me88 Kazino Drejtpërdrejt Rishikoni - Tips & Tricks

me88Responsible Gambling
CASINORANK
7/10
Bonus
Platforma më e sigurt për t'u tërhequr dhe arritur VIP
Sponsor krenar i dy videove muzikore të Namewee
Karakteristikë e thjeshtë e marrjes së parave
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Platforma më e sigurt për t'u tërhequr dhe arritur VIP
Sponsor krenar i dy videove muzikore të Namewee
Karakteristikë e thjeshtë e marrjes së parave
me88
Merr bonusin
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Të luash lojëra kazino live ose ndonjë lojë kazinoje është shumë vetë-intuitive. E gjithë platforma është bërë në atë mënyrë që edhe fillestarët do ta kenë të lehtë për t'u përdorur. Gjithsesi, është gjithmonë mirë të dish një ose dy gjëra për një lojë që duan të luajnë. Për këtë arsye, ne do të ndajmë disa këshilla dhe truke që të gjithë lojtarët mund t'i duken të dobishme.

Baste anësore në lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë po ofrojnë pagesa të reja për të tërhequr më shumë lojtarë dhe çdokush duhet të përfitojë prej tyre. Bastet anësore janë një mënyrë e shkëlqyer për t'u ofruar lojtarëve shpërblime më të mëdha, natyrisht, nëse ata janë të përgatitur për ndonjë rrezik shtesë.

Shumë variacione të tregtarëve të drejtpërdrejtë i lejojnë lojtarët të luajnë për pagesa bonus kur vendosin baste shtesë dhe në këtë mënyrë ata do ta bëjnë lojën pak më emocionuese.

Bastet anësore janë shumë të njohura në mesin e tifozëve të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe ato janë një mënyrë e shkëlqyer për të luajtur për një pagesë më të madhe nëse kanë para të mjaftueshme për të bërë baste më të rrezikshme.

Bastet anësore janë baste shtesë që ofrojnë pagesa bonus për kombinime fituese që nuk kanë asnjë lidhje me lojën kryesore. Lojtarëve nuk kërkohet të bëjnë bast anësor me çdo raund. Gjithsesi, lojtarët duhet të vënë një bast në lojën kryesore për të qenë në gjendje të bëjnë një bast anësor.

Ka disa gjëra që lojtarët duhet të kenë parasysh përpara se të vendosin të bëjnë një bast anësor:

  • Bastet anësore janë fakultative dhe lojtarëve nuk u kërkohet t'i vendosin ato në çdo raund bastesh.
  • I njëjti bast anësor mund të ketë pagesa të ndryshme në varësi të zhvilluesit të softuerit që ofron lojën.
  • Bastet anësore nuk do të ndikojnë në rezultatin e lojës kryesore.
  • Bastet anësore rrisin avantazhin e çdo loje të drejtpërdrejtë të kazinosë.
  • Lojtarët mund të paguajnë për lojën pa bërë baste anësore, por nuk mund të vendosin vetëm baste anësore.

Baste anësore të drejtpërdrejta të Blackjack-ut

Ka shumë variante të ndryshme të blackjack-ut, por shumica e tyre ofrojnë disa baste anësore të njohura.

Çiftet perfekte – çiftet e përsosura janë bastet anësore më të zakonshme që ofrohen në shumë lojëra live blackjack. Ashtu siç sugjeron emri i bastit, lojtarët bastojnë në dy letra. Ky bast do të paguhet nëse dy letrat fillestare të lojtarit janë të së njëjtës vlerë ose nëse dy letrat e para të tregtarit janë një palë. Pagesa më e lartë është kur çifti është i së njëjtës ngjyrë dhe kostum.

Bast anësor 21+3 – ky është një tjetër bast anësor shumë popullor që ofrojnë shumë lojëra live blackjack. Basti përfshin dy letrat e para të lojtarit dhe kartonin përballë të tregtarit. Lojtarët do të marrin një pagesë nëse dora e tyre dhe letra e tregtarit me fytyrë lart formojnë një dorë pokeri me tre letra.

Bast anësor Lucky 7 – ky është një bast tjetër që ofrohet në Live Blackjack dhe ka të bëjë me numrin 7. Lojtarët mund të vendosin Lucky 7 në anë pasi lojtarët të kenë bërë bastet e tyre standarde. Sa më shumë të ketë 7, aq më i lartë do të jetë pagesa e bonusit.

Bastet anësore të pokerit të drejtpërdrejtë

Lojtarët që kënaqen duke luajtur poker live mund të hasin variacione të ndryshme të lojës me disa oferta të basteve anësore.

Bast anësor me Bonus Pair Plus dhe Six Card – basti anësor Pair Plus është i disponueshëm në Live Three Card Poker dhe u ofron lojtarëve të shijojnë një pagesë deri në 100x. Për më tepër, lojtarët mund të zgjedhin të bëjnë bast Bonus me Gjashtë Karte dhe të gëzojnë një pagesë shtesë nëse formojnë një dorë fituese. Lojtarët duhet të vënë një bast ante përpara se të vendosin një bast anësor.

Bast Bonus 5+1 dhe Bast anësor Progresiv Jackpot – lojtarët që shijojnë Pokerin Live Caribbean Stud do të kenë mundësinë të vendosin bast bonus 5+1. Lojtarët do ta fitojnë këtë bast kur të kombinojnë pesë letrat e tyre dhe kartën përballë të tregtarit. Gjithashtu, disa lojëra Live Caribbean Stud Poker ofrojnë mundësinë për të vendosur një bast anësor progresiv jackpot dhe ata do të fitojnë nëse ka një Royal Flush.

Bast Bonus AA – ky është një tjetër bast që mund të gjendet në disa variante Live Poker. Lojtarët që fitojnë këtë bast mund të gëzojnë një pagesë që shkon deri në 100 herë bastin e tyre. Për të fituar, lojtarët duhet të vendosin dy baste kryesore dhe më pas dy baste AA Bonus. Basti fitohet kur lojtari merr një palë Aces ose kur kombinon dy letrat e para dhe tre letrat fillestare të përbashkëta.

Bast anësor i udhëtimeve

Lojtarët që shijojnë Live Poker, veçanërisht Live Ultimate Texas Hold'em mund të përfitojnë nga basti anësor Trips. Për të fituar bastin, lojtarët duhet të kenë Tre të një lloji ose më të mirë.

Baste anësore të Ruletës Live

Ruleta e drejtpërdrejtë nuk ofron aq shumë baste anësore në krahasim me lojërat e tjera, por megjithatë, ka disa nga të cilat lojtarët mund të përfitojnë. Disa baste anësore ofrojnë një pagesë kaq të madhe, kështu që do të jetë e vështirë për lojtarët t'i rezistojnë atyre.

Spread Bet Roulette – ky bast mund të vendoset vetëm në Ruletën Evropiane, e cila ka vetëm një zero të vetme dhe ofron një pagesë që shkon deri në 400:1. Loja luhet në një rrotë dixhitale ruletë me dy unaza. Rrota e jashtme do të jetë rrota standarde e ruletës, dhe ajo e brendshme do të ketë të njëjtat numra, por me ngjyrë ari.

Dy unazat rrotullohen në drejtime të kundërta dhe kur të dy unazat ndalojnë, rrota e ruletës do të rrotullohet. Numrat ngjitur në folenë fituese përcaktojnë totalin fitues për bastin e përhapjes.

Ruleta Live Age of the Gods – kjo është një tjetër lojë ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë që ofron baste anësore nga të cilat lojtarët mund të përfitojnë. Ruleta Live Age of the Gods i ngjan ruletës amerikane sepse ka një prizë tjetër shtesë, por këtë herë jo për zeron e dyfishtë, por për bonusin. Loja gjithashtu ofron mundësinë për të fituar 4 jackpot progresive. Lojtarët kanë mundësinë të zgjedhin bastin e bonusit nëse dëshirojnë, por çmimi progresiv i jackpot-it është automatik. Kur lojtarët vendosin një bast në seksionin e bonusit dhe topi bie mbi të, kjo do të shkaktojë një veçori të veçantë të lojës. Një lojë e ngjashme me slotin do të shfaqet në ekran me tre rrotullime për të luajtur dhe pagesa do të varet nga lloji i simboleve që do të përputhen. Pagesa më e lartë është deri në 300x sa herë që lojtari përputhet me simbolet më të larta në të tre rrotullimet.

Baste anësore të njohura të Baccarat live

Bacarat live ofron disa baste anësore që do t'i lejojnë lojtarët të fitojnë disa fonde shtesë. Ka disa baste anësore të njohura që lojtarët mund të bëjnë, dhe ato përfshijnë sa vijon:

Çifti – ky është një bast që dora e lojtarit ose dora e tregtarit përbëhet nga një palë. Pagesa do të varet nga lloji i çiftit dhe vendosja e këtij basti nuk do të ndikojë në rezultatin në lojën bazë.

I madh/i vogël – ky është një tjetër bast anësor që ofrohet në disa tavolina Baccarat Live. Basti mbulon numrin e letrave që do të shpërndahen gjatë raundit të lojës. Kur vendosni një bast në Big, lojtari do të fitojë bastin anësor nëse numri i përgjithshëm i letrave është 5 ose 6. Një bast në Small do të paguajë nëse numri i përgjithshëm i letrave në tryezë është 4.

Bonus Dragon – ky është një tjetër bast anësor që mund të gjendet në lojërat e drejtpërdrejta të baccarat. Kur bëjnë bastin e Dragon Bonus, lojtarët i vendosin paratë e tyre ose lojtarit ose bankierit që fiton lojën me një numër të caktuar pikësh, dhe pagesa do të varet nga diferenca në pikë midis dorës fituese dhe asaj humbëse.

Sum Bonus – ky është një bast ku lojtarët vendosin paratë e tyre në vlerën kumulative të kartave të lojtarit dhe bankierit. Ky bast bonus do të paguhet nëse shuma e të gjitha kartave është ose më e ulët se 5 ose më e lartë se 14.

Bastet "Egalite" - ky është një bast anësor që bëhet me mundësinë që të dyja palët të jenë të barabarta, me të dyja duart që kanë një vlerë specifike. Pagesa do të varet nga vlera e lidhur e duarve të lojtarit dhe bankierit.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:390 €
22BET
22BET:300 €