Mbretëria e Bashkuar

MB është e madhe në industrinë e lojërave të fatit në internet dhe shumë e popullarizuar në mesin e lojtarëve në MB. Kazinotë live janë shumë të zhvilluara brenda vendit dhe janë të rregulluara shumë mirë. Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar është organi rregullator ndërkombëtar më me reputacion dhe të gjitha kazinotë e drejtpërdrejta që kërkojnë të ofrojnë shërbime ligjore globalisht shpesh kërkojnë një licencë nga UKGC.

A jeni një lojtar kumar në kërkim të kazinove më të mira live në MB? Ekipi ynë i ekspertëve ka shqyrtuar tërësisht kazinotë live, me opsionet më të sigurta të pagesave, bonuset më të mira, promovimet dhe lojërat e drejtpërdrejta që u japin kumarxhinjve një përvojë emocionuese. Lexoni më tej për të mësuar më shumë rreth kazinove të drejtpërdrejta dhe si të gjeni kazinonë më të mirë live në MB në internet që i përshtatet nevojave tuaja.

Mbretëria e Bashkuar
Kazino të drejtpërdrejta në MB

Kazino të drejtpërdrejta në MB

Britania e Madhe është një nga qendrat më të rëndësishme të industrisë së lojërave të fatit në internet. Është vendi më i kërkuar kur bëhet fjalë për kazinotë live pasi ky sektor është shumë i zhvilluar këtu. Jo vetëm kaq, por kazinotë live dhe kazinotë live, në përgjithësi, janë të rregulluara shumë mirë në këtë vend. Disa kërkime madje kanë deklaruar se rreth 33% e popullsisë së saj merr pjesë në aktivitete të lidhura me lojërat e fatit çdo javë.

Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar është organi rregullator që mbikëqyr të gjitha aktivitetet e lojërave të fatit në këtë vend. Jo vetëm kaq, por është një nga organet rregullatore ndërkombëtare më me reputacion. Të gjitha kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë që kërkojnë të ofrojnë shërbime ligjore globalisht shpesh kërkojnë një licencë nga UKGC.

Falë faktit që kazinotë live janë të rregulluara mirë në MB, të gjithë banorët që janë 18 vjeç e lart janë më se të etur për të marrë pjesë në këto aktivitete. Një nga gjërat që vlen të përmendet këtu është se Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar ka ndaluar kartat e kreditit, prandaj lojtarët nuk mund t'i përdorin ato për të bërë depozita dhe tërheqje. Por, sipas Aktit të Kumarit 2005, pothuajse të gjitha metodat e tjera të pagesës janë të ligjshme dhe lojtarët mund t'i përdorin ato në faqet kryesore të kazinove në MB.

Kazino të drejtpërdrejta në MB
Historia e lojërave të fatit në MB

Historia e lojërave të fatit në MB

Kumari ka qenë gjithmonë një pjesë kryesore e kulturës së Mbretërisë së Bashkuar. Format më të hershme të lojërave të fatit u vunë re në 1539 në Chester. Gjatë kësaj periudhe, bastet në garat me kuaj u bënë jashtëzakonisht të njohura dhe kjo formë e lojërave të fatit ishte e preferuara për më shumë se tre shekuj. Bastet në garat me kuaj mbeten një aktivitet popullor edhe sot e kësaj dite.

Racecourse Ascot filloi në 1711 dhe deri në 1750, u formua Klubi i Jockey. Një nga aktet e para të lojërave të fatit që rregullonte këto aktivitete në Mbretërinë e Bashkuar ishte Ligji i basteve dhe lojërave i cili u soll në vitin 1960. Ky ligj lejonte ngritjen e sallave komerciale të bingos. Në të njëjtën kohë, kazinotë filluan të bëhen të njohura pasi kazinoja e parë ligjore britanike hapi dyert e saj në 1961 nga George Alfred James.

Me kalimin e kohës, rregullat filluan të lirohen. Në vitin 1968, qeveria liberalizoi ligjin dhe hapi rrugën për më shumë kazino komerciale. Më pas, Akti i Lojërave të Fatit i 2005 lejoi që të ndërtoheshin resorte më të mëdha.

Rreth vitit 2015, kazinotë live online filluan të bëhen jashtëzakonisht të njohura në këtë vend. Qeveria si dhe Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar veproi shpejt dhe u sigurua që ta rregullonte shumë mirë këtë industri. Kjo është arsyeja pse Britania e Madhe u bë shpejt një nga tregjet më të kërkuara për kazinotë live.

Historia e lojërave të fatit në MB
Lojërat e fatit në ditët e sotme në MB

Lojërat e fatit në ditët e sotme në MB

Këto ditë, industria e lojërave të fatit në MB vazhdon të lulëzojë pasi mijëra njerëz i përdorin të dyja kazinove të drejtpërdrejta dhe kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë. Statistikat tregojnë se tregu do të vazhdojë të rritet pasi zhvillimet më të fundit e lejuan këtë vend të rregullojë edhe më mirë këtë industri.

Një nga aktet më të fundit që u soll nga Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar është ndalimi i kartave të kreditit si një mënyrë pagese, edhe pse hulumtimi tregoi se rreth 800,000 njerëz i përdorin ato si një metodë pagese në kazino live online në MB. Kjo erdhi pasi deputeti Nigel Huddleston kërkoi një rishikim të Aktit të Lojërave të Fatit më 8 dhjetor 2020.

Lojërat e fatit në ditët e sotme në MB
E ardhmja e kazinove të drejtpërdrejta në MB në internet

E ardhmja e kazinove të drejtpërdrejta në MB në internet

E ardhmja e kazinove live në MB në internet duket shumë e ndritshme. Statistikat tregojnë se industria do të vazhdojë të rritet dhe gjithnjë e më shumë lojtarë britanikë do të marrin pjesë në këto aktivitete. Kazinotë e drejtpërdrejta do të jenë e ardhmja e lojërave të fatit në internet në këtë vend, pasi ato u ofrojnë lojtarëve një përvojë unike të lojërave.

Jo vetëm kaq, por lojtarët nga MB mund t'i qasen në çdo kohë dhe vend dhe nga çdo pajisje. Për t'i bërë gjërat edhe më mirë, ky vend madje është kujdesur që të mbrojë lojtarët e tij nga çdo problem me lojërat e fatit me GAMSTOP. Shumë kazino online dhe live në Mbretërinë e Bashkuar janë anëtarë të kësaj organizate dhe ajo që bën është, ndihmon lojtarët që kanë probleme me lojërat e fatit, të kufizojnë aktivitetet e tyre në internet.

Kohët e fundit, GAMSTOP ka pasur shumë sukses dhe nga statistikat, duket se gjithnjë e më shumë operatorë do t'i bashkohen, duke qenë kështu në gjendje të ndihmojnë lojtarët dhe t'i lejojnë ata të kenë kazinonë më argëtuese të drejtpërdrejtë në internet në përvojën e Mbretërisë së Bashkuar.

E ardhmja e kazinove të drejtpërdrejta në MB në internet
A janë kazinotë legale në MB?

A janë kazinotë legale në MB?

Për aq kohë sa të gjithë mund ta mbajnë mend, kazinotë në MB kanë qenë të ligjshme. Ky vend ka një marrëdhënie të gjatë dhe shumë produktive me këtë industri. Kjo është arsyeja pse ajo është në gjendje të korrë përfitime të shumta si paratë e taksave dhe punësimi më i lartë.

Si kazinotë online ashtu edhe ato me bazë tokësore janë të ligjshme për të operuar në këtë vend. Lojtarët që janë të paktën 18 vjeç mund të marrin pjesë në të gjitha llojet e aktiviteteve të lojërave të fatit dhe basteve. Kazinotë me bazë tokësore u bënë të ligjshme në vitin 1968 kur rregulloret e reja hapën rrugën për kazinotë komerciale në MB.

Për më tepër, Britania e Madhe është një nga të rrallat vendet në botë që rregullon kumarin në internet në një mënyrë kaq të mirë. Falë rregulloreve të detajuara dhe faktit që një nga autoritetet më me reputacion në botë rregullon këtë industri, lojtarët mund të jenë të sigurt duke e ditur se mund të shijojnë lojërat më të fundit të kazinosë në internet për sa kohë që janë në moshë madhore.

Rregullorja fantastike është gjithashtu arsyeja pse e ardhmja e industrisë së lojërave të fatit në internet duket shumë e ndritshme. Një nga gjërat që vlen të përmendet këtu është se kartat e kreditit janë ndaluar dhe lojtarët nuk mund t'i përdorin ato për të bërë depozita dhe tërheqje në këto platforma.

A janë kazinotë legale në MB?
Ligjet dhe Autoritetet Rregullative të Mbretërisë së Bashkuar

Ligjet dhe Autoritetet Rregullative të Mbretërisë së Bashkuar

Autoriteti që rregullon lojërat e fatit në internet në MB është gjithashtu një nga organet rregullatore më të njohura në botë - Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar. Ky autoritet është themeluar në vitin 2005 dhe është përgjegjës për licencimin e operatorëve të kazinove live online në Mbretërinë e Bashkuar dhe ata mbikëqyrin industrinë e lojërave të fatit në internet dhe sigurohen që ligji të respektohet. Sipas Aktit Kombëtar të Lotarisë të vitit 1993, Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar rregullon gjithashtu Lotarinë Kombëtare.

Sa i përket ligjit që rregullon të gjitha aktivitetet e lidhura me lojërat e fatit në Britaninë e Madhe, ai është Akti i Kumarit i vitit 2005. Sipas këtij ligji, si kazinotë tokësore ashtu edhe ato të drejtpërdrejta online në MB mund të funksionojnë, për sa kohë që ato janë të licencuara nga Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar.

Ligjet dhe Autoritetet Rregullative të Mbretërisë së Bashkuar
Lojërat më të mira të kazinosë live në Mbretërinë e Bashkuar

Lojërat më të mira të kazinosë live në Mbretërinë e Bashkuar

Meqenëse industria e lojërave të fatit po lulëzon në MB, ka shumë në MB lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë që i konsiderojnë si favoritë. Pokeri live zë vendin e parë pasi kjo është një nga lojërat më sfiduese, por edhe më shpërblyese të kazinosë live.

Ka disa variacione të pokerit live që lojtarët britanikë kënaqen, por Casino Hold'em ka fronin. Përveç zgjedhjeve të tjera shumë të njohura janë:

Falë faktit se edhe ata janë të thjeshtë për t'u luajtur, por u ofrojnë lojtarëve shumë shpërblime.

Qëllimi në blackjack live është shumë i thjeshtë – lojtarët duhet të kenë një vlerë totale të kartës që është më e madhe se ajo e tregtarit, por unë nuk mund të kaloj mbi 21. Sa për ruletën live, lojtarët bastojnë në numrin në të cilin ata mendojnë se topi do të ndalet .

Një lojë tjetër e drejtpërdrejtë që vlen të përmendet janë bastet live në sport. Bastet sportive janë gjithashtu të mëdha në lojë dhe lojtarët britanikë janë më shumë se të dashur për të vendosur baste live. Futbolli është deri tani sporti më popullor kur bëhet fjalë për bastet live.

Lojërat më të mira të kazinosë live në Mbretërinë e Bashkuar
Ofruesit më të mirë të lojërave të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Ofruesit më të mirë të lojërave të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Kur regjistrohen në kazino të drejtpërdrejta në MB në internet dhe kërkojnë lojëra të drejtpërdrejta kazino, lojtarët britanikë kanë standarde të larta, kjo është arsyeja pse ata kërkojnë ofruesit më të njohur të lojërave. Matematika është e thjeshtë; sa më i mirë dhe më i njohur të jetë ofruesi i lojës, aq më i lartë do të jetë cilësia e lojërave.

Me këtë u tha, ofruesi më i dëshiruar i lojës këtu është Evolution Gaming me disa përmendje të tjera të nderuara që janë:

 • Microgaming
 • NetEnt
 • Yggdrasil
 • Luaj'n GO
 • Playson

Lojëra të tjera të kazinosë

Siç u përmend më herët, lojtarët britanikë janë të dhënë pas të gjitha llojeve të lojërave të kazinosë. Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë mund të jenë më të mirat, por ato janë gjithashtu jashtëzakonisht të dashura për lojërat e zakonshme të kazinosë si lojëra elektronike, poker, baccarat dhe lojëra jackpot.

Ofruesit më të mirë të lojërave të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
Bonuset më të mira të kazinosë live në MB

Bonuset më të mira të kazinosë live në MB

Bonusi numër një më i preferuar i kazinosë live në MB është bonusi i mirëseardhjes. Kjo ofertë shpërblen lojtarët e saporegjistruar me bonuse për depozitat e ndeshjeve, si dhe disa shtesë si Rrotullime Falas në lojëra elektronike. Bonuset kryesore të kazinosë live në MB janë;

 • Bonuset e mirëseardhjes - Lojtarët britanikë janë më se të gatshëm të regjistrohen në disa kazino të drejtpërdrejta në MB në internet dhe të përcaktojnë se cila është më e mira, prandaj u pëlqen të pretendojnë këto bonuse. Vlen të përmendet se bonuset e mirëseardhjes vijnë me mjaft terma dhe kushte që tregojnë se si t'i kërkoni ato.
 • Programet e besnikërisë - Më tej, programet e besnikërisë janë gjithashtu të njohura këtu. Ka shumë role të larta në MB dhe programet e besnikërisë në kazinotë e drejtpërdrejta do t'u ofrojnë këtyre lojtarëve oferta ekskluzive si bonuse unike, menaxherë të personalizuar të llogarive, kufij më të lartë të tërheqjes, rrotullime falas, kthim parash, etj.
 • Bonuset e kthimit të parave - Së fundi, të gjitha llojet e shpërblimeve sportive, veçanërisht kthimet e parave të gatshme priten me zemër të ngrohtë. U përmend më herët se lojtarët britanikë janë jashtëzakonisht të dhënë pas basteve sportive, kështu që bonuset e librave sportiv si bastet falas dhe bonuset e ringarkimit janë të njohura këtu.

Si të kërkoni këto bonuse

Secili nga bonuset e lartpërmendura ka kushte dhe kushte të cilat lojtarët duhet t'i plotësojnë përpara se t'i kërkojnë ato. Programet e besnikërisë kanë T&C më të thjeshta pasi e vetmja gjë që kërkojnë është që lojtarët të bastojnë para të vërteta në lojërat e paraqitura dhe të mbledhin pikë. Sa më shumë pikë të mbledhin, aq më lart do të lëvizin në shkallë.

Bonuset e mirëseardhjes janë më të komplikuarit pasi vijnë me depozitat minimale, kërkesat e basteve, kufizimet e tregut, mënyrat e kufizuara të pagesës, si dhe afatet kohore në të cilat duhet të përdoren. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të lexoni T&C-të e këtyre bonuseve përpara se ato të pretendohen. Sa i përket bonuseve të librave sportiv, ato ndryshojnë në varësi të bonusit, por në shumicën e rasteve, ato vijnë me një shumë minimale depozite.

Së fundi, disa kazino live online në MB mund t'u kërkojnë lojtarëve të fusin kodet e bonusit ose të kontaktojnë ekipin e Ndihmës së Klientit përpara se të mund të kërkojnë bonusin përkatës.

Bonuset më të mira të kazinosë live në MB
Metodat e pagesës në kazinotë e drejtpërdrejta në MB

Metodat e pagesës në kazinotë e drejtpërdrejta në MB

Në kazinotë më të mira live në MB, ata pranojnë metodat më të sigurta dhe më të besueshme të pagesës. U përmend më herët se edhe pse rreth 800,000 lojtarë përdornin kartat e kreditit në MB si një mënyrë pagese, Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar i ndaloi ato, kështu që lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar nuk janë më në gjendje të depozitojnë dhe tërheqin para me këtë metodë.

Megjithatë, ata kanë shumë opsione të tjera në dispozicion. Më së shumti metodat popullore të pagesës për lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar janë kuletat elektronike si:

 • Neteller
 • Skrill
 • PayPal

Një nga gjërat që ata duhet të dinë është se shumë kazino që jetojnë në MB nuk i konsiderojnë disa kuleta elektronike si të pranueshme për të kërkuar bonuset e paraqitura. Ata vijnë gjithashtu me tarifa për tërheqjet, kështu që përpara se lojtarët t'i zgjedhin ato, është e zgjuar të lexoni politikat bankare.

Së fundi, kartat e debitit janë përmendja e fundit e nderuar këtu. Ata janë shumë të besueshëm dhe të sigurt. Jo vetëm kaq, por ata u ofrojnë lojtarëve tërheqje relativisht të shpejta. Koha e përpunimit për arkëtimet e kartave të debitit është rreth 1-3 ditë pune, por kjo ndryshon nga një kazino e drejtpërdrejtë në tjetrën.

Metoda të tjera pagese në MB

Disa nga mënyrat më pak të njohura të pagesës në Mbretërinë e Bashkuar janë Paysafecard dhe Boku. Në dy vitet e fundit, edhe Bitcoin arriti të shfaqej. Kjo kriptomonedhë ka përparësi të shumta mbi të gjitha metodat e mësipërme të pagesës.

Para së gjithash, duke përdorur Bitcoin në kazinotë live në MB u ofron lojtarëve depozita dhe tërheqje të menjëhershme. Jo vetëm kaq, por kjo monedhë dixhitale gjithashtu rrit sigurinë e tyre në internet duke u ofruar atyre një nivel të caktuar anonimiteti në internet. Siguria e Bitcoin e kombinuar me një nga operatorët e licencuar e bëjnë të pamundur që të dhënat e lojtarit të jenë në rrezik.

Së fundi, Bitcoin nuk vjen me asnjë tarifë dhe është i pranueshëm për të gjitha bonuset e kazinosë. Dhe nëse kjo nuk mjafton, disa operatorë madje shfaqin lojëra speciale Bitcoin, të cilat mund të aksesohen vetëm duke bërë një depozitë me këtë kriptomonedhë.

Metodat e pagesës në kazinotë e drejtpërdrejta në MB

Faq

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

A janë të ligjshme kazinotë live në MB?

Mbretëria e Bashkuar është një nga vendet e pakta që rregullon kazinotë live dhe kazinotë online në një mënyrë kaq të mirë. Po, kazinotë live janë të ligjshme dhe të rregulluara mirë në këtë vend. Të gjithë lojtarët e moshës madhore mund t'i qasen në çdo kohë dhe vend.

Cila është detyra e Komisionit të Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar?

Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar u krijua në 2005 dhe detyra e tij është të licencojë dhe rregullojë kazinotë live në Mbretërinë e Bashkuar në internet. Falë faktit se është shumë i suksesshëm dhe efektiv, ajo njihet si një nga autoritetet më me reputacion në botë. Kjo është arsyeja pse operatorë të shumtë që ofrojnë shërbimet e tyre në nivel global po kërkojnë të licencohen nga ky organ rregullator.

A mund të përdorin lojtarët britanikë kartat e kreditit për depozita dhe tërheqje?

Fatkeqësisht, Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar ka lëshuar një ndalim për kartat e kreditit, edhe pse rreth 800,000 lojtarë i përdornin ato si metodën kryesore të pagesës. Deri në njoftimin e mëtejshëm, lojtarët nga MB nuk mund t'i përdorin ato për të depozituar ose tërhequr fonde në kazinotë online.

Cilat janë lojërat live më të njohura në MB?

Industria e lojërave të fatit po lulëzon në Mbretërinë e Bashkuar, kjo është arsyeja pse ka shumë lojëra live që banorët i pëlqejnë. Por, tre lojërat më të njohura në këtë kategori janë poker live, ruletë live dhe blackjack live. Vlen gjithashtu të përmendet se lojtarët britanikë janë gjithashtu të dhënë pas vendosjes së basteve live në sport, më së shumti futboll.

A është Bitcoin një mënyrë popullore pagese?

Bitcoin nuk është një metodë shumë e njohur pagese në Mbretërinë e Bashkuar, por ka një sasi të mirë lojtarësh që e përdorin atë. Arsyeja për këtë është sepse Bitcoin u ofron lojtarëve shumë karakteristika fantastike. Disa prej tyre përfshijnë depozitim dhe tërheqje të menjëhershme, siguri më të lartë dhe akses në lojëra të veçanta dhe unike Bitcoin.

Cilat janë mënyrat më të njohura të pagesës në MB?

Metodat më të njohura të pagesës në Mbretërinë e Bashkuar janë portofoli elektronik, me zgjedhjet kryesore që janë Neteller, Skrill dhe PayPal. Ata u ofrojnë lojtarëve transaksione të shpejta, por shpesh i nënshtrohen disa kufizimeve. Kartat e debitit përdoren gjithashtu zakonisht pasi ato janë shumë të sigurta dhe të besueshme.

A ka ndonjë tarifë tërheqjeje në kazinotë live në Mbretërinë e Bashkuar?

Në shumicën e rasteve, kazinotë live në Mbretërinë e Bashkuar nuk i ngarkojnë lojtarët asnjë tarifë për tërheqjet, por kjo varet nga politikat e kazinosë si dhe nga vetë metoda. Mënyra më e mirë për t'u siguruar nëse tarifat janë të ngarkuara në mënyrën e zgjedhur të pagesës është të vizitoni faqen bankare. Kuletat elektronike janë ndër metodat që shpesh i nënshtrohen këtyre llojeve të tarifave.

Cili ligj rregullon lojërat e fatit në MB?

Ligji që rregullon lojërat e fatit në Mbretërinë e Bashkuar është Akti i Kumarit i vitit 2005. Sipas këtij ligji, të gjitha llojet e lojërave të fatit janë të ligjshme në vend. Kumari online është gjithashtu i rregulluar mirë me këtë ligj. Ligji i lojërave të fatit i vitit 2005 është gjithashtu ligji që ishte përgjegjës për krijimin e Komisionit të Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar. I vetmi kufizim që ka ky akt është fakti që kartat e kreditit janë të ndaluara dhe lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar nuk mund t'i përdorin ato si një metodë depozitimi dhe tërheqjeje.

Cila është e ardhmja e kazinove live në MB?

Duke marrë parasysh faktin se Mbretëria e Bashkuar është një nga tregjet më të kërkuara të industrisë së lojërave të fatit në internet dhe fakti që kazinotë live dhe kazinotë online, në përgjithësi, po lulëzojnë këtu, e ardhmja e kësaj industrie këtu është shumë e ndritshme.

Hulumtimet tregojnë se numri i lojtarëve do të rritet dhe industria do të rregullohet edhe më mirë me kalimin e kohës. Jo vetëm kaq, por falë organizatave si GAMSTOP, autoritetet do të mund të reduktojnë çdo problem me lojërat e fatit në këtë vend.

Cila është mosha ligjore e lojërave të fatit në këtë vend?

Mosha e ligjshme e lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar është 18 vjeç. Të gjithë ata që janë 18 vjeç e lart mund të shijojnë lojërat e kazinosë si në kazinotë tokësore ashtu edhe në ato online.