Të mirat dhe të këqijat e basteve anësore të kazinosë live

Lojëra

2021-10-12

Benard Maumo

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë po bëhen të parezistueshme këto ditë. Përveç ofrimit të lojtarëve me një përvojë tradicionale të kazinosë, këto lojëra ofrojnë gjithashtu shumë më tepër për sa i përket përfitimit, falë një morie të basteve të drejtpërdrejta anësore të kazinosë.

Të mirat dhe të këqijat e basteve anësore të kazinosë live

Por, sado tërheqës që të vijnë, disa lojtarë të kazinosë live shmangin fare bastet anësore. Tani, kjo ngre pyetjen; a është përdorimi i basteve anësore një strategji e mençur e kazinosë live? Koha për të mësuar!

Cilat janë bastet anësore të kazinosë live?

Nëse jeni fillestar, mund t'ju falet që nuk e dini se çfarë është në të vërtetë një bast anësor. Epo, bastet anësore janë pagesa speciale të ofruara nga lojërat e tavolinës në kazinotë më të mira live. Ideja është t'u ofrohen lojtarëve pagesa shtesë, përveç asaj që ata marrin me bastet kryesore. Është si "rrotullimet falas" të fjalës së lojërave elektronike në internet, vetëm se këtë herë po merrni baste shtesë në tryezë.

Mënjanë këtë, shumica e lojërave të drejtpërdrejta, duke përfshirë ruletin, pokerin, blackjack, madje edhe baccarat, ofrojnë baste anësore. Për shembull, basti i sigurimit është basti anësor më i popullarizuar i blackjack-ut, ndërsa lojtarët e pokerit mund të shijojnë bastet plus dhe ante bonus.

Si funksionojnë bastet anësore të kazinosë

Siç lë të kuptohet emri, bastet anësore nuk kanë asnjë lidhje me bastet kryesore. Thjesht thuaj, lojtarët nuk duhet të bëjnë aksione shtesë në çdo raund të lojës.

Por megjithëse mund të shijoni shfaqjen pa vënë një bast anësor, është e pamundur të vendosni baste anësore pa vënë bast në bastin kryesor të lojës.

Gjithashtu, pagesat e basteve anësore nuk vlerësohen së bashku me bastet kryesore. Ky është një plus i rëndësishëm, duke marrë parasysh se rezultati i bastit anësor nuk do të ndikojë në pagesën për bastet tuaja kryesore. Dhe mos harroni, lojtarët mund të vendosin këto baste në çdo moment të lojës.

Më poshtë janë veçoritë kryesore të basteve anësore:

  • Bastet anësore janë fakultative.
  • Ato bëhen pasi të keni bërë bastin kryesor.
  • Bastet anësore kanë pagesa të ndryshme, në varësi të zhvilluesit të lojës.
  • Bastet anësore nuk ndikojnë në pagesën e lojës kryesore.
  • Bastet anësore mund të rrisin avantazhin e shtëpisë.

Pse baste anësore të kazinosë live?

Përparësitë e basteve anësore të kazinosë drejtpërdrejt i tejkalojnë të këqijat. Kjo është përgjithësisht e vërtetë, pasi bastet anësore zakonisht kuptohen dhe luhen shpejt. Shpesh, këto baste shlyhen sa më shpejt që të jetë e mundur për të shmangur ndërhyrjen në përqendrimin e lojës kryesore.

Për t'i shtuar kësaj, bastet anësore rrisin përfitimin dhe eksitimin e lojtarit. Këto baste ofrojnë fitore të mundshme që mund të rrisin ndjeshëm pagesat tuaja. Mos harroni, megjithatë, se nuk ka asnjë garanci për të fituar, ashtu si me bastet e lojës kryesore.

Pse jo baste anësore të kazinosë live?

E vërteta e trishtueshme është se bastet anësore të kazinosë ofrojnë kthim të reduktuar nga investimi. Mendoni se është një gënjeshtër? Merrni për shembull bastin e sigurimit të blackjack-ut. Në mënyrë tipike, kazino do ta varë këtë karotë kur karta e sipërme e tregtarit është një ACE. Gjithashtu, basti është i disponueshëm vetëm përpara se tregtari të tërheqë kartën e vrimës.

Prandaj, të marrësh karremin pa pasur një blackjack do të thotë të vendosësh një bast shtesë që është gjysma e bastit origjinal. Duke supozuar se tregtari tregon një ACE dhe letra e tyre poshtë është 10-K, ata automatikisht marrin një blackjack. Në atë rast, basti paguhet 2:1, gjë që ju humb më shumë para në vazhdim.

Ende nuk jeni të bindur? Baccarat ofron baste anësore me një avantazh shumë të lartë shtëpie. Pra, supozoni se keni vënë bast në të gjitha të kuqe ose tërësisht të zeza, pagesa është 22:1 për të parën dhe 24:1 për të dytën. Por ky gëzim është jetëshkurtër pasi skaji i shtëpisë është përkatësisht 14% dhe 6.53%. Kjo është e pakrahasueshme me avantazhin e shtëpisë prej 1,06% në bastin e bankierit.

konkluzioni

Pra, a ia vlejnë bastet e drejtpërdrejta të kazinosë? po dhe jo! Në përgjithësi, këto baste mund të përmirësojnë dhjetëfish pagesat tuaja nëse jeni me fat dhe përdorni një strategji optimale. Por siç u diskutua më lart, disa baste anësore lihen më mirë vetëm. Pra, mësoni disa strategji bazë të kazinosë live dhe qëndroni në bastet kryesore nëse është e mundur.

Të rejat e fundit

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live
2023-05-25

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €