Kazinotë më të mira live me MediaLive 2024

Medialive është një zhvillues i nivelit të lartë të lojërave të kazinove në internet që punon me qindra operatorë të kazinove të drejtpërdrejta, duke përfshirë disa nga operatorët më të mirë të drejtpërdrejtë. Titujt e drejtpërdrejtë të Medialive kanë atë që duhet për të ndihmuar ofruesit e kazinove të qëndrojnë përpara konkurrencës, duke ofruar një përvojë të plotë të bazuar në tokë në internet.

Medialive ka funksionuar për më shumë se një dekada. Kjo do të thotë që zhvilluesi i softuerit ka përvojën e nevojshme për të avancuar titujt që plotësojnë nevojat e ofruesve të kazinove dhe lojtarëve njësoj. Ajo gjithashtu ka fituar një reputacion të lakmueshëm për ofrimin e titujve cilësorë dhe të drejtë dhe disa veçorive të tjera të theksuara në këtë artikull.

Rreth MedialiveStudios MedialiveLojërat më të njohura të Medialive
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth Medialive

Medialive u krijua si një biznes lojrash në internet në 2005 dhe u licencua si një kazino RNG. Më vonë, kompania fitoi një licencë të kazinosë live dhe krijoi studion e saj të parë të lojërave live brenda dy viteve të para të funksionimit. Kompania arriti të lançojë katër tituj të drejtpërdrejtë në të njëjtën kohë, pavarësisht se ishte relativisht e re në industri. Këta tituj përfshinin blackjack, ruletë, poker dhe baccarat. Në vitin 2011, Medialive kishte lançuar disa kioska të tjera të kazinove live, të mjaftueshme për të fituar certifikimin AAMS në Itali.

Me kalimin e kohës, Medialive vazhdoi të shtonte ofertat dhe shërbimet e saj të drejtpërdrejta. Ai gjithashtu u përshtat me teknologjitë më të fundit të kazinosë live dhe gradualisht zgjeroi portofolin e tij të lojërave. Në vitin 2014, kompania miratoi platformën revolucionare HTML5. Kjo lëvizje e bëri kompaninë të personalizonte ofertat e saj për pajisjet celulare, duke futur në nivelin e ardhshëm të lojërave të kazinosë live në celular, gjë që e ndihmoi kompaninë të rritet edhe më shumë.

Karakteristikat unike të Medialive

Shërbimet e mbështetjes së klientit

Medialive ofron shërbime gjithëpërfshirëse të mbështetjes së klientit për të gjithë operatorët e kazinove duke përdorur aplikacionet dhe shërbimet e tyre. Ofruesit mund të kontaktojnë gjithmonë me përfaqësuesit e mbështetjes përmes emailit ose telefonit. Përfaqësuesit e shërbimit ndaj klientit janë zakonisht të shpejtë për t'iu përgjigjur pyetjeve dhe ofrojnë ndihmë me cilësi profesionale.

Cilësia e transmetimit

Të gjithë titujt e drejtpërdrejtë të kazinosë Medialive janë në dispozicion në HD. Kjo do të thotë që lojtarët gëzojnë një qartësi të tillë me definicion të lartë kur transmetojnë lojërat e tyre të preferuara drejtpërdrejt. Grafikat e përdorura për lojërat janë gjithashtu mbresëlënëse.

Loja Shumëllojshmëri

Medialive ofron një shumëllojshmëri të gjerë të lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Ka më shumë se tetë variacione të ruletit live, tre variacione të baccarat live, dy variacione të blackjack live, poker, Mahjong dhe sic bo, ndër tituj të tjerë. Gjuajtësit mund të gjejnë gjithmonë një lojë që i përshtatet preferencave të tyre në katalogun Medialive.

Integrimi

Softueri i lojërave live Medialive lejon integrimin nëpërmjet API, zgjidhja ideale për ofruesit e lojërave që kërkojnë të shtojnë tituj të drejtpërdrejtë në platformat ekzistuese. Procesi i integrimit është mjaft i shpejtë, duke marrë maksimumi vetëm dhjetë ditë. Integrimi bëhet pa ndërhyrë në operacionet e kazinosë ose të dhënat e klientit.

Kazino brenda shtëpisë

Medialive gjithashtu ofron shërbime të brendshme të kazinosë për të mëdha operatorë të drejtpërdrejtë të kazinosë me kapacitetin për të krijuar dhe drejtuar në shtëpi studiot e tyre të kazinove. Kjo i lejon ofruesit e lojërave të drejtpërdrejta të maksimizojnë marzhet e tyre duke shfrytëzuar burimet dhe njohuritë e Medialive. Shërbimet e brendshme ofrohen në tre faza: projekt, instalim dhe trajnim.

Licencat

Medialive është licencuar nga dy prej autoriteteve rregullatore më të njohura në botë. E para është Autoriteti i Lojërave të Maltës, me numër licence MGA/B2B/153/2007. Komisioni i Lojërave të Fatit i Mbretërisë së Bashkuar është autoriteti tjetër licencues dhe numri i licencës është 000-038874-R-319928-00.

Studios Medialive

Medialive ka disa studio të kazinove të drejtpërdrejta nga të cilat titujt e tyre të kazinove të drejtpërdrejta transmetohen në kohë reale. Studiot janë të mobiluara në mënyrë të duhur dhe të dizajnuara për t'iu ngjajnë kazinove të vërteta me bazë tokësore për t'u siguruar që lojtarët të kenë përvojat më zhytëse. Operatorë të ndryshëm të kazinosë live mund të zgjedhin prejardhje të ndryshme. Kjo ndihmon me diferencimin dhe markën, të cilat ofruesit mund t'i përdorin për të tërhequr më shumë lojtarë në platformat e tyre. Për shembull, ofruesit mund të përfshijnë informacione promovuese dhe elementë të tjerë marketingu në sfond.

Shumica e studiove të Medialive janë të vendosura në vende të ndryshme në të gjithë Maltën. Kjo është kryesisht për shkak se zhvilluesit e lojërave filluan biznesin e tyre në Maltë. Ata operuan prej andej për një kohë përpara se të zgjeroheshin në vende të tjera. Veprimet e lojërave të transmetuara nga studiot e tyre në Maltë ofrohen në shumë tregje të ndryshme në mbarë botën përmes sistemeve të integrimit API dhe produkteve të ndryshme nga shitës të tjerë softuerësh.

Studiot e kazinove me bazë tokësore

Medialive transmeton gjithashtu disa shtëpi lojrash me bazë tokësore të vendosura në vende të ndryshme. Të tilla përfshijnë kazinonë Olympic Park në Estoni, Kazino Perla në Slloveni dhe Kazino Sanremo në Itali. Arsyeja kryesore për vendosjen e shërbimeve të transmetimit të Medialive në kazinotë tokësore është se ligjet në ato juridiksione kërkojnë që kazinotë të kenë kazino reale me bazë në vende për të ofruar shërbime të drejtpërdrejta të kazinosë. Transmetimi nga një kazino e vërtetë me bazë tokësore gjithashtu ndihmon për ta bërë veprimin e lojërave realiste dhe gjithëpërfshirëse.

Si Operatorët e Kazinove ofrojnë Shërbime Medialive Streaming

Operatorët e kazinove live online zakonisht marrin oferta Medialive duke integruar platformat e tyre në sistemet Medialive. Kjo bëhet nga ofruesi i softuerit duke lidhur faqet e internetit të operatorëve të kazinosë me portofolin e tyre të lojërave. Përndryshe, zhvilluesi gjithashtu ngre studiot e brendshme ose transmetimin nga pikat e shitjes me bazë tokësore të operatorit. Medialive instalon të gjitha pajisjet përkatëse dhe siguron burimet e nevojshme. Medialive gjithashtu mund të ofrojë trajnime të gjera për tregtarët e operatorëve në emër të klientëve. Shërbimet e brendshme janë aktualisht të kufizuara në tregun e rregulluar evropian.

Lojërat më të njohura të Medialive

Një nga konsideratat kryesore që bëjnë zakonisht lojtarët në ditët e sotme kur kërkojnë një kazino të drejtpërdrejtë për t'u bashkuar është numri dhe shumëllojshmëria e titujve të kazinosë. Medialive e trajton atë problem për shumicën e ofruesve të kazinove duke ofruar një portofol të gjerë. Portofoli i lojërave të zhvilluesit mund të mos jetë më i madhi atje. Megjithatë, ofertat e tyre janë unike, duke i lejuar operatorët të diversifikojnë portofolet e tyre. Cilësia e titujve të drejtpërdrejtë është gjithashtu mbresëlënëse, veçanërisht për sa i përket grafikës, cilësisë së transmetimit dhe veçorive të sigurisë. Titujt u ofrojnë lojtarëve shanse të mëdha fitimi, gjë që ndihmon operatorët e kazinove të tërheqin më shumë lojtarë.

Lojëra të drejtpërdrejta

Ruletë e drejtpërdrejtë

Roulette është titulli më popullor i ofruar nga Medialive. Kompania ofron pesë lloje të ndryshme të ruletit live nga studiot e tyre dhe tre nga studiot me bazë tokësore. Pesë varietetet kryesore të ruletit janë Malta, Chroma Key, VR, Jackpot Live dhe Automatic Roulette, secila me karakteristika të ndryshme. Varietetet mund të luhen në tre mënyra të ndryshme.

Blackjack live

MediaLive ofron dy variante live blackjack, Blackjack Malta dhe Blackjack Chroma Key. Këto oferta përfshijnë një tryezë Chroma Key, një tryezë VIP dhe katër tavolina klasike. Disa veçori të shquara të blackjack-ut të Medialive përfshijnë kufij të konfigurueshëm, dyfishim të pakufizuar, zgjedhje paraprake të veprimit dhe luajtje automatike në rast gabimi në lidhje.

Baccarat live

Baccarat është një tjetër lojë e njohur në portofolin e lojërave Medialive. Ai bazohet kryesisht në probabilitet dhe statistika. Medialive ofron Malta Baccarat, Chroma Key dhe baccarat Sanremo, por me vetëm një tavolinë për secilën. Sanremo baccarat është ekskluzive për Italinë. Disa nga veçoritë e drejtpërdrejta të baccarat janë me shumë lojtarë të pakufizuar, baste bonus, statistika aziatike dhe baste anësore.

Poker

Dy varietetet e pokerit të ofruara nga Medialive janë pokeri Texas Hold'em dhe Pokeri Karaibe. Secila prej varieteteve ka vetëm një tryezë live në studiot Medialive.

Tituj të tjerë të dukshëm të drejtpërdrejtë të ofruar nga ky zhvillues përfshijnë Kazino War, Trente et Quarante, Sic Bo, Chemin De Fer, Mahjong, dhe Pai Gow.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A transmeton Medialive nga kazinotë reale?

Transmetime medialive nga disa studio të drejtpërdrejta të vendosura në Maltë dhe vetëm disa prej tyre nga shtëpitë e lojërave të drejtpërdrejta të vendosura në Itali, Estoni dhe Slloveni. Titujt e drejtpërdrejtë të transmetuar nga kazinotë me bazë tokësore janë ekskluzive për lojtarët në vendet përkatëse.

A paraqesin oferta bonus lojërat Media live?

Shumica e titujve live të Medialive janë krijuar për të ofruar bonuse lojtarësh. Megjithatë, shumat e bonusit ndryshojnë ndërmjet operatorëve të ndryshëm. Medialive u jep ofruesve të lojërave lirinë për të personalizuar ofertat e bonusit për t'iu përshtatur standardeve dhe nevojave të tyre të marketingut. Bonuset janë të disponueshme në forma të ndryshme, duke përfshirë rrotullimet falas dhe paratë e bonusit.

A janë të drejta lojërat live Medialive?

Të gjitha ofertat e Medialive janë të drejta. Më e rëndësishmja, e tyre tregtarët e gjallë mbahen me standarde të larta profesionale. Zhvilluesit përfshijnë të gjitha veçoritë e sigurisë për të siguruar që ofruesit nuk mund të ndikojnë në ndonjë rezultat. Gjithashtu, zhvilluesi punon ngushtë me organizata të pavarura me reputacion që kryejnë auditime të rregullta për të siguruar që të gjitha rezultatet janë të drejta dhe transparente.

Ku ndodhet Medialive Casino?

Medialive ka selinë në Maltë. Megjithatë, ajo ka zyra dhe operime në disa vende të tjera nëpër Evropë. Sidoqoftë, Medialive transmeton gjithashtu nga vende të ndryshme të përhapura në të gjithë botën.

A mbështet Medialive lojërat e drejtpërdrejta në TV?

Medialive ka dy paketa të dallueshme për integrimin e titujve të kazinosë live në oraret televizive. Paketa e parë është platforma e plotë, e përshtatshme për rrjetet televizive që duan t'u ofrojnë shikuesve argëtim live të kazinosë dhe të menaxhojnë në mënyrë të pavarur lojërat live të transmetuara. Paketa tjetër është ekskluzive për transmetimin, ideale për rrjetet televizive që preferojnë delegimin e menaxhimit të lojërave të drejtpërdrejta te shitësi i softuerit.

A ofron Medialive shërbime të mbështetjes së klientit?

Medialive ofron shërbime të mbështetjes së klientit të nivelit profesional të disponueshme për të gjithë klientët e saj. Kanalet e disponueshme për të kontaktuar përfaqësuesit e mbështetjes përfshijnë email dhe telefon. Agjentët mbështetës zakonisht u përgjigjen çështjeve menjëherë për të siguruar që të gjithë ofruesit e kazinove të drejtpërdrejta që përdorin shërbimet e tyre të përjetojnë shqetësimin më të vogël në rast të problemeve teknike.

A janë lojërat Medialive të pajtueshme me pajisjet celulare?

Të gjithë titujt live Medialive të zhvilluara pas vitit 2014, kur zhvilluesit përshtatën platformën HTML5, janë të pajtueshëm me pajisjet mobile. Titujt e tyre të drejtpërdrejtë të kazinosë funksionojnë pa probleme në të gjithë telefonat inteligjentë dhe tabletët që përdorin sistemet operative iOS dhe Android.

Çfarë i duhet një ofruesi të lojërave për të marrë shërbimet Medialive?

Medialive ofron shërbimet dhe produktet e saj për të gjithë ofruesit e lojërave të drejtpërdrejta nga çdo juridiksion që lejon lojërat e fatit në internet. Operatorët mund të kërkojnë një kuotim për shërbimet apo produktet që u nevojiten në faqen zyrtare të Medialive, të cilin do ta marrin brenda 72 orëve.

A janë lojërat Medialive të njohura në kazinotë live?

Medialiva është një emër i njohur në kazinotë live. Shumica e titujve të Medialive janë mjaft të njohura dhe shfaqen në shumë shtëpi të lojërave të drejtpërdrejta. Ky është veçanërisht rasti për titujt e tyre të ruletit.