Menaxhimi i Bankrollit të Kazinosë Live

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Menaxhimi i bankrollit në kazinotë e drejtpërdrejta

Është shumë argëtuese të luash lojëra të drejtpërdrejta në kazino. Megjithatë, nëse një lojtar nuk arrin t'i trajtojë paratë e tij në mënyrë efektive, kënaqësia mund të marrë fund shpejt. Pavarësisht se sa emocionuese është loja, njeriu nuk do të jetë në gjendje ta shijojë atë nëse nuk mund ta përballojë atë. Një nga komponentët më të rëndësishëm të lojërave të fatit është menaxhimi i drejtpërdrejtë i bankrollit të kazinosë në internet, i njohur zakonisht si BRM.

Do të thotë që një lojtar vendos kufij specifikë për të shmangur humbjen e të gjithë buxhetit të tij gjatë një serie humbjesh, gjë që ndonjëherë është e pashmangshme. Për ta thënë ndryshe, menaxhimi i duhur i bankrollit do ta mbajë një lojtar që të mos falimentojë. Edhe lojtarët kryesorë përfundimisht do të humbnin gjithçka nëse nuk do të kishin aftësi BRM.

Çfarë është Menaxhimi i Bankrollit të Kazinosë?

Është një nga faktorët më të rëndësishëm për kumarxhinjtë në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe madje edhe në çdo lojë tjetër të drejtpërdrejtë. Lojtarët mund ta përdorin këtë për të përcaktuar nëse po kryejnë gabimin më të madh të kumarit. Shumë lojtarë të papërvojë nxitojnë në tavolina dhe vënë bast të gjitha paratë e tyre. Por është e arsyeshme pasi parashikojnë male me pasuri. Ata besojnë se sa më shumë para të grumbullojnë, aq më shumë para do të fitojnë. Fatkeqësisht, është një koncept i keq që duhet shmangur gjatë lojërave të fatit në kazinotë online. Përdorimi i disa taktikave të shkëlqyera mund të ndihmojë shumë lojtarë në përpjekjet e tyre.

Luaj me paratë që mund të përballosh të humbasësh

Është një rregull thelbësor investimi që të gjithë lojtarët duhet të ndjekin në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Kjo për shkak se bastet janë një rrugë me dy drejtime. Ndërsa lojtari dëshiron të fitojë, shtëpia gjithashtu dëshiron të fitojë. Lojtarët nuk duhet të bastojnë me para që janë të destinuara për diçka tjetër. Në mënyrë të ngjashme, huamarrja e parave për t'u përdorur në kazinotë e drejtpërdrejta në internet nuk është një ide e mirë. Gjithçka mund të shkojë keq. Sepse nëse dikush e humb atë, ata do të mbeten në një situatë shumë më të keqe se sa ishin më parë.

Qëndroni në një buxhet

Kazinotë më të mira live online në ditët e sotme lejoni lojtarët të vendosin një kufi depozite për çdo ditë, javë ose muaj. Rekomandohet që një lojtar të vendosë këto kufij në mënyrë që ata të mos kapërcehen kurrë nga tundimi. Nuk duhet të bastni shuma të mëdha për bast nëse ata kanë një buxhet të vogël. Lojtarët duhet të kufizojnë madhësinë e basteve të tyre për të siguruar që ata të mund të luajnë për një periudhë të gjatë.

Në kazinotë e tregtarëve të mëlçisë, është pothuajse e sigurt që të gjithë, herët a vonë, do të kenë një seri humbjesh. Do të jetë zhgënjyese të humbasësh të gjitha paratë për javën kur të ndodhë. Megjithatë, nuk duhet të vihet bast me shuma dukshëm të ulëta. Me këto, fitimet janë të parëndësishme dhe lojtari ka të ngjarë të humbasë interesin shpejt. Kështu, çelësi i një seance kumari argëtues dhe fitimprurës është gjetja e atij ekuilibri të artë. Dhe kur një lojtar ka vendosur se sa është i gatshëm të bastojë, ai duhet të kujtojë gjithmonë t'i përmbahet asaj.

Mos i shpenzoni të gjitha

Është e rëndësishme të mbani gjurmët e fitoreve dhe humbjeve. Të kuptuarit se ku ndodhet aktualisht në situatën e tyre financiare, mund ta pengojë lojtarin të shtyjë shumë larg. Mund të jetë e vështirë të mbash gjurmët e shumës së saktë gjatë një seance kumari. Megjithatë, nëse një lojtar është në një seri humbjesh në një lojë, ai duhet të pushojë. Edhe nëse dikush ka caktuar një buxhet, është më mirë të mos i shpenzoni të gjitha nëse seria e humbjeve vazhdon. Një opsion tjetër është të kërkoni një lojë tjetër për të luajtur.Image

Gjeni lojëra me pagesa të larta

Përqindjet e pagesës dhe paqëndrueshmëria e lojërave të ndryshme ndryshojnë. Pasi të keni luajtur një lojë për një periudhë të gjatë, një përqindje kthimi është shuma e parave që një lojtar mund të presë matematikisht të marrë mbrapsht nga bankrolli i vënë bast. Intensiteti dhe shpeshtësia me të cilën rritet dhe ulet një bankroll gjatë lojës quhen paqëndrueshmëri. Lojërat me paqëndrueshmëri të lartë mund t'u ofrojnë lojtarëve një fitim të shpejtë dhe të madh. Por ata gjithashtu mund të vënë një tendosje në bankrollin e dikujt nëse humbasin. Lojërat me paqëndrueshmëri të ulët nuk kanë shumë jackpot, por lojtarët zakonisht mund t'i mbajnë paratë e tyre të lëvizin për një kohë të gjatë.

Gjithçka që duhet të dihet për shkallët e paqëndrueshmërisë dhe përqindjet e kthimit të të gjithë kryesoreve lojra live kazino është një hulumtim i vogël. Gjëja e rëndësishme që duhet mbajtur mend është se nuk ka dy lojtarë të ngjashëm. Çfarëdo që një individ dëshiron nga një seancë mund të jetë shumë e dallueshme nga ajo që dëshiron dikush tjetër nga i njëjti seancë. Por lojtarët duhet të kenë parasysh financat e tyre ndërsa kërkojnë ndonjë lojë.

Kërkoni bonuse për lojtarë të rinj

Ka të ndryshme bonuse të drejtpërdrejta të kazinosë për të zgjedhur. Meqenëse të gjitha kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet po konkurrojnë për vëmendjen e lojtarëve, ata duhet të mendojnë për mënyra të reja për t'i tërhequr ata. Në shumicën e rasteve, kjo merr formën e bonuseve fantastike të mirëseardhjes. Por jo çdo kazino live online jep të njëjtën marrëveshje. Shumë kazino të drejtpërdrejta do të merren kryesisht me audiencën e synuar të slot-it. Prandaj, mund të jetë e vështirë të zbulosh një faqe interneti që ofron lojëra të drejtpërdrejta si pjesë e bonusit të mirëseardhjes.

Lojtarët duhet të kontrollojnë dy herë këtë informacion përpara se të krijojnë një llogari. Duke pasur parasysh se bonusi i mirëseardhjes është vetëm një nga përfitimet e shumta, duhet mbajtur gjithmonë një sy për faqet e internetit që do t'u ofrojnë atyre përfitime shtesë më pas.

Ruani fitimet

Kur një lojtar vazhdon të luajë kumar me paratë që ka fituar, fati me siguri do të kthehet kundër tij. Ata do të duhet të kthejnë të gjitha fitimet e tyre. Megjithatë, nëse dikush i bankon fitimet e tij në kohën e duhur, ata mund të shmangin humbjen e tyre. Një mënyrë për ta bërë këtë është vendosja e fitimeve në një llogari bankare sapo të arrihet një shumë specifike. Kjo do të thotë se ata mund të vazhdojnë të luajnë me shumën fillestare me të cilën kanë filluar pa frikë nga ndonjë humbje.

Kontrolloni Emocionet

Kur luajnë në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë, lojtarët duhet të mësojnë gjithmonë të kontrollojnë emocionet e tyre. Këto mund të bëjnë që dikush të marrë vendime racionale, të tilla si rritja e basteve të tyre, pavarësisht se ka një buxhet të caktuar tashmë. Kur luajnë lojëra, lojtarët duhet të përmbahen nga konsumimi i pijeve alkoolike. Këto mund të shurdhojnë gjykimin e njerëzve dhe t'i bëjnë ata të paaftë të kontrollojnë emocionet e tyre. Kontrolli i emocioneve do të ndihmojë një lojtar që t'i përmbahet rreptësisht kufizimeve të tij të përditshme të financimit.

Ndaloni në kohën e duhur

Një seri fitoresh mund të jetë e rrezikshme për emocionet e një lojtari. Ka aftësinë t'i bëjë ata të ndihen të pandalshëm. Disa lojtarë do të fillojnë të përshkallëzojnë bastet e tyre në këtë fazë për të maksimizuar fitimin e tyre. Kur ajo seri e fitoreve të ndalet, ata do të duan të rikuperohen nga ajo humbje e madhe që kanë pësuar pasi kanë ngritur aksionet e tyre. Ata mund të vazhdojnë të luajnë edhe nëse nuk i kthejnë paratë.

Edhe më keq, ata mund të rrisin më tej bastet e tyre në një përpjekje për të rikuperuar këto humbje. Kjo vetëm do ta fundos më tej lojtarin. Gjithashtu, duhet gjetur mënyra për t'ia vështirësuar vetes marrjen e më shumë parave për të rimbushur bilancet e llogarisë së tyre të basteve. Ata gjithashtu duhet të jenë në gjendje të kuptojnë se kur kanë fituar mjaftueshëm dhe kur të ndalojnë.

Kumar i përgjegjshëm

Për ata që dëshirojnë të lexojnë më shumë rreth lojërave të përgjegjshme ose kanë nevojë për ndihmë me varësinë, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë. Varësitë ndaj lojërave të fatit mund të jenë të vështira për t'u dalluar, kështu që ju lutemi sigurohuni që gjithmonë të luani kumar me përgjegjësi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi