Metal Casino Live Casino Rishikoni

Age Limit
Metal Casino
Metal Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score7.8
Përfitimet
+ Tema metalike
+ Muzikë live në lojë
+ Kazino e sigurt

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpritur
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (3)
Angleze
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (4)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Direct Bank Transfer
EcoPayz
EnterCash
Euteller
MasterCardNeteller
P24
P24
POLi
Paysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
Zimpler
instaDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (5)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (14)
Argjentina
Brazili
Finlanda
Irlanda
Kanadaja
Kolumbia
Malta
Mbretëria e Bashkuar
Meksika
Norvegjia
Peruja
Spanja
Suedia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (20)
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
IGT (WagerWorks)
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Play'n GOPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
SG Gaming
Side City Studios
ThunderkickYggdrasil Gaming
iSoftBet

About

E themeluar në vitin 2017, Metal Casino është një nga kazinotë më të reja por më dinamike në internet. Është në pronësi të kazinove MT SecureTrade Limited dhe i licencuar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoritetet e Lojërave të Maltës. Pavarësisht nëse dikush është duke kërkuar oferta bonus bujare ose një lojë sipas zgjedhjes së tyre, Metal Casino i ka të gjitha.

Games

Duke qenë një nga platformat më të reja të lojërave në internet, është mbresëlënëse të zbulosh se biblioteka e lojërave të Metal Casino ka tashmë më shumë se 400 lojëra. Kjo është një përzgjedhje e mirë për të bërë çdo lojtar të lumtur. Nëse një lojtar kërkon lojëra elektronike ose lojëra tradicionale tavoline si baccarat, blackjack ose ruletë, ato mund të gjenden të gjitha këtu.

Withdrawals

Edhe pse jo e shkëlqyer në këtë fushë, Metal Casino ende ofron një listë mbresëlënëse të opsioneve të tërheqjes për lojtarët për të transferuar fitimet e tyre. Shumica e tyre përdoren gjithashtu për depozita dhe përfshijnë transferta direkte bankare, EcoPayz, Euteller, Neteller, instaDebit dhe Visa. Lojtarët gjithashtu mund të tërheqin fitimet e tyre duke përdorur POLi, P24 ose Entercash.

Languages

Fatkeqësisht, Metal Casino mund të luhet vetëm në një gjuhë, që është anglishtja. Kjo në fakt nuk është një gjë e keqe, sepse kazinoja është vetëm dy vjeç ose edhe më pak. Meqë kazinoja po fiton terren mjaft shpejt, do të ishte një ide e mirë të shihni shumë gjuhë në Metal Casino në të ardhmen.

Promotions & Offers

Metal Casino ofron rregullisht promovime dhe bonuse, si një mënyrë për të mirëpritur lojtarët e rinj ose për të shpërblyer lojtarët besnikë. Të gjithë lojtarët e rinj trajtohen me një bonus depozite të mirëseardhjes në depozitat e tyre të para dhe të dyta. Megjithatë, ka disa kërkesa për bast që duhen përmbushur përpara se të mund të kërkohet bonusi.

Live Casino

Metal Casino ka krijuar një nga ekipet më miqësore të mbështetjes së klientit, me të cilin mund të kontaktohet lehtësisht përmes shumë mënyrave, duke përfshirë bisedën e drejtpërdrejtë dhe emailin. Ekipi u shërben klientëve 24/7 në gjuhë të shumta si suedisht, norvegjeze dhe anglisht. Ekipi e kupton rëndësinë e përgjigjeve të shpejta.

Software

Softueri i Metal Casino ofrohet nga ofrues të shumtë, duke përfshirë kompani të mëdha si Net Entertainment, IGT, NexGen, Evolution Gaming dhe Thunderkick. Ofruesit e tjerë që furnizojnë softuer për këtë kazino përfshijnë Play'n Go, Pragmatic Play, SG Gaming, Push Gaming, Elk Studios, Yggdrasil, Big Time Gaming, Quickspin, Side City Studios, Nolimit City dhe Betsoft.

Support

Metal Casino luhet në modalitetin e luajtjes së menjëhershme, që do të thotë se shkarkimi dhe instalimi i softuerit është krejtësisht i panevojshëm, pasi lobi i kazinosë mund të arrihet dhe të luhet në një shfletues. Ekziston edhe një platformë celulare, e cila ofron po aq lojëra. Lojtarët mund të shijojnë përvojën e tyre të lojërave në celularët dhe tabletët e tyre nga kudo.

Deposits

Kazinoja ka një listë të mirë të metodave të depozitimit, të cilat shumë kazino të reja në internet nuk e kanë. Metodat përfshijnë Visa, Paysafe Card, transfer bankar, Neteller, EcoPayz, Euteller, instaDebit dhe Trustly. Me të gjitha këto opsione, lojtarët mund të zgjedhin atë që është i përshtatshëm për ta. Ngarkimi i bilancit zakonisht ndodh në kohë reale.