Këshilla të vërtetuara për bixhozin Bitcoin për lojtarët e kazinove të drejtpërdrejta

Bitcoin

2021-08-19

Benard Maumo

Industria e lojërave të fatit në internet është vazhdimisht në inovacion. Sot, lojtarët po zhvendosen nga bastet duke përdorur monedha fiat në favor të kriptomonedhave, veçanërisht Kumar Bitcoin. Kjo formë e lojërave të fatit është më e lirë, më e shpejtë dhe më e sigurt se kumari tradicional.

Këshilla të vërtetuara për bixhozin Bitcoin për lojtarët e kazinove të drejtpërdrejta

Por sinqerisht, bixhozi Bitcoin është aq kompleks sa duhet të marrësh gjithçka në vend ose t'i humbësh të gjitha. Lojtarët duhet të gjejnë kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet për të luajtur, studioni modelet e tregtimit të BTC dhe shumë më tepër. Ky artikull shpjegon më shumë.

Këshilla #1. Studioni me kujdes vlerën e BTC

Para se të mendoni të gjeni një kazino të drejtpërdrejtë që mbështet lojërat BTC, mësoni së pari rreziqet e përfshira. Siç u tha më lart, kumari Bitcoin mund të jetë kaq i paparashikueshëm për shkak të natyrës së paqëndrueshme të monedhës dixhitale.

Për shembull, vetëm këtë vit, BTC ka tregtuar midis 65 mijë dhe 30 mijë dollarë. Aktualisht, vlera e tregut e BTC është në të kuqe, duke u tregtuar me rreth 33 mijë dollarë. Me pak fjalë, përgatituni për skenarin më të keq në rast të një rënieje të çmimit të BTC. Mbani mend, sa më e lartë të jetë vlera e BTC, aq më të lëngshme do të jenë fitimet tuaja nga kumari. Pra, merrni kohë dhe studioni tregun e tregtimit përpara se të luani kumar me Bitcoin.

Këshilla #2. Luaj vetëm në faqet e internetit të besueshme

Pavarësisht nëse jeni duke luajtur në një kazino tradicionale, kazino në internet ose libër sportiv, transparenca dhe drejtësia janë thelbësore. Tani, në rastin e lojërave të fatit BTC, sigurohuni që kazinoja live që zgjidhni është e ligjshme dhe e sigurt. Merrni hapat thelbësorë për t'u siguruar që të mos bini pre e mashtruesve që janë pothuajse kudo në internet.

Por si e dini që një kazino live është e sigurt dhe e sigurt? Së pari, kontrolloni nëse kazinoja ka një licencë të vlefshme nga një person juridik si Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar dhe MGA. Më pas, vazhdoni të konfirmoni nëse lojërat e disponueshme janë nga kompani si Evolution, Ezugi, Microgaming, Pragmatic Play dhe më shumë. Dhe po, lexoni komentet në internet nga lojtarët e mëparshëm dhe aktualë përpara se të zgjidhni një kazino të drejtpërdrejtë.

Këshilla #3. Zgjidhni lojëra të bazuara në aftësi

Pasi të gjeni një kazino live Bitcoin, depozitoni shumën minimale dhe zgjidhni një lojë. Ndërsa opsionet më të lehta si ruleta, baccarat, Dragon Tiger dhe Lucky 7 janë tërheqëse, ju do të humbni vetëm në planin afatgjatë. Kjo sepse këto lojëra janë thjesht të bazuara te fati. Me fjalë të tjera, ju nuk mund të ndikoni në rezultatin në asnjë mënyrë. Edhe më keq, RTP nuk është miqësor me lojtarët.

Me këtë në mendje, luani lojëra të bazuara në aftësi si blackjack dhe video poker. Edhe pse skaji i shtëpisë mbetet në të gjithë tabelën, këto lojëra u lejojnë lojtarëve të zvogëlojnë avantazhin e shtëpisë 'të ligë' duke përdorur strategji. Për shembull, lojtarët profesionistë të blackjack gëzojnë më pak se 0,5% avantazh të shtëpisë, falë numërimit të letrave. Për më tepër, nuk do t'ju duhet një ditë e tërë për të mësuar strategjinë e lojës.

Këshilla #4. Kërkoni gjithmonë bonuse të kazinosë Bitcoin

Shumica e kazinove online ofrojnë bonuse bujare dhe shpërblime si për lojtarët e rinj ashtu edhe për lojtarët besnikë. Shumë herë, këto kazino do të përputhen me depozitën tuaj deri në një përqindje specifike. Nëse jeni me fat, kazinoja mund të prezantojë promovime për kthimin e parave, ku një shumë e caktuar e aksioneve tuaja të humbura rimbursohet. Për ta shkurtuar historinë, luani me bonuset e kazinosë sa herë që mundeni.

Fatkeqësisht, nuk ka gjë të tillë si drekë falas në këtë industri. Përveç që u kërkohet lojtarëve të regjistrohen për një llogari dhe të depozitojnë një shumë minimale, kazinotë e drejtpërdrejta turbullojnë ujërat me kërkesat e basteve. Këto janë zakonisht termat dhe kushtet që duhet të përmbushë një lojtar përpara se të tërheqë paratë e bonusit. Pavarësisht, kërkoni bonusin dhe respektoni rregullat.

konkluzioni

Me strategjitë e lojërave të fatit Bitcoin më sipër, ju mund të kufizoni numrin e humbjeve të grumbulluara nga lojërat e fatit BTC. Thjesht mësoni një strategji bazë të lojërave të fatit, zgjidhni kazinonë e duhur dhe dini kur të hiqni dorë. Në fakt, do të zbuloni shumë më tepër sisteme si financimi dhe menaxhimi i emocioneve me përvojë. Luaj i sigurt!

Të rejat e fundit

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta
2023-09-28

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta

Lajme