugën tuaj për të luajtur si Daniel Negreanu dhe të ngjashmit. Është e pamundur të luash dhe të fitosh kundër lojtarëve të tjerë me përvojë në blackjack dhe poker kur nuk ke përvojë të mjaftueshme në tavolinë. Lojtarët duhet të marrin vendime në sekondë, të cilat mund t'i mësoni vetëm me përvojë.

Fatmirësisht, ju mund të luani duke përdorur bonuse dhe promovime të drejtpërdrejta të kazinosë. Shumë operatorë të kazinove të drejtpërdrejta u japin lojtarëve të rinj dhe besnikë kredite falas për të luajtur lojërat pa rrezikuar një monedhë. Lojtarët me fat madje mund të fitojnë para të vërteta dhe të kërkojnë një pagesë pasi të përmbushin kërkesat e bastit.

Por për fat të keq, titujt e drejtpërdrejtë të kazinosë mund të luhen vetëm duke përdorur para të vërteta. Për këtë arsye, përdorni kreditet tuaja të bonusit për të luajtur versionet RNG dhe për të mprehur aftësitë tuaja të lojës në përputhje me rrethanat. Dhe nëse jeni me fat që fitoni një shumë të mirë, lini një bilanc për të luajtur variante të kazinosë live. 

Një mënyrë tjetër për të praktikuar është duke përdorur aplikacionet e lojërave të Play Store dhe App Store. Këto dyqane aplikacionesh kanë shumë variante për lojëra si craps, baccarat, blackjack, poker dhe ruletë. Lojërat u ofrojnë lojtarëve monedhë virtuale të pakufizuar për të mësuar litarët përpara se të luajnë me para të vërteta. Mos harroni, rregullat e lojës janë të ngjashme nëse luani me para reale ose virtuale. 

Praktikoni menaxhimin e bankrollit

A po kërkoni të luaj lojra online kazino live per here te pare? Praktika e menaxhimit të bankrollit është këshilla më e mirë që mund të merrni. Kjo është thjesht lënia mënjanë e parave posaçërisht për të luajtur lojëra kazino. Pra, duke supozuar se fitimet tuaja javore janë 3000 dollarë, lini mënjanë 500 ose 1000 dollarë për argëtimin tuaj të lojërave të fatit. Në fund të fundit, jeta ka të bëjë me argëtimin.

Por çfarë më pas? Ndani buxhetin në njësi më të vogla ditore. Për shembull, nëse luani vetëm në fundjavë, do të ishte 500 dollarë në ditë. Pas konfigurimit të një njësie bankroll, luani duke përdorur bastin minimal për të rritur jetëgjatësinë e bankrollit tuaj. Një lojë me një limit minimal bast prej $0,50 do t'ju japë një mijë raunde, të mjaftueshme për të shuar etjen tuaj për kumar. 

Mos harroni gjithashtu të përdorni një sistem bastesh për të menaxhuar buxhetin tuaj në mënyrë efektive. Një shembull është sistemi Martingale, i cili ju lejon të menaxhoni lojën tuaj të kazinosë dhe të rikuperoni humbjet me një fitore të vetme. Sisteme të tjera bastesh për t'u praktikuar përfshijnë bast të sheshtë, sekuencë Fibonacci, Paroli, D'Alembert dhe James Bond. Por përdorni gjithmonë këto sisteme në bastet me para të barabarta (baste me pagesa 1:1) sepse shanset tuaja për të fituar janë pothuajse 50%. 

Të marrët

A keni marrë disa këshilla të dobishme nga ky udhëzues? Shpresoj keshtu! Provimi i një loje të re të kazinosë live online ju ekspozon në një botë plot me mundësi të reja fitimi dhe ju bën një lojtar të plotë. Ju mund të luani poker më mirë se baccarat, por frika po ju pengon. Pra, mësoni rregullat e lojës dhe praktikoni duke përdorur kredite falas. Dërgoni falënderimet tuaja më vonë!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024
2024-01-10

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024

Lajme