Strategjitë dhe këshillat më të mira të basteve Live Sic Bo

Sic Bo

2022-05-18

Ethan Tremblay

Nëse jeni duke kampuar këtu për të mësuar se si të luani Sic Bo në një kazino të drejtpërdrejtë, ky është një vendim i shkëlqyer. Në këtë postim, do të dini se çfarë është saktësisht Sic Bo dhe si të luani Sic Bo drejtpërdrejt pa mundim. Ky postim do të ofrojë gjithashtu këshilla dhe strategji për të luajtur këtë lojë për fitore. Por shënoni ju, shtëpia ka gjithmonë një avantazh në Sic Bo, si lojërat e tjera të kazinosë të bazuara në fat. 

Strategjitë dhe këshillat më të mira të basteve Live Sic Bo

Çfarë është Sic Bo live?

Sic Bo ose Tai Sai është një lojë tavoline që luhet duke përdorur tre zare. Është një nga dy lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë që luhen duke përdorur zare, tjetra është lojëra të drejtpërdrejta nga Evolution Gaming. Që ka thënë, jetojnë Sic Bo është relativisht e lehtë për t'u mësuar dhe luajtur. Objektivi kryesor është të parashikohet rezultati i tre zarave të hedhur. Thjesht vendosni një bast, tregtari tund dhe hedh zarin, dhe ju fitoni ose humbni në varësi të rezultatit total që keni parashikuar. 

Llojet e basteve Sic Bo

Sic Bo ka disa opsione bastesh në tavolinë. Bastet më të përhapura Sic Bo janë bastet e mëdha dhe të vogla. Në bastet e vogla, ju parashikoni që rezultati i totalit të rrotullës të jetë nga 4 deri në 10. Nga ana tjetër, basti i madh ka një shumë totale prej (duke përfshirë) 11 deri në 17. Këto baste kanë një raport pagese 1:1 dhe kanë skajin më të ulët të shtëpisë në Sic Bo.

Nëse nuk jeni në humor për të vendosur baste të vogla dhe të mëdha, mund të zgjidhni bastin Single Dice. Në këtë rast, ju parashikoni që një numër specifik do të shfaqet në tre zarat e hedhur. Lojtarët mund të bastojnë në çdo numër midis 1 dhe 6 dhe të gëzojnë një pagesë 1:1 nëse shfaqet në një zare të vetme. Nëse numri shfaqet në dy ose tre zare, pagesa rritet në 2:1 ose 3:1. 

Baste të tjera të zakonshme të drejtpërdrejta Sic Bo janë bastet e dyfishta dhe të trefishta. Lojtarët parashikojnë që i njëjti numër do të shfaqet në dy zare dhe do të marrin një pagesë 10:1 në të parën. E njëjta metodë është e zbatueshme në bastet Triple, megjithëse pagesa është më e lartë në 30:1. Pra, një bast i suksesshëm 1$ mund t'ju japë 30$ fitim. Megjithatë, avantazhi i shtëpisë për këto dy baste është përkatësisht 18.25% dhe 13.89%.

Strategjitë më të mira të basteve Sic Bo në internet

Bëni një bankroll dhe luani për argëtim

Sic Bo është thjesht i bazuar në fat lojë live kazino. Prandaj, asnjë strategji bastesh nuk mund t'u garantojë lojtarëve një fitore. Opsioni më i mirë është të krijoni një bankroll të lojërave të fatit dhe të argëtoheni sa më shumë që të jetë e mundur. E thënë thjesht, mos i lidhni plotësisht shpresat tuaja në sistemet e basteve, pasi shtëpia ka gjithmonë një avantazh. Pra, besoni në fat dhe luani. Nëse vjen një fitore e mirë, ndoshta është koha për të bërë një shëtitje. 

Bast në baste të vogla ose të mëdha

Siç u tha fillimisht, bastet e vogla dhe të mëdha janë bastet kryesore në Sic Bo live. Prandaj, shumica e kazinove live Sic Bo do t'i ofrojnë këto dy baste. Këto baste kanë deri në 105 kombinime fituese, pra avantazhi i ulët i shtëpisë prej 2.78%. Megjithatë, raporti i pagesës 1:1 mund t'i largojë lojtarët me role të larta. Pra, merrni parasysh diçka si bast Triple nëse i besoni guximit tuaj. 

Largohuni nga trefishat

Bastet e trefishta nuk janë për ata me zemër të dobët. Edhe pse raporti i pagesave këtu është jashtëzakonisht i mirë, këto baste kanë disa nga avantazhet më të këqija në industri. Merrni për shembull bastin Specifik të Trefishtë. Në këtë bast, lojtarët parashikojnë që një numër specifik do të shfaqet në të gjithë zaret dhe do të gëzojnë një pagesë 180:1. Megjithatë, ju keni vetëm një kombinim të vetëm fitues dhe një avantazh të lartë shtëpie prej 16,20%.

Zgjidhni tabelën me mençuri

Tingëllon komplekse? Ju mund të dalloni lehtësisht një tabelë Sic Bo "të mirë" ose "të keqe" duke parë shanset në totalet 4 dhe 17. Kjo duhet të tregohet qartë në paraqitjen e tabelës. Duke thënë këtë, raporti standard është 60:1 ose 1 fiton 60. Kjo ju jep një avantazh shtëpie prej 15,28%, megjithëse tavolinat më të mira mund të kenë 65:1 dhe një buzë të reduktuar prej 8,33%. Tani kjo pothuajse dyfishon shanset tuaja për të fituar. 

Luaj falas

Më në fund, luani Sic Bo falas për të shmangur humbjen e gjithçkaje që keni. Kazinoja më e mirë e drejtpërdrejtë në internet Sic Bo live duhet të ofrojë lojtarë të rinj dhe besnikë bonuse të drejtpërdrejta të kazinosë për të zbutur bankat e tyre. Ju mund të mbani një sy për patate të skuqura falas, bonuse të ringarkoni, kthim parash në fundjavë, etj. Asgjë nuk është më e ëmbël se pagesat falas në kazinotë më të mira live.

konkluzioni

Sic Bo është padyshim një nga lojërat më të thjeshta të kazinosë live për t'u luajtur. Vendosni çipat e basteve, parashikoni një numër dhe lutuni për më të mirën. Sidoqoftë, mbani mend se asnjë strategji nuk mund ta mposhtë shtëpinë në Sic Bo. Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të shkoni verbërisht për treshe dhe dyshe.

Të rejat e fundit

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots
2023-05-30

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €