Kriptomonedha të njohura për të blerë dhe shmangur për lojërat e fatit në internet

Bitcoin

2021-09-04

Benard Maumo

Industria e kazinove në internet po mbledh shpejt avull në mbarë botën. Sot, lojtarët mund të luajnë pothuajse të gjitha tradicionalet lojra kazino direkt në telefonat dhe kompjuterët e tyre. Edhe më mirë, mund të kënaqeni me lojtarët e tjerë dhe një tregtar të drejtpërdrejtë në një kazino të drejtpërdrejtë.

Kriptomonedha të njohura për të blerë dhe shmangur për lojërat e fatit në internet

Por ashtu si lojtarët po mësohen me lojërat e fatit në internet, një formë tjetër bastesh po bëhet titujt e lajmeve, kumari me kriptomonedhë. Siç mund ta dini, bastet e kriptove janë të shpejta, anonime, më të lira dhe më të sigurta sesa të luash duke përdorur monedhën fiat.

Fatkeqësisht, zgjedhja e monedhës dixhitale të përsosur për të luajtur në një kazino online mund të përbëjë një sfidë të papritur. Pra, lexoni për të mësuar monedhat më të mira të basteve kripto dhe cilat duhet të shmangni.

Kriptovalutat më të mira të lojërave për të blerë

Bitcoin (BTC)

Nuk është çudi që Bitcoin është në kulmin e kësaj liste. Kjo për shkak se BTC është monedha dixhitale më e vlefshme dhe më e tregtuar ndonjëherë. Gjithashtu, ka të ngjarë të luani lojëra kazino live duke përdorur BTC në çdo kazino në internet.

Megjithatë, paqëndrueshmëria e Bitcoin është një burim shqetësimi. Vetëm këtë vit, BTC ka tregtuar midis 35 mijë dhe 65 mijë dollarë. Por kjo nuk është asgjë në krahasim me rënien e çmimeve të vitit 2018 që e pa atë të shitej me 6,000 dollarë. Por diçka është e sigurt; BTC është investimi më i sigurt i kriptos që mund të bëni.

Litecoin (LTC)

Litecoin është një tjetër kriptomonedhë e shkëlqyer për t'u marrë në konsideratë blerjen për lojëra në internet. I lëshuar në 2011, LTC tani është një nga monedhat dixhitale më të tregtuara së bashku me BTC. Aktualisht, një LTC e vetme është 130,08 dollarë.

Thënë kështu, Litecoin është më i thjeshtë, më i përballueshëm dhe më i lehtë për t'u nxjerrë, falë algoritmit të skriptit. Krahasuar me BTC, e cila kërkon rreth 10 minuta për të minuar, minierat LTC mund të zgjasin më pak se 3 minuta. Si rezultat, kostoja e transaksionit të LTC është më e vogël se ajo që do të hasni në shumicën e monedhave dixhitale.

Ethereum (ETH)

A njihni ndonjë faqe kumari që nuk pranon Ethereum si mënyrë pagese? Ndoshta asnjë! E lançuar në vitin 2015, ETH është sot një nga monedhat dixhitale më të vendosura. Në kohën e bashkimit të këtij artikulli, një ETH e vetme është e barabartë me 2,170,53 dollarë.

Përveç vlerësimit të tij të ulët, Ethereum mbështet kontratat inteligjente, duke e bërë atë një opsion popullor për bizneset në internet. Përveç kësaj, ETH mbështet vendosjen e disa dApps (aplikacione të decentralizuara). Të gjitha këto veçori të kombinuara e bëjnë ETH një opsion popullor mes kazinotë më të mira live. Përveç tre të mësipërmeve, ju gjithashtu mund të konsideroni të luani duke përdorur:

 • Dogecoin

 • Tron

 • Tether

 • Monero

 • Dash

 • Bitcoin Cash

 • Neo

 • Monedha Binance

 • Ripple

  Kriptovalutat që duhen shmangur

  BitTorrent (BTT)

  Në letër, BTT mund të duket si një koncept intrigues. Kjo monedhë dixhitale fillimisht filloi si një rrjet i ndarjes së skedarëve P2P (Peer-to-Peer). Qëllimi ishte të ndryshonte mënyrën se si konsumatorët aksesojnë përmbajtjen argëtuese, megjithëse kjo nuk funksionoi sipas planit.

Por ishte pasi BTT bleu DLive, një platformë e transmetimit të drejtpërdrejtë si YouTube, investitorët filluan të interesoheshin. Mjerisht, DLive humbi popullaritetin e saj pas situatës së 6 janarit në Uashington. Që atëherë, tregtarët humbën interesin për shenjën BTT.

Lumen yjor (XLM)

Ju ndoshta dini një ose katër gjëra për këtë monedhë dixhitale. Stellar Lumens është një altcoin pionier utilitar (kripto alternative) i destinuar për të lëvizur dhe kursyer para. Pas publikimit të tij në 2014, synimi ishte të ndihmonte institucionet financiare të lidheshin përmes teknologjisë blockchain.

Edhe pse gjithçka ka ecur pa probleme, kjo monedhë dixhitale filloi të postonte numra të egër të egra në fillim të vitit. Aktualisht, një XLM e vetme është e barabartë me 0,24 dollarë. Tani, nëse jeni pas bonuseve të kazinosë në internet, kjo shifër nuk është aq tërheqëse, apo jo?

konkluzioni

Mos e merrni gabim këtë artikull; nuk ka absolutisht asgjë të keqe të investosh në dy monedhat dixhitale të mësipërme. Sidoqoftë, mbani mend se industria e kriptomonedhave është ende relativisht e re. Prandaj, kini kujdes të shtuar, veçanërisht gjatë lojërave të fatit me kriptomonedha. Verë e lumtur!

Të rejat e fundit

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots
2023-05-30

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €