Kazinotë më të mira live me Dogecoin

Dogecoin filloi si një satirë. Synimi ishte për të tallur furinë e madhe rreth kriptomonedhave në atë kohë. Pavarësisht natyrës së tij humoristike dhe faktit që kushtonte më pak se një cent në fillim, fama e tij vazhdon të rritet. Aktualisht, ajo është kriptomonedha e 9-të në botë. Ajo ka hapur rrugën për një formë të re argëtimi, kazinotë me tregtarë të drejtpërdrejtë Dogecoin.

Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta të Dogecoin janë rritur në popullaritet me kalimin e kohës. Popullariteti i tyre ka qenë për shkak të përfitimeve të shumta që mënyra e pagesës u ofron përdoruesve të saj. Lojtarët mund të luajnë lojërat më të mira live në kazino pa rrezikun që fondet e tyre të ngrihen nga një ndërmjetës. Shpejtësia e transaksioneve i përshtatet nevojave të kazinove të drejtpërdrejta si një dorezë.

Kazinotë më të mira live me Dogecoin
Informacion i pergjithshem

Informacion i pergjithshem

Emri

Dogecoin

Lloji i pageses

Kriptovaluta

Shtabi

Asnje

E themeluar

2013

Depozitë

E menjëhershme

Faqja e internetit

www.dogecoin.com

Informacion i pergjithshem
Rreth Dogecoin

Rreth Dogecoin

Dogecoin është një derivat i teknologjisë origjinale që aktualisht ekziston si një monedhë dixhitale e pavarur. Ajo u themelua në vitin 2013 nga programuesit e Adobe Billy Markus dhe Jackson Palmer. Në fillim, qëllimi i tyre nuk ishte të fitonin para duke përdorur Dogecoin. Ishte më shumë një koncept për të ofruar një pikë kërcimi për njerëzit e interesuar në bitcoin. Dogecoin kishte arritur në 100 miliardë në qarkullim deri në vitin 2015.

Që nga fillimi i tij, Dogecoin është quajtur një kriptomonedhë meme. Megjithatë, ajo ka pushtuar botën, duke përfshirë kazinotë me tregtarë të drejtpërdrejtë. Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta po shfaqen kudo këto ditë duke ofruar Dogecoin si një opsion pagese. Këto kazino ofrojnë një sërë promovimesh, lojërash dhe bonusesh sapo dikush regjistrohet për një llogari.

Dogecoin në kazinotë e drejtpërdrejta

Kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë të Dogecoin pranojnë DOGE si formën kryesore të pagesës për lojërat e tyre kripto. Ato lejojnë individët të luajnë lojërat më të mira live në mënyrë anonime. Në të njëjtën kohë, ata po i shpërblejnë me DOGE sa herë që kanë fatin të fitojnë. Për më tepër, këto platforma të kazinove në internet përdorin teknologjinë blockchain. Prandaj, ato japin transparencë dhe drejtësi të demonstrueshme për të siguruar që lojtarët të marrin lojëra të drejta të fatit sa herë që vendosin një bast.

Lojtarët mund të blejnë Dogecoins në shkëmbimet e internetit ashtu si kriptovalutat e tjera. Tregtarët i lejojnë përdoruesit t'i tregtojnë ato për monedhat tradicionale si dollarë amerikanë, euro dhe monedha të tjera kryesore. Gjithashtu, Dogecoin ka një portofol zyrtar elektronik që përfshin të gjithë blockchain dhe është i aksesueshëm për shkarkim. Përdoruesit në pajisjet celulare mund të zgjedhin versionin lite, i cili është më i lehtë se versioni konvencional.

Rreth Dogecoin
Depozitimi me Dogecoin në Kazinotë Live

Depozitimi me Dogecoin në Kazinotë Live

Kur bën depozitat në kazino të drejtpërdrejta, është jetike të zgjidhni një opsion pagese që mbështesin kazinotë e drejtpërdrejta. Dogecoin është një alternativë e shkëlqyer për Bitcoin, Ethereum dhe Bitcoin Cash. Por nuk ka shumë kazino që e pranojnë atë aktualisht. Megjithatë, ato që bëjnë janë zakonisht kriptomonedha të specializuara. Këto kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë kujdesen për lojtarët që janë të kënaqur me transaksionet dixhitale.

Si të bëni një depozitë direkte me Dogecoin

 1. Përpara se të bashkohen me një kazino online miqësore me kripto, të bëjnë një depozitë dhe të luajnë në kazino live, lojtarëve do t'ju duhet një sasi e caktuar Dogecoin dhe një portofol për ta mbajtur atë.
 2. Pas sigurimit të kësaj, njeriu më pas do të regjistrohet në kazino. Regjistrimi në kazinotë më të mira live me softuerët më të mirë është i thjeshtë.
 3. Më pas lojtarët duhet të shkojnë në seksionin e arkëtarit dhe të zgjedhin DOGE si mënyrën e tyre të pagesës. Ata duhet të kenë një sasi të mjaftueshme të kriptomonedhës në portofolin e tyre.
 4. Hapi tjetër është të kopjoni adresën nga kripto-portofoli dhe ta ngjisni atë në fushën e destinacionit. Përdoruesit duhet të ngjitin adresën dhe numrin e monedhave dixhitale që duan të dërgojnë. Pasi përdoruesi të ketë konfirmuar transaksionin, ato kanë përfunduar.

Dogecoin është i famshëm për vlerën e tij të ulët kur krahasohet me të afërmit e tij kripto. Pesha e ulët e bën atë një alternativë të shkëlqyer për dikë që sapo ka filluar me paratë virtuale dhe nuk dëshiron të bëjë një angazhim fillestar të konsiderueshëm.

Kohët e përpunimit duke përdorur Dogecoin

Opsioni i pagesës lehtëson depozitat e menjëhershme. Kur përdorni Dogecoin, nuk ka kufi maksimal të depozitave. Gjithashtu, kazinotë më të mira live ofrojnë bonuse që variojnë nga 20% në 200 për qind të pagesës fillestare të lojtarit.

Por tarifat zbatohen për të gjitha transaksionet e bazuara në blockchain. Sidoqoftë, ato janë të parëndësishme në krahasim me tarifat e BTC, ETH ose Litecoin. Disa kazino online mund të shtojnë komisione të tjera. Prandaj, është e këshillueshme që të verifikoni paraprakisht pagesën dhe T&C.

Lojtarët duhet të kenë parasysh se ritmi i transaksioneve me kriptomonedhë ndryshon në varësi të llojit të pagesës. Dogecoin, një monedhë dixhitale në shkallë të vogël me një periudhë bllokimi prej afërsisht 60 sekondash, shkëlqen në këtë aspekt. Aspekti është në përputhje me imazhin e Dogecoin si një metodë e lehtë pagese. Çdo lojtar i kazinosë në internet do të pajtohet që të presësh për një kohë të gjatë për të shlyer një pagesë mund të prishë argëtimin.

Për më tepër, shumë njerëz e shohin DOGE si një alternativë më të qetë ndaj monedhave kripto; lehtë për t'u përdorur dhe kuptuar. Një konfirmim i vetëm Dogecoin zgjat rreth një ose dy minuta, relativisht i shpejtë. Ka kosto të vogla që lidhen me procesin e minierave që komuniteti i përdoruesve duhet të paguajë. Doge ka të gjitha karakteristikat e sigurisë që ka çdo zgjedhje tjetër e kriptove, dhe është po aq anonime.

Depozitimi me Dogecoin në Kazinotë Live
Si të bëni një tërheqje me Dogecoin

Si të bëni një tërheqje me Dogecoin

Me Dogecoin, lojtarët mund të tërhiqen në mënyrë të ngjashme me mënyrën se si ata bënë depozita. Pasi përdoruesi të ketë disa fitime në llogarinë e tij të kazinosë live, ai mund t'i transferojë ato në portofolin e tij DOGE. Por përpara se të shkojnë te arkëtari dhe të kërkojnë një tërheqje, ata duhet të jenë të sigurt se nuk ka bonuse ose promovime aktive.

Për t'u tërhequr, përdoruesit duhet:

 1. Shkoni te skeda "Tërheqja" në faqen e kazinosë dhe zgjidhni Dogecoin si metodën e tërheqjes
 2. Futni adresën e destinacionit, e cila zakonisht është adresa e portofolit.
 3. Shtoni shumën e dëshiruar të parave të gatshme.
 4. Konfirmoni blerjen dhe prisni miratimin nga kazino. Procesi duhet të zgjasë jo më shumë se disa minuta.

Kufijtë e tërheqjes me Dogecoin

Shumica e tërheqjeve përpunohen në çast. Një transaksion i vogël është zakonisht 0.01 DOG. Megjithatë, transaksioni më i lartë do të varet nga kazinoja live e lojtarit. Dogecoin shkëlqen në kryerjen e transaksioneve të vogla, kjo është arsyeja pse kjo monedhë virtuale është aktualisht më e lartë se paratë aktuale.

Si të bëni një tërheqje me Dogecoin
Monedhat dhe vendet e mbështetura nga Dogecoin

Monedhat dhe vendet e mbështetura nga Dogecoin

Dogecoin është një kriptomonedhë që lojtarët mund ta përdorin në të gjithë botën. Sidoqoftë, nuk ka pasur asnjë iniciativë zyrtare për të njohur Dogecoin si para të ligjshme nga ndonjë qeveri. Ka përjashtime në disa vende që kanë ndaluar përdorimin e gjerë të kriptomonedhave. Këto vende janë:

 • Algjeria

 • Bangladeshi

 • Kinë

 • Egjipti

 • Iraku

 • Maroku

 • Nepali

 • Katari

 • Tunizia

  Dogecoin nuk ka emërtime të tilla si emra zhvilluesish, përbërës të gaztë, etj. Dogecoin preferon të shtojë një zero shtesë në totalin e tij. Si rezultat, mund të gjenden 1 DOGE, 10,000 DOGE, 1,000,000 DOGE, e kështu me radhë. Lojtarët mund të shkëmbejnë monedha për monedhave të njohura si dollari amerikan dhe euro. Disa monedha janë të kufizuara, kështu që lojtarët duhet të kenë kujdesin e duhur përpara se t'i përdorin ato.

  Në pika të ndryshme gjatë jetës së tij, 1 DOGE vlente midis 0,002 dhe 0,005 dollarë. Por kriptomonedha u rrit në 0,391 dollarë për DOGE deri në fillim të 2021. Kohët e fundit është ulur dhe është stabilizuar në afërsisht 1 DOGE = 0,241 dollarë.

Monedhat dhe vendet e mbështetura nga Dogecoin
Bonuset kryesore të kazinosë për Dogecoin

Bonuset kryesore të kazinosë për Dogecoin

Lojtarët mund të gjejnë bonuset Dogecoin në kazinotë live. Ata duhet të kontrollojnë për të parë nëse ka ndonjë stimuj të veçantë për bastorët Dogecoin. Sidoqoftë, ky nuk është rasti në të gjitha kazinotë e drejtpërdrejta të Dogecoin. Përveç bonuseve Dogecoin, shumë kazinotë ofrojnë një sërë promovimesh të tjera. Nuk është e pazakontë të gjesh bastore që luftojnë për shpërblime të larta në turne dhe kampionate.

Në mënyrë të ngjashme, programet e besnikërisë dhe një rubinet Dogecoin mund të shfaqen në disa kazino të drejtpërdrejta. Për të qenë të sigurt, lojtarët duhet të lexojnë termat dhe kushtet e çdo bonusi të kazinosë kripto para se ta pretendojnë atë.
Lojtarët duhet të kenë parasysh se çdo kazino live ka promovime të ndryshme. Kështu, mund të ketë disa bonuse të ndryshme të disponueshme në kazino të tjera live. Këtu janë më të zakonshmet:

Bonus i mirëseardhjes

bonus mirëseardhjeje janë stimuj që synojnë lojtarë të rinj. Kazinotë e drejtpërdrejta zakonisht u ofrojnë atyre disa fonde Dogecoin pasi të bashkohen me to. Kazino të ndryshme live kanë kushte të ndryshme për të kërkuar këtë ofertë.

Bonus pa depozite

Pa bonus depozite herë pas here u ofrohet lojtarëve ekzistues dhe gjithashtu lojtarëve të rinj. Ata marrin një sasi të caktuar Dogecoins pa bërë asnjë depozitë me këtë bonus. Sidoqoftë, shumica e tyre janë rezultat i referimit të miqve në kazino live.

Bonuset e kthimit të parave

Disa kazino të drejtpërdrejta ofrojnë bonuse për kthimin e parave për përdoruesit e tyre. Ata marrin një përqindje të depozitës së tyre Dogecoin kur oferta është aktive.

Bonuset kryesore të kazinosë për Dogecoin
Pse të depozitoni me Dogecoin?

Pse të depozitoni me Dogecoin?

Përpara se të përdorni DOGE për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë, lojtarët duhet të mësojnë për përfitimet dhe të metat e përdorimit të Dogecoin. Dogecoin është i aksesueshëm për njerëzit në të gjithë botën. Aksesueshmëria do të thotë që pavarësisht se ku jeton përdoruesi, ai duhet të jetë në gjendje të luajë në çdo kazino që i pranon.

Dogecoin është gjithashtu pak më i lirë se Bitcoin, Ethereum dhe kriptomonedha të tjera. Me Dogecoin, lojtarët mund të presin tarifa minimale të transaksionit prej më pak se 0,01 dollarë për transaksion.

Kjo kriptomonedhë është e pëlqyer nga një numër i madh njerëzish. Kështu, nëse përdoruesi ka nevojë për ndihmë për të filluar, ka shumë dokumentacion në dispozicion. Dogecoin është gjithashtu i lirë dhe shumë nga lojërat më të mira të kazinosë sot janë optimizuar për DOGE, kështu që lojtarët nuk do të duhet të humbasin asnjë nga lojërat më të mira nëse luajnë në kazino të drejtpërdrejta që pranojnë para Dogecoin.

Pros

Cons

There are minimal restrictions on where players can use it.

It is not as well-known as BTC or ETH.

Compared to Bitcoin, transaction fees are lower.

Its value is often lower when compared to BTC and ETH.

There are many crypto-casinos available.

Not recognized formally by governments.

An extensive network of followers offers assistance, and it is inexpensive and easy to obtain.

The vast majority of big games are DOGE-friendly.

Pse të depozitoni me Dogecoin?
Siguria dhe Siguria në Dogecoin

Siguria dhe Siguria në Dogecoin

Dogecoin është i njohur për sigurinë e tij për përdoruesit. Siguron sigurinë e lojtarëve të lojërave në internet. Është pothuajse e pamundur të hakohet ndonjë llogari sepse bazohet në blockchain. Sistemi është krijuar për të qenë i decentralizuar. Paratë e lojtarëve mbrohen plotësisht brenda portofolit të kriptove.

Avantazhi më domethënës i lojërave të fatit Dogecoin është se lojtarët mbeten plotësisht anonimë. Askush nuk mund të monitorojë kurrë financat ose informacionin personal ndërsa luan me Dogecoin në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Lojtarët do të jenë të pagjurmueshëm nga qeveria, bankat, kriminelët ose institucionet financiare. Si rezultat, përdoruesit mbeten plotësisht anonimë dhe informacioni i tyre personal mbetet plotësisht privat.

Kazinotë më të mira në internet janë gjithmonë të sigurta dhe të sigurta, por lojtarët duhet të jenë të sigurt që kazinoja në internet që synojnë të bashkohen është më e mira. Kazinotë e drejtpërdrejta të palicencuara dhe kazinotë që funksionojnë me licenca të falsifikuara janë padiskutim vende të rrezikshme për të luajtur. Këto kazino përpiqen të mashtrojnë njerëzit dhe të ndalojnë fitimet e tyre.

Kazinotë kryesore të internetit kanë të njëjtin nivel sigurie si bankat. Për të siguruar që të gjitha transaksionet financiare janë të sigurta dhe të sigurta, ato kanë një https://website me dry. Ata gjithashtu përdorin teknologjinë më të fundit të kriptimit nga ofruesit kryesorë të softuerëve për të mbrojtur informacionin e lojtarëve nga mashtrimet në internet dhe hakerat.

Siguria dhe Siguria në Dogecoin

Të rejat e fundit

Kriptomonedha të njohura për të blerë dhe shmangur për lojërat e fatit në internet
2021-09-04

Kriptomonedha të njohura për të blerë dhe shmangur për lojërat e fatit në internet

Industria e kazinove në internet po mbledh shpejt avull në mbarë botën. Sot, lojtarët mund të luajnë pothuajse të gjitha tradicionalet lojra kazino direkt në telefonat dhe kompjuterët e tyre. Edhe më mirë, mund të kënaqeni me lojtarët e tjerë dhe një tregtar të drejtpërdrejtë në një kazino të drejtpërdrejtë.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Dogecoin?

Dogecoin është një kriptomonedhë e decentralizuar, peer-to-peer që ofron një mënyrë alternative për të bërë blerje online. Dogecoin lejon transaksione anonime, duke e bërë atë një nga mënyrat më të sigurta për të kryer transaksione në internet, duke përfshirë depozitat e drejtpërdrejta të kazinosë.

A mund të përdorin të gjithë kumarxhinjtë në internet në mbarë botën Dogecoin?

Po. Dogecoin lejon përdorimin nga të gjithë lojtarët e kazinove live në mbarë botën, me kusht që platforma e tyre e preferuar të ofrojë opsionin si një mënyrë pagese.

Sa i sigurt është përdorimi i Dogecoin në kazinotë live?

Dogecoin përdor të njëjtën teknologji blockchain si Bitcoin, duke e bërë praktikisht të pamundur hakimin e sistemit të tij. Gjithashtu, transaksionet e Dogecoin janë anonime, duke mbrojtur informacionet delikate personale dhe financiare të lojtarëve që të mos përfundojnë në duar të gabuara.

Sa popullor është Dogecoin në mesin e përdoruesve të kazinosë live?

Dogecoin nuk është një metodë popullore pagese në mesin e lojtarëve të kazinosë live. Megjithatë, ai po fiton me shpejtësi tërheqje dhe së shpejti do të jetë i disponueshëm në shumë site lojërash.

A mund të marrin lojtarët bonuse dhe promovime për përdorimin e Dogecoin në kazinotë live?

Po. Faqet e kazinosë Dogecoin ofrojnë disa promovime dhe bonuse për lojtarët që zgjedhin këtë opsion pagese. Disa nga bonuset më të zakonshme që mund të gëzojnë lojtarët që përdorin Dogecoin në kazinotë e drejtpërdrejta janë bonuset e rifreskimit, të mirëseardhjes dhe pa depozitim.

A janë faqet e kazinove Dogecoin më të sigurta se të tjerët?

Të gjitha kazinotë, qofshin të etiketuara si "faqet e kazinove Dogecoin" ose jo, duhet të marrin licencim dhe të respektojnë rregulloret e basteve të vendit të tyre të funksionimit. Një kazino që mban distinktivin "Siti i kazinosë Dogecoin" nuk e vërteton lexueshmërinë e saj. Kështu, ia vlen të hulumtoni për të përcaktuar nëse kazinoja është e besueshme përpara se të kryeni.

A ka ndonjë tarifë për përdorimin e Dogecoin në kazinotë live?

Transaksionet e Dogecoin zakonisht janë falas. Shumica e faqeve të kazinosë thithin tarifat minimale për të tërhequr lojtarë. Megjithatë, disa kazino mund t'i ngarkojnë lojtarët e tyre një tarifë të vogël transaksioni. Për të marrë përgjigjen e saktë, ia vlen të kaloni pak kohë duke hulumtuar kazinotë e preferuara dhe për të parë nëse ato kanë tarifa apo jo.

Sa kohë zgjasin depozitat dhe tërheqjet e Dogecoin?

Transaksionet me dogecoin zakonisht janë të menjëhershme.

A ka ndonjë përfitim nga zgjedhja e Dogecoin mbi metodat e tjera të pagesës?

Po. Transaksionet e Dogecoin janë të shpejta, të sigurta dhe të përshtatshme. Gjithashtu, monedha lejon kontroll maksimal mbi fondet e një përdoruesi dhe shumica e faqeve të kazinove Dogecoin heqin dorë nga tarifat e transaksionit për metodën.

A ka ndonjë kufizim për përdorimin e Dogecoin në kazinotë live?

Jo. Dogecoin trajtohet si çdo monedhë tjetër. Kështu, lojtarët janë të lirë të përdorin opsionin, me kusht që kazinoja ta lejojë atë.