Kazinotë më të mira live me Crypto

Është e pamundur të kesh shkuar pa dëgjuar zhurmë kripto. Po, kriptomat janë elefanti në dhomë dhe disa njerëz priren t'i shmangin ato vetëm sepse nuk e kuptojnë se çfarë janë. Megjithatë, për kohën kur këto monedha kanë ekzistuar, ato kanë dëshmuar përtej çdo dyshimi të arsyeshëm se janë alternativa më e mirë për monedhën fiat deri më tani. Duke qenë kështu, operatorët e kazinove të drejtpërdrejta nuk mund të përballonin të uleshin në gardh dhe të shikonin investitorët e tjerë të përfitonin nga kriptomat. Kjo është arsyeja pse flitet për metodat e pagesës me kripto në kazinotë live.

Kazinotë më të mira live me Crypto
Rreth kriptomonedhave

Rreth kriptomonedhave

Kriptomonedhat janë një mënyrë gjithnjë e më popullore për njerëzit për të bërë depozita dhe tërheqje në kazinotë e drejtpërdrejta. Numri i madh i kriptomonedhave në dispozicion dhe nevoja për një infrastrukturë të ndryshme për t'i mbështetur ato ka shërbyer tradicionalisht si një pengesë për adoptimin e gjerë të depozitave të kazinove në kriptomonedha. Njihet si një nga shërbimet më të njohura në internet dhe krenohet me mbi 10 milionë përdorues.

Shpikja e Kriptos

Bitcoin ishte kriptomonedha e parë për të ardhur në jetë. Kjo ishte në vitin 2009 kur një grup individësh anonimë e pa të nevojshme të krijonin një zgjidhje efikase të pagesave në internet që do t'i lejonte njerëzit të kryenin transaksionet e parave në mënyrë anonime. Si rezultat, lindi Bitcoin, një monedhë dixhitale e decentralizuar. Fillimisht, njerëzit ishin shumë skeptikë për Bitcoin, por me kalimin e kohës, ai fitoi shpirtra dhe u bë kjo që është sot. Sot, ka kaq shumë kriptoma në funksion, por këtu janë ato më të njohurat:

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Dogecoin
 • Ethereum
 • Dash
 • Bitcoin Cash

Nuk ka rëndësi se me cilën prej këtyre kriptove dëshiron të luajë, ata (lojtarët) duhet të jenë në gjendje të gjejnë një kazino kripto-kazinoje që u lejon atyre ta bëjnë këtë. Ndërsa disa platforma të drejtpërdrejta të kripto kazinove në internet mbështesin një kripto, të tjera mbështesin shumë. Sidoqoftë, Bitcoin është ende mbret, edhe pse kriptomat e tjera po i japin një vrap për paratë e tij.

Rreth kriptomonedhave
Depozitoni me Crypto

Depozitoni me Crypto

Përpara se një lojtar të jetë në gjendje bëni një depozitë në një kazino live në kriptomonedhën duke përdorur platformën Crypto, ata do të duhet të regjistrohen për një llogari Crypto dhe të bëjnë një depozitë. Kur bëjnë një depozitë, përdoruesve u kërkohet të vendosin se në cilën kriptomonedhë dëshirojnë të investojnë.

Si shumica e kazinove online që pranojnë Crypto-n si një mjet depozitimi ende kryejnë transaksionet e tyre në një monedhë fiat si euro ose dollari amerikan, është e rëndësishme të mbani një sy në kursin e këmbimit midis monedhës që përdor kazinoja juaj në internet.

Financimi i një llogarie Crypto për herë të parë përfshin bërjen e një depozite me një kartë krediti ose debiti. Pasi klientët ta kenë bërë këtë, ata janë në gjendje të lëvizin paratë që ruhen në portofolin e tyre elektronik Crypto nga një monedhë në tjetrën.

Kjo e bën të lehtë përfitimin e lëvizjeve në tregje dhe garanton që ato të marrin vlerën më të mirë të mundshme nga paratë që kanë ruajtur me Crypto. Ndërsa më parë ishte e nevojshme të tërhiqeshin para për t'i depozituar ato në një kazino, platforma e pagesës Crypto.com bën të mundur ekzekutimin e këtij transaksioni drejtpërdrejt pa asnjë hap shtesë, ndërmjetës ose tarifë.

Depozitoni me Crypto
Fillimi me Crypto në kazinotë e drejtpërdrejta

Fillimi me Crypto në kazinotë e drejtpërdrejta

Numri i kazinove në internet që pranojnë Crypto si një mjet depozitimi është aktualisht relativisht i kufizuar në krahasim me disa metoda të tjera depozitimi si PayPal ose kartat e kreditit. Sidoqoftë, numri i kazinove që punojnë me Crypto po rritet rregullisht ndërsa kërkesa për platformën po rritet.

Pasi një përdorues gjen një kazino që pranon Crypto-n si metodë depozitimi, hapi i parë është të fillojë procesin e depozitimit. Lojtari duhet të sigurohet që ata janë të vetëdijshëm për çdo ofertë speciale të bonusit të depozitave që po funksionojnë kur ata vendosin të bëjnë një depozitë, në mënyrë që të marrin vlerën më të mirë të mundshme nga transaksioni i tyre.

Hapi tjetër është të zgjidhni Crypto si metodën e financimit për depozitën. Përsëri, mënyra se si funksionon kjo do të ndryshojë nga një kazino online në tjetrën, por ky është përgjithësisht hapi i parë në proces. Më pas atyre do t'u kërkohet të zgjedhin shumën e depozitave dhe të hyjnë në llogarinë e tyre Crypto.

Hapi i fundit është konfirmimi i transaksionit. Në shumicën e rasteve, fondet do të transferohen menjëherë nga llogaria Crypto në kazinonë online.

Fillimi me Crypto në kazinotë e drejtpërdrejta
Si të bëni një tërheqje me kriptomonedha

Si të bëni një tërheqje me kriptomonedha

Një nga arsyet pse u shpikën kriptomat ishte sigurimi i transferimit të shpejtë të parave; pra, një kripto e gjallë tërheqja e kazinosë nuk është një proces i gjatë dhe i mundimshëm. Kërkohen vetëm disa hapa që dikush të ketë kriptomonedhën e kazinosë.

Lojtarët mund të nisin një kërkesë tërheqjeje duke u identifikuar në kazinonë e tyre kripto dhe duke gjetur faqen bankare. Pasi të klikojnë në Tërheqje, atyre do t'u kërkohet të shënojnë sasinë e kriptos që duan të arkëtojnë dhe adresën e portofolit të kriptove ku duhet të dërgohen fondet. Vlen të përmendet se lojtarët që dëshirojnë të tërhiqen me kripto duhet të kenë një portofol kripto ku mund të ruajnë paratë e tyre dixhitale.

Pasi të kenë përfunduar të gjithë hapat, lojtari mund të konfirmojë transaksionin dhe të presë që kazinoja të miratojë kërkesën. Fondet do të dërgohen në portofol sapo kazino të miratojë tërheqjen.

Kohët e përpunimit dhe kufizimet e tërheqjes

Transaksionet kripto duhet të verifikohen në blockchain. Verifikimi zakonisht përfshin konfirmime të shumta, në varësi të sasisë së kriptos që po tërhiqet. Çdo konfirmim zgjat rreth 10 minuta. Në mënyrë tipike, kohët e përpunimit të tërheqjes së kriptove zgjasin disa orë (2-3) dhe ato ndryshojnë nga një kripto dhe kazino e drejtpërdrejtë në tjetrën. Përsëri, kufijtë minimalë dhe maksimalë të tërheqjes ndryshojnë nga një kazino në tjetrën.

Si të bëni një tërheqje me kriptomonedha
Monedhat dhe vendet e mbështetura nga kriptomonedha

Monedhat dhe vendet e mbështetura nga kriptomonedha

Siç u përmend më herët, Bitcoin është kriptoma më e popullarizuar globalisht, por ka të paktën 1000 kripto të ndryshme që nga viti 2022. Ky është një numër i madh dhe flet shumë për shkallën në të cilën kriptomat po pushtojnë botën e monedhës. Falë përfitimeve që gëzojnë përdoruesit e kriptove, këto monedha dixhitale janë tani më të njohura se kurrë, dhe shumë vende i kanë dhënë përparësi.

Vendet ku kriptomat janë më të njohura përfshijnë:

 • Shtetet e Bashkuara
 • Japonia
 • Gjermania
 • Kanadaja
 • Malta
 • Franca
 • Rusia

Vende të tjera që gjithashtu kanë vazhduar me trendet e kriptove janë:

 • Indi
 • Tajlandë
 • Singapor
 • MB
 • Hollanda
 • Bjellorusia
 • Vietnami

Dikush mund të vazhdojë me këtë listë. Fatkeqësisht, disa vende nuk kanë pranuar ende kriptomat, dhe ato përfshijnë Maqedoninë, Nepalin, Bolivinë dhe Bangladeshin, për të përmendur vetëm disa.

A i mbështesin kriptovalutat monedhat fiat? Po. Njerëzit mund të blejnë kripto në internet duke përdorur USD, EUR, GBP dhe monedha të tjera fiat.

Monedhat dhe vendet e mbështetura nga kriptomonedha
Bonuset kryesore të kazinosë për kriptovalutat

Bonuset kryesore të kazinosë për kriptovalutat

Ndryshe nga e kaluara, kur bonuse në kazinotë live ishin të rralla, shumica e kazinove të drejtpërdrejta sot shpërndajnë bonuse për të tërhequr lojtarë. Në vend që lojtarët të kërkojnë kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë, e kundërta po ndodh tani. Arsyeja për këtë janë dhjetëra ofertat e kazinove live lojërat më të mira live. Dhe kazinotë e drejtpërdrejta të kriptove nuk janë përjashtim. Këtu janë llojet kryesore të bonuseve që gjenden në këto sajte.

Bonusi i depozitës së ndeshjes: Ky bonus vlerësohet në bazë të depozitës së parë të lojtarit, deri në një shumë të caktuar. Mund të jetë 100% deri në 200 dollarë ose ndonjë shumë tjetër. Një bonus depozite ndeshje është zakonisht bonusi i parë që lojtarët marrin në çdo kazino. Por kërkesat e basteve duhet të merren parasysh nëse dikush po kërkon këtë lloj bonusi.

Rifresko bonus: Kur luajnë lojëra kripto kazino, lojtarët gjithmonë do të vazhdojnë të financojnë llogaritë e tyre të kazinosë pas depozitimit të parë. Kazinoja mund të vendosë të ofrojë bonuse të ringarkimit për disa prej këtyre depozitave të mëvonshme. Sidoqoftë, ndryshe nga bonusi i mirëseardhjes, një bonus i rimbushjes është një përqindje më e vogël e depozitës.

Bonusi i kthimit të parave: Ky është një bonus që një lojtar merr për humbjet e tij. Për shembull, nëse humbasin 1000 dollarë dhe kazinoja u jep atyre një kthim parash prej 5%, lojtari do të marrë 50 dollarë si bonus, që do të thotë se humbjet e tyre do të arrijnë në 950 dollarë.

Bonuset VIP: Platformat më të mira të kripto kazinove do të japin gjithmonë bonuse VIP në forma të ndryshme, duke përfshirë bonuse të larta dhe programe VIP.

Bonuset kryesore të kazinosë për kriptovalutat
Pse të depozitoni me kriptomonedha?

Pse të depozitoni me kriptomonedha?

Pros

Cons

Quick deposit time - Crypto Payments are faster than traditional payments. Since the transfer of cryptocurrencies takes place in seconds, players will never wait long for money to be available in their casino account. Moreover, there is no need to wait for days or weeks before players can receive winnings.

Limitations - Some countries do not accept crypto payments. Examples include Egypt, Morocco, and Iraq.

Safe and secure - Crypto payments are secure and safe. Users never have to worry about getting their personal information stolen because there is no need for credit card details.

Volatile - Cryptocurrencies are volatile, which means that their value can fluctuate considerably within a short period of time. This is especially true for Bitcoin, which has seen massive downturns in its value in recent years.

Anonymous payments - there is no need to provide personal information when making deposits or withdrawals with cryptos.

High limits - Higher limits than traditional payment methods. Transaction limits offered by live casinos when it comes to cryptocurrencies are much higher than those offered by conventional payment methods such as credit cards or bank transfers.

Tax-free payments - since cryptos are not regulated by any government, they are not subject to any taxes. However, players should note that the value of their winnings may be affected by the fluctuating value of cryptocurrencies.

Pse të depozitoni me kriptomonedha?
Siguria dhe Siguria në Kazinotë Live Cryptocurrency

Siguria dhe Siguria në Kazinotë Live Cryptocurrency

Siguria dhe siguria janë kërkesat thelbësore të kazinove më të mira live. Ka pasur disa raste mashtrimi në internet që rezultojnë nga lojtarët që përdorin metoda tradicionale të pagesës, të tilla si kartat e debitit dhe kreditit, për të financuar llogaritë e tyre të kazinosë. Sidoqoftë, me kriptovalutat e drejtpërdrejta të kazinove në internet, raste të tilla janë vënë në mënyrë efektive. Ndryshe nga kartat, të cilat kanë një bazë të dhënash të centralizuar që mund të hakerohet lehtësisht, këto monedha dixhitale nuk kanë asgjë të tillë. Ata gjithashtu nuk i lejojnë lojtarët të ofrojnë të dhëna transaksionesh dhe informacione të ndjeshme; lojtarët bëjnë transaksione në mënyrë anonime.

Blockchain

Kriptomonedhat funksionojnë duke regjistruar të gjitha transaksionet në atë që njihet si blockchain, i cili është një libër publik dixhital. Ky libër ruhet në një rrjet të përbërë nga shumë kompjuterë për të decentralizuar kriptomat. Me teknologjinë blockchain, mashtrimi i sistemit të kriptove bëhet pothuajse i pamundur; as hakerët nuk kanë një shans të mirë. Nëse një transaksion shfaqet në një kopje të vetme të librit, ai lehtë do të zbulohet dhe shënohet. Është kjo teknologji e fundit e sigurisë që e bën të ndritshme të ardhmen e kriptomonedhave në industrinë e kazinove online.

Siguria dhe Siguria në Kazinotë Live Cryptocurrency

Të rejat e fundit

BetConstruct për të përshpejtuar përfshirjen e FTN në industrinë e lojërave të fatit
2023-08-18

BetConstruct për të përshpejtuar përfshirjen e FTN në industrinë e lojërave të fatit

BetConstruct, një novator i zgjidhjeve më të fundit në industrinë e kazinosë live, ka njoftuar një bashkëpunim me 360DevPro. Ky është një grup i njohur shërbimesh marketingu i specializuar në promovimin e kompanive iGaming.

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë dhe si ato përmirësojnë përvojën tuaj në kripto
2023-03-07

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë dhe si ato përmirësojnë përvojën tuaj në kripto

Gjatë viteve të fundit, ne kemi parë që shfaqen disa teknologji të reja të çmendura. Inteligjenca artificiale ka arritur në pikën që pjesët e softuerit mund të gjenerojnë imazhe nga fjalët që ju u jepni atyre.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë do të thotë kumar kripto?

Kumari kripto përfshin përdorimin e monedhave dixhitale si Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, etj., në bërjen e depozitave në kazino. Kriptovalutat përdorin një teknikë të referuar si kriptografi, që do të thotë se shkëmbimi i monedhës nuk ka asnjë organ rregullator qendror.

Përdorimi i kriptos në kazinotë live është më i shpejtë, i sigurt dhe i disponueshëm për pothuajse të gjithë lojtarët për shkak të teknologjisë së decentralizuar.

Si mund të depozitoj kripto në kazino të drejtpërdrejta?

Pas regjistrimit në një kazino kripto, lojtari do të marrë adresën e tij të kriptos të lidhur me llogarinë e faqes së tij të internetit të lojërave. Kjo është adresa që ata do të përdorin kur transferojnë fonde nga portofoli i tyre kripto në llogari.

A janë të ligjshme kazinotë live kripto?

Të gjitha kazinotë e drejtpërdrejta, qofshin të etiketuara "kriptokazino live" ose jo, duhet të licencohen dhe rregullohen nga organet përkatëse në vendet ku operojnë. Kështu, etiketimi i kriptove në kazino nuk konfirmon vërtetësinë e tij. Hulumtimi është jetik për të vendosur statusin ligjor përpara se të regjistroheni në një faqe kazino live.

A është përdorimi i kriptos në kazino të drejtpërdrejta më i sigurt se metodat tradicionale të depozitimit?

Po. Shumica e transaksioneve të kriptove nuk kërkojnë që lojtarët të ndajnë informacionin e tyre delikat financiar dhe personal. Kjo i siguron ata nga krimet kibernetike si phishing.

Sa kohë zgjasin transaksionet e kriptove?

Transaksionet kripto janë zakonisht të menjëhershme. Bilanci kërkon disa minuta për të reflektuar.

A ka bonuse për përdorimin e kriptos në kazinotë live?

Shumica e kazinove live në mbarë botën ofrojnë bonuse të mirëseardhjes dhe ringarkimit për lojtarët e rinj dhe ekzistues që përdorin pagesa kripto. Sasia dhe lloji i ofertës mund të ndryshojnë nga një platformë në tjetrën.

Cila është shuma maksimale e kriptos që një lojtar mund të tërheqë?

Tërheqjet maksimale që një lojtar mund të bëjë duke përdorur kripto në kazinotë live varen nga platforma. Gama tipike për kazinotë Bitcoin live është nga 3 - 5 BTC.

Pse njerëzit i konsiderojnë transaksionet e kriptove më të sigurta në kazinotë e drejtpërdrejta?

Transaksionet kripto nuk kërkojnë që lojtarët të zbulojnë informacionin e tyre personal dhe financiar në kazino. Ky funksion mbron përdoruesit nga kërcënimet kibernetike. Gjithashtu, Cryptos përdor një teknologji blockchain që është pothuajse e pamundur të hakohet, duke siguruar fondet e përdoruesve.

Si mund t'i tërheq fitimet e mia duke përdorur kripto?

Përdoruesi kopjon adresën e portofolit dhe e ngjit atë në seksionin "transferim" në llogarinë e kazinosë. Pas verifikimit të transaksionit, shuma do të pasqyrohet në kuletat e tyre brenda pak minutash sapo ofruesi i kazinosë ta lëshojë atë.

A ofrojnë kazinotë e drejtpërdrejta të kriptove lojëra më të drejta se faqet e tjera të internetit të lojërave?

Të gjitha kazinotë live të licencuara i nënshtrohen testeve për të vërtetuar se lojërat e tyre janë të drejta dhe ofrojnë rezultate autentike. Operatorët që shkelin këtë rregull mund të përballen me padi. Kështu, pothuajse të gjitha kazinotë e drejtpërdrejta që pranojnë pagesa kripto, qofshin të etiketuara si "kriptokazino" ose jo, do t'u ofrojnë lojtarëve të tyre lojëra të ndershme. Por është mirë të keni kujdes për platformat e palicencuara dhe të parregulluara.