Melbet Live Casino Rishikoni - Tips & Tricks

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

Lojërat e Kazinosë Live ofrojnë një nivel ndërveprimi dhe kënaqësie në lojë që mund të krahasohet me të luajturit në një dysheme të vërtetë kazinoje. Live Casino mund të duket pak konfuze për fillestarët, por nuk ka asgjë për t'u shqetësuar, ne do të ndajmë disa këshilla dhe truke që do t'i ndihmojnë lojtarët të përmirësojnë shanset e tyre për të fituar.

Lojërat e Kazinosë Live ofrojnë një përfitim që u mungon lojërave të tjera të kazinosë dhe ky është fakti që lojtarët mund të përdorin të gjitha llojet e lojërave të kazinosë dhe strategjive të basteve.

Truket dhe strategjitë kanë qenë pjesë e kulturës së lojës së kazinosë për kaq shumë kohë. Lojtarët filluan të aplikonin strategji kur kuptuan se mund të ndikonin në lojë dhe rezultatin e saj.

Ne i këshillojmë lojtarët të praktikojnë strategji përpara se të fillojnë të luajnë me para të vërteta. Një nga disavantazhet më të mëdha të lojërave të kazinosë live është mungesa e një modaliteti demo. Gjithsesi, rregullat e lojërave janë të njëjta, kështu që lojtarët mund t'i praktikojnë ato përpara se të vendosin të luajnë me një tregtar të vërtetë të drejtpërdrejtë.

Për shumë vite, lojtarët kanë përdorur të gjitha llojet e llogaritjeve matematikore për të krijuar një strategji bastesh.

Disa nga strategjitë më të njohura përfshijnë strategjitë Martingale dhe Reverse Martingale, por gjithashtu Fibonacci dhe Labouchere janë të pranuara në mesin e kumarxhinjve. Secila prej tyre dikton madhësinë e bastit gjatë çdo dore të njëpasnjëshme.

Fillestarët këshillohen të fillojnë me baste të sheshta. Kjo do të thotë të vendosni të njëjtën madhësi bast gjatë gjithë lojës dhe në këtë mënyrë lojtarët kanë një shans të shpërthejnë. Bastet proporcionale, nga ana tjetër, janë pak më komplekse ku lojtarët duhet të dyfishojnë madhësinë e basteve të tyre pas çdo dore të humbur. Do të duhet pak kohë që lojtarët të zotërojnë ndonjë nga këto strategji përpara se të fillojnë të luajnë lojëra të Kazinosë Live.

Udhëzues për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë

Lojërat e Kazinosë Live po bëhen gjithnjë e më të njohura kohët e fundit dhe secili lojtar do të donte t'i provonte ato. Arsyeja për një popullaritet kaq të madh është fakti se këto lojëra u lejojnë lojtarëve të shijojnë emocionet e të luajturit në një kazino. Falë tregtarit të drejtpërdrejtë dhe lojës që transmetohet në kohë reale, lojtarët mund të kenë një përvojë që është aq e afërt sa të luash në një kazino me bazë tokësore. Tregtarët e drejtpërdrejtë janë profesionistë të trajnuar që do të veprojnë në të njëjtën mënyrë sikur të punonin në një kazino me bazë tokësore. Për më tepër, lojtarët mund të bisedojnë me tregtarin dhe me lojtarë të tjerë duke përdorur funksionin e bisedës.

Çdo tavolinë është e pajisur me shumë kamera që do t'i lejojnë lojtarët të shohin lojën nga çdo kënd.

Për të filluar të luani lojëra të Kazinosë Live, lojtarët duhet së pari të krijojnë një llogari. Pasi të kenë përfunduar regjistrimin për një llogari, ata duhet të depozitojnë sepse lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë nuk janë të disponueshme në modalitetin argëtues.

Këshilla për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë

Para së gjithash, është shumë e rëndësishme të keni një lidhje të mirë interneti kur luani lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë transmetohen nga një studio e vërtetë dhe kjo kërkon një lidhje të qëndrueshme interneti sepse askush nuk do të donte që loja të prishej.

Kur luajnë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë, lojtarët mund të përdorin një strategji që do t'i ndihmojë ata të përmirësojnë shanset e tyre për të fituar. Nuk mund të themi se ekziston një strategji që do të funksionojë 100% gjatë gjithë kohës, por është ende mirë të kesh një dhe në këtë mënyrë lojtarët do të lundrojnë lehtësisht në çdo lojë dhe do të marrin vendime më të mira.

Një rregull i përgjithshëm kur luani lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë ose ndonjë lojë kazino për këtë çështje është të vendosni gjithmonë bast mbi shumën që një lojtar mund të përballojë. Qëndrimi në kontroll të buxhetit do t'i lejojë dikujt të argëtohet dhe ta bëjë përvojën e tij të këndshme.

Lojtarët duhet të dinë se kur duhet të ndalojnë lojërat e fatit, sepse le ta pranojmë, është e pamundur të fitosh çdo herë.

Melbet Casino ka shumë promovime të ndryshme, dhe ndonjëherë ato ofrojnë promovime për lojërat e tyre të Kazinosë Live. Lojtarët duhet të kontrollojnë herë pas here faqen e tyre të Promocioneve në mënyrë që të mos humbasin asgjë.

Strategji për të fituar në Kazino Live

Kazinotë e drejtpërdrejta e kanë çuar përvojën e lojërave kompjuterike në një nivel tjetër dhe sapo lojtarët t'u japin një shans lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë, ata nuk ka gjasa të kthehen në lojërat e fatit tradicional. Kazinotë e drejtpërdrejta shfaqin video me cilësi të lartë, shumë kamera dhe tregtarë profesionistë të cilët gjithmonë do të ndërveprojnë me lojtarët.

Ne do të ndajmë disa këshilla që lojtarët fillestarë do t'i duken shumë të dobishme:

Bonusi i mirëseardhjes – kur krijoni një llogari në një kazino, lojtarët kanë të drejtë për një bonus mirëseardhjeje shumë bujare. Ne i këshillojmë që ta pranojnë këtë ofertë sepse kjo do të përmirësojë në mënyrë drastike ekuilibrin e tyre dhe do të zgjasë lojën. Bonusi i mirëseardhjes në Melbet Casino është për të luajtur lojëra me video slot në internet, por nganjëherë kazinoja ofron disa promovime që mund të përdoren edhe për lojërat e Kazinosë Live.

Vendosni limite kohore dhe parash – kumarxhinjtë me përvojë janë të vetëdijshëm se dikush mund të humbasë kohën dhe paratë kur luajnë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Le ta pranojmë, të luash në një kazino të drejtpërdrejtë është një aktivitet argëtues dhe lojtarët mund të tërhiqen lehtësisht kur argëtohen. Melbet Casino ofron veçori të ndryshme që lojtarët mund t'i përdorin për të vendosur kufizime në llogaritë e tyre, në mënyrë që ata të mund të mbajnë kontrollin e zakoneve të tyre të lojërave të fatit.

Vepro nën presion – kur luani lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë, ka një afat kohor për secilin lojtar që të bëjë lëvizjen e tij dhe për këdo që ka nevojë për më shumë kohë se zakonisht për të analizuar çdo lëvizje, atëherë ne sugjerojmë lojtarët të stërviten përpara se të fillojnë të luajnë lojëra të drejtpërdrejta.

Këshilla dhe truke për të luajtur Blackjack live

Blackjack është një lojë popullore që disponohet në seksionin Live Casino në Melbet Casino. Rregullat e lojës janë të njëjta si në lojën tradicionale dhe janë relativisht të lehta dhe të shpejta për t'u mësuar. Gjithsesi, lojtarët janë gjithmonë në kërkim të këshillave dhe trukeve se si të përmirësojnë lojën e tyre dhe të rrisin shanset e tyre për të fituar. Fatkeqësisht, duhet të pranojmë se nuk ka asnjë recetë sekrete për të fituar gjithmonë kur luani Blackjack Live, por gjithsesi, lojtarët mund të përmirësojnë në mënyrë drastike shanset e tyre për të fituar kur përdorin disa nga këto strategji.

Para së gjithash, është shumë e rëndësishme të njihni rregullat themelore të Live Blackjack. Ideja e lojës është të marrësh një dorë që është më afër 21, pa u rrëzuar dhe pa qenë më e lartë se dora e tregtarit.

Lojtarët do të marrin dy letra pasi të vendosin bast, dhe po ashtu edhe tregtari. Vetëm një nga letrat e tregtarit do të jetë e dukshme, kështu që lojtarët duhet të vendosin lëvizjen e tyre të ardhshme bazuar në letrat që mund të shohin. Sa herë që një lojtar ka një palë ace ose 8, ata duhet të ndahen. Kur ndan një palë ace, një lojtar ka një shans për blackjack me vetëm një kartë shtesë. Dhe kur bëhet fjalë për një palë 8-she, është një ide e mirë të ndash dorën sepse 16 është dora më e keqe në Blackjack dhe lojtarët ka të ngjarë të humbasin kur të godasin. Dhe, kur ndani një palë 8-she, është e mundur të merrni 18 me kartën e tyre të radhës, që është një dorë e mirë.

Kur lojtarët kanë një palë 10 dhe 6, ata nuk duhet të ndahen kurrë. Me një palë 10, një lojtar ka një dorë që arrin gjithsej 20 që është një dorë e mirë, veçanërisht sepse ka shumë pak gjasa që tregtari të marrë një dorë që arrin 21. Dhe kur lojtarët kanë një palë 6, nëse ndahen, që mund të çojë lehtësisht në 16 me kartën e tyre të radhës që është dora më e keqe në Blackjack.

Live Blackjack është një lojë shumë e njohur, kështu që ka shumë variante të ndryshme të së njëjtës. Lojtarët këshillohen të zgjedhin variantin e duhur në holl që i përshtatet stilit dhe buxhetit të tyre të lojës.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

BonusetBonuset (4)
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpritur
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (34)
Angleze
Arabe
Azerbajxhaniane
Bjelloruse
Bullgare
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjeorgjiane
Gjermane
Greke
Hebraike
Hindi
Hungareze
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Kroate
Lituaneze
Malajziane
Maqedonase
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Serbe
Sllovake
Tajlandeze
Turke
Ukrainase
Vietnameze
LicencatLicencat (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (1)
Email mbështetës
LojëraLojëra (46)
Atletikë
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bejsbolli
Biatlon
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
FIFA
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Futsalli
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hurling
Karlingu
Keno
Kriketi
League of Legends
Lotaria
Mortal Kombat
NBA 2K
Poker
Politika
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Sportet virtuale
StarCraft 2
Surfing
Tekken
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
World of Tanks
Zagarët
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit CardsCryptoDebit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
MonedhatMonedhat (24)
Afrikës së Jugut Rand
Bolivianos boliviane
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Drami Armenian
Euro
Franga Burundiane
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Juani Kinez
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Levi Bullgar
Lira Turke
Pula Botsvaneze
Reali Brazilian
Rubla Bjelloruse
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Taka e Bangladeshit
ShtetetShtetet (72)
Afrika e Jugut
Algjeria
Arabia Saudite
Argjentina
Australia
Azerbajxhani
Bahrein
Bangladeshi
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Brazili
Bullgaria
Egjipti
Emiratet e Bashkuara Arabe
Etiopia
Filipinet
Gana
Gjeorgjia
Hong Kongu
Hungaria
India
Indonezia
Islanda
Japonia
Jordania
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kili
Kina
Kolumbia
Korea Jugore
Kroacia
Kuvajti
Libia
Malajzia
Maqedonia
Maroku
Mauritius
Meksika
Mianmar
Mozambik
Namibia
Nepali
Nigeria
Norvegjia
Omani
Pakistani
Paraguaj
Peruja
Polonia
Republika Çeke
Rusia
Serbia
Shqipëria
Singapor
Somalia
Sri Lanka
Sudani
Tajvani
Tanzania
Turqia
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vietnami
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
SoftwareSoftware (6)
Endorphina
MicrogamingNetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan