Metodat e depozitimit të Kazino Drejtpërdrejt

Ndër gjërat më jetike kur zgjidhni një metodë depozitimi në kazino në internet është besimi. Nëse dikush nuk beson se një sistem specifik pagese mund t'i plotësojë nevojat e tij, do të shqetësohet kur e përdor atë. Kumarxhinjtë e mirë e kuptojnë se kjo ndikon në përvojat e tyre të lojërave të fatit. Prandaj, ata janë tepër të kujdesshëm për të zgjedhur vetëm më të mirët nga një grup i madh sistemesh pagesash të disponueshme sot. Metodat kryesore të pagesës së kazinosë do ta bëjnë procesin të lehtë për lojtarët e fatit. Të dini se cila metodë pagese është thelbësore përpara se të zgjidhni kazinotë më të mira të drejtpërdrejta. Prandaj, më poshtë është një listë për lojtarët për të krahasuar opsionet e pagesës, gjë që do ta bëjë atë një proces të qetë dhe të lehtë.

Neteller

Shumë site të kazinove në internet pranojnë Neteller si një formë pagese. Pasi ekziston për gati dy dekada, kjo portofol elektronik ka fituar një reputacion të fortë si një nga mënyrat më të sigurta dhe më të besueshme për të paguar mallrat në internet. Do të gjeni një kazino me Neteller me një kërkim të shpejtë, pasi kjo ndihmon për ta bërë më të thjeshtë për kumarxhinjtë të depozitojnë para dhe të nxjerrin fitimet e tyre. Këtu, do të mësoni më shumë rreth kazinove të drejtpërdrejta të Neteller dhe se si mund të gjeni kazinotë më të mira të Neteller të aksesueshme aktualisht. Pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose sapo po filloni, ky udhëzues do të shpjegojë pse Neteller është një mënyrë kaq fantastike pagese për adhuruesit e kazinosë live të të gjitha niveleve të përvojës. Bota e kazinove Neteller po pret, kështu që le të zhytemi.

Shfaq më shumë
MiFinity

Kazinotë kryesore të drejtpërdrejta pranojnë MiFinity dhe lojtarët mund ta përdorin atë për të bërë depozita të shpejta dhe të drejtpërdrejta. Ofruesi është një portë pagese ndërkombëtare që i jep përparësi lehtësisë së përdorimit. Ai është bërë shpejt i njohur për rrjetin e tij të gjerë, të gjerë dhe arkitekturën e sigurisë të drejtuar nga teknologjia.

Shfaq më shumë
Visa

Visa është një nga emrat më të besuar në botën e pagesave dhe nuk është çudi që shumë lojtarë të kazinosë live e preferojnë atë. I pranuar globalisht, ai ofron një mënyrë të përshtatshme dhe të sigurt për lojtarët për të financuar llogaritë e tyre dhe për të arkëtuar fitimet. Me një numër të madh të kazinove të drejtpërdrejta që zgjedhin Visa si metodën kryesore të pagesës, lojtarët e shohin atë një mundësi të lehtë.

Shfaq më shumë
MasterCard

Mirë se vini në udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës për përdorimin e MasterCard në kazinotë e drejtpërdrejta! Këtu, ne do t'ju përcjellim gjithçka që ju duhet të dini rreth përdorimit të MasterCard në kazinotë më të mira live. Me fokus në sigurinë, komoditetin dhe lehtësinë e përdorimit, transaksionet me MasterCard janë bërë gjithnjë e më të njohura në kazinotë e drejtpërdrejta. Pra, shtrëngohu dhe bëhu gati për të eksploruar botën e kazinove MasterCard! Pra, bëhuni gati për të nisur një udhëtim elektrizues ndërsa ne eksplorojmë së bashku detajet dhe daljet e kazinove live MasterCard!

Shfaq më shumë
Skrill

Për shpejtësi, komoditet ose fleksibilitet, shumë lojtarë të kazinosë live preferojnë kuletat elektronike për transaksionet e tyre të lojërave të fatit. Kur bëhet fjalë për kuletat elektronike, nuk ka pothuajse asnjë shërbim tjetër pagese aq popullor sa Skrill. Sot, është tepër e lehtë të gjesh kazino të shkëlqyera Skrill dhe numri i kazinove fantastike live me Skrill rritet çdo orë.

Shfaq më shumë
MuchBetter

Kazinotë e drejtpërdrejta kanë punuar gjithmonë për të përmirësuar shërbimet e tyre për të përmbushur nevojat gjithnjë në ndryshim - nevojat dinamike të mijëvjeçarëve dhe të gjeneratës së re Z, të cilat me sa duket janë 100% të orientuara nga celulari dhe interneti. Kjo e bën të detyrueshme një zgjidhje pagese me kosto efektive dhe miqësore me celularin që përpunon transaksionet me shpejtësi rrufeje për kazinotë e drejtpërdrejta. Tani, MuchBetter është një nga ato sisteme pagesash financiare që ndryshojnë lojën. Është një portofol elektronik i bazuar në celular që u mundëson lojtarëve të kazinosë live të kryejnë transaksione në kohë reale. MuchBetter funksionon në të dyja mënyrat; lojtarët mund të depozitojnë ose tërhiqen me të. Funksionon me versionet Android 5 e lart dhe me sisteme iOS të paktën 10.

Shfaq më shumë
PayPal

PayPal është një sistem pagesash online i themeluar në vitin 1998 që lejon individët dhe bizneset të transferojnë fondet në mënyrë elektronike. Ofron transaksione pagese të sigurta duke përdorur adresat e emailit ose numrat e telefonit celular, me shërbime të tjera të ndryshme si shërbime tregtare dhe transferta parash. PayPal është gjithashtu një metodë popullore pagese për kazinotë online të drejtpërdrejta pasi ofron transaksione të sigurta, të shpejta dhe të përshtatshme. Ky artikull do të nxjerrë në pah veçoritë kryesore të përdorimit të PayPal në kazinotë e drejtpërdrejta.

Shfaq më shumë
Paysafe Card

Kazinotë online të drejtpërdrejta janë bërë gjithnjë e më të njohura me kalimin e viteve, duke u ofruar lojtarëve lehtësinë për të luajtur lojërat e tyre të preferuara të kazinosë nga komoditeti i shtëpive të tyre. Megjithatë, një nga sfidat me të cilat përballen shumë lojtarë është gjetja e një metode pagese të besueshme dhe të sigurt për të bërë depozitat e tyre në kazino. Këtu hyjnë platformat e pagesave dixhitale për të kondensuar gjithçka në një vend, dhe platforma më e fundit që bën emër në këtë kategori është Paysafecard. Më poshtë janë të gjitha informacionet që ju nevojiten për kazinotë me opsionet e Paysafecard dhe gjithçka tjetër rreth depozitimit me Paysafecard.

Shfaq më shumë

American Express

A mund të luani kazino live në internet për para të vërteta?
2022-12-18

A mund të luani kazino live në internet për para të vërteta?

Kjo është epoka e kazinove live. Ata kanë qenë jashtëzakonisht të njohur për një kohë, dhe rritja e popullaritetit mund të vazhdojë për një kohë. Një kazino Live i ofron përdoruesit një lloj eksperience krejtësisht të ndryshme dhe unike. Ndërsa teknologjitë kanë avancuar, kazinotë kanë bërë gjithashtu. Pra, tani, në një kazino të drejtpërdrejtë, ekziston një tregtar i drejtpërdrejtë në dispozicion në disa nga lojërat.

Mënyrat e pagesës celulare për përvojën tuaj të avancuar të kazinosë live
2021-10-02

Mënyrat e pagesës celulare për përvojën tuaj të avancuar të kazinosë live

Ndërsa tai popullaritet i kazinove live online është rritur në mënyrë eksponenciale për një kohë, industria e ka kuptuar shpejt se duhet të operojë sipas parimeve dhe koncepteve të zakonshme për të gjithë botën online.

Si të zgjidhni kazinotë më të mira të drejtpërdrejta
2021-07-12

Si të zgjidhni kazinotë më të mira të drejtpërdrejta

Rritja e mprehtë e kazinove në internet nuk mund të kishte ardhur në një kohë më të mirë. Gjatë kësaj periudhe shqetësuese pandemike, kumarxhinjtë kanë frikë të vizitojnë vendet e basteve personalisht. Në vend të kësaj, ata po përqafojnë lojërat më të sigurta dhe më të përshtatshme të tregtarëve Live në një numër të madh.

Sekretet që përdorin kumarxhinjtë për të menaxhuar bankrollat e tyre të lojërave të fatit
2019-11-07

Sekretet që përdorin kumarxhinjtë për të menaxhuar bankrollat e tyre të lojërave të fatit

Për të përfituar nga bixhozi, lojtarët duhet të kenë bankrolla në mënyrë që të vazhdojnë të luajnë. Ky artikull jep disa këshilla se si të menaxhoni bankrollat e lojërave të fatit.

Isabelle Lacroix
ExpertIsabelle LacroixExpert
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Zgjedhja e një opsioni pagese

Zgjedhja e një opsioni pagese

Duke bërë një depozitë të drejtpërdrejtë të kazinosë, lojtarët që luajnë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë për para të vërteta duhet të depozitojnë para në llogarinë e tyre të lojrave në një moment. Prandaj, ata duhet të gjejnë një mënyrë për të ngarkuar fondet në llogaritë e tyre. Një gjë thelbësore kur zgjidhni një opsion depozitimi në kazino është siguria.

Nëse një sistem është i pasigurt, fondet e një lojtari mund të vidhen nga hakerat edhe para se të fillojnë të luajnë bixhoz. Përveç kësaj, të dhënat e tyre personale mund t'u zbulohen palëve të tjera pa pëlqimin e tyre. Kjo mund të shkaktojë komplikime të mëdha më vonë. Për shembull, një haker mund të përdorë informacionin bankar të një lojtari të fatit për të aplikuar për kredi online ose për të bërë blerje të mëdha.

Në ditët e sotme, lojtarët e kazinosë live online kanë mundësi të shumta pagese për të zgjedhur, secila me të mirat dhe të këqijat e saj. gjetja e opsionit të duhur të pagesës kërkon disa konsiderata, disa prej të cilave janë theksuar më poshtë.

Tarifat e përpunimit
Shumica e tregtarëve të pagesave zakonisht ngarkojnë një tarifë për të gjitha transaksionet e kryera, duke përfshirë depozitat. Shuma e tarifuar ndryshon në varësi të shërbimit të pagesës të përdorur. Megjithatë, disa nuk paguajnë asnjë tarifë për disa transaksione, të tilla si depozita. Lojtarët duhet të jenë të qartë për natyrën e tarifave që vijnë nga përdorimi i çdo shërbimi pagese.

Aksesueshmëria
Disa mënyra pagese zakonisht janë pronë e disa individëve, si p.sh. lojtarët që banojnë në vende të caktuara. Kjo nënkupton që përdoruesit që nuk janë brenda vendndodhjeve nuk mund të hyjnë në shërbimin e pagesës pavarësisht nga përfitimet e tij. Në shumicën e rasteve, aksesi i një shërbimi pagese mund të ndikohet nga faktorë juridiksioni, si kufizimet ligjore dhe kufizimet gjeografike.

Pranueshmëria
Një konsideratë tjetër thelbësore që duhet bërë është nëse kazinoja online e pranon opsionin e pagesës. Lojtarët duhet të kufizojnë zgjedhjet e tyre në mënyrat e pagesës që pranohen në kazinonë e tyre të preferuar në internet. Sidoqoftë, kjo zakonisht nuk është problem në ditët e sotme pasi shumica e kazinove në internet pranojnë opsione të shumta pagese.

Kufijtë e depozitave
Shumica e metodave të pagesës zakonisht kufizojnë shumat që lojtarët mund të bëjnë transaksione menjëherë ose në një ditë. Kjo përfshin kufijtë minimalë dhe maksimalë. Kur zgjedhin një opsion bankar, përdoruesit duhet të marrin parasysh shumën që synojnë të depozitojnë dhe të zgjedhin në përputhje me rrethanat. Për shembull, një opsion bankar me një kufi minimal depozitimi prej 50 dollarësh mund të mos i përshtatet një lojtari që dëshiron të depozitojë më pak se ajo shumë.

Mbrojtje dhe siguri
Siguria dhe siguria e ofruar nga një mundësi pagese e drejtpërdrejtë e kazinosë është një tjetër konsideratë thelbësore. Zgjedhjet e një lojtari duhet të kufizohen vetëm tek ofruesit e pagesave që ofrojnë siguri të nivelit të lartë të pagesave dhe kanë një reputacion të mirë.

Si të kuptoni nëse një metodë pagese është e sigurt

Së pari, askush nuk duhet të ndajë asnjëherë të dhënat e hyrjes/personale të tyre. Kjo do të thotë se ata gjithashtu duhet të përmbahen nga kërkesa nga palët e tjera që të bëjnë pagesa në emër të tyre. Së dyti, lojtarët duhet të hulumtojnë metodat e depozitimit të kazinosë në internet që synojnë të përdorin.

Kjo u mundëson atyre të lexojnë komentet e lojtarëve të tjerë dhe përvojat që ata kanë pasur me atë sistem të veçantë. Të gjitha metodat e depozitimit të rekomanduara në Live CasinoRank janë të sigurta. Kumarxhinjtë duhet të jenë të kujdesshëm për të garantuar sigurinë e llogarive të tyre të depozitave.

Një përdorues mund të kontrollojë dhe të marrë parasysh disa gjëra për të përcaktuar nëse një sistem pagese është i sigurt.

 • E para janë protokollet e sigurisë të përdorura. Protokollet e sigurisë të përdorura duhet të jenë më të fundit dhe më të sigurt në dispozicion.
 • Një konsideratë tjetër është politika e sigurisë dhe e sigurisë e ofruar nga ofruesi i pagesave. Politika duhet të sigurojë përdoruesit se ofruesi ofron veçori të dëshirueshme sigurie, sigurie dhe privatësie.

Certifikata PCI
Nëse një sistem i metodës së pagesës së kazinosë në internet nuk i ka përmbushur kërkesat e standardeve të sigurisë së të dhënave të industrisë së kartës së pagesave (PCI DSS), ai mund të jetë i pasigurt. Kumarxhinjtë duhet ta shmangin atë me çdo kusht.

Politikat e privatësisë
Metoda më e sigurt e depozitimit të kazinosë vjen me një politikë private. Dokumenti përcakton përgjegjësitë ligjore të sistemit, të tilla si mënyra se si ata do të mbrojnë dhe përdorin të dhënat personale të dikujt. Ai gjithashtu thekson se çfarë do të ndodhë nëse ata nuk arrijnë të bëjnë atë që pritet prej tyre. Kjo u siguron kumarxhinjve siguri dhe u mundëson atyre të shijojnë lojëra të ndryshme kazino.

Përveç kësaj, veçoritë e autorizimit duhet të jenë gjithashtu bindshëm të sigurta për të siguruar që mashtruesit nuk mund të hyjnë në asnjë llogari pa autorizimin përkatës. Tipari i vërtetimit me dy faktorë është një shembull i mirë i protokollit të autorizimit. Ky funksion shërben për të njoftuar përdoruesit menjëherë sa herë që bëhet një përpjekje për të hyrë në llogaritë e tyre.

Zgjedhja e një opsioni pagese
Pagesat e fitimeve në kazinotë e drejtpërdrejta

Pagesat e fitimeve në kazinotë e drejtpërdrejta

Pasi lojtarët depozitojnë para në llogarinë e tyre, ata mund t'i përdorin fondet për të vendosur baste dhe ndoshta për të fituar para. Nëse bastet janë të suksesshme, kazinoja zakonisht depoziton fitimet e lojtarëve në llogaritë e tyre të lojërave. Më pas lojtarët mund të përdorin fitimet për të vendosur baste të tjera ose për të tërhequr pagesën.

Procesi i Tërheqjes

Tërheqja e fondeve nga një kazino live mund të zgjasë pak më shumë sesa të bësh depozita. Procesi fillon me një lojtar që paraqet një kërkesë për tërheqje. Në kërkesën për tërheqje, lojtarët duhet të specifikojnë shumën që dëshirojnë të tërheqin dhe llogarinë në të cilën kazinoja duhet të dërgojë fondet.

Në shumicën e kazinove, jo të gjitha metodat e depozitimit janë zakonisht të disponueshme për tërheqje. Lojtarët që bëjnë depozita duke përdorur mënyra pagese që nuk janë të disponueshme për tërheqje duhet të zgjedhin një opsion të ri pagese për tërheqjet e tyre. Ndonjëherë, kjo mund të kërkojë hapjen e një llogarie të re me një ofrues të shërbimit të pagesave.

Kazinoja më pas shqyrton kërkesën për tërheqje, e cila zakonisht kërkon pak kohë. Fondet lëshohen nëpërmjet kanalit të miratuar të pagesës në llogarinë bankare në internet të përdoruesit nëse gjithçka kontrollohet.

Kazinotë live Bitcoin zakonisht përdorin një qasje paksa të ndryshme për tërheqjet nga kuletat elektronike ose metodat tradicionale të pagesës.

Pagesat e fitimeve në kazinotë e drejtpërdrejta
Opsionet e pagesës së kazinosë live

Opsionet e pagesës së kazinosë live

Siç u përmend më herët, ka shumë metoda të depozitimit të drejtpërdrejtë të kazinosë në dispozicion të lojtarëve. Platforma të ndryshme të lojërave të fatit pranojnë sisteme të ndryshme pagesash, në varësi të asaj që ata e konsiderojnë të përshtatshme për anëtarët e tyre. Disa janë më të njohura për shkak të:

 • Efikasiteti i pagesës
 • Shërbimet e klientit
 • Kufijtë e transaksionit
 • Disponueshmëria

Më poshtë janë disa nga opsionet më të njohura të pagesave në të gjithë globin.

Kartat e Kreditit dhe Kartat e Debitit

Kartat e kreditit dhe të debitit duken pothuajse identike dhe përdoren në mënyrë të ngjashme. Dallimi kryesor midis të dyve është nga ku janë tërhequr fondet. Kartat e debitit tërheqin fondet nga llogaria e përdoruesit dhe funksionon vetëm kur përdoruesi ka fonde në llogarinë e tij. Nga ana tjetër, kartat e kreditit i lejojnë përdoruesit të marrë hua nga lëshuesi i kartës, të cilat ai/ajo do t'i shlyejë më vonë me interes.

Një nga përfitimet e përdorimit të kartave të kreditit dhe debitit është se shumica pranohen ndërkombëtarisht dhe pothuajse në të gjitha kazinotë e drejtpërdrejta. Ato janë gjithashtu opsione pagese shumë të sigurta dhe të sigurta, të besuara nga miliona në mbarë botën. Ata janë gjithashtu mjaft të përshtatshëm në atë që lidhen me llogarinë bankare të përdoruesit. Kjo do të thotë. Kjo do të thotë se nuk ka nevojë të transferoni fonde nga një llogari në tjetrën përpara se të bëni përfundimisht pagesat.

Këto metoda bankare janë të njohura që lojtarët t'i përdorin për të depozituar para në llogaritë e tyre të kazinosë live. Ato janë të shpejta, të sigurta dhe ideale për ata që dëshirojnë të fillojnë bastet sapo të ngarkojnë llogaritë e tyre.

Disa nga markat kryesore të kartave të kreditit dhe debitit janë:

Kartat me parapagesë

Kartat me parapagesë funksionojnë në një mënyrë pothuajse të ngjashme me kartat e kreditit ose të debitit. I vetmi ndryshim kryesor është se kartat me parapagesë zakonisht nuk janë të lidhura me llogarinë bankare të përdoruesit. Përdoruesi duhet së pari të ngarkojë fondet në kartë dhe të shpenzojë vetëm deri në shumën e ngarkuar.

Disa karta të njohura me parapagesë janë:

 • MasterCard me parapagesë Brinks
 • MasterCard me parapagesë PayPal
 • Karta valutore Caxton MasterCard
 • Playcard MasterCard me parapagesë

Disa nga përfitimet e kartave me parapagesë janë se ato janë të lehta për t'u përdorur, ndihmojnë në uljen e rrezikut të shpenzimeve të tepërta dhe në përgjithësi janë një mënyrë e sigurt pagese. Pagesat e bëra përmes kartave të parapaguara janë gjithashtu zakonisht të menjëhershme.

Kuletat elektronike

Kuletat elektronike janë mënyra më e popullarizuar e pagesës së kazinosë live në dispozicion për lojtarët e kazinosë live. Në përgjithësi, kuletat elektronike janë shërbime bankare në internet që u mundësojnë përdoruesve të bëjnë pagesa nëpërmjet një kompjuteri ose pajisjeje inteligjente. Përdoruesit zakonisht duhet të ngarkojnë para në llogaritë e tyre të portofolit elektronik për të qenë në gjendje të bëjnë pagesa.

Kuletat elektronike më të njohura të përdorura në kazinotë live janë:

Një nga arsyet kryesore pse vendosësit preferojnë kuletat elektronike është për lehtësinë e tyre. Përdoruesit kanë nevojë vetëm për një smartphone ose kompjuter për të hyrë në fonde dhe për të bërë pagesa në çdo kohë dhe nga kudo në botë. Popullariteti i kuletave elektronike e ka bërë gjithashtu të tillë që pothuajse të gjitha kazinotë kryesore të drejtpërdrejta pranojnë pagesa me portofolin elektronik. Pagesat e bëra me këtë metodë zakonisht përpunohen në çast.

Paypal
PayPal është një nga metodat më të njohura dhe është një metodë e sigurt depozitimi për entuziastët e lojërave të fatit. Shumica e kazinove të drejtpërdrejta e pranojnë atë sepse ka shumë përfitime, duke përfshirë faktin që plotëson nevojat e lojtarëve në mbarë botën. Përveç kësaj, ata që përdorin këtë metodë depozitimi për të financuar llogaritë e tyre të lojërave të fatit në internet mund të tërheqin gjithashtu pagesat e tyre përmes saj. Kjo ofron komoditet.

Transfertat bankare

Transfertat bankare ose transfertat bankare lejojnë lojtarët të lëvizin financat nga llogaritë e tyre bankare në llogarinë e platformës së lojërave të fatit në internet. Transfertat bankare zakonisht ndodhin kur përdoruesit bëjnë pagesa në kazinotë e drejtpërdrejta nga llogaritë e tyre bankare. Disa shërbime komunikimi lehtësojnë transfertat bankare direkte ndërkombëtare. SWIFT dhe Fedwire janë ndër shërbimet më të përdorura të komunikimit. Ndër përfitimet kryesore të transfertave direkte bankare të drejtpërdrejta në një kazino është se lojtarët nuk kanë nevojë të transferojnë fondet e tyre në një llogari tjetër për të kryer pagesat. Prerja e zinxhirit do të thotë siguri dhe siguri e përmirësuar.

Mënyra e pagesës gjithashtu i lejon përdoruesit të bëjnë pagesa në shuma relativisht të mëdha menjëherë. Megjithatë, ka dy dobësi të rëndësishme për transfertat e drejtpërdrejta bankare. Së pari, pagesat zakonisht kërkojnë pak më shumë kohë për t'u përpunuar në krahasim me metodat e tjera. Së dyti, ka kosto transaksioni të përfshira në proces. Kjo varet gjithashtu nga banka e lojtarit të fatit dhe sasia e parave të gatshme që ata dëshirojnë të transferojnë.

Kriptovaluta

Kriptomonedhat po zënë shpejt vendin e tyre midis monedhave botërore dhe mjeteve të pranuara të pagesës. Monedhat si Ethereum dhe Bitcoin kanë gëzuar periudha të rritjes eksponenciale gjatë viteve të fundit. Këto monedha tani kanë filluar të hyjnë në lojërat e kazinove në internet. Kazinotë e zgjedhura tani po pranojnë kriptoma si një mjet për të bërë depozitime.

Paratë virtuale, si shumica e monedhave të tjera, peshohen kundrejt dollarit. Për shkak të vlerës së tyre të jashtëzakonshme, depozitat e kazinove nëpërmjet kriptove përfshijnë vetëm një pjesë të vogël të monedhës. Fuqia e tyre më domethënëse është se ata nuk janë të kufizuar në një vend të caktuar. Vetëm kjo i bën ata kryesues për paratë e së ardhmes.

Bitcoin
Rritja e përdorimit të Bitcoin (BTC) ka nxitur shumë kazino të drejtpërdrejta ta pranojnë atë si një metodë depozitimi. Kjo monedhë virtuale është gjithashtu ideale për tërheqjen e pagesave në platforma të ndryshme bastesh.

Opsionet e pagesës së kazinosë live
Metodat më të mira të pagesës për kazinotë e drejtpërdrejta

Metodat më të mira të pagesës për kazinotë e drejtpërdrejta

Renditja e metodave më të mira të pagesës për kazinotë e drejtpërdrejta kërkon shumë punë kërkimore dhe konsideratë për të siguruar që renditjet janë të sakta.

Për më tepër, vetëm opsionet bankare që janë provuar të sigurta mund të paraqiten në renditje. Kjo varet nga një lojtar i veçantë dhe çfarë është më e përshtatshme për të në një moment të caktuar. Duhet të merren parasysh disa faktorë përpara se të zgjidhni sistemin e pagesave për t'u përdorur në platformën e lojërave të fatit që ata preferojnë. CasinoRank që merret shumë në konsideratë kur shqyrtohen metodat e depozitimit, disa prej tyre janë si më poshtë:

Si rishikohen dhe vlerësohen opsionet e pagesës

 • Aksesueshmëria- Aksesueshmëria është një konsideratë kryesore kur vlerësoni një mënyrë pagese të drejtpërdrejtë të kazinosë, pasi ajo ndikon drejtpërdrejt në numrin e lojtarëve që mund ta përdorin atë. Vlerësimet marrin parasysh edhe opinionet e përdoruesve, të cilat mund të jenë të ulëta nëse disponimi i përgjithshëm midis përdoruesve është negativ. Në përgjithësi, sa më i aksesueshëm të jetë një opsion pagese, aq më i lartë renditet.
 • Koha e përpunimit - Duhet të merret parasysh ky element përpara se të zgjidhni metodën më të mirë të depozitimit për të financuar llogaritë e tyre të kazinosë live. Ndërsa disa opsione kanë një kohë përpunimi prej vetëm disa sekondash, të tjerat kërkojnë dy ose tre ditë që paratë të pasqyrohen në llogarinë e kazinosë së lojtarit. Nëse lojtari i fatit dëshiron të vë bast sa më shpejt të jetë e mundur, është e kujdesshme të zgjedhë sistemin më të shpejtë të depozitave të drejtpërdrejta të kazinosë.
 • siguri - Siguria është gjithmonë një konsideratë kryesore për këdo që kërkon një mënyrë pagese dhe kështu duhet të ndikojë në renditjen. Përcaktimi se sa e sigurt është një mënyrë pagese, përfshin marrjen në konsideratë të numrit dhe funksionalitetit të veçorive të sigurisë. Renditja gjithashtu merr në konsideratë vullnetin dhe përpjekjet e bëra nga ofruesi i pagesave për të përmirësuar vazhdimisht sigurinë.
 • Popullariteti midis ofruesve - Sa popullor është një opsion pagese midis ofruesve është një tjetër faktor thelbësor i renditjes. Gjetja e këtij informacioni kërkon marrjen parasysh të numrit të kazinove të drejtpërdrejta në internet që ofrojnë opsionin e pagesës. Sa më i madh të jetë numri i kazinove që ofrojnë metodën bankare, aq më i lartë është renditja.
 • Privatësia - Privatësia është gjithmonë thelbësore kur bëhet fjalë për kryerjen e pagesave në kazinotë e drejtpërdrejta. Ofruesit e pagesave duhet të bëjnë të gjitha përpjekjet për të siguruar që të gjitha informacionet bankare dhe të dhënat personale të përdoruesve të mbeten konfidenciale në çdo kohë.
 • Mbështetja e klientit - Cilësia e shërbimit ndaj klientit është një tjetër faktor thelbësor i renditjes. Ofruesit e pagesave të rangut më të lartë ofrojnë ndihmë miqësore, por profesionale në çdo kohë dhe u përgjigjen pyetjeve dhe komenteve në kohë. Kanalet e disponueshme për të arritur shërbimin ndaj klientit gjithashtu kanë shumë rëndësi.
 • Kriptimi i faqes së internetit të kompanisë- Karakteristikat e sigurisë të përdorura nga një faqe interneti e një kompanie pagese janë një faktor themelor i renditjes. Kjo për shkak se një kompromis i faqes në internet mund të çojë në komplikime të mëtejshme dhe të ndikojë në përvojën e përdoruesit. Idealisht, faqja e internetit e kompanisë duhet të jetë e koduar me certifikata të besueshme sigurie si SSL.
 • Vendndodhja - Lojtarët duhet të mendojnë për vendin e tyre të banimit përpara se të vendosin për metodën e depozitimit të drejtpërdrejtë të kazinosë për t'u përdorur. Juridiksione të ndryshme kanë ligje të ndryshme në lidhje me lojërat e fatit dhe përdorimin e disa platformave të pagesave. Gjithashtu, disa sisteme mund t'i pengojnë përdoruesit të aksesojnë shërbimet e tyre për shkak të vendndodhjes së tyre.
 • Preferencat - Një metodë e depozitimit të drejtpërdrejtë të kazinosë mund të jetë më e mira për një lojtar specifik, sepse ata e preferojnë atë. Kjo mund të jetë për shkak se ka veçori të jashtëzakonshme si aksesueshmëria dhe besueshmëria.
Metodat më të mira të pagesës për kazinotë e drejtpërdrejta
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Për ata që dëshirojnë të lexojnë më shumë rreth lojërave të përgjegjshme ose kanë nevojë për ndihmë me varësinë, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë. Varësitë ndaj lojërave të fatit mund të jenë të vështira për t'u dalluar, kështu që ju lutemi sigurohuni që gjithmonë të luani kumar me përgjegjësi.

Kumar i përgjegjshëm
About the author
Isabelle Lacroix
Isabelle Lacroix

Nga zemra e gjallë e Quebec, Isabelle Lacroix qëndron si fener për të gjitha gjërat që lidhen me lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Me një përzierje elegance dhe njohurish të mprehta të lojës, ajo është zëri i besuar për lojtarët që kërkojnë përvojën autentike të kazinosë nga ekranet e tyre.

Send email
More posts by Isabelle Lacroix

FAQ

A duhet të paguaj tatimin për pagesat e mia të kazinosë?

Përgjigja është jo. Shumica e juridiksioneve i konsiderojnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinove si një aktivitet të kohës së lirë dhe nuk tatojnë. Megjithatë, disa juridiksione kërkojnë që njerëzit të deklarojnë çdo fitim kur depozitojnë kthimet e tyre në kazino.

Cila është mënyra më e mirë e pagesës për kazinotë me tregtarë të drejtpërdrejtë?

Kartat e kreditit janë metoda më e përshtatshme për shumë lojtarë kur luajnë në kazino live. Është i shpejtë dhe i lejon ata të luajnë edhe kur nuk kanë para të gatshme. Megjithatë, është e këshillueshme që lojtarët që kërkojnë të shmangin problemin e lojërave të fatit të shmangin pagesën me karta krediti.

Kuletat elektronike janë një alternativë e shkëlqyer. Ata janë gjithashtu të shpejtë, të lirë dhe u lejojnë lojtarëve të konvertojnë lehtësisht paratë e tyre midis monedhave.

Pse është refuzuar depozita ime në kazino?

Kjo zakonisht ndodh kur lojtari fut detaje të gabuara gjatë procesit të depozitimit. Mund të rezultojë gjithashtu nga arritja e një kufiri të depozitave në kazinotë që kanë një kufi ditor. Një tjetër shkak mund të jetë se karta/mënyra e preferuar e pagesës e lojtarit nuk ka një bilanc të mjaftueshëm.

Pse u refuzua tërheqja e kazinosë sime?

Zakonisht, kazinoja komunikon me bankën kur kërkohet një tërheqje. Një arsye pse një tërheqje mund të refuzohet është përpjekja për të tërhequr bilancin e kazinosë në vend të fitimeve. Gjithashtu, tërheqja e fitimeve nga shumica e bonuseve pa plotësuar kërkesat e bastit mund të çojë në një kërkesë të refuzuar.

A mund të bëj pagesa SMS në kazino?

Po, shumica e kazinove të drejtpërdrejta lejojnë pagesa celulare, duke përfshirë SMS. Megjithatë, është e këshillueshme që të kontrolloni nëse një kazino e pranon metodën përpara se të regjistroheni. Gjithashtu, disa kazino pranojnë vetëm pagesa SMS në një monedhë të caktuar; është e rëndësishme të kontrolloni edhe këtë.

A ka një kazino në internet me Amazon Pay?

Po, ka kazino në internet që pranojnë pagesa në Amazon. Lojtarët mund t'i kontrollojnë këto kazino në menynë specifike të kazinosë ku zakonisht renditen metodat e pranuara të pagesës.
Për lojtarët që kërkojnë të përdorin metodën si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet, është e rëndësishme të theksohet se metoda është më e ngadaltë se kuletat e tjera elektronike. Pagesat zgjasin nga dy deri në pesë ditë. Disa lojtarë janë shprehur gjithashtu të pakënaqur për faktin se metoda lë një rekord të pagesave në llogaritë e tyre.