Më të mira pagim

Kazinotë e drejtpërdrejta janë përshtatur për t'i bërë lojërat e kazinove në internet argëtuese dhe emocionuese. Që nga momenti kur një lojtar bën lojën deri në procesin e pagesës. Kumarxhinjtë e parave të vërteta nuk janë gjithmonë për argëtim, por ata luajnë për të fituar sa më shumë që të jetë e mundur. Ndërsa fitimet nuk janë të garantuara në lojërat e kazinove në internet, lojtarët zakonisht janë të prirur të zgjedhin kazinotë që ofrojnë pagesat më të mira në treg.

Përqindjet e pagesës mund të ekstrapolohen për të hedhur dritë mbi shumat mesatare që mund të marrë një lojtar ndërsa luan një kazino të caktuar. Thënë kështu, ky shkrim kërkon të ndihmojë lojtarët e kazinosë live të zbulojnë kazinotë që ofrojnë pagesat më të mira.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Pagesa më e mirë në kazinotë e drejtpërdrejta

Industria e kazinosë live përmban shumë lojëra. Duke qenë se lojërat e drejtpërdrejta janë një industri shumë milionëshe, lojtarët janë gjithmonë të prirur të gjejnë lojëra që ofrojnë pagesat më të mira. Ka shumë rrugë për të ndjekur kur kërkoni pagesa fitimprurëse në industrinë e lojërave të drejtpërdrejta. Ky artikull do të ndajë një listë të disa prej kazinove live me pagesë më të mirë që çdo lojtar do t'i vlerësojë.

Si të gjeni pagesat më të mira në kazinotë e drejtpërdrejta?

Lojtarët e kazinosë live janë shpesh kritikë për të fituar në lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Në fakt, jo të gjitha lojërat live janë aktiviteti "perfekt" i lojërave të fatit. Me numrin e kazinove të drejtpërdrejta në rritje nga dita në ditë, disa kazino kanë rezultuar të jenë një ulje mbi të tjerat pasi pagesat e tyre janë relativisht të larta. Kjo shpesh interpretohet se do të thotë se ata vlerësojnë lojtarët e tyre dhe përpiqen t'u japin atyre vlerë për paratë e tyre. Duke thënë, këtu është ajo që duhet për të gjetur pagesat në kazinove të drejtpërdrejta.

Buzë shtëpie

Përparësia e shtëpisë vjen e para kur kërkoni kazino me pagesat më të mira. Lojërat e kazinove të drejtpërdrejta që ofrojnë një përqindje mesatare kthimi midis 95% dhe 97% vlerësohen shumë në qarqet e lojërave në internet. Sigurisht, këto mesatare të përbëra nuk ofrojnë garanci, por një shpagim më i lartë mund të interpretohet si një shans më i mirë.

Bonus

Jo gjithçka në lidhje me pagesat e kazinove në internet sillet rreth lojës me para të vërteta. Bonuset dhe promovimet e tjera të ofruara nga kazinoja ndikojnë ndjeshëm në shumat e pagesave. Megjithatë, ka raste kur kazinotë e drejtpërdrejta kufizojnë disa lojëra me pagesë të lartë nga numërimi drejt kërkesave për lojëra ose baste. Prandaj, lojtarët duhet të zgjedhin lojëra me pagesë të lartë që kontribuojnë 100% në kërkesat e basteve.

Shqyrtimet e klientëve

Lojtarët e kazinove në internet duhet t'i kushtojnë gjithmonë vëmendje rishikimeve të kazinove në internet kur kërkojnë pagesat më të mira në kazinotë e drejtpërdrejta. Pagesat shpesh vlerësohen shumë nga lojtarët e kazinosë, kështu që nuk mund të humbisni kurrë një postim që prek pagesat. Në shumicën e rasteve, komentet e lojtarëve shihen si një burim i paholluar informacioni, veçanërisht për pagesat.

Lojërat e kazinosë live me pagesë më të lartë

Çdo lojtar që dëshiron të gjenerojë fitime të konsiderueshme për një kohë të gjatë, padyshim që duhet t'i përmbahet lojërave të drejtpërdrejta të tregtarëve që ofrojnë pagesat më të mira. Lojërat tavoline me tregtarë të drejtpërdrejtë ofrojnë pagesa superiore në shumicën e kazinove, veçanërisht kur vihen përballë lojërave elektronike virtuale dhe lojërave arcade. Thënë kështu, këtu është një listë e lojërave të kazinosë me tregtarë të drejtpërdrejtë që ofrojnë disa nga normat më të mira të pagesave në industri.

Pagesat më të mira të lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë

Blackjack

Blackjack ofron disa nga skajet më të ulëta të shtëpisë në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Buza e shtëpisë është shpesh rreth 1% dhe mund të reduktohet edhe më tej deri në 0.17%. Arsyeja kryesore pse blackjack live ka një avantazh "të pazakontë" të poshtëm është se ai përdor vetëm një ose dy kuvertë në vend të nëntë të përdorura në kazinotë me bazë tokësore. Kështu, rekomandohet të luash në një tavolinë të drejtpërdrejtë kazinoje ku njëra kuvertë përdoret më tej për të ulur skajin e shtëpisë për pagesat më të mira. RTP e një lojtari mund të jetë deri në 99%.

Craps

Craps është një lojë fati. Për shumicën e lojërave me craps live, avantazhi i shtëpisë qëndron në rreth 1.2%, por disa kazino e zvogëlojnë më tej këtë avantazh në 0.6%. Megjithatë, shanset për të fituar gjatë lojës mutale varen kryesisht nga lloji i bastit që lojtari po vendos. Në dritën e kësaj, lojtarët e rinj të sloteve që duan t'i përfundojnë seancat e tyre me fitime, këshillohen t'u përmbahen basteve të thjeshta të linjës me avantazhin më të ulët të shtëpisë.

Ruletë

Ruleta është një tjetër lojë shumë e vlerësuar në qarqet e lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë për pagesat e tij tërheqëse. Sidoqoftë, truku zakonisht është të luash variantin e duhur me ruletën. Tavolinat e ruletës amerikane dhe evropiane kanë 38 xhepa të numëruar me "0" dhe "00". Megjithatë, varianti francez ka vetëm një "0", pra 37 xhepa të numëruar. Kjo pabarazi në dukje e vogël shpjegon pse tabelat evropiane dhe amerikane kanë një avantazh prej 5.26%, ndërsa ato franceze janë vetëm rreth 2.7%.

Bakarat

Bakarat lojtarët zakonisht kanë dy opsione kryesore (Banker ose Lojtar) ndërsa përballojnë shanset e tyre kundër një tregtari të drejtpërdrejtë. Baccarat ofron një vlerë të konsiderueshme të mirë në krahasim me lojërat e tjera të tregtarëve të drejtpërdrejtë. Dora e Bankerit ka shanse 1.06% ndërsa lojtari 1.24%. Duke parë shanset, shumica e lojtarëve duan të luajnë bastin Banker. Fatkeqësisht, shumica e kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë janë të vetëdijshëm për avantazhin e ofruar nga ky bast dhe kështu vendosin një taksë për këtë bast.

Slots

Slot-et janë ndër lojërat më të luajtura të kazinove në internet. Ndërsa ka shumë variante të lojërave elektronike në internet, lojërat elektronike live ofrojnë shumë mundësi. Shumica e lojërave slot live ofrojnë vlera të kthimit te lojtari deri në 99%. Më mirë akoma, bonuset e rrotullimeve falas të përdorura për lojtarët e kazinosë live rritin më tej shanset për të fituar të mëdha nga një rrotullim i vetëm.

Video Poker

Video poker është një tjetër lojë kazino që u bën thirrje lojtarëve në internet për pagesat e saj bujare në variante të ndryshme. Shumica e titujve të video pokerit kanë një pagesë mesatare prej 96% ose më të lartë. Rrallëherë një lojtar do të gjejë një titull pokeri që ofron një pagesë më të ulët se 90%. Të qenit strategjik ose të luani duart e duhura ndikon shumë në uljen e skajit të shtëpisë edhe më tej.

Sic Bo

Skaji i shtëpisë ose RTP në Sic Bo është disi e fiksuar. Kjo në thelb do të thotë se asnjë strategji e njohur nuk mund t'i kthejë shanset në favor të tyre. Buza e shtëpisë në Sic Bo mund të jetë deri në 2.78%, që përkthehet në një RTP prej 97.22%. Për më tepër, RTP mund të jetë deri në 70.8%, në varësi të bastit. Gjëja e mirë për RTP-në 97,22% të Sic Bo-së live është se i lejon lojtarët të jenë të përgjithshëm ose specifik me parashikimet e tyre.

Cili është ndryshimi midis shkallës së pagesës dhe skajit të shtëpisë?

Shkalla e pagesës, e njohur gjithashtu si përqindja e kthimit te lojtari, është një raport i shumës totale të parave që një kazino u jep lojtarëve. Diferenca zakonisht kujdeset për kostot operative të kazinosë dhe marzhet e saj. Në mënyrë ideale, kazinotë me norma të larta pagese ofrojnë më shumë çmime në para dhe lojtarët kanë një shans të lartë për të fituar në kazino.

Buza e shtëpisë është një term që përcakton avantazhin matematikor që ka loja e kazinosë ndaj lojtarëve. Ky avantazh është në thelb një kthim i sigurt për operatorin e kazinosë me kalimin e kohës.

Në mënyrë ideale, si vlerat e shtëpisë ashtu edhe vlerat RTP janë krijuar për të hedhur më shumë dritë mbi perspektivat e fitimit në çdo kazino online.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është përqindja e pagesës?

Një përqindje pagese është përqindja e parave, e shprehur si përqindje e fitimit nga një kazino. Për një lojtar, kjo përqindje ofron një ide se sa mund të presin të fitojnë mesatarisht nga çdo kazino e caktuar. Për shembull, një kazino me një RTP mesatare prej 95% bën një pagesë prej 95 dollarësh për çdo 100 dollarë të bastit në kazino.

Çfarë konsiderohet një normë e mirë pagese?

Tani që lojërat e ndryshme të kazinosë ofrojnë tarifa të ndryshme pagesash, është e vështirë të arrish saktësisht një vlerë specifike të një norme të mirë pagese. Çdo normë mbi 97% në qarqet e lojërave në internet konsiderohet e favorshme për lojtarin. Sa më i lartë të jetë shkalla e pagesës, aq më të larta janë shanset që një lojtar të ketë një marrje në shtëpi.

Cila është pagesa më e mirë?

99%. Vlen të përmendet se tabelat e blackjack ofrojnë disa nga normat më të mira të pagesës, paksa të turpshme prej 100%. Kjo do të thotë që lojtarët e blackjack gëzojnë një terren të konsiderueshëm në çdo kazino live ku ata zgjedhin të luajnë. Megjithatë, për sa i përket fitimit, pagesat e larta nuk sigurohen kurrë, duke pasur parasysh se shtëpia do të ketë gjithmonë avantazhin mbi lojtarin.

Cila është pagesa më e shpejtë?

Lojtarët në kazinotë me pagesë të shpejtë zakonisht kanë mesatarisht 48 orë për të bërë pagesa. Megjithatë, koha që duhet për të përpunuar një pagesë zakonisht varet nga mënyra e pagesës që zgjidhni. Për përvojën më të mirë, lojtarët këshillohen të luajnë në kazinotë me pagesë të menjëhershme, shumica e të cilave përdorin kriptovaluta.

Si mund të gjej pagesën më të mirë në kazino?

Lojtarët mund të gjejnë pagesat më të mira në kazino duke bërë një kujdes të duhur. Përveç një kërkimi të përgjithshëm në internet, leximi i faqeve më të mira të rishikimit të kazinove me pagesë është zakonisht një vend i mirë për të filluar.